Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1.domaća zadaća
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 13:03 uto, 2. 11. 2010    Naslov: 1.domaća zadaća Citirajte i odgovorite

...napišite potprogram koji računa vrijednost logičkog izraza zadanog u prefix obliku.

Na primjer, za ulazne podatke:
|0&1|^010
treba ispisati:
1
Napomena: &=AND, |=OR, ^=XOR, -=NOT

zanima me može li se u C-u direktno izračunati vrijednost nekog izraza,npr. 0^1, ili moram napisati funkcije za računanje svakog od logičkog izraza? mislim,da mi je tu množenje,zbrajanje itd to bi lako rješila,ali ovako neznam..
...napišite potprogram koji računa vrijednost logičkog izraza zadanog u prefix obliku.

Na primjer, za ulazne podatke:
|0&1|^010
treba ispisati:
1
Napomena: &=AND, |=OR, ^=XOR, -=NOT

zanima me može li se u C-u direktno izračunati vrijednost nekog izraza,npr. 0^1, ili moram napisati funkcije za računanje svakog od logičkog izraza? mislim,da mi je tu množenje,zbrajanje itd to bi lako rješila,ali ovako neznam..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 16:02 uto, 2. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve te operacije koje su nabrojene postoje u C-u u istom obliku (osim NOT, to je ! u C-u). Pogledaj što ti C ispiše za 0^1, i za ostalo.
Sve te operacije koje su nabrojene postoje u C-u u istom obliku (osim NOT, to je ! u C-u). Pogledaj što ti C ispiše za 0^1, i za ostalo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 17:54 sri, 3. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]elementtype TOP(STACK S) {
if(EMPTY(S)) printf("Stog je prazan.");
else return(S.elements[S.top]);
} [/code:1]

Compiler javlja gresku "control reaches end of non-void function".
U elsu ima prava povratna vrijednost, mislim jasna mi je greska, ali da li je u redu recimo ubacit exit(0) u blok nakon if-a?
Jer ako se doda return "neki broj tipa 0", fja TOP ne radi tocno sto treba...

I moze objasnjenje <errno.h> zaglavlja i error fje pls? Jer probao sam i s tim kako pise u skripti, ali je opet istu gresku javljao.
Kod:
elementtype TOP(STACK S) {
   if(EMPTY(S)) printf("Stog je prazan.");
   else return(S.elements[S.top]);
   }


Compiler javlja gresku "control reaches end of non-void function".
U elsu ima prava povratna vrijednost, mislim jasna mi je greska, ali da li je u redu recimo ubacit exit(0) u blok nakon if-a?
Jer ako se doda return "neki broj tipa 0", fja TOP ne radi tocno sto treba...

I moze objasnjenje <errno.h> zaglavlja i error fje pls? Jer probao sam i s tim kako pise u skripti, ali je opet istu gresku javljao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 1:43 čet, 4. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bole13"][code:1]elementtype TOP(STACK S) {
if(EMPTY(S)) printf("Stog je prazan.");
else return(S.elements[S.top]);
} [/code:1]

Compiler javlja gresku "control reaches end of non-void function".
U elsu ima prava povratna vrijednost, mislim jasna mi je greska, ali da li je u redu recimo ubacit exit(0) u blok nakon if-a?
Jer ako se doda return "neki broj tipa 0", fja TOP ne radi tocno sto treba...

I moze objasnjenje <errno.h> zaglavlja i error fje pls? Jer probao sam i s tim kako pise u skripti, ali je opet istu gresku javljao.[/quote]
Zapravo mislim da u ovim slučajevima kompajler ne treba javljati grešku, jer je teoretski nemoguće da u svakom kodu zna hoće li se funkcija izvršiti do kraja ili ne. U slučaju da do toga dođe (tj. izvrši se sve do }, a nigdje nije bilo returna), nedefinirano je što će se dogoditi. Vraćanje nekoga random broja bi bilo klasično rješenje, no zapravo bi i spontano samozapaljenje bila sasvim ok implementacija compilera. U svakom slučaju, bolje je izbjeći takve neugodne situacije...

Što se konkretnoga primjera tiče, ako želiš da se pri pokušaju pristupanja vrhu praznoga stacka prekine izvršavanje cijeloga programa, tada je:
[code:1]elementtype TOP(STACK S) {
if(!EMPTY(S)) return nesto;

printf("Stog je prazan.\n");
exit(1);
} [/code:1]
ok rješenje (kod iza if-a će se izvršiti samo ako je stack prazan).

error funkcija se ne nalazi ni u jednom zaglavlju iz c-ovog standard libraryja, već je možeš sam deklarirati, ovako nekako:
[code:1]void error(char *s) {
printf(s);
exit(1);
} [/code:1]
i kada to napraviš, možeš je koristiti na sličan način na koji je korištena u skripti, recimo u ovome kodu:
[code:1]elementtype FRONT (QUEUE Q) {
if (EMPTY(Q)) error("queue is empty");
else return (Q.elements[Q.front]);
}[/code:1]

Alternativno, ne mora ni neki return bilo_sto umjesto exit(1) biti loše rješenje, jer možeš reći da je korisnik obavješten o grešci, i da daljnje rezultate funkcije koristi na vlastitu odgovornost :) U stvarnosti bi to vjerojatno bilo i bolje jer ne prekida izvršavanje cijeloga programa nego dozvoljava mogućnost ispravljanja greške. No u skripti je korištena prva opcija i s njom ne možeš pogriješiti.
Bole13 (napisa):
Kod:
elementtype TOP(STACK S) {
   if(EMPTY(S)) printf("Stog je prazan.");
   else return(S.elements[S.top]);
   }


Compiler javlja gresku "control reaches end of non-void function".
U elsu ima prava povratna vrijednost, mislim jasna mi je greska, ali da li je u redu recimo ubacit exit(0) u blok nakon if-a?
Jer ako se doda return "neki broj tipa 0", fja TOP ne radi tocno sto treba...

I moze objasnjenje <errno.h> zaglavlja i error fje pls? Jer probao sam i s tim kako pise u skripti, ali je opet istu gresku javljao.

Zapravo mislim da u ovim slučajevima kompajler ne treba javljati grešku, jer je teoretski nemoguće da u svakom kodu zna hoće li se funkcija izvršiti do kraja ili ne. U slučaju da do toga dođe (tj. izvrši se sve do }, a nigdje nije bilo returna), nedefinirano je što će se dogoditi. Vraćanje nekoga random broja bi bilo klasično rješenje, no zapravo bi i spontano samozapaljenje bila sasvim ok implementacija compilera. U svakom slučaju, bolje je izbjeći takve neugodne situacije...

Što se konkretnoga primjera tiče, ako želiš da se pri pokušaju pristupanja vrhu praznoga stacka prekine izvršavanje cijeloga programa, tada je:
Kod:
elementtype TOP(STACK S) {
   if(!EMPTY(S)) return nesto;

   printf("Stog je prazan.\n");
   exit(1);
}

ok rješenje (kod iza if-a će se izvršiti samo ako je stack prazan).

error funkcija se ne nalazi ni u jednom zaglavlju iz c-ovog standard libraryja, već je možeš sam deklarirati, ovako nekako:
Kod:
void error(char *s) {
   printf(s);
   exit(1);
}

i kada to napraviš, možeš je koristiti na sličan način na koji je korištena u skripti, recimo u ovome kodu:
Kod:
elementtype FRONT (QUEUE Q) {
   if (EMPTY(Q)) error("queue is empty");
   else return (Q.elements[Q.front]);
}


Alternativno, ne mora ni neki return bilo_sto umjesto exit(1) biti loše rješenje, jer možeš reći da je korisnik obavješten o grešci, i da daljnje rezultate funkcije koristi na vlastitu odgovornost Smile U stvarnosti bi to vjerojatno bilo i bolje jer ne prekida izvršavanje cijeloga programa nego dozvoljava mogućnost ispravljanja greške. No u skripti je korištena prva opcija i s njom ne možeš pogriješiti.



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 11:10 čet, 4. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na odgovoru. Mislim da znam zasto mi je javljao ovu gresku s compilerom. Compileao sam sa gcc -Wall, budem probao popodne kad cu imat nesto vremena za zadacu, sa prvotnom verzijom fje pa compile bez -Wall.
Hvala na odgovoru. Mislim da znam zasto mi je javljao ovu gresku s compilerom. Compileao sam sa gcc -Wall, budem probao popodne kad cu imat nesto vremena za zadacu, sa prvotnom verzijom fje pa compile bez -Wall.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Boris B.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2010. (18:01:54)
Postovi: (32)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 15:42 čet, 4. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bole13"]Hvala na odgovoru. Mislim da znam zasto mi je javljao ovu gresku s compilerom. Compileao sam sa gcc -Wall, budem probao popodne kad cu imat nesto vremena za zadacu, sa prvotnom verzijom fje pa compile bez -Wall.[/quote]
Dobro sad, kako se compiler ponaša i treba li ti na to izbaciti grešku ili upozorenje je manje bitno, jer kod u svakom slučaju nije dobar i trebao bi ga zamijeniti nečim drugim (tj. nečim što će sigurno na neki način prekinuti funkciju).
Teoretski da, morao bi moći prisiliti compiler da ušuti i ovdje te pusti da radiš što želiš, ali to naravno ne znači da bi to bilo pametno napraviti :)
Bole13 (napisa):
Hvala na odgovoru. Mislim da znam zasto mi je javljao ovu gresku s compilerom. Compileao sam sa gcc -Wall, budem probao popodne kad cu imat nesto vremena za zadacu, sa prvotnom verzijom fje pa compile bez -Wall.

Dobro sad, kako se compiler ponaša i treba li ti na to izbaciti grešku ili upozorenje je manje bitno, jer kod u svakom slučaju nije dobar i trebao bi ga zamijeniti nečim drugim (tj. nečim što će sigurno na neki način prekinuti funkciju).
Teoretski da, morao bi moći prisiliti compiler da ušuti i ovdje te pusti da radiš što želiš, ali to naravno ne znači da bi to bilo pametno napraviti Smile



_________________
The lyf so short, the craft so long to lerne
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Tomy007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (19:45:28)
Postovi: (94)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 4 - 6

PostPostano: 13:36 ned, 7. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možemo li pretpostaviti da će test primjeri biti ispravno napisani ili moramo napraviti i provjeru za test primjere?
Možemo li pretpostaviti da će test primjeri biti ispravno napisani ili moramo napraviti i provjeru za test primjere?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 17:50 ned, 7. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma kako sam prvotno bez tog returna napisao radi skroz normalno kad se samo sa gcc compilea. To je rjeseno.

Nego jos jedno pitanje. Trebam pomocu stoga izracunat vrijednost postfix izraza. Jos me samo muci kada procitam znak onda se treba odredit koja je to operacija i primjenit je na gornja 2 elementa stoga sad jel u redu to pomocu switch-case rjesit pa stavit opcije + - * / ^ ili moram racunat na jos neke operacije?
Ma kako sam prvotno bez tog returna napisao radi skroz normalno kad se samo sa gcc compilea. To je rjeseno.

Nego jos jedno pitanje. Trebam pomocu stoga izracunat vrijednost postfix izraza. Jos me samo muci kada procitam znak onda se treba odredit koja je to operacija i primjenit je na gornja 2 elementa stoga sad jel u redu to pomocu switch-case rjesit pa stavit opcije + - * / ^ ili moram racunat na jos neke operacije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kaj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2009. (21:02:20)
Postovi: (B8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2

PostPostano: 15:54 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi može netko dati neku ideju kako da kreiram bin. stablo iz prefix oblika aritmetičkog izraza, jel pomoću rekurzije, stoga, petlje, jel smijem koristiti dodatne nizove i sl. Nakon višednevnog razmišljanja stvarno nemam nikakvu ideju...
Jel mi može netko dati neku ideju kako da kreiram bin. stablo iz prefix oblika aritmetičkog izraza, jel pomoću rekurzije, stoga, petlje, jel smijem koristiti dodatne nizove i sl. Nakon višednevnog razmišljanja stvarno nemam nikakvu ideju...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 17:54 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na prvu loptu izgleda kao da bi se dalo napraviti pomocu stacka (ili, ekvivalentno, rekurzije). Npr, uzmes pomocni stack S u kojem je elementtype BTREE.
Kreces se po stringu, i za svaki procitani znak kreiras stablo koje se sastoji od jednog cvora, cija je oznaka taj znak, i spremis to stablo u stack.
Naravno, tu ima nekih grananja:
Ako si procitao operator, onda samo napravis to stablo i stavis ga na stack
Ako si procitao operand:
{
1) - Ako je u tom trenutku na vrhu stacka jednocvorno stablo s operatorom, onda samo dodas operand na stack
2) - Inace, dok god nije situacija 1):
Napravis novo stablo ciji je korijen 2. po redu element u stacku, a lijevi i desni subtree su mu ovaj operand koji si upravo ucitao iz stringa i stablo na vrhu stacka. Onda maknes dva elementa iz stacka (ove koji su posluzili kao korijen, odnosno podstablo za novo stablo), a novonastalo stablo se stavi na vrh stacka.
}
Na kraju izvodjenja ovog algoritma, ako ja nisam nes fulao, bi trebao dobiti trazeno stablo kao jedini element u stacku S
Na prvu loptu izgleda kao da bi se dalo napraviti pomocu stacka (ili, ekvivalentno, rekurzije). Npr, uzmes pomocni stack S u kojem je elementtype BTREE.
Kreces se po stringu, i za svaki procitani znak kreiras stablo koje se sastoji od jednog cvora, cija je oznaka taj znak, i spremis to stablo u stack.
Naravno, tu ima nekih grananja:
Ako si procitao operator, onda samo napravis to stablo i stavis ga na stack
Ako si procitao operand:
{
1) - Ako je u tom trenutku na vrhu stacka jednocvorno stablo s operatorom, onda samo dodas operand na stack
2) - Inace, dok god nije situacija 1):
Napravis novo stablo ciji je korijen 2. po redu element u stacku, a lijevi i desni subtree su mu ovaj operand koji si upravo ucitao iz stringa i stablo na vrhu stacka. Onda maknes dva elementa iz stacka (ove koji su posluzili kao korijen, odnosno podstablo za novo stablo), a novonastalo stablo se stavi na vrh stacka.
}
Na kraju izvodjenja ovog algoritma, ako ja nisam nes fulao, bi trebao dobiti trazeno stablo kao jedini element u stacku S


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Alisa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2008. (15:34:59)
Postovi: (4E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 18:12 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako bi išlo kreiranje binarnog stabla ako imamo postfix izraza? Da li netko može opisati pomoću rekurzije?
Unaprijed hvala!!!
Kako bi išlo kreiranje binarnog stabla ako imamo postfix izraza? Da li netko može opisati pomoću rekurzije?
Unaprijed hvala!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pbakic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2009. (17:48:30)
Postovi: (143)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
83 = 86 - 3

PostPostano: 18:24 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako imas postfix, onda kreiranje binarnog stabla radis isto kao i izracunavanje vrijednosti tog izraza pomocu stacka, samo sto, umjesto da u stacku cuvas vrijednosti, cuvas stabla, a umjesto izracunavanja izraza kreiras stablo kojem je korijen operator kojeg imas, a podstabla najvisa dva elementa u stacku
Ako imas postfix, onda kreiranje binarnog stabla radis isto kao i izracunavanje vrijednosti tog izraza pomocu stacka, samo sto, umjesto da u stacku cuvas vrijednosti, cuvas stabla, a umjesto izracunavanja izraza kreiras stablo kojem je korijen operator kojeg imas, a podstabla najvisa dva elementa u stacku


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kaj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2009. (21:02:20)
Postovi: (B8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2

PostPostano: 20:01 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam se sjetio da u pomocnom stacku definiram elementtype BTREE, hvala pbakic. :)
Nisam se sjetio da u pomocnom stacku definiram elementtype BTREE, hvala pbakic. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 20:17 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može li neki hint,uputa,savjet kako da napravim inorder ispis svih čvorova koji imaju po jedno dijete? BTREE je implementiran pomoću niza...Hvala!!
Može li neki hint,uputa,savjet kako da napravim inorder ispis svih čvorova koji imaju po jedno dijete? BTREE je implementiran pomoću niza...Hvala!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:38 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo vam za u prefiks orderu algoritam. Ovdje čita niz stringova, ali jednako može i za niz charova. Bitno je sam da se ima neka oznaka za razne čvorove jer inače stablo i nije baš na jedinstveni način određeno

[code:1]sagradi( T )
{
pročitaj 1 string s iz ulaznih podataka
ako je s = NULL, stablo T je prazno i izađi van iz ove funkcije

u protivnom:
pozovi sagradi( TL ) // pročitali smo s, sad čitamo opis( TL ) i sadgradimo ga (*)
pozovi sagradi( TR ) // pročitali smo s i opis( TL ), sad čitamo opis( TR ) i sagradimo ga (*)

u korijen stabla T upiši string s
postavi TL kao lijevo podstablo stabla T
postavi TR kao desno podstablo stabla T
}[/code:1]

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

za postfiks order je slično
uglavnom, takva pitanja pitajte asistente, to je najsigurnije, uvijek pomognu oko toga

a za ovaj inorder ispis, imaš u skripti ako se ne varam, implementaciju BTREE-a preko niza i inorder ispis čvorova u stablu. Tak da samo trebaš to primjeniti na svoj zadatak
evo vam za u prefiks orderu algoritam. Ovdje čita niz stringova, ali jednako može i za niz charova. Bitno je sam da se ima neka oznaka za razne čvorove jer inače stablo i nije baš na jedinstveni način određeno

Kod:
sagradi( T )
{
    pročitaj 1 string s iz ulaznih podataka
    ako je s = NULL, stablo T je prazno i izađi van iz ove funkcije

    u protivnom:
        pozovi sagradi( TL ) // pročitali smo s, sad čitamo opis( TL ) i sadgradimo ga (*)
        pozovi sagradi( TR ) // pročitali smo s i opis( TL ), sad čitamo opis( TR ) i sagradimo ga (*)

        u korijen stabla T upiši string s
        postavi TL kao lijevo podstablo stabla T
        postavi TR kao desno podstablo stabla T
}


Added after 5 minutes:

za postfiks order je slično
uglavnom, takva pitanja pitajte asistente, to je najsigurnije, uvijek pomognu oko toga

a za ovaj inorder ispis, imaš u skripti ako se ne varam, implementaciju BTREE-a preko niza i inorder ispis čvorova u stablu. Tak da samo trebaš to primjeniti na svoj zadatak



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
nike
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2010. (13:05:01)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 21:12 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

nema...u skripti ima samo napisana implementacija preko polja i ništa više...kad smo kod toga,što trebam spremit pod last?deklariran je na int last .. jel u njega trebam spremit koliko čvorova će imat stablo?
nema...u skripti ima samo napisana implementacija preko polja i ništa više...kad smo kod toga,što trebam spremit pod last?deklariran je na int last .. jel u njega trebam spremit koliko čvorova će imat stablo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 23:07 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje vezano za racunanje prefix izraza pomocu stoga..
zanima me, s obzirom da na stogu cuvamo intove a prefix izraz je string, zanima me kako da onda zbrajam (ili sta vec) brojeve?
imam pitanje vezano za racunanje prefix izraza pomocu stoga..
zanima me, s obzirom da na stogu cuvamo intove a prefix izraz je string, zanima me kako da onda zbrajam (ili sta vec) brojeve?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 23:23 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji funkcija atoi koja pretvara string u int. Nalazi se u stdlib.h. [url=http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/atoi/]Link[/url]
Postoji funkcija atoi koja pretvara string u int. Nalazi se u stdlib.h. Link


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 23:33 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bole13"]Nego jos jedno pitanje. Trebam pomocu stoga izracunat vrijednost postfix izraza. Jos me samo muci kada procitam znak onda se treba odredit koja je to operacija i primjenit je na gornja 2 elementa stoga sad jel u redu to pomocu switch-case rjesit pa stavit opcije + - * / ^ ili moram racunat na jos neke operacije?[/quote]

Sry sto gnjavim, al moze odgovor na ovo da znam dal sam gotov sa zadacom ili trebam jos mjenjat.
Bole13 (napisa):
Nego jos jedno pitanje. Trebam pomocu stoga izracunat vrijednost postfix izraza. Jos me samo muci kada procitam znak onda se treba odredit koja je to operacija i primjenit je na gornja 2 elementa stoga sad jel u redu to pomocu switch-case rjesit pa stavit opcije + - * / ^ ili moram racunat na jos neke operacije?


Sry sto gnjavim, al moze odgovor na ovo da znam dal sam gotov sa zadacom ili trebam jos mjenjat.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eve
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 07. 2009. (23:07:06)
Postovi: (192)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 37 - 58

PostPostano: 23:42 pon, 8. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pmli"]Postoji funkcija atoi koja pretvara string u int. Nalazi se u stdlib.h. [url=http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/atoi/]Link[/url][/quote]
Super, hvala..
Jos me samo zanima - pise da ucitavamo prefix izraz zapisan u string - da li to znaci da se izmedju svaka dva elementa nalazi razmak -npr + 12 5? Kako da onda na stog spremim bas broj 12?
pmli (napisa):
Postoji funkcija atoi koja pretvara string u int. Nalazi se u stdlib.h. Link

Super, hvala..
Jos me samo zanima - pise da ucitavamo prefix izraz zapisan u string - da li to znaci da se izmedju svaka dva elementa nalazi razmak -npr + 12 5? Kako da onda na stog spremim bas broj 12?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Strukture podataka i algoritmi Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan