Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kombinatorika
Idite na 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:52 pet, 8. 10. 2010    Naslov: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

može li mi netko tko je prošle godine slušao kombinatoriku reći kako se polagao kolegij :)
dal je bilo bliceva (kakvih, kada), ima li negdje netko prošlogodišnje kolokvije, kako je izgledao usmeni i slično :)

znam da je lagan kolegij ali bih ipak bila zahvalna na informacijama :D
može li mi netko tko je prošle godine slušao kombinatoriku reći kako se polagao kolegij Smile
dal je bilo bliceva (kakvih, kada), ima li negdje netko prošlogodišnje kolokvije, kako je izgledao usmeni i slično Smile

znam da je lagan kolegij ali bih ipak bila zahvalna na informacijama Very Happy



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 23:26 pet, 8. 10. 2010    Naslov: Re: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]može li mi netko tko je prošle godine slušao kombinatoriku reći kako se polagao kolegij :)
dal je bilo bliceva (kakvih, kada), ima li negdje netko prošlogodišnje kolokvije, kako je izgledao usmeni i slično :)

znam da je lagan kolegij ali bih ipak bila zahvalna na informacijama :D[/quote]

dva kolokvija + usmeni, ništa od toga preteško. najveći je problem bio što nismo znali što očekivati od kolokvija, a oni su bili prilično jednostavni. usmeni je također prilično ugodan, profesor ko da bi najradije svima podijelio petice :) postoji valjda jedan dokaz koji je možda malo teži za naučit i koji je znao pitat, ostalo što pita su jednostavne stvari i zadaci koji su bili na kolokviju (a ni taj dokaz nije neki bauk ali smo ga mi neki bili lijeni naučit :P).
ja sam npr. zeznuo na drugom kolokviju najlakši zadatak (imao 0 bodova na njemu) i onda me prvo to pitao (znači gleda ti bodove s kolokvija i pita ono što ti je bilo najslabije), a nakon toga još par jednostavnih stvari i prošlo je super.

bliceva nije bilo. potpisa je bilo ali mislim da to na kraju uopće nije gledao.

mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim :)
tihana (napisa):
može li mi netko tko je prošle godine slušao kombinatoriku reći kako se polagao kolegij Smile
dal je bilo bliceva (kakvih, kada), ima li negdje netko prošlogodišnje kolokvije, kako je izgledao usmeni i slično Smile

znam da je lagan kolegij ali bih ipak bila zahvalna na informacijama Very Happy


dva kolokvija + usmeni, ništa od toga preteško. najveći je problem bio što nismo znali što očekivati od kolokvija, a oni su bili prilično jednostavni. usmeni je također prilično ugodan, profesor ko da bi najradije svima podijelio petice Smile postoji valjda jedan dokaz koji je možda malo teži za naučit i koji je znao pitat, ostalo što pita su jednostavne stvari i zadaci koji su bili na kolokviju (a ni taj dokaz nije neki bauk ali smo ga mi neki bili lijeni naučit Razz).
ja sam npr. zeznuo na drugom kolokviju najlakši zadatak (imao 0 bodova na njemu) i onda me prvo to pitao (znači gleda ti bodove s kolokvija i pita ono što ti je bilo najslabije), a nakon toga još par jednostavnih stvari i prošlo je super.

bliceva nije bilo. potpisa je bilo ali mislim da to na kraju uopće nije gledao.

mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2005. (17:27:47)
Postovi: (4C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 0:25 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Literatura? Citirajte i odgovorite

A postoji li neka službena literatura ili neslužbena, koja prati kolegij?
A postoji li neka službena literatura ili neslužbena, koja prati kolegij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
asdf
Gost





PostPostano: 18:55 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Darko Veljan-KOMBINATORNA I DISKRETNA MATEMATIKA
Darko Veljan-KOMBINATORNA I DISKRETNA MATEMATIKA


[Vrh]
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 20:00 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Re: Literatura? Citirajte i odgovorite

[quote="C"]A postoji li neka službena literatura ili neslužbena, koja prati kolegij?[/quote]

Čini mi se da je prošle godine profesor išao djelom po knjizi Donald E.Knuth:[i]Concrete Mathematics[/i]
i Richard.P.Stanley: [i]Enumerative Combinatorics [/i] . :)
Sve šta treba znati kaže na predavanjima. ;)
C (napisa):
A postoji li neka službena literatura ili neslužbena, koja prati kolegij?


Čini mi se da je prošle godine profesor išao djelom po knjizi Donald E.Knuth:Concrete Mathematics
i Richard.P.Stanley: Enumerative Combinatorics . Smile
Sve šta treba znati kaže na predavanjima. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:21 pon, 11. 10. 2010    Naslov: Re: Literatura? Citirajte i odgovorite

[quote="matmih"]Sve šta treba znati kaže na predavanjima. ;)[/quote]

A i puno više :D
matmih (napisa):
Sve šta treba znati kaže na predavanjima. Wink


A i puno više Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 0:09 uto, 12. 10. 2010    Naslov: Re: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"]mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim :)[/quote]

ak mozes staviti te kolokvije, bilo bi super :) da barem imamo sliku kako to izgleda :)
stuey (napisa):
mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim Smile


ak mozes staviti te kolokvije, bilo bi super Smile da barem imamo sliku kako to izgleda Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 8:09 uto, 12. 10. 2010    Naslov: Re: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

[quote="Crazylamb1"][quote="stuey"]mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim :)[/quote]

ak mozes staviti te kolokvije, bilo bi super :) da barem imamo sliku kako to izgleda :)[/quote]

evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti.

i ako se ne varam, u 1.kolokviju iz 2009. godine se ne trebate zamarati zadatkom 5., barem mi nismo trebali jer nismo takav tip zadataka radili.
Crazylamb1 (napisa):
stuey (napisa):
mislim da imam kolokvije, ali trenutno ih nemam (nisam u zg), pa ako ih netko ne postavi ranije, potražit ću čim se vratim Smile


ak mozes staviti te kolokvije, bilo bi super Smile da barem imamo sliku kako to izgleda Smile


evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti.

i ako se ne varam, u 1.kolokviju iz 2009. godine se ne trebate zamarati zadatkom 5., barem mi nismo trebali jer nismo takav tip zadataka radili.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
__fox
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (20:00:38)
Postovi: (35)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4

PostPostano: 19:41 čet, 14. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala stuey :D
hvala stuey Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 1:47 pet, 15. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

woohoo! hvala puno na uploadiranim kolokvijima :D ajd valjda bude netko stavio i taj 1. od prosle god.

a kako cujem ima sad i u skriptarnici neki kolokvij iz kombinatorike - da li je od prosle ili pretprosle godine, ne znam, ali ako nabavim sutra i razlicito je od ovog sto je stuey stavio, pokusat cu staviti i to tu, tako da je sve na jednom mjestu. :)
woohoo! hvala puno na uploadiranim kolokvijima Very Happy ajd valjda bude netko stavio i taj 1. od prosle god.

a kako cujem ima sad i u skriptarnici neki kolokvij iz kombinatorike - da li je od prosle ili pretprosle godine, ne znam, ali ako nabavim sutra i razlicito je od ovog sto je stuey stavio, pokusat cu staviti i to tu, tako da je sve na jednom mjestu. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 17:44 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel netko mozda nabavio 1. kolokvij od prosle godine? :)
Jel netko mozda nabavio 1. kolokvij od prosle godine? Smile



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 18:01 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pogledaj 2 posta vise:)
pogledaj 2 posta vise:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 18:06 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Re: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"]
evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti.
[/quote]

Pa pise ovo... :D tak da jedino kaj ja mogu zakljuciti iz toga je da su ovo oba kolokvija od pretprosle godine i drugi od prosle. :?
stuey (napisa):

evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti.


Pa pise ovo... Very Happy tak da jedino kaj ja mogu zakljuciti iz toga je da su ovo oba kolokvija od pretprosle godine i drugi od prosle. Confused



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frances
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2006. (18:27:06)
Postovi: (39)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 1

PostPostano: 18:23 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

pardon :)
pardon Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 22:21 sri, 20. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

istina, ja sam sve prekopao i taj 1.kol od prosle godine nisam nazalost nasao. a bio bi vam vrlo koristan da dobijete ideju sto ce vam doci. valjda ce netko biti tko ce ovo vidjeti i staviti ga.

navodno se danas planiralo i profesora pitati nesto vezano za taj kolokvij, pa ne znam je li od toga bilo sto.
istina, ja sam sve prekopao i taj 1.kol od prosle godine nisam nazalost nasao. a bio bi vam vrlo koristan da dobijete ideju sto ce vam doci. valjda ce netko biti tko ce ovo vidjeti i staviti ga.

navodno se danas planiralo i profesora pitati nesto vezano za taj kolokvij, pa ne znam je li od toga bilo sto.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
henrik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2006. (14:45:03)
Postovi: (27)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: at the ego highway

PostPostano: 16:38 čet, 21. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ima neka dobra dusa koja ima rjesenja 1. kolokvija (od prosle ili pretprosle godine), a da ih je voljna podijeliti sa sirom drustvenom zajednicom? :)
Unaprijed hvala
Jel ima neka dobra dusa koja ima rjesenja 1. kolokvija (od prosle ili pretprosle godine), a da ih je voljna podijeliti sa sirom drustvenom zajednicom? Smile
Unaprijed hvala



_________________
The mind is like a parachute - it works only when it is open.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 15:08 sub, 23. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo postano :(
Krivo postano Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:31 uto, 26. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko ima prirodnih brojeva manjih od [latex]n=2^a3^b7^c[/latex] koji nisu djeljivi niti s 2, niti s 3, niti s 7?

može li netko to riješiti? :)
koliko ima prirodnih brojeva manjih od koji nisu djeljivi niti s 2, niti s 3, niti s 7?

može li netko to riješiti? Smile


[Vrh]
Bee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2005. (11:27:34)
Postovi: (91)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2
Lokacija: Hicksville

PostPostano: 2:33 sri, 27. 10. 2010    Naslov: Re: Kombinatorika Citirajte i odgovorite

[quote="gost"]koliko ima prirodnih brojeva manjih od koji nisu djeljivi niti s 2, niti s 3, niti s 7?

može li netko to riješiti?[/quote]

[quote="stuey"]
i ako se ne varam, u 1.kolokviju iz 2009. godine se ne trebate zamarati zadatkom 5., barem mi nismo trebali jer nismo takav tip zadataka radili.[/quote]

valjda ne treba ni sada to znat.

[quote="stuey"]evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti. [/quote]

pa prosle godine je 1.kolokvij bio 2009. sto znaci da si nam dao proslogodisnji kolokvij :)
gost (napisa):
koliko ima prirodnih brojeva manjih od koji nisu djeljivi niti s 2, niti s 3, niti s 7?

može li netko to riješiti?


stuey (napisa):

i ako se ne varam, u 1.kolokviju iz 2009. godine se ne trebate zamarati zadatkom 5., barem mi nismo trebali jer nismo takav tip zadataka radili.


valjda ne treba ni sada to znat.

stuey (napisa):
evo pronašao sam oba kolokvija iz 2009.godine, i nažalost samo drugi kolokvij od prošle godine. bilo bi super kad bi netko stavio prvi kolokvij od prošle godine, taj bi vam sad bio najkorisniji. ja ću ga još probati potražiti.


pa prosle godine je 1.kolokvij bio 2009. sto znaci da si nam dao proslogodisnji kolokvij Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 01. 2005. (17:27:47)
Postovi: (4C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 16 - 2

PostPostano: 11:16 čet, 28. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što je 2., odnosno metoda parcijalne sumacije? Ima negdje za pročitati?
A što je 2., odnosno metoda parcijalne sumacije? Ima negdje za pročitati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kombinatorika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Sljedeće
Stranica 1 / 21.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan