Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Javni natječaji (informacija)
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
senida
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (12:47:10)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:50 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Javni natječaji Citirajte i odgovorite

Budući da Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi nije definiran zakonski rok o obavještavanju kandidata o ishodu javnog natječaja ni propisana obveza obavještavanja kandidata o ishodu natječaja, često se susrećem sa situacijom da mi stigne odbijenica sljedećeg sadržaja "izvještavamo Vas da nismo u mogućnosti uvažiti Vašu zamolbu za radno mjesto profesora/profesorice". Temeljem takve odbijenice ne saznaje se ime i prezime osobe koja je zaposlena, da li ona odgovara stručnom spremom uvjetima natječaja, broj ostalih kandidata prijavljenih na natječaj te da li oni zadovoljavaju uvjetima natječaja.

Kakva su vaša iskustva s javnim natječajima? Da li je većina raspisana za već poznatog kandidata?
Budući da Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi nije definiran zakonski rok o obavještavanju kandidata o ishodu javnog natječaja ni propisana obveza obavještavanja kandidata o ishodu natječaja, često se susrećem sa situacijom da mi stigne odbijenica sljedećeg sadržaja "izvještavamo Vas da nismo u mogućnosti uvažiti Vašu zamolbu za radno mjesto profesora/profesorice". Temeljem takve odbijenice ne saznaje se ime i prezime osobe koja je zaposlena, da li ona odgovara stručnom spremom uvjetima natječaja, broj ostalih kandidata prijavljenih na natječaj te da li oni zadovoljavaju uvjetima natječaja.

Kakva su vaša iskustva s javnim natječajima? Da li je većina raspisana za već poznatog kandidata?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zlocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2006. (20:17:02)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb

PostPostano: 13:26 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se nisam javljala na natječaje za profesoricu, ali odbijenice kad sam ih dobila nisu sadržavale ime osobe koja je posao dobila. moj dečko je jednom samo dobio takvu odbijenicu (sa podacima zaposlene osobe).
ja se nisam javljala na natječaje za profesoricu, ali odbijenice kad sam ih dobila nisu sadržavale ime osobe koja je posao dobila. moj dečko je jednom samo dobio takvu odbijenicu (sa podacima zaposlene osobe).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:54 sri, 6. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako su natječaji za stalno, onda su više-manje otvoreni za već nekog. Stvar je u tome što škole u zadnjih godinu-dvije više manje sve zapošljavaju na rok od 60 dana, a tek nakon toga za stalno. Ukoliko je to osoba koja se pokazala ok na radnom mjestu, onda će škola tu osobu primiti u stalni radni odnos. Ali po Zakonu natječaj moraju raspisati.

U zadnje 3 godine sam dobio 4 odbijenice. Od tri škole su došle u roku tjedan dana, a od jedne nakon 3 tjedna. U svakoj je bilo napisano koga su primili i koja je stručna sprema osobe koja je primljena. Nikad nije bilo napisano koliko je bilo kandidata i koliko njih je udovoljavalo uvjetima natječaja.

Prije godinu dana mi se dogodilo da sam dobio odbijenicu 3 tjedna nakon završetka natječaja. E-mailom. Poskenirani dokument koji se, čudnog li čuda, nije dao otvoriti. Nakon što sam tjedan dana razvaljivao dokument uspio sam ga otvoriti i tako sam saznao da je ta škola na radno mjesto primila osobu koja uopće nije stručna. A javilo nas se barem dvoje koji smo imali diplomu PMF-MO u ruci. Što smo mogli? Da, mogli smo se zaintatiti i rušiti natječaj (i uspjeli bi!), ali nakon toga u Gradu Zagrebu više [b]nikad[/b] ne bi našli posao. Ravnatelji su, ipak, jedna čudna sorta...
Ako su natječaji za stalno, onda su više-manje otvoreni za već nekog. Stvar je u tome što škole u zadnjih godinu-dvije više manje sve zapošljavaju na rok od 60 dana, a tek nakon toga za stalno. Ukoliko je to osoba koja se pokazala ok na radnom mjestu, onda će škola tu osobu primiti u stalni radni odnos. Ali po Zakonu natječaj moraju raspisati.

U zadnje 3 godine sam dobio 4 odbijenice. Od tri škole su došle u roku tjedan dana, a od jedne nakon 3 tjedna. U svakoj je bilo napisano koga su primili i koja je stručna sprema osobe koja je primljena. Nikad nije bilo napisano koliko je bilo kandidata i koliko njih je udovoljavalo uvjetima natječaja.

Prije godinu dana mi se dogodilo da sam dobio odbijenicu 3 tjedna nakon završetka natječaja. E-mailom. Poskenirani dokument koji se, čudnog li čuda, nije dao otvoriti. Nakon što sam tjedan dana razvaljivao dokument uspio sam ga otvoriti i tako sam saznao da je ta škola na radno mjesto primila osobu koja uopće nije stručna. A javilo nas se barem dvoje koji smo imali diplomu PMF-MO u ruci. Što smo mogli? Da, mogli smo se zaintatiti i rušiti natječaj (i uspjeli bi!), ali nakon toga u Gradu Zagrebu više nikad ne bi našli posao. Ravnatelji su, ipak, jedna čudna sorta...



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 9:12 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se ili ne jave uopce ili me obavjeste tko je tocno dobio posao. Najcesce me ne zovu ni na razgovor za posao.
Ali stvarno je istina da su gotovo svi natjecaji vec za nekoga rezervirani... nazalost!!!
Meni se ili ne jave uopce ili me obavjeste tko je tocno dobio posao. Najcesce me ne zovu ni na razgovor za posao.
Ali stvarno je istina da su gotovo svi natjecaji vec za nekoga rezervirani... nazalost!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 16:38 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa i za vas će jednog dana biti rezervirani ;)
Pa i za vas će jednog dana biti rezervirani Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 21:30 čet, 7. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se toplo nadam ;)
ja se toplo nadam Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 22:03 pet, 8. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlican nacin razmisljanja, svaka vam cast.
Odlican nacin razmisljanja, svaka vam cast.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:56 ned, 10. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nazirem li tracak cinizma u postu Mr.Doea?

Situacija sa zaposljavanjem profesora matematike je dosta specificna jer jos uvijek postoji manjak kvalificiranih kadrova na trzistu. Ministarstvo odobrava natjecaje tjedan dana prije pocetka skolske godine i tada sve skole izabiru kandidate. Zato se kod dogovorenih natjecaja ne mora nuzno raditi o mitu, korupciji i fenomenu "rodjo", nego se ponekad ravnatelji zele osigurati da ce uopce dobiti nastavnika. Puno prije formalnog natjecaja pozovu zainteresirane kandidate na razgovor i dogovore se s najboljim da ce ga zaposliti. Ili raspisu natjecaj za nekoga tko vec radi u skoli "na odredjeno", u koga imaju povjerenja. Inace bi im se moglo dogoditi da im svi suvisli kandidati pobjegnu u druge skole.

Naravno, ja takvo stanje stvari ne smatram dobrim. Kao prvo, zbog krize zaposljavanja u privredi sve vise ljudi trazi posao u skoli. Na natjecaje u popularnim skolama javlja se po 20-30 kandidata (manjak se osjeti u manjim sredinama). Drugo, mislim da ravnatelji bez obzira na dogovore moraju postivati zakon. Ako se na natjecaj javi kvalificirani kandidat, ne smiju zaposliti nekvalificiranog.

Zato i ja mislim da biste se u situacijama kad ste ocito zakinuti ili kad niste obavijesteni o ishodu natjecaja trebali zaliti. Mentalitet se nece promijeniti dok svi idu linijom manjeg otpora. Ipak, cini mi se da nije pogresno otici na razgovor i prije nego sto bude raspisan formalni natjecaj. Barem dok Ministarsvo kadrovska pitanja rjesava u zadnji cas ili malo poslije.
Nazirem li tracak cinizma u postu Mr.Doea?

Situacija sa zaposljavanjem profesora matematike je dosta specificna jer jos uvijek postoji manjak kvalificiranih kadrova na trzistu. Ministarstvo odobrava natjecaje tjedan dana prije pocetka skolske godine i tada sve skole izabiru kandidate. Zato se kod dogovorenih natjecaja ne mora nuzno raditi o mitu, korupciji i fenomenu "rodjo", nego se ponekad ravnatelji zele osigurati da ce uopce dobiti nastavnika. Puno prije formalnog natjecaja pozovu zainteresirane kandidate na razgovor i dogovore se s najboljim da ce ga zaposliti. Ili raspisu natjecaj za nekoga tko vec radi u skoli "na odredjeno", u koga imaju povjerenja. Inace bi im se moglo dogoditi da im svi suvisli kandidati pobjegnu u druge skole.

Naravno, ja takvo stanje stvari ne smatram dobrim. Kao prvo, zbog krize zaposljavanja u privredi sve vise ljudi trazi posao u skoli. Na natjecaje u popularnim skolama javlja se po 20-30 kandidata (manjak se osjeti u manjim sredinama). Drugo, mislim da ravnatelji bez obzira na dogovore moraju postivati zakon. Ako se na natjecaj javi kvalificirani kandidat, ne smiju zaposliti nekvalificiranog.

Zato i ja mislim da biste se u situacijama kad ste ocito zakinuti ili kad niste obavijesteni o ishodu natjecaja trebali zaliti. Mentalitet se nece promijeniti dok svi idu linijom manjeg otpora. Ipak, cini mi se da nije pogresno otici na razgovor i prije nego sto bude raspisan formalni natjecaj. Barem dok Ministarsvo kadrovska pitanja rjesava u zadnji cas ili malo poslije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 19:24 ned, 10. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je ovdje kljuc netransparentnost. Cim postoji mogucnost manipulacija, u RH je vrlo vjerojatno da ce se ona i dogoditi.
Mislim da je ovdje kljuc netransparentnost. Cim postoji mogucnost manipulacija, u RH je vrlo vjerojatno da ce se ona i dogoditi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 11:32 sri, 3. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, malo da se ubacim. Naime, nedavno sam diplomirao i kako bih što prije htio početi raditi javio sam se i na jedan posao za profesora matematike u srednjoj školi. Nakon razgovora u školi rekli su mi da će mi javiti o ishodu natječaja. Kako se oni meni nisu javljali javio sam se ja njima i rekli su mi da je primljen drugi kandidat te da će me o ishodu natječaja "službeno" obavijestiti mailom.
Danas sam mailom dobio obavijest da temeljem natječaja iz 2004. na mjesto profesora kemije i biologije je primljena određena osoba :lol:.

Koje su to muljaže, bar se čovjek nasmije, da ne pričam da kad sam došao osobno u jednu osnovnu školu ravnateljica mi rekla da se ja mogu prijaviti na natječaj, ali oni preferiraju već jednu osobu...

Znači dva iskustva, oba tipična za nas......
Mislim da se više ne prijavljujem za škole jer to nema smisla :)
Evo, malo da se ubacim. Naime, nedavno sam diplomirao i kako bih što prije htio početi raditi javio sam se i na jedan posao za profesora matematike u srednjoj školi. Nakon razgovora u školi rekli su mi da će mi javiti o ishodu natječaja. Kako se oni meni nisu javljali javio sam se ja njima i rekli su mi da je primljen drugi kandidat te da će me o ishodu natječaja "službeno" obavijestiti mailom.
Danas sam mailom dobio obavijest da temeljem natječaja iz 2004. na mjesto profesora kemije i biologije je primljena određena osoba Laughing.

Koje su to muljaže, bar se čovjek nasmije, da ne pričam da kad sam došao osobno u jednu osnovnu školu ravnateljica mi rekla da se ja mogu prijaviti na natječaj, ali oni preferiraju već jednu osobu...

Znači dva iskustva, oba tipična za nas......
Mislim da se više ne prijavljujem za škole jer to nema smisla Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 23:46 čet, 4. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo... da se "pohvalim"... uspjela sam naci posao, bez ikakve veze ili preporuke, u osnovnoj skoli...
doduse, posao je na pola satnice ali je na neodredeno... dakle, moguce je dobiti posao...

stvarno ima dosta "namjestenih" natjecaja, ali se treba truditi... mislim da je najbolje odmah nazvati skolu po izlasku natjecaja te otvoreno pitati imaju li nekoga STRUCNOG u vidu ili ne... u pravilu iskreno odgovaraju...
evo... da se "pohvalim"... uspjela sam naci posao, bez ikakve veze ili preporuke, u osnovnoj skoli...
doduse, posao je na pola satnice ali je na neodredeno... dakle, moguce je dobiti posao...

stvarno ima dosta "namjestenih" natjecaja, ali se treba truditi... mislim da je najbolje odmah nazvati skolu po izlasku natjecaja te otvoreno pitati imaju li nekoga STRUCNOG u vidu ili ne... u pravilu iskreno odgovaraju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Stormbringer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 05. 2004. (21:38:56)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:56 pet, 5. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mel.c"]evo... da se "pohvalim"... uspjela sam naci posao, bez ikakve veze ili preporuke, u osnovnoj skoli...
doduse, posao je na pola satnice ali je na neodredeno... dakle, moguce je dobiti posao...

stvarno ima dosta "namjestenih" natjecaja, ali se treba truditi... mislim da je najbolje odmah nazvati skolu po izlasku natjecaja te otvoreno pitati imaju li nekoga STRUCNOG u vidu ili ne... u pravilu iskreno odgovaraju...[/quote]

u Zagrebu ili nekoj manjoj sredini, ako smijem priupitati?
usput, iskrene čestitke ;)
mel.c (napisa):
evo... da se "pohvalim"... uspjela sam naci posao, bez ikakve veze ili preporuke, u osnovnoj skoli...
doduse, posao je na pola satnice ali je na neodredeno... dakle, moguce je dobiti posao...

stvarno ima dosta "namjestenih" natjecaja, ali se treba truditi... mislim da je najbolje odmah nazvati skolu po izlasku natjecaja te otvoreno pitati imaju li nekoga STRUCNOG u vidu ili ne... u pravilu iskreno odgovaraju...


u Zagrebu ili nekoj manjoj sredini, ako smijem priupitati?
usput, iskrene čestitke Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 19:30 pet, 5. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

U Zapresicu :)

Ali sam cula kako sljedece skolske godine 70 profesora iz Zagreba ide u mirovinu, pa se nadam kako cemo se svi zaposliti...
U Zapresicu Smile

Ali sam cula kako sljedece skolske godine 70 profesora iz Zagreba ide u mirovinu, pa se nadam kako cemo se svi zaposliti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Stormbringer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 05. 2004. (21:38:56)
Postovi: (35)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:15 pet, 5. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mel.c"]U Zapresicu :)

Ali sam cula kako sljedece skolske godine 70 profesora iz Zagreba ide u mirovinu, pa se nadam kako cemo se svi zaposliti...[/quote]

po onome što sam ja vidio, dobro si čula :D na stručnim aktivima Zagrebačke županije isto ima dosta kolega i kolegica koji će za koju godinu u mirovinu, ono, naočigled je tako :)

uglavnom, još jednom ti čestitam i držim fige da uskoro bude i puna satnica ;)
mel.c (napisa):
U Zapresicu Smile

Ali sam cula kako sljedece skolske godine 70 profesora iz Zagreba ide u mirovinu, pa se nadam kako cemo se svi zaposliti...


po onome što sam ja vidio, dobro si čula Very Happy na stručnim aktivima Zagrebačke županije isto ima dosta kolega i kolegica koji će za koju godinu u mirovinu, ono, naočigled je tako Smile

uglavnom, još jednom ti čestitam i držim fige da uskoro bude i puna satnica Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mel.c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2006. (12:28:20)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 0:52 sub, 6. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :)
hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
senida
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (12:47:10)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:11 sri, 17. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li se kome dogodilo da od vas traze da odustanete od posla?
da li se kome dogodilo da od vas traze da odustanete od posla?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:09 sri, 17. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od kojeg posla? Tog za kojeg si se javila, ili onog koji vec imas da bi se mogla zaposliti na mjestu za kojeg si se javila?
Od kojeg posla? Tog za kojeg si se javila, ili onog koji vec imas da bi se mogla zaposliti na mjestu za kojeg si se javila?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
senida
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (12:47:10)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:14 sri, 17. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Od kojeg posla? Tog za kojeg si se javila, ili onog koji vec imas da bi se mogla zaposliti na mjestu za kojeg si se javila?[/quote]

posla za koji sam se prijavila
krcko (napisa):
Od kojeg posla? Tog za kojeg si se javila, ili onog koji vec imas da bi se mogla zaposliti na mjestu za kojeg si se javila?


posla za koji sam se prijavila


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:26 sri, 17. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni ne. Ali čuo sam da se i to povremeno dogodi. Najčešće kad škola ima nekog nestručnog kojeg žele ostaviti, a trebali bi zaposliti tebe koja si stručna. Čuj, teško je razlučiti u tom trenutku što napraviti. Najradije bi rekla "neću odustati, ja sam stručnija!", a sa druge strane odvagni želiš li raditi u kolektivu i sa ravnateljem koji te zapravo ne želi i koji ti može zagorčavati život? I da ga tužiš, teško bi ti to prošlo na sudu jer sigurno nisi dobila crno na bijelo molbu sa potpisom ravnatelja da odustaneš od natječaja, pa se sve svodi na rekla-kazala.

Moje iskustvo od prije godinu dana, na natječaj za nastavnika informatike u jednoj Zg gimnaziji (čiji je ravnatelj smjenjen prije nekoliko mjeseci) smo se javili jedan kolega i ja (obojica profesori matematike i [b]informatike[/b]). Na posao su primili ženu koja je profesor matematike (bez informatike). Da, mogli smo rušiti natječaj i uspjeli bi u tome, ali.........
Meni ne. Ali čuo sam da se i to povremeno dogodi. Najčešće kad škola ima nekog nestručnog kojeg žele ostaviti, a trebali bi zaposliti tebe koja si stručna. Čuj, teško je razlučiti u tom trenutku što napraviti. Najradije bi rekla "neću odustati, ja sam stručnija!", a sa druge strane odvagni želiš li raditi u kolektivu i sa ravnateljem koji te zapravo ne želi i koji ti može zagorčavati život? I da ga tužiš, teško bi ti to prošlo na sudu jer sigurno nisi dobila crno na bijelo molbu sa potpisom ravnatelja da odustaneš od natječaja, pa se sve svodi na rekla-kazala.

Moje iskustvo od prije godinu dana, na natječaj za nastavnika informatike u jednoj Zg gimnaziji (čiji je ravnatelj smjenjen prije nekoliko mjeseci) smo se javili jedan kolega i ja (obojica profesori matematike i informatike). Na posao su primili ženu koja je profesor matematike (bez informatike). Da, mogli smo rušiti natječaj i uspjeli bi u tome, ali.........



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 11:31 pet, 19. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Titula nije mjerilo stvarnog znanja tj netko tko je dipl nastavnik matematike i informatike nužno ne znači da je potkovaniji/osposobljeniji u iznošenju informatičkih znanja od diplomiranog nastavnika matematičara jer nema razloga pomisliti da ne postoji matematičar koji je hobističi uvelike usmjeren ka računarstvu te nastavnik matematike i informatike koji je svoje studentske dane odradio ofrlje tj - papira radi.

Nadalje, u ovoj situaciji se tješim da je zaista tako tj da je taj dipl mat doista predmetno osposobljen/iji da drži informatiku.

Ipak, zbog dojma kojeg dobivam od ljudi i televizije(politika, društvo, interakcija) vjerojatnije je da je posao dobiven na nepostički način.

Utješimo se za kraj, dobrim starim Sinatrom:

[i]
For what is a man, what has he got?
If not himself, then he has naught
To say the things that he truly feels
And not the words of one who kneels
The record shows I took the blows
And did it my way!
[/i]
Titula nije mjerilo stvarnog znanja tj netko tko je dipl nastavnik matematike i informatike nužno ne znači da je potkovaniji/osposobljeniji u iznošenju informatičkih znanja od diplomiranog nastavnika matematičara jer nema razloga pomisliti da ne postoji matematičar koji je hobističi uvelike usmjeren ka računarstvu te nastavnik matematike i informatike koji je svoje studentske dane odradio ofrlje tj - papira radi.

Nadalje, u ovoj situaciji se tješim da je zaista tako tj da je taj dipl mat doista predmetno osposobljen/iji da drži informatiku.

Ipak, zbog dojma kojeg dobivam od ljudi i televizije(politika, društvo, interakcija) vjerojatnije je da je posao dobiven na nepostički način.

Utješimo se za kraj, dobrim starim Sinatrom:


For what is a man, what has he got?
If not himself, then he has naught
To say the things that he truly feels
And not the words of one who kneels
The record shows I took the blows
And did it my way!



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Ponuda poslova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan