Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

završni
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 10:37 pon, 24. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="sunny"][quote="Anonymous"]

zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?[/quote]

Ocito nije bilo dovoljno... meni nema nikakvog smisla da se treba i to provjerit, a i, ako treba, zasto to nije napisano u sluzbenom rjesenju :?[/quote]

a to si bila/bio na uvidima pa ti je to receno ili?[/quote]

da, isto kao i kolegici Megy Poe, pa me zanimalo da li je ikome palo na pamet da se to trebalo napraviti. Moje rjesenje je jednako kao sluzbeno, a imam 1 bod.
Anonymous (napisa):
sunny (napisa):
Anonymous (napisa):


zasto bi trebalo napravit tu provjeru? sto nije bilo dovoljno provjerit samo uvjete iz kojih slijedii tvrdnja?


Ocito nije bilo dovoljno... meni nema nikakvog smisla da se treba i to provjerit, a i, ako treba, zasto to nije napisano u sluzbenom rjesenju Confused


a to si bila/bio na uvidima pa ti je to receno ili?


da, isto kao i kolegici Megy Poe, pa me zanimalo da li je ikome palo na pamet da se to trebalo napraviti. Moje rjesenje je jednako kao sluzbeno, a imam 1 bod.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:53 pon, 24. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni nije palo na pamet, i nije u redu da na tom skidaju bodove, pogotovo jer znaju da nam je bitan svaki bod :/
meni nije palo na pamet, i nije u redu da na tom skidaju bodove, pogotovo jer znaju da nam je bitan svaki bod Ehm?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 10:56 pon, 24. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

cek pa to su oni skidali 2 boda za to?? :shock:
cek pa to su oni skidali 2 boda za to?? Shocked


[Vrh]
igecek
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2010. (23:54:29)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 11:30 pon, 24. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rjesenje na webu je tocno i u nekoliko 'sitnica' se razlikuje od rjesenja onih koji su dobili samo 1 bod na (c) dijelu zadatka. U njemu se poziva na (b) dio zadatka tako sto je provjereno jesu li zadovoljene pretpostavke trazene tvrdnje (iz (b)) za konkretan niz (f_n) zadan u (c) dijelu zadatka. I to je tocno tako napisano.
Svi oni koji su dobili 1 bod na (c) dijelu nisu provjeravali pretpostavke iz (b) dijela pa se pozvali na trazenu tvrdnju, niti su zadatak rijesili ne neki drugi nacin, npr. iskoristili na prikladan nacin neki od teorema o konvergenciji.
'Sitnica' da je integral od f konacan i da, uz zadovoljene ostale pretpostavke iz (b), iz toga slijedi tvrdnja za niz iz (c) - zapravo nije sitnica jer se u suprotnom, moze konstruirati protuprimjer.
Na uvidima sam svakom osobno objasnila u cemu je greska u njegovom rjesenju i ako ima dodatnih nejasnoca, neka mi se ti studenti jave mailom.
Na forumu nazalost nemam vremena za daljenje rasprave.
Sretno svima na ostatku zavrsnog i popravnom :)
Pozdrav,

Ivana
Rjesenje na webu je tocno i u nekoliko 'sitnica' se razlikuje od rjesenja onih koji su dobili samo 1 bod na (c) dijelu zadatka. U njemu se poziva na (b) dio zadatka tako sto je provjereno jesu li zadovoljene pretpostavke trazene tvrdnje (iz (b)) za konkretan niz (f_n) zadan u (c) dijelu zadatka. I to je tocno tako napisano.
Svi oni koji su dobili 1 bod na (c) dijelu nisu provjeravali pretpostavke iz (b) dijela pa se pozvali na trazenu tvrdnju, niti su zadatak rijesili ne neki drugi nacin, npr. iskoristili na prikladan nacin neki od teorema o konvergenciji.
'Sitnica' da je integral od f konacan i da, uz zadovoljene ostale pretpostavke iz (b), iz toga slijedi tvrdnja za niz iz (c) - zapravo nije sitnica jer se u suprotnom, moze konstruirati protuprimjer.
Na uvidima sam svakom osobno objasnila u cemu je greska u njegovom rjesenju i ako ima dodatnih nejasnoca, neka mi se ti studenti jave mailom.
Na forumu nazalost nemam vremena za daljenje rasprave.
Sretno svima na ostatku zavrsnog i popravnom Smile
Pozdrav,

Ivana


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
N.B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (18:04:12)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 10:53 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?
Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?



_________________
It is not enough to have a good mind; the main thing is to use it well.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 11:06 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="N.B."]Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?[/quote]
vjerojatno ce veceras biti objavljeni svi rezultati, posto na sluzbenoj stranici pise da ce biti stavljeni do srijede
N.B. (napisa):
Postoji li mogucnost da cjeloviti rezultati budu objavljeni danas?

vjerojatno ce veceras biti objavljeni svi rezultati, posto na sluzbenoj stranici pise da ce biti stavljeni do srijede


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:32 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa iskreno se nadam da ce danas doci rezultati, cisti zbog popravnog da se znam pripremiti ukoliko sam pala. Jedan dan vise nam jako puno znaci za ucenje.
Pa iskreno se nadam da ce danas doci rezultati, cisti zbog popravnog da se znam pripremiti ukoliko sam pala. Jedan dan vise nam jako puno znaci za ucenje.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:40 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Se zna kaj sa rezultatima??? Ima nas dosta koji smo "izmedju" i mislim da bi bilo normalno da rezultati dodju sto ranije je moguce a ne dva dana prije popravnog (iako nam je ovo najtezi ispit, a vecini i zadnji na preddiplomskom).
Se zna kaj sa rezultatima??? Ima nas dosta koji smo "izmedju" i mislim da bi bilo normalno da rezultati dodju sto ranije je moguce a ne dva dana prije popravnog (iako nam je ovo najtezi ispit, a vecini i zadnji na preddiplomskom).


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:07 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najgore je što je bodovanje iz ovog predmeta nepredvidljivo u smislu teško je sam procjeniti za koliko si bodova napisao. Kad je već tako barem bi rezultati trebali stizati u nekom normalnom roku. Ovo čekanje je za poludit pogotovo kad ti iduća godina života ovisi o tome... Kad bi se barem asistenti malo mogli stavit u našu kožu
Najgore je što je bodovanje iz ovog predmeta nepredvidljivo u smislu teško je sam procjeniti za koliko si bodova napisao. Kad je već tako barem bi rezultati trebali stizati u nekom normalnom roku. Ovo čekanje je za poludit pogotovo kad ti iduća godina života ovisi o tome... Kad bi se barem asistenti malo mogli stavit u našu kožu


[Vrh]
mnince
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2007. (17:48:57)
Postovi: (D2)16
Sarma = la pohva - posuda
75 = 75 - 0

PostPostano: 18:09 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dodani su bodovi iz 3. zadatka i ukupna suma. Profesorove zadatke ćemo dobiti sutra ujutro tako da bi trebali (po mojoj procjeni) biti objavljeni najkasnije do 13 sati zajedno s ocjenama.

Upis ocjena je u četvrtak, 27.6. u 15 sati.
Dodani su bodovi iz 3. zadatka i ukupna suma. Profesorove zadatke ćemo dobiti sutra ujutro tako da bi trebali (po mojoj procjeni) biti objavljeni najkasnije do 13 sati zajedno s ocjenama.

Upis ocjena je u četvrtak, 27.6. u 15 sati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 18:11 uto, 25. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se i da će uvest bodove sa žalbi, tj da neće zaboraviti na to XD
Nadam se i da će uvest bodove sa žalbi, tj da neće zaboraviti na to XD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:58 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

znao sam napamet prva dva zadatka (teoriju), bas kako je u skripti. Iz prvog sam dobio 6 bodova, ok, nisam napisao da postoji mi kao konačno proširenje - izgubio 2 boda.

2. zadatak također sam sve napisao ali dobro u zadatku nije pisalo da je f omeđena što mi je trebalo za dokaz pa sam napravio glupost i rekao da iz R-integrabilnosti slijedi omeđenost što naravno nije istina, i dobijem samo 3 boda!!! a cijeli dokaz iz skripte sam napisao. Pa što je ovo!

3. zadatak kao primjer mjere koja je konačno aditivna a nije mjera sam točno napisao - 0 kad je A konačan, +beskonačno kad je A prebrojiv, ali nisam stavio i i kad je A komplement prebrojiv što je očiti lapsus, oduzeli mi bodove...

Pa kakvo je ovo ocjenjivanje?
pa ovaj kolegij nema veze sa nekakvom praksom ovog faksa, od pravila ocijenjivanja do težine gradiva... Čak nije gradivo ni toliko teško, koliko da bi riješio ijedan zadatak trebaš imati apsolutno cijela predavanja i vježbe u glavi.
Potpuni nesrazmjer sa ostalim kolegijima - profesore dragi i asistenti to je za ocijenu odličan! A kad vidite da student zna o kojem se teoremu radi i kako ga dokazati, i kada pogriješi neku sitnicu po nekom osjećaju pravde ne oduzima se pola bodova!!!

Pozdrav
znao sam napamet prva dva zadatka (teoriju), bas kako je u skripti. Iz prvog sam dobio 6 bodova, ok, nisam napisao da postoji mi kao konačno proširenje - izgubio 2 boda.

2. zadatak također sam sve napisao ali dobro u zadatku nije pisalo da je f omeđena što mi je trebalo za dokaz pa sam napravio glupost i rekao da iz R-integrabilnosti slijedi omeđenost što naravno nije istina, i dobijem samo 3 boda!!! a cijeli dokaz iz skripte sam napisao. Pa što je ovo!

3. zadatak kao primjer mjere koja je konačno aditivna a nije mjera sam točno napisao - 0 kad je A konačan, +beskonačno kad je A prebrojiv, ali nisam stavio i i kad je A komplement prebrojiv što je očiti lapsus, oduzeli mi bodove...

Pa kakvo je ovo ocjenjivanje?
pa ovaj kolegij nema veze sa nekakvom praksom ovog faksa, od pravila ocijenjivanja do težine gradiva... Čak nije gradivo ni toliko teško, koliko da bi riješio ijedan zadatak trebaš imati apsolutno cijela predavanja i vježbe u glavi.
Potpuni nesrazmjer sa ostalim kolegijima - profesore dragi i asistenti to je za ocijenu odličan! A kad vidite da student zna o kojem se teoremu radi i kako ga dokazati, i kada pogriješi neku sitnicu po nekom osjećaju pravde ne oduzima se pola bodova!!!

Pozdrav


[Vrh]
Gost






PostPostano: 12:12 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam se bavio statistikom.
Palo je okvirno (pogreška manja od 5), 100 od 170 ljudi.
Dakle prolaznost je 40%.

22 ljudi ima između 45 i 50 bodova, dakle ako se spusti prag prolaznost će biti 55%, tj. 45% ljudi na popravni.

Hoće li biti sniženja praga? Molim Vas asistenti ako znate podijelite to s nama, jer ću pasti u komu ako budem opet morao ovo učiti.
Malo sam se bavio statistikom.
Palo je okvirno (pogreška manja od 5), 100 od 170 ljudi.
Dakle prolaznost je 40%.

22 ljudi ima između 45 i 50 bodova, dakle ako se spusti prag prolaznost će biti 55%, tj. 45% ljudi na popravni.

Hoće li biti sniženja praga? Molim Vas asistenti ako znate podijelite to s nama, jer ću pasti u komu ako budem opet morao ovo učiti.


[Vrh]
tinky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 06. 2008. (11:59:08)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 12:12 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam sigurna da li dobro razumijem koncept ocijena?! :?
Do sada sam mislila da 1 dobijes ako bas nista ne znas, a dalje znanje se rangira ocjenama od 2 do 5. Pri tome postoji velika razlika izmedju 2 i 5, ovaj kolegij mi je pokazao da godinama zivim u zabludi.
Svi moraju sve znat, apsolutno sve. 100% vjezbi i 100% predavanja tj. za 5 i onda se to rangira ocjenama od 2 do 5. A ocjena se formira po kojim kriterijima?! Ocjenu 1 necu ni komentirat, nema smisla :sheep:
Nisam sigurna da li dobro razumijem koncept ocijena?! Confused
Do sada sam mislila da 1 dobijes ako bas nista ne znas, a dalje znanje se rangira ocjenama od 2 do 5. Pri tome postoji velika razlika izmedju 2 i 5, ovaj kolegij mi je pokazao da godinama zivim u zabludi.
Svi moraju sve znat, apsolutno sve. 100% vjezbi i 100% predavanja tj. za 5 i onda se to rangira ocjenama od 2 do 5. A ocjena se formira po kojim kriterijima?! Ocjenu 1 necu ni komentirat, nema smisla Ovca skace preko shtrika


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 12:20 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

85-100 (5)
70-84 (4)
55-69 (3)
45-54 (2)
44- (1)

:)
85-100 (5)
70-84 (4)
55-69 (3)
45-54 (2)
44- (1)

Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodinho
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 09. 2011. (11:17:47)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 12:58 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako mi nije igralo za prolaz (ali jest za visu ocjenu :letim2: ),
zahvalio bih asistentima i profesoru na ukazanoj dobroj volji i
spustanju praga te cestitao kolegama na položenoj mjeri ! :klapklap:
Iako mi nije igralo za prolaz (ali jest za visu ocjenu Ja letim!!! ),
zahvalio bih asistentima i profesoru na ukazanoj dobroj volji i
spustanju praga te cestitao kolegama na položenoj mjeri ! Toooooo, majstoreeeee!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:00 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoce li biti ovakva rang lista i za popravni?
Hoce li biti ovakva rang lista i za popravni?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:20 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...
Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:23 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da će biti isti prag i za popravni. Inače bi to bio odličan razlog za prosvjed a ne vjerujem da bi nas asistenti htjeli dovesti u takvu situaciju.
Naravno da će biti isti prag i za popravni. Inače bi to bio odličan razlog za prosvjed a ne vjerujem da bi nas asistenti htjeli dovesti u takvu situaciju.


[Vrh]
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 13:24 sri, 26. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...[/quote]

Ne može, slučajno baš na skype callu s odvjetnikom.

Al zar stvarno moraš biti toliko ne fer i dat ljudima da se vesele?
Prag nije spušten prošle godine jel je prolaznost bila veća.
Anonymous (napisa):
Da li se može tužiti faks jer lani nisu spustili prag, pa su neki zbog toga pali godinu? Super su mi ovi kriteriji koji se svake godine mijenjaju...


Ne može, slučajno baš na skype callu s odvjetnikom.

Al zar stvarno moraš biti toliko ne fer i dat ljudima da se vesele?
Prag nije spušten prošle godine jel je prolaznost bila veća.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan