Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

teška je noć prije kolokvija / chat
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
If and only if
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2012. (18:16:22)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 2 - 10

PostPostano: 9:28 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="If and only if"]
Jesi pokusao napasti Riemannovu hipotezu? I ako da, koji pristup problemu si rabio?
[quote="goranm"]Pretezno google.
Nisam, niti namjeravam u iduce 2.5 godine detaljno gledati zeta-funkciju.
[/quote][/quote]


Mislim da ima neka poveznica s Bernoullijevim brojevima kad se zeta razvije u red potencija, to me bas bilo idem kazat iznenadilo. Samo se ne sjecam je li taj razvoj vrijedio samo kad je realni dio veci od 1 ili je vrijedio kroz cijelu ravninu (valjda kroz cijelu kad se moze analiticki produljit na cijelu ravninu). Meni nije jasno zasto bi realni dio svake nule morao biti jednak 1/2 ili ako ne morao onda zasto se tako pretpostavlja, pretpostavljam da je to zato sto prosti brojevi zadovoljavaju tocno odredene nejednakosti a iste se vjerojatno mogu dobiti iz pretpostavke da je Riemann bio u pravu glede Riemannove hipoteze.

[quote="If and only if"]Koji tocno specijalan slucaj Fermatovog velikog teorema?
[quote="goranm"]Ako se ne varam, pokazali smo da vrijedi za sve prirodne brojeve osim prostih vecih od 5. Izgleda kao puno posla, no ako se pokaze da vrijedi za n=4, to automatski povlaci da vrijedi za sve n osim neparnih prostih brojeva. Onda se jos pokazu posebno n=3,5.[/quote][/quote]

Moguce da je pokazano da ne vrijedi za proste ali kako ste mogli pokazati da vrijedi za sve prirodne osim prostih vecih od 5 kad je Wiles dokazao da moze vrijediti samo za [latex]n=2[/latex]?
If and only if (napisa):

Jesi pokusao napasti Riemannovu hipotezu? I ako da, koji pristup problemu si rabio?
goranm (napisa):
Pretezno google.
Nisam, niti namjeravam u iduce 2.5 godine detaljno gledati zeta-funkciju.



Mislim da ima neka poveznica s Bernoullijevim brojevima kad se zeta razvije u red potencija, to me bas bilo idem kazat iznenadilo. Samo se ne sjecam je li taj razvoj vrijedio samo kad je realni dio veci od 1 ili je vrijedio kroz cijelu ravninu (valjda kroz cijelu kad se moze analiticki produljit na cijelu ravninu). Meni nije jasno zasto bi realni dio svake nule morao biti jednak 1/2 ili ako ne morao onda zasto se tako pretpostavlja, pretpostavljam da je to zato sto prosti brojevi zadovoljavaju tocno odredene nejednakosti a iste se vjerojatno mogu dobiti iz pretpostavke da je Riemann bio u pravu glede Riemannove hipoteze.

If and only if (napisa):
Koji tocno specijalan slucaj Fermatovog velikog teorema?
goranm (napisa):
Ako se ne varam, pokazali smo da vrijedi za sve prirodne brojeve osim prostih vecih od 5. Izgleda kao puno posla, no ako se pokaze da vrijedi za n=4, to automatski povlaci da vrijedi za sve n osim neparnih prostih brojeva. Onda se jos pokazu posebno n=3,5.


Moguce da je pokazano da ne vrijedi za proste ali kako ste mogli pokazati da vrijedi za sve prirodne osim prostih vecih od 5 kad je Wiles dokazao da moze vrijediti samo za ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 11:25 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Re: teška je noć prije kolokvija / chat Citirajte i odgovorite

Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

[quote="finalni"]

nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: [b]bit konstruktivan[/b]![/quote]

:wink:

Možda da ovdje otvorite neku temu:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=49
Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

finalni (napisa):


nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: bit konstruktivan!


Wink

Možda da ovdje otvorite neku temu:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewforum.php?f=49


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 11:30 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala kkarlo! Dolazila sam u napast pitati vidite li što ste napravili od ovog topika :cry: ali nisam htjela biti ona koja stalno kuka :D
Hvala kkarlo! Dolazila sam u napast pitati vidite li što ste napravili od ovog topika Crying or Very sad ali nisam htjela biti ona koja stalno kuka Very Happy



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
If and only if
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2012. (18:16:22)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 2 - 10

PostPostano: 11:46 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Re: teška je noć prije kolokvija / chat Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"]Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

[quote="finalni"]
nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: [b]bit konstruktivan[/b]![/quote][/quote]

Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?

[quote="Masiela"]Hvala kkarlo! Dolazila sam u napast pitati vidite li što ste napravili od ovog topika :cry: ali nisam htjela biti ona koja stalno kuka :D[/quote]

Nismo mu nista napravili, samo smo dodali malo zacina, da vas trgnemo iz neaktivnog moda. Imas li ideju kako se rijesit napasti koja nas dovodi u napast, jer evo dovela me u napast da te upravo to pitam? :D
kkarlo (napisa):
Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

finalni (napisa):

nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: bit konstruktivan!


Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?

Masiela (napisa):
Hvala kkarlo! Dolazila sam u napast pitati vidite li što ste napravili od ovog topika Crying or Very sad ali nisam htjela biti ona koja stalno kuka Very Happy


Nismo mu nista napravili, samo smo dodali malo zacina, da vas trgnemo iz neaktivnog moda. Imas li ideju kako se rijesit napasti koja nas dovodi u napast, jer evo dovela me u napast da te upravo to pitam? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 12:46 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Re: teška je noć prije kolokvija / chat Citirajte i odgovorite

[quote="If and only if"][quote="kkarlo"]Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

[quote="finalni"]
nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: [b]bit konstruktivan[/b]![/quote][/quote]

Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?
[/quote]
Ali ovo je topic za kukanje, ne za razglabanje o otvorenim problemima i motiviranju da se isti promotre, shvate, probaju napasti, itd. To nije kukanje! To je baš suprotno.
If and only if (napisa):
kkarlo (napisa):
Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

finalni (napisa):

nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: bit konstruktivan!


Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?

Ali ovo je topic za kukanje, ne za razglabanje o otvorenim problemima i motiviranju da se isti promotre, shvate, probaju napasti, itd. To nije kukanje! To je baš suprotno.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
If and only if
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2012. (18:16:22)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 2 - 10

PostPostano: 12:56 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Re: teška je noć prije kolokvija / chat Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="If and only if"][quote="kkarlo"]Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

[quote="finalni"]
nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: [b]bit konstruktivan[/b]![/quote][/quote]

Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?
[/quote]
Ali ovo je topic za kukanje, ne za razglabanje o otvorenim problemima i motiviranju da se isti promotre, shvate, probaju napasti, itd. To nije kukanje! To je baš suprotno.[/quote]

Naravno da je to kukanje, imas zelju nesto rijesit a nemas dovoljno znanja ni kvalitetnu ideju, pa to je za poludit, zato onda to pustis na neko vrijeme, izades vani, kupis nekoliko litara vina, i sasijes se s dobrim prijateljima, i bar si nesto rijesio.

Pitanje za sve, jeste li se odrekli necega u korizmi ili se ne drzite tih obicaja?
Zenon (napisa):
If and only if (napisa):
kkarlo (napisa):
Počeli ste raspravljati o problemima u matematici, te na koji način ih rješiti, što se bojim krši pravilo:

finalni (napisa):

nemojte kršit pravila ponašanja (osim možda dobrog ukusa)! osim toga sve je dozvoljeno. zapravo, još je nešto zabranjeno: bit konstruktivan!


Ja ulazem prigovor jer konstruktivnost bi, po meni, ukljucivala neki oblik pokusaja rjesavanja spomenutih problema a nitko od nas dvojice ne da ne spominje svoje pokusaje vec prakticki nije ni pokusao napast problem. Imamo li suca ovde da rijesi slucaj?

Ali ovo je topic za kukanje, ne za razglabanje o otvorenim problemima i motiviranju da se isti promotre, shvate, probaju napasti, itd. To nije kukanje! To je baš suprotno.


Naravno da je to kukanje, imas zelju nesto rijesit a nemas dovoljno znanja ni kvalitetnu ideju, pa to je za poludit, zato onda to pustis na neko vrijeme, izades vani, kupis nekoliko litara vina, i sasijes se s dobrim prijateljima, i bar si nesto rijesio.

Pitanje za sve, jeste li se odrekli necega u korizmi ili se ne drzite tih obicaja?



_________________
+.-,x,:
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:04 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="If and only if"]Moguce da je pokazano da ne vrijedi za proste ali kako ste mogli pokazati da vrijedi za sve prirodne osim prostih vecih od 5 kad je Wiles dokazao da moze vrijediti samo za [latex]n=2[/latex]?[/quote]
Pokazali smo da _teorem_ vrijedi za n=4 (teorem je srocen otprilike kao "[b]Ne postoje[/b] prirodni brojevi a,b,c takvi da za n>2 blabla").

@Zenon:dajem ti toliko materijala za kukanje o mom pravopisu, a od tebe nikakve reakcije!
If and only if (napisa):
Moguce da je pokazano da ne vrijedi za proste ali kako ste mogli pokazati da vrijedi za sve prirodne osim prostih vecih od 5 kad je Wiles dokazao da moze vrijediti samo za ?

Pokazali smo da _teorem_ vrijedi za n=4 (teorem je srocen otprilike kao "Ne postoje prirodni brojevi a,b,c takvi da za n>2 blabla").

@Zenon:dajem ti toliko materijala za kukanje o mom pravopisu, a od tebe nikakve reakcije!



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 13:12 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]@Zenon:dajem ti toliko materijala za kukanje o mom pravopisu, a od tebe nikakve reakcije![/quote]
Odustao sam od kukanja o pravopisu (možda sam još u šoku od jučerašnje upotrebe "da li vrijedi..." na vježbama i to još napisano zajedno; "dali vrijedi..." :P).
goranm (napisa):
@Zenon:dajem ti toliko materijala za kukanje o mom pravopisu, a od tebe nikakve reakcije!

Odustao sam od kukanja o pravopisu (možda sam još u šoku od jučerašnje upotrebe "da li vrijedi..." na vježbama i to još napisano zajedno; "dali vrijedi..." Razz).



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:13 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Odustao sam od kukanja o pravopisu[/quote]

A to je zbog korizme ili 'nako? :lol:
Zenon (napisa):
Odustao sam od kukanja o pravopisu


A to je zbog korizme ili 'nako? Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 15:12 sri, 13. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Zenon"]Odustao sam od kukanja o pravopisu[/quote]

A to je zbog korizme ili 'nako? :lol:[/quote]
Nisam ni znao da je korizma :P No, ako bih se već pretvarao da sam vjernik, ne bih prodavao priče po forumu nego bih imao veće ciljeve, kao npr. [url=http://www.tportal.hr/showtime/estrada/214953/Simona-Gotovac-Upoznala-sam-Isusa.html#.URuejfKA4z0]ona[/url], pa bih možda dobio vikendicu u okolici Zadra.
krcko (napisa):
Zenon (napisa):
Odustao sam od kukanja o pravopisu


A to je zbog korizme ili 'nako? Laughing

Nisam ni znao da je korizma Razz No, ako bih se već pretvarao da sam vjernik, ne bih prodavao priče po forumu nego bih imao veće ciljeve, kao npr. ona, pa bih možda dobio vikendicu u okolici Zadra.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 3:34 ned, 17. 2. 2013    Naslov: Re: teška je noć prije kolokvija / chat Citirajte i odgovorite

[quote="If and only if"]Naravno da je to kukanje, imas zelju nesto rijesit a nemas dovoljno znanja ni kvalitetnu ideju, pa to je za poludit, zato onda to pustis na neko vrijeme, izades vani, kupis nekoliko litara vina, i sasijes se s dobrim prijateljima, i bar si nesto rijesio.

Pitanje za sve, jeste li se odrekli necega u korizmi ili se ne drzite tih obicaja?[/quote]
Tek sada vidim ovaj post :lol:
Ne vidim zašto bih, ako već ne mogu riješiti matematički problem, otišao uništiti određeni broj sivih stanica i na taj način smanjio vjerojatnost ikakvog daljnjeg rješavanja istog. Ne vidim apsolutno nikakvu uzročno-posljedičnu vezu. xD
Što se tiče moje korizme, odgovor je implicitno dan postom iznad :P
If and only if (napisa):
Naravno da je to kukanje, imas zelju nesto rijesit a nemas dovoljno znanja ni kvalitetnu ideju, pa to je za poludit, zato onda to pustis na neko vrijeme, izades vani, kupis nekoliko litara vina, i sasijes se s dobrim prijateljima, i bar si nesto rijesio.

Pitanje za sve, jeste li se odrekli necega u korizmi ili se ne drzite tih obicaja?

Tek sada vidim ovaj post Laughing
Ne vidim zašto bih, ako već ne mogu riješiti matematički problem, otišao uništiti određeni broj sivih stanica i na taj način smanjio vjerojatnost ikakvog daljnjeg rješavanja istog. Ne vidim apsolutno nikakvu uzročno-posljedičnu vezu. xD
Što se tiče moje korizme, odgovor je implicitno dan postom iznad Razz



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 4:49 pon, 4. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo mene da iznesem svoje nezadovoljstvo RP-om! :D
Muka mi je! Dosta mi je više programerskih kolegija. Digao mi se želudac kad sam vidio tekst zadatka na dvije stranice i da se radi o trčanju po tekstu i provjeravanju zadanih uvjeta (jesu li iza točke točno dva razmaka) i slične, NEZANIMLJIVE gluposti. Prog 1 i 2 su bili donekle zanimljivi, jer je imalo veze s matematikom i trebalo je na zanimljiv način razmišljati. SPA je bio bljak, ali barem sam dobio nekakav uvid u to što je to složenost, kako se to računa, na koji način trebam o tome razmišljati i stvari poput stoga, i ostalih atp-ova koji mi pomažu u načinu razmišljanja, kada pokušavam sam isprogramirati nešto što meni treba u mom životu :D
Ali ovo, trčanje po tekstu i stringovi... Muka mi je. Muka!
Evo mene da iznesem svoje nezadovoljstvo RP-om! Very Happy
Muka mi je! Dosta mi je više programerskih kolegija. Digao mi se želudac kad sam vidio tekst zadatka na dvije stranice i da se radi o trčanju po tekstu i provjeravanju zadanih uvjeta (jesu li iza točke točno dva razmaka) i slične, NEZANIMLJIVE gluposti. Prog 1 i 2 su bili donekle zanimljivi, jer je imalo veze s matematikom i trebalo je na zanimljiv način razmišljati. SPA je bio bljak, ali barem sam dobio nekakav uvid u to što je to složenost, kako se to računa, na koji način trebam o tome razmišljati i stvari poput stoga, i ostalih atp-ova koji mi pomažu u načinu razmišljanja, kada pokušavam sam isprogramirati nešto što meni treba u mom životu Very Happy
Ali ovo, trčanje po tekstu i stringovi... Muka mi je. Muka!



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 0:45 uto, 5. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Evo mene da iznesem svoje nezadovoljstvo RP-om! :D
Muka mi je! Dosta mi je više programerskih kolegija. Digao mi se želudac kad sam vidio tekst zadatka na dvije stranice i da se radi o trčanju po tekstu i provjeravanju zadanih uvjeta (jesu li iza točke točno dva razmaka) i slične, NEZANIMLJIVE gluposti. Prog 1 i 2 su bili donekle zanimljivi, jer je imalo veze s matematikom i trebalo je na zanimljiv način razmišljati. SPA je bio bljak, ali barem sam dobio nekakav uvid u to što je to složenost, kako se to računa, na koji način trebam o tome razmišljati i stvari poput stoga, i ostalih atp-ova koji mi pomažu u načinu razmišljanja, kada pokušavam sam isprogramirati nešto što meni treba u mom životu :D
Ali ovo, trčanje po tekstu i stringovi... Muka mi je. Muka![/quote]

Također...
S druge strane, na vježbama smo barem na računalima s pristupom internetu :playing:
Zenon (napisa):
Evo mene da iznesem svoje nezadovoljstvo RP-om! Very Happy
Muka mi je! Dosta mi je više programerskih kolegija. Digao mi se želudac kad sam vidio tekst zadatka na dvije stranice i da se radi o trčanju po tekstu i provjeravanju zadanih uvjeta (jesu li iza točke točno dva razmaka) i slične, NEZANIMLJIVE gluposti. Prog 1 i 2 su bili donekle zanimljivi, jer je imalo veze s matematikom i trebalo je na zanimljiv način razmišljati. SPA je bio bljak, ali barem sam dobio nekakav uvid u to što je to složenost, kako se to računa, na koji način trebam o tome razmišljati i stvari poput stoga, i ostalih atp-ova koji mi pomažu u načinu razmišljanja, kada pokušavam sam isprogramirati nešto što meni treba u mom životu Very Happy
Ali ovo, trčanje po tekstu i stringovi... Muka mi je. Muka!


Također...
S druge strane, na vježbama smo barem na računalima s pristupom internetu Igram se


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 13:15 ned, 8. 12. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolokviji su prosli, ali evo jedne slike koja jako lijepo opisuje tijek misli studenta noc prije kolokvija
kolokviji su prosli, ali evo jedne slike koja jako lijepo opisuje tijek misli studenta noc prije kolokvija



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left



koristan_predmet.png
 Description:
 Filesize:  270.56 KB
 Viewed:  317 Time(s)

koristan_predmet.png


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stranica 7 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan