Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Printeri na faksu ne printaju obostrano

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 17:55 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Printeri na faksu ne printaju obostrano Citirajte i odgovorite

Neznam kome da javim pa bi li netko javio nadležnome da se to popravi.
Hvala
Neznam kome da javim pa bi li netko javio nadležnome da se to popravi.
Hvala


[Vrh]
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 18:19 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

erm...
Ja doma isprintam na jednu stranu pa vratim papire nazad i isprintam na drugu stranu :?
erm...
Ja doma isprintam na jednu stranu pa vratim papire nazad i isprintam na drugu stranu Confused



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:44 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]erm...
Ja doma isprintam na jednu stranu pa vratim papire nazad i isprintam na drugu stranu :?[/quote]

kada puno ljudi printa puno toga onda je malo nepraktično
uostalom, ako printer može obostrano printati (a ovi na faxu mogu) onda je malo glupo da to nije u funkciji :)

ps. dal se u praktikumima mogu printati skripte i materijali za fax? danas mi je jedan demos rekao da mi ne može printati predavanja :? što je čudno jer se moglo x-godina prije a i u drugom praktikumu mi je drugi demos printao
Swerz (napisa):
erm...
Ja doma isprintam na jednu stranu pa vratim papire nazad i isprintam na drugu stranu Confused


kada puno ljudi printa puno toga onda je malo nepraktično
uostalom, ako printer može obostrano printati (a ovi na faxu mogu) onda je malo glupo da to nije u funkciji Smile

ps. dal se u praktikumima mogu printati skripte i materijali za fax? danas mi je jedan demos rekao da mi ne može printati predavanja Confused što je čudno jer se moglo x-godina prije a i u drugom praktikumu mi je drugi demos printao



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:43 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

RC zna za printere, bez brige - demosi su javili cim se problem prvi put pojavio, prije sad vec skoro 2 tjedna.

Sto se predavanja tice, mozes ih printati, naravno, kao i u principu sve vezano uz fax (vjezbe, kolokvije, skripte...).
Mozda je problem bio zbog samog fajla - npr ako je pdf format, a radi se o slajdovima, moguce je da novi demosi nisu upoznati s tim da se to ne moze printat iz acrobat readera... dajte im malo vremena dok ne pohvataju sve sto treba ;) Printeri na faksu su prilicno svojeglavi, i treba znat s njima 8)
RC zna za printere, bez brige - demosi su javili cim se problem prvi put pojavio, prije sad vec skoro 2 tjedna.

Sto se predavanja tice, mozes ih printati, naravno, kao i u principu sve vezano uz fax (vjezbe, kolokvije, skripte...).
Mozda je problem bio zbog samog fajla - npr ako je pdf format, a radi se o slajdovima, moguce je da novi demosi nisu upoznati s tim da se to ne moze printat iz acrobat readera... dajte im malo vremena dok ne pohvataju sve sto treba Wink Printeri na faksu su prilicno svojeglavi, i treba znat s njima Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:52 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="allllice"]Sto se predavanja tice, mozes ih printati, naravno, kao i u principu sve vezano uz fax (vjezbe, kolokvije, skripte...).
Mozda je problem bio zbog samog fajla - npr ako je pdf format, a radi se o slajdovima, moguce je da novi demosi nisu upoznati s tim da se to ne moze printat iz acrobat readera... dajte im malo vremena dok ne pohvataju sve sto treba ;) Printeri na faksu su prilicno svojeglavi, i treba znat s njima 8)[/quote]

nope, samo sam rekla da bi kopirala markovljeve i odmah je rekao da ne može printati skripte (nije niti pogledao o čemu se radi)
možda da netko javi svim demosima što se smije a što ne smije printati
allllice (napisa):
Sto se predavanja tice, mozes ih printati, naravno, kao i u principu sve vezano uz fax (vjezbe, kolokvije, skripte...).
Mozda je problem bio zbog samog fajla - npr ako je pdf format, a radi se o slajdovima, moguce je da novi demosi nisu upoznati s tim da se to ne moze printat iz acrobat readera... dajte im malo vremena dok ne pohvataju sve sto treba Wink Printeri na faksu su prilicno svojeglavi, i treba znat s njima Cool


nope, samo sam rekla da bi kopirala markovljeve i odmah je rekao da ne može printati skripte (nije niti pogledao o čemu se radi)
možda da netko javi svim demosima što se smije a što ne smije printati



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 23:28 sri, 29. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je prosle godine receno da mogu printati sve i svasta samo da donesem svoj papir.
Meni je prosle godine receno da mogu printati sve i svasta samo da donesem svoj papir.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:04 čet, 30. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

a) mozda ti je reko da nemoze jer je preveliko da bi se printalo ako nemoze obostrano (tj. islo bi previse papira)
b) pitanje kad si dosla i koliko je demos tada imao papira kod sebe (u praktikumu jer demosi mogu od papira samo do odredenog doba, a svi imaju tendeciju doc kad se vise nemoze do papira)
c) toner? (ali to nebi smio biti problem)...
d) jel itko gleda kada je nastava u praktikumima? (ljudi dolaze 5 min prije nastave pa demos nemoze bas pustit da se printa tokom natave jer tako ometa nastavu, tomu i sluze rasporedi)

ne mislim nista lose, ali ljudi se jednostavno ne obaziru na te cinjenice...

i ljudi moji, zasto nemozete printati 2 str po srani i obostrano to je duplo manje a citko je... mislim, meni svejedno...

i sto se tice printera, kad se sve sredi u RC-u bez brige znati cete...
a) mozda ti je reko da nemoze jer je preveliko da bi se printalo ako nemoze obostrano (tj. islo bi previse papira)
b) pitanje kad si dosla i koliko je demos tada imao papira kod sebe (u praktikumu jer demosi mogu od papira samo do odredenog doba, a svi imaju tendeciju doc kad se vise nemoze do papira)
c) toner? (ali to nebi smio biti problem)...
d) jel itko gleda kada je nastava u praktikumima? (ljudi dolaze 5 min prije nastave pa demos nemoze bas pustit da se printa tokom natave jer tako ometa nastavu, tomu i sluze rasporedi)

ne mislim nista lose, ali ljudi se jednostavno ne obaziru na te cinjenice...

i ljudi moji, zasto nemozete printati 2 str po srani i obostrano to je duplo manje a citko je... mislim, meni svejedno...

i sto se tice printera, kad se sve sredi u RC-u bez brige znati cete...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 2:04 čet, 30. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

s moje strane gledista, nije fer da se printaju skripte po neznam koliko stranica ( vecina ih ima vise od 100 ) jer onda moze doc 2,3 studenata sa zeljom da im se insprinta skripta i ode cijeli papir koji se moze dobit za taj dan i ostali studenti ostanu uskraceni makar imali po 2,3 stranice za isprintat.
Ako student donese svoje papire nebi kao trebalo bit problema ali ja priznam da neznam jos sva ta pravila te se rade konzultiram sa kolegama pa tek onda stavim printat.
Nije da se ja protivim printanju skripti jer je i to materijal za faks ali samo velim da nije fer prema ostalim studentima a trebamo bit kolegijalni zar ne ? :)
Uskoro, ( citaj:za mjesec,mozda dva ) bi trebao doc neki novi pravilnik i trebao bi bit sastanak na kojem ce napokon ta pitanja oko printanja bit rjesena (duboko se nadam) jer novim demosima je tesko znati sva pravila koja zapravo ne pisu na pravilniku (koji je od tko zna kad) i koja su kao nepisana pravila.


A oko obostranog printanja i tog bug-a je RC obavijesten kako gore pise a sad kad ce ga popravit nitko nezna. jedno vrijeme je radilo a sad opet ne radi, tako da nitko nema pojma kad ce to bit sredeno ako ce bit osim ljudi iz RC-a.

i ovo sto je kolega fireball rekao sto se tice printanja da budu dvije stranice na jednom se definitivno slazem. ima ljudi koji govore da im je to presitno a kad se stavi landscape i tako dvije stranice na jednu ispadne sasvim čitljivo i za ljude koji imaju problem s vidom.

nista vam ne preostaje nego da se strpite ko i mi svi ostali sto se tog obostranog printanja tice i mozemo bit sretni da uopce mozemo printat. jer bar ja neznam koji jos fakultet pruza takvu uslugu...
s moje strane gledista, nije fer da se printaju skripte po neznam koliko stranica ( vecina ih ima vise od 100 ) jer onda moze doc 2,3 studenata sa zeljom da im se insprinta skripta i ode cijeli papir koji se moze dobit za taj dan i ostali studenti ostanu uskraceni makar imali po 2,3 stranice za isprintat.
Ako student donese svoje papire nebi kao trebalo bit problema ali ja priznam da neznam jos sva ta pravila te se rade konzultiram sa kolegama pa tek onda stavim printat.
Nije da se ja protivim printanju skripti jer je i to materijal za faks ali samo velim da nije fer prema ostalim studentima a trebamo bit kolegijalni zar ne ? Smile
Uskoro, ( citaj:za mjesec,mozda dva ) bi trebao doc neki novi pravilnik i trebao bi bit sastanak na kojem ce napokon ta pitanja oko printanja bit rjesena (duboko se nadam) jer novim demosima je tesko znati sva pravila koja zapravo ne pisu na pravilniku (koji je od tko zna kad) i koja su kao nepisana pravila.


A oko obostranog printanja i tog bug-a je RC obavijesten kako gore pise a sad kad ce ga popravit nitko nezna. jedno vrijeme je radilo a sad opet ne radi, tako da nitko nema pojma kad ce to bit sredeno ako ce bit osim ljudi iz RC-a.

i ovo sto je kolega fireball rekao sto se tice printanja da budu dvije stranice na jednom se definitivno slazem. ima ljudi koji govore da im je to presitno a kad se stavi landscape i tako dvije stranice na jednu ispadne sasvim čitljivo i za ljude koji imaju problem s vidom.

nista vam ne preostaje nego da se strpite ko i mi svi ostali sto se tog obostranog printanja tice i mozemo bit sretni da uopce mozemo printat. jer bar ja neznam koji jos fakultet pruza takvu uslugu...



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 8:48 čet, 30. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]
b) pitanje kad si dosla i koliko je demos tada imao papira kod sebe (u praktikumu jer demosi mogu od papira samo do odredenog doba, a svi imaju tendeciju doc kad se vise nemoze do papira)[/quote]
to je bilo prije 14h :)

[quote="fireball"]
a) mozda ti je reko da nemoze jer je preveliko da bi se printalo ako nemoze obostrano (tj. islo bi previse papira)
c) toner? (ali to nebi smio biti problem)...[/quote]

prije mene je jedna cura printala nešto s usb-a :arrow: bilo je papira i tonera

[quote="fireball"]d) jel itko gleda kada je nastava u praktikumima? (ljudi dolaze 5 min prije nastave pa demos nemoze bas pustit da se printa tokom natave jer tako ometa nastavu, tomu i sluze rasporedi)[/quote]

pr5 koji je uvijek slobodan
ja: mogu printati?
on: da
ja: markovljeve
ne: ne mogu printati skripte
ja: zašto?
on: tako to tamo piše (pokazuje na vrata)

i ja otišla u drugi praktikum gdje su mi isprintali :)

tako je to otprilike izgledalo. znači, nije niti pitao kako želim printati, nije išao vidjeti dal ima papira, nije niti pitao dal želim sve ili samo par stranica.

ništa strašno, nije bed :) samo da se možda javi svim demosima (ili samo novima? ) da se smiju printati skripte
fireball (napisa):

b) pitanje kad si dosla i koliko je demos tada imao papira kod sebe (u praktikumu jer demosi mogu od papira samo do odredenog doba, a svi imaju tendeciju doc kad se vise nemoze do papira)

to je bilo prije 14h Smile

fireball (napisa):

a) mozda ti je reko da nemoze jer je preveliko da bi se printalo ako nemoze obostrano (tj. islo bi previse papira)
c) toner? (ali to nebi smio biti problem)...


prije mene je jedna cura printala nešto s usb-a Arrow bilo je papira i tonera

fireball (napisa):
d) jel itko gleda kada je nastava u praktikumima? (ljudi dolaze 5 min prije nastave pa demos nemoze bas pustit da se printa tokom natave jer tako ometa nastavu, tomu i sluze rasporedi)


pr5 koji je uvijek slobodan
ja: mogu printati?
on: da
ja: markovljeve
ne: ne mogu printati skripte
ja: zašto?
on: tako to tamo piše (pokazuje na vrata)

i ja otišla u drugi praktikum gdje su mi isprintali Smile

tako je to otprilike izgledalo. znači, nije niti pitao kako želim printati, nije išao vidjeti dal ima papira, nije niti pitao dal želim sve ili samo par stranica.

ništa strašno, nije bed Smile samo da se možda javi svim demosima (ili samo novima? ) da se smiju printati skripte



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
allllice
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 09. 2005. (14:31:59)
Postovi: (121)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:41 čet, 30. 9. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Meni je prosle godine receno da mogu printati sve i svasta samo da donesem svoj papir.[/quote]


e vidis, to isto nije istina, tj ne smije se printati sve i svasta, nego iskljucivo stvari vezane uz fax (s tim da, priznajem, ponekad isprintam i neke druge stvari ako je netko ljubazan i toga nema previse, u stilu cv-a il neceg slicnog)

btw - samo da bi vam docarala sto sve demos moze dozivjet - prije par godina je neki kolega htio da mu isprintam ogromnu, A4 format veliku sliku predatora :lol: i ne, nije ju dobio :D

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="tihana"]
pr5 koji je uvijek slobodan
ja: mogu printati?
on: da
ja: markovljeve
ne: ne mogu printati skripte
ja: zašto?
on: tako to tamo piše (pokazuje na vrata)

i ja otišla u drugi praktikum gdje su mi isprintali :)

tako je to otprilike izgledalo. znači, nije niti pitao kako želim printati, nije išao vidjeti dal ima papira, nije niti pitao dal želim sve ili samo par stranica.

ništa strašno, nije bed :) samo da se možda javi svim demosima (ili samo novima? ) da se smiju printati skripte[/quote]


da, nazalost imamo stari pravilnik, i on se definitivno treba prilagodit. trenutno se radi na tome. npr - u tom starom pise i da se ne smije printat diplomski, sto demosi naravno printaju.

sljedeci put ako naletite na novog demosa, a znate da ste u pravu, slobodno im recite nek se konzultiraju sa starijim kolegama ;)
a do tad, kao sto sam vec rekla, budite strpljivi, naucit ce s vremenom :)
Swerz (napisa):
Meni je prosle godine receno da mogu printati sve i svasta samo da donesem svoj papir.



e vidis, to isto nije istina, tj ne smije se printati sve i svasta, nego iskljucivo stvari vezane uz fax (s tim da, priznajem, ponekad isprintam i neke druge stvari ako je netko ljubazan i toga nema previse, u stilu cv-a il neceg slicnog)

btw - samo da bi vam docarala sto sve demos moze dozivjet - prije par godina je neki kolega htio da mu isprintam ogromnu, A4 format veliku sliku predatora Laughing i ne, nije ju dobio Very Happy

Added after 4 minutes:

tihana (napisa):

pr5 koji je uvijek slobodan
ja: mogu printati?
on: da
ja: markovljeve
ne: ne mogu printati skripte
ja: zašto?
on: tako to tamo piše (pokazuje na vrata)

i ja otišla u drugi praktikum gdje su mi isprintali Smile

tako je to otprilike izgledalo. znači, nije niti pitao kako želim printati, nije išao vidjeti dal ima papira, nije niti pitao dal želim sve ili samo par stranica.

ništa strašno, nije bed Smile samo da se možda javi svim demosima (ili samo novima? ) da se smiju printati skripte



da, nazalost imamo stari pravilnik, i on se definitivno treba prilagodit. trenutno se radi na tome. npr - u tom starom pise i da se ne smije printat diplomski, sto demosi naravno printaju.

sljedeci put ako naletite na novog demosa, a znate da ste u pravu, slobodno im recite nek se konzultiraju sa starijim kolegama Wink
a do tad, kao sto sam vec rekla, budite strpljivi, naucit ce s vremenom Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 17:46 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

od sutra printeri opet printaju obostrano.
od sutra printeri opet printaju obostrano.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 18:26 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

od maloprije radi obostrano u pr3, 4 i 5, a u 2 i 1 nikad nije ni bilo te mogucnosti tako da... sad radi svuda di i prije :)
od maloprije radi obostrano u pr3, 4 i 5, a u 2 i 1 nikad nije ni bilo te mogucnosti tako da... sad radi svuda di i prije Smile



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 18:32 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]od maloprije radi obostrano u pr3, 4 i 5, a u 2 i 1 nikad nije ni bilo te mogucnosti tako da... sad radi svuda di i prije :)[/quote]
Istina, ja printao i vidio svojim ocima. :D
fireball (napisa):
od maloprije radi obostrano u pr3, 4 i 5, a u 2 i 1 nikad nije ni bilo te mogucnosti tako da... sad radi svuda di i prije Smile

Istina, ja printao i vidio svojim ocima. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan