Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gradivo bioinformatike
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Bioinformatika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 20:25 čet, 9. 9. 2010    Naslov: gradivo bioinformatike Citirajte i odgovorite

ovu godinu imamo na izbor puno kolegija koje mozemo uzeti kao izborni. kolegij je u modulu s kolegijem kojeg sam upisala ovaj semestar pa da na vrijeme ispravim ako sam napravila gresku pri izboru :)
zanima me kolika je zastupljenost biologije/informatike/matematike u ovom kolegiju? cula sam da ima dosta programiranja, a mi na nastavnickom smjeru nismo bas puno radili s programima :(
da li je gradivo tesko ili se moze nauciti s redovnim ucenjem?
kakvi su kriteriji?

hvala unaprijed na pomoci :)
ovu godinu imamo na izbor puno kolegija koje mozemo uzeti kao izborni. kolegij je u modulu s kolegijem kojeg sam upisala ovaj semestar pa da na vrijeme ispravim ako sam napravila gresku pri izboru Smile
zanima me kolika je zastupljenost biologije/informatike/matematike u ovom kolegiju? cula sam da ima dosta programiranja, a mi na nastavnickom smjeru nismo bas puno radili s programima Sad
da li je gradivo tesko ili se moze nauciti s redovnim ucenjem?
kakvi su kriteriji?

hvala unaprijed na pomoci Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:10 čet, 9. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel to kod prof goldsteina?
jel to kod prof goldsteina?



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 21:55 čet, 9. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da
da


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ekstra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2007. (12:31:28)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 22:14 čet, 9. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama
Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 23:12 čet, 9. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

thx :)
al zanima me kad bi se gledao sam sadrzaj kolegija, dal je naucljivo? ;)
thx Smile
al zanima me kad bi se gledao sam sadrzaj kolegija, dal je naucljivo? Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 6:15 pet, 10. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne želim reći nešto protiv predavanja, ali dolaskom na vježbe saznati ćeš većinu onoga što ti treba da položiš kolegij.

Asistentica detaljno prolazi "programe" tako da sve možeš pohvatati, a oboje, i profesor i asistentica će ti pomoći ako gdje zapneš.

Zastupljenost matematike kao nekih računa koje ćeš sama rješavati i nema, uglavnom informatika koja treba biolozima ( ili nekima od njih) da bi lakše došli do nekih nizova podataka.

Koliko se sjećam radi se o programu koji računa sa aminokiselinama, zatim još jedan program gdje se crta stablo života ( što bude čak i zabavno).

Sve u svemu, za razliku od mnogih dosadašnjih kolegija, ovaj će ti vjerovatno biti jedan od laganijih a vjerovatno samim time i naučljivijih ( u biti nema tu nekog učenja, vidjet ćeš i sama, kad odslušaš vježbe i imaš program, to je više manje sve učenje koje ćeš imati)


Ako imaš još koje pitanje, pm-aj ;)
Ne želim reći nešto protiv predavanja, ali dolaskom na vježbe saznati ćeš većinu onoga što ti treba da položiš kolegij.

Asistentica detaljno prolazi "programe" tako da sve možeš pohvatati, a oboje, i profesor i asistentica će ti pomoći ako gdje zapneš.

Zastupljenost matematike kao nekih računa koje ćeš sama rješavati i nema, uglavnom informatika koja treba biolozima ( ili nekima od njih) da bi lakše došli do nekih nizova podataka.

Koliko se sjećam radi se o programu koji računa sa aminokiselinama, zatim još jedan program gdje se crta stablo života ( što bude čak i zabavno).

Sve u svemu, za razliku od mnogih dosadašnjih kolegija, ovaj će ti vjerovatno biti jedan od laganijih a vjerovatno samim time i naučljivijih ( u biti nema tu nekog učenja, vidjet ćeš i sama, kad odslušaš vježbe i imaš program, to je više manje sve učenje koje ćeš imati)


Ako imaš još koje pitanje, pm-aj Wink



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:51 pet, 10. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ti pa bauljalj... :D
http://web.math.hr/~karaga/bioinformatika
Evo ti pa bauljalj... Very Happy
http://web.math.hr/~karaga/bioinformatika



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bobi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (09:31:04)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 10:44 pon, 7. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Post je na link jer nisam siguran da li sam postao na pravo mjesto.

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11851&postdays=0&postorder=asc&&start=20
Post je na link jer nisam siguran da li sam postao na pravo mjesto.

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11851&postdays=0&postorder=asc&&start=20


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:24 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Cilj kolegija je studente upoznati s osnovnim tehnikama [b][u]kombinatornog i vjerojatnosnog modeliranja[/u][/b] bioloških nizova – modeliranje bioloških familija, filogenetske konstrukcije, gene searching. Naglasak je stavljen na na primijenjene aspekte – algoritamske, računarske i numeričke. U okviru kolegija dan je pregled relevantih bioloških sadržaja."

Nisam imao ni kombinatoriku ni vjerojatnost u srednjoj, a tek sam završio prvi semestar, pa me zanima je li moje (pred)znanje iz prvog semestra dovoljno za potpuno razumijevanje ovog kolegija?

Unaprijed hvala!
"Cilj kolegija je studente upoznati s osnovnim tehnikama kombinatornog i vjerojatnosnog modeliranja bioloških nizova – modeliranje bioloških familija, filogenetske konstrukcije, gene searching. Naglasak je stavljen na na primijenjene aspekte – algoritamske, računarske i numeričke. U okviru kolegija dan je pregled relevantih bioloških sadržaja."

Nisam imao ni kombinatoriku ni vjerojatnost u srednjoj, a tek sam završio prvi semestar, pa me zanima je li moje (pred)znanje iz prvog semestra dovoljno za potpuno razumijevanje ovog kolegija?

Unaprijed hvala!



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:31 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. :D
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 20:40 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"]Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. :D[/quote]
A kada je to bilo? :P
Atomised (napisa):
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy

A kada je to bilo? Razz



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:41 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="Atomised"]Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. :D[/quote]
A kada je to bilo? :P[/quote]

Prije 3 godine? :P
Zenon (napisa):
Atomised (napisa):
Kad sam ja to slušao, nije trebalo nikakvo predznanje... Možda nešto malo programiranja. Very Happy

A kada je to bilo? Razz


Prije 3 godine? Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:50 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

nista se nije promjenilo ni u izvedbi, ni u nastavnom sadrzaju, ne trebaju nikakva predznanja (pozeljna osnovna pismenost; citanje i pisanje :) ), a programiranje je lagano i osnovno, i ne zahtjeva predznanje (za one koje muci, ne, nema pointera) :)
nista se nije promjenilo ni u izvedbi, ni u nastavnom sadrzaju, ne trebaju nikakva predznanja (pozeljna osnovna pismenost; citanje i pisanje Smile ), a programiranje je lagano i osnovno, i ne zahtjeva predznanje (za one koje muci, ne, nema pointera) Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:36 pet, 10. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na odgovorima!
S moje strane, upis drugog semestra je gotov i zapečaćen, samo još moram odnesti Index na faks. :)
Puno hvala na odgovorima!
S moje strane, upis drugog semestra je gotov i zapečaćen, samo još moram odnesti Index na faks. Smile



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunce
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 03. 2010. (18:49:03)
Postovi: (3F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 13:56 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?
u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 23:58 sri, 15. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunce"]u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?[/quote]

Nista nije obavezno.
Sto se satnice tice, vjezbe se odrzavaju svaki drugi tjedan u trajanju od po 2 sata, mozete vidjeti ovdje:
[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bioraspored.html[/url]
sunce (napisa):
u rasporedu za nastavnicki smjer pise da imamo 5 sati tjedno, a trebalo bi biti 3+1 (p+v). jel to neka greska? vazno mi je zbog drugog kolegija kojeg imam u isto vrijeme pa ako netko zna vise o tome... i da li su predavanja obavezna?


Nista nije obavezno.
Sto se satnice tice, vjezbe se odrzavaju svaki drugi tjedan u trajanju od po 2 sata, mozete vidjeti ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bioraspored.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:53 čet, 16. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator :D
Hvala!
Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator Very Happy
Hvala!



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 0:26 sub, 18. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator :D
Hvala![/quote]
Treba vam biljeznica, nisu slideovi. Od online materijala sto se koristi to imate na webu. Dosta vam je jedna mala biljeznica za vjezbe i predavanja skupa (svako sa svoje strane, ko u osnovnoj skoli, jelte :) ).
Zenon (napisa):
Predavanja su kao iz Programiranja, na slideovima, ili nam treba bilježnica u koju pišemo?
Mislim, da ne "načmem" novu bilježnicu ako se piše nješto samo prva dva predavanja. Onda ću na papire, u košuljicu pa u registrator Very Happy
Hvala!

Treba vam biljeznica, nisu slideovi. Od online materijala sto se koristi to imate na webu. Dosta vam je jedna mala biljeznica za vjezbe i predavanja skupa (svako sa svoje strane, ko u osnovnoj skoli, jelte Smile ).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
JosipBajrovic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2013. (06:22:04)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 6:28 čet, 10. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ekstra"]Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama[/quote]Slažem se
ekstra (napisa):
Nije teško. Prilagođeno je svima, nema puno programiranja, dobiješ kostur programa, treba samo razumijeti što se u njemu radilo, a to nije teško, tj. pomoći će ti i prof i asistentica, (ako je sve ostalo kako je bilo). Uglavnom svi polože i to sa super ocjenama
Slažem se


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ecan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 06. 2010. (18:09:54)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 2 - 12

PostPostano: 11:30 uto, 12. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam bio na bioinformatici u pon pa ako bi netko bio dobar i napisao ovdje obavijesti od profesora. Zanimaju me termini predavanja i vježbi i dali je obavezno dolaziti na predavanja. Ne živim u Zagrebu i nikako mi ne paše termin u pon i uto a onaj u cet od 4-6 mi je idealan. Netko je nešto spomenuo da se vježbe dijele na programiranje i seminare pa ako bi netko potvrdio ovu informaciju...
Nisam bio na bioinformatici u pon pa ako bi netko bio dobar i napisao ovdje obavijesti od profesora. Zanimaju me termini predavanja i vježbi i dali je obavezno dolaziti na predavanja. Ne živim u Zagrebu i nikako mi ne paše termin u pon i uto a onaj u cet od 4-6 mi je idealan. Netko je nešto spomenuo da se vježbe dijele na programiranje i seminare pa ako bi netko potvrdio ovu informaciju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Bioinformatika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan