Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Velike konzultacije prije kolokvija!
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 21:42 čet, 28. 10. 2010    Naslov: Velike konzultacije prije kolokvija! Citirajte i odgovorite

Dođite na velike konzultacije da se dobro pripremimo za kolokvij. Nalazimo se u 14 sati ispred 205 na drugom katu. Ako nas bude puno, potražit ćemo neku predavaonicu i ostaviti poruku na vratima za one koji dođu kasnije. Ponesite sa sobom sve svoje nedoumice, odgovaramo jedni drugima na sva geometrijska pitanja. : )
Dođite na velike konzultacije da se dobro pripremimo za kolokvij. Nalazimo se u 14 sati ispred 205 na drugom katu. Ako nas bude puno, potražit ćemo neku predavaonicu i ostaviti poruku na vratima za one koji dođu kasnije. Ponesite sa sobom sve svoje nedoumice, odgovaramo jedni drugima na sva geometrijska pitanja. : )



_________________
Martina Stojić


Zadnja promjena: Mignon; 10:56 pet, 14. 1. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:26 pet, 29. 10. 2010    Naslov: konzultacije Citirajte i odgovorite

U redu. Takva fora postoji na FKIT-u (skraćenica za Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Marulićev trg 19) i traje 2 sata http://zoak.fkit.hr/obavijesti/Raspored%20testova%20OAK%202010-11.pdf a nadam se da ćemo mi biti moderniji i trajati 3 sata. :)
U redu. Takva fora postoji na FKIT-u (skraćenica za Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Marulićev trg 19) i traje 2 sata http://zoak.fkit.hr/obavijesti/Raspored%20testova%20OAK%202010-11.pdf a nadam se da ćemo mi biti moderniji i trajati 3 sata. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
black
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2008. (18:19:17)
Postovi: (1F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 16:46 pet, 29. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gracias Marina ! :D
Gracias Marina ! Very Happy



_________________
zivjele P][_,avushe!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 21:28 pet, 29. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

: ) Evo, baš je bilo dobro, super je što ste došli u velikom broju. : ) Tako ćemo i sljedeći put.



Za zadatak (s čudnim četverokutom) čije rješenje vam dugujem dat ću vam sada uputu jer ne stignem crtati:

Zadatak 11. iz druge zadaće:
Četverokut ABCD, M je polovište dužine AB, N je polovište dužine CD. Dužine AN i DM se sijeku u P, dužine BM i CN se sijeku u Q.
Tvrdimo: Površina četverokuta MQPN jednaka je zbroju površina trokuta APD i BQC.

1. Nacrtajte sliku. (Pazite da ne nacrtate romb, deltoid, paralelogram, a pogotovo ne kvadrat. : ) Pokušajte nacrtati četverokut koji po ničemu nije poseban.

2. Zamijetite da ćemo dokazati našu tvrdnju ako dokažemo da je površina trokuta ABN jednaka zbroju površina trokuta AMD i MBC.

3. Povucite na slici visine tih trokuta, to su tri okomice na pravac AB: jedna je iz točke D, jedna iz N i jedna iz C. Zamijetite da su one paralelne.

4. Zaključite iz |DN|=|NC| da je duljina srednje visine v (one iz točke N) jednaka polovici zbroja duljina ostale dvije visine (v' i v'').

5. Površina velikog trokuta ANB jednaka je |AB|*(v/2), a zbroj površina manjih trokuta (|AB|/2)*(v'/2) + (|AB|/2)*(v''/2). Iz prethodnog zaključka koji kaže da je v=(v'+v'')/2 slijedi da je to jednako. Dokazali smo tvrdnju iz koraka 2.

(Ovaj zadatak mi nije lijep jer se može dogoditi da ne zamijetite ekvivalentnu tvrdnju u koraku 2 iako sve razumijete. Zadaci u kolokviju su mi lijepi. : )

[size=9][color=#999999]Added after 12 minutes:[/color][/size]

Možete vježbati sve zadatke iz druge zadaće jer sve što je potrebno za to napravili ste na predavanjima i vježbama. Ja vam savjetujem da dobro shvatite predavanja i vježbe jer tako ćete se najbolje pripremiti za dvosatno razmišljanje u utorak.

Pozdrav i sretno! : )
: ) Evo, baš je bilo dobro, super je što ste došli u velikom broju. : ) Tako ćemo i sljedeći put.



Za zadatak (s čudnim četverokutom) čije rješenje vam dugujem dat ću vam sada uputu jer ne stignem crtati:

Zadatak 11. iz druge zadaće:
Četverokut ABCD, M je polovište dužine AB, N je polovište dužine CD. Dužine AN i DM se sijeku u P, dužine BM i CN se sijeku u Q.
Tvrdimo: Površina četverokuta MQPN jednaka je zbroju površina trokuta APD i BQC.

1. Nacrtajte sliku. (Pazite da ne nacrtate romb, deltoid, paralelogram, a pogotovo ne kvadrat. : ) Pokušajte nacrtati četverokut koji po ničemu nije poseban.

2. Zamijetite da ćemo dokazati našu tvrdnju ako dokažemo da je površina trokuta ABN jednaka zbroju površina trokuta AMD i MBC.

3. Povucite na slici visine tih trokuta, to su tri okomice na pravac AB: jedna je iz točke D, jedna iz N i jedna iz C. Zamijetite da su one paralelne.

4. Zaključite iz |DN|=|NC| da je duljina srednje visine v (one iz točke N) jednaka polovici zbroja duljina ostale dvije visine (v' i v'').

5. Površina velikog trokuta ANB jednaka je |AB|*(v/2), a zbroj površina manjih trokuta (|AB|/2)*(v'/2) + (|AB|/2)*(v''/2). Iz prethodnog zaključka koji kaže da je v=(v'+v'')/2 slijedi da je to jednako. Dokazali smo tvrdnju iz koraka 2.

(Ovaj zadatak mi nije lijep jer se može dogoditi da ne zamijetite ekvivalentnu tvrdnju u koraku 2 iako sve razumijete. Zadaci u kolokviju su mi lijepi. : )

Added after 12 minutes:

Možete vježbati sve zadatke iz druge zadaće jer sve što je potrebno za to napravili ste na predavanjima i vježbama. Ja vam savjetujem da dobro shvatite predavanja i vježbe jer tako ćete se najbolje pripremiti za dvosatno razmišljanje u utorak.

Pozdrav i sretno! : )



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:39 čet, 6. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Održane su velike konzultacije prije 1. kolokvija.
Možemo dobiti velike konzultacije prije 2. kolokvija :?:
Održane su velike konzultacije prije 1. kolokvija.
Možemo dobiti velike konzultacije prije 2. kolokvija Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 11:59 ned, 9. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bit će grupne konzultacije i prije drugog kolokvija -- ovaj tjedan u srijedu, četvrtak ili petak, još ne znam. Stavit ću obavijest kada i gdje će biti na forum i na web stranicu kolegija početkom tjedna čim rezerviram predavaonicu.
Bit će grupne konzultacije i prije drugog kolokvija -- ovaj tjedan u srijedu, četvrtak ili petak, još ne znam. Stavit ću obavijest kada i gdje će biti na forum i na web stranicu kolegija početkom tjedna čim rezerviram predavaonicu.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:17 ned, 9. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mi, propali inženjeri, pišemo linearnu u petak 12h-14h.
Mi, propali inženjeri, pišemo linearnu u petak 12h-14h.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 10:32 uto, 11. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napravit ćemo konzultacije u petak poslijepodne sigurno, nakon kolokvija, poslije 15 sati. Bit ću na fakultetu i u četvrtak poslijepodne pa možda napravimo još jedne i tada. Danas ću još javiti kada točno i gdje.
Napravit ćemo konzultacije u petak poslijepodne sigurno, nakon kolokvija, poslije 15 sati. Bit ću na fakultetu i u četvrtak poslijepodne pa možda napravimo još jedne i tada. Danas ću još javiti kada točno i gdje.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 1:30 sri, 12. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U petak ćemo se naći ispred oglasne ploče u 15 sati, i u četvrtak u 15 sati. Ne znam još koliko vas namjerava doći i kada pa ne mogu procijeniti veličinu predavaonice, naći ćemo je kad vidim koliko vas je.
U petak ćemo se naći ispred oglasne ploče u 15 sati, i u četvrtak u 15 sati. Ne znam još koliko vas namjerava doći i kada pa ne mogu procijeniti veličinu predavaonice, naći ćemo je kad vidim koliko vas je.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vekiqqq
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (19:36:26)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:03 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

znači danas,četvrtak u 15h pred oglasnom :))
znači danas,četvrtak u 15h pred oglasnom Smile)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
happyja7
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2008. (11:22:19)
Postovi: (61)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Maksimir, Zagreb

PostPostano: 11:03 čet, 13. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ne mogu doc danas ali sutra dolazim! pa javite ako ce za sutra (petak) bit kakvih promjena u terminu
ja ne mogu doc danas ali sutra dolazim! pa javite ako ce za sutra (petak) bit kakvih promjena u terminu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 10:53 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od 15 do 17 radit ćemo što i jučer, ja ću proći kroz gradivo koje je bitno znati za kolokvij, riješit ćemo nekoliko zadataka, i dat ću vam savjete kako da vježbate zadatke i kako da riješavate zadatke na kolokviju. U 17 sati doći će i neki koji su bili jučer s pitanjima i zadacima, pa ćemo svi zajedno vježbati zadatke.
Od 15 do 17 radit ćemo što i jučer, ja ću proći kroz gradivo koje je bitno znati za kolokvij, riješit ćemo nekoliko zadataka, i dat ću vam savjete kako da vježbate zadatke i kako da riješavate zadatke na kolokviju. U 17 sati doći će i neki koji su bili jučer s pitanjima i zadacima, pa ćemo svi zajedno vježbati zadatke.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
R u K i
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2010. (13:17:05)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:07 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesu konzultacije onda u 15 ili 17?
jesu konzultacije onda u 15 ili 17?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 11:12 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ste bili jučer, dođite u 17 sati da ne slušate opet isto, a ako niste bili, dođite u 15 sati. To je to.
Ako ste bili jučer, dođite u 17 sati da ne slušate opet isto, a ako niste bili, dođite u 15 sati. To je to.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 20:46 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel bi netko mogao uslikati/skenirati iz bilježnice ono što se danas radilo na konzulacijama (ili barem nekako prenijeti). Ja nažalost nisam mogao doći... Bilo bi mi zaista veoma od pomoći.

Hvala!
Jel bi netko mogao uslikati/skenirati iz bilježnice ono što se danas radilo na konzulacijama (ili barem nekako prenijeti). Ja nažalost nisam mogao doći... Bilo bi mi zaista veoma od pomoći.

Hvala!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:33 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravih napisati Smile Gradivo pošaljite na mail: zigozago@net.hr
Zaboravih napisati Smile Gradivo pošaljite na mail: zigozago@net.hr


[Vrh]
R u K i
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2010. (13:17:05)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:15 pet, 14. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

isto kao i jučer, ako si tad bio..
isto kao i jučer, ako si tad bio..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2008. (20:03:15)
Postovi: (98)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-33 = 19 - 52
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:04 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Budući da su bile dobro provedene velike konzultacije prije 2. kolokvija, kliknuo sam lijevo na sarma +, pa sad piše 17.
Budući da su bile dobro provedene velike konzultacije prije 2. kolokvija, kliknuo sam lijevo na sarma +, pa sad piše 17.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 20:27 pon, 17. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[latex]\ddot \smile[/latex]



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mignon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2010. (14:05:45)
Postovi: (B6)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
46 = 54 - 8
Lokacija: 206

PostPostano: 15:54 sri, 26. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U petak ćemo imati pripreme za popravni kolokvij, od 15 do 17 sati. Na oglasnoj ploči će pisati gdje smo.

Namjeravam proći malo kroz gradivo i metode uz zadatke s kolokvija, i zajedno s vama rješavati zadatke koje donesete. Hoću opet naglasiti ono što biste trebali znati, i kako da (gdje god je moguće) samostalno razmišljate i izvodite umjesto da pamtite.
U petak ćemo imati pripreme za popravni kolokvij, od 15 do 17 sati. Na oglasnoj ploči će pisati gdje smo.

Namjeravam proći malo kroz gradivo i metode uz zadatke s kolokvija, i zajedno s vama rješavati zadatke koje donesete. Hoću opet naglasiti ono što biste trebali znati, i kako da (gdje god je moguće) samostalno razmišljate i izvodite umjesto da pamtite.



_________________
Martina Stojić
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan