Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

popravni
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 15:55 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje vezano uz proslogodisnji popravni 09/10
drugi zadatak s polinomom...skuzio sam kaj se trazi ,nego zanima me kaj kak napravit 3-bitni zapis od 13...
jer kombinacija je najvise ako je 111 i to je onda 7,pa nije tesko provijerit za brojeve do 7 pa me zanima jel ako imamo veci broj jel taj broj zanemarimo ili gledamo omzda zadnje tri znamenke kad ga pretvorimo u binarni...sta bi bilo ispravno...pomoć :roll:
imam pitanje vezano uz proslogodisnji popravni 09/10
drugi zadatak s polinomom...skuzio sam kaj se trazi ,nego zanima me kaj kak napravit 3-bitni zapis od 13...
jer kombinacija je najvise ako je 111 i to je onda 7,pa nije tesko provijerit za brojeve do 7 pa me zanima jel ako imamo veci broj jel taj broj zanemarimo ili gledamo omzda zadnje tri znamenke kad ga pretvorimo u binarni...sta bi bilo ispravno...pomoć Rolling Eyes



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:08 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razmisli logicki: imas 3-bitni broj x (dakle, x je broj od 0 do 7). Trazi se da funkcija vrati 1 ako je x (taj isti broj od 0 do 7) nultocka. Kakve veze imaju nultocke koje nisu u danom rasponu (dakle, negativne ili vece od 7)?

U konacnici, tablica istinitosti je popisivanje svih mogucnosti. Dakle:
000 -> 0 -> je li 0 nultocka?
001 -> 1 -> je li 1 nultocka?
010 -> 2 -> je li 2 nultocka?
...
111 -> 7 -> je li 7 nultocka?
Nema 13, zar ne? :)

Da je zadatak rekao da funkcija vraca 1 ako je x mod 8 (ili, C-ovski, [tt]x % 8[/tt]) nultocka, onda bi gledao ostatak pri dijeljenju (sto za nenegativne nultocke ispada zadnje 3 binarne znamenke).
Razmisli logicki: imas 3-bitni broj x (dakle, x je broj od 0 do 7). Trazi se da funkcija vrati 1 ako je x (taj isti broj od 0 do 7) nultocka. Kakve veze imaju nultocke koje nisu u danom rasponu (dakle, negativne ili vece od 7)?

U konacnici, tablica istinitosti je popisivanje svih mogucnosti. Dakle:
000 → 0 → je li 0 nultocka?
001 → 1 → je li 1 nultocka?
010 → 2 → je li 2 nultocka?
...
111 → 7 → je li 7 nultocka?
Nema 13, zar ne? Smile

Da je zadatak rekao da funkcija vraca 1 ako je x mod 8 (ili, C-ovski, x % 8) nultocka, onda bi gledao ostatak pri dijeljenju (sto za nenegativne nultocke ispada zadnje 3 binarne znamenke).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 22:39 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Razmisli logicki: imas 3-bitni broj x (dakle, x je broj od 0 do 7). Trazi se da funkcija vrati 1 ako je x (taj isti broj od 0 do 7) nultocka. Kakve veze imaju nultocke koje nisu u danom rasponu (dakle, negativne ili vece od 7)?

U konacnici, tablica istinitosti je popisivanje svih mogucnosti. Dakle:
000 -> 0 -> je li 0 nultocka?
001 -> 1 -> je li 1 nultocka?
010 -> 2 -> je li 2 nultocka?
...
111 -> 7 -> je li 7 nultocka?
Nema 13, zar ne? :)

Da je zadatak rekao da funkcija vraca 1 ako je x mod 8 (ili, C-ovski, [tt]x % 8[/tt]) nultocka, onda bi gledao ostatak pri dijeljenju (sto za nenegativne nultocke ispada zadnje 3 binarne znamenke).[/quote]

znaci negativne i vece od 7 ne gledam...fala,tak nekak sam si i mislio da bi trebalo bit...
vsego (napisa):
Razmisli logicki: imas 3-bitni broj x (dakle, x je broj od 0 do 7). Trazi se da funkcija vrati 1 ako je x (taj isti broj od 0 do 7) nultocka. Kakve veze imaju nultocke koje nisu u danom rasponu (dakle, negativne ili vece od 7)?

U konacnici, tablica istinitosti je popisivanje svih mogucnosti. Dakle:
000 → 0 → je li 0 nultocka?
001 → 1 → je li 1 nultocka?
010 → 2 → je li 2 nultocka?
...
111 → 7 → je li 7 nultocka?
Nema 13, zar ne? Smile

Da je zadatak rekao da funkcija vraca 1 ako je x mod 8 (ili, C-ovski, x % 8) nultocka, onda bi gledao ostatak pri dijeljenju (sto za nenegativne nultocke ispada zadnje 3 binarne znamenke).


znaci negativne i vece od 7 ne gledam...fala,tak nekak sam si i mislio da bi trebalo bit...



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 18:58 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smije li se koristiti sluzbeni salabahter koji sluzi za zadatke iz prvog kolokvija?
Smije li se koristiti sluzbeni salabahter koji sluzi za zadatke iz prvog kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matea007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2011. (14:01:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 19:12 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

2.zadatak iz prošlogodišnjeg popravnog i mene muči?? jel može netko molim vas obajasniti to? :oops:
2.zadatak iz prošlogodišnjeg popravnog i mene muči?? jel može netko molim vas obajasniti to? Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:28 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serious Sam"]Smije li se koristiti sluzbeni salabahter koji sluzi za zadatke iz prvog kolokvija?[/quote]

Kako pise u pravilima polaganja kolegija, smijete. Dobit cete ga na samom kolokviju.

[quote="matea007"]2.zadatak iz prošlogodišnjeg popravnog i mene muči?? jel može netko molim vas obajasniti to? :oops:[/quote]

S obzirom na to da sam vec objasnio, potrebno je preciznije pitati, inace ne vidim sto jos mogu objasniti.
Serious Sam (napisa):
Smije li se koristiti sluzbeni salabahter koji sluzi za zadatke iz prvog kolokvija?


Kako pise u pravilima polaganja kolegija, smijete. Dobit cete ga na samom kolokviju.

matea007 (napisa):
2.zadatak iz prošlogodišnjeg popravnog i mene muči?? jel može netko molim vas obajasniti to? Embarassed


S obzirom na to da sam vec objasnio, potrebno je preciznije pitati, inace ne vidim sto jos mogu objasniti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 19:39 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kakvi se kalkulatori smiju koristit ako ce se uopce koristiti? Ja nemam onog najobicnijeg sto nema pretvaranje brojeva iz baze u bazu.
A kakvi se kalkulatori smiju koristit ako ce se uopce koristiti? Ja nemam onog najobicnijeg sto nema pretvaranje brojeva iz baze u bazu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:14 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Serious Sam"]A kakvi se kalkulatori smiju koristit ako ce se uopce koristiti? Ja nemam onog najobicnijeg sto nema pretvaranje brojeva iz baze u bazu.[/quote]

Stignes ga do sutra posuditi od nekoga, ili racunati na ruke (ionako vam za sutrasnji kolokvij gotovo i ne koristi, do na dijeljenje poprilicno malih brojeva s 2).

U pravilima jasno pise kakvi se smiju koristiti; za sve druge mozemo vas zamoliti da ih pospremite.

Inace, previse se bavite neprogramerskim dijelom kolokvija (kalkulator, zad 2, sluzbeni podsjetnik,...). Kljucni je programerski dio, a i bez tog znanja se necete dobro provesti u drugom semstru. :(
Serious Sam (napisa):
A kakvi se kalkulatori smiju koristit ako ce se uopce koristiti? Ja nemam onog najobicnijeg sto nema pretvaranje brojeva iz baze u bazu.


Stignes ga do sutra posuditi od nekoga, ili racunati na ruke (ionako vam za sutrasnji kolokvij gotovo i ne koristi, do na dijeljenje poprilicno malih brojeva s 2).

U pravilima jasno pise kakvi se smiju koristiti; za sve druge mozemo vas zamoliti da ih pospremite.

Inace, previse se bavite neprogramerskim dijelom kolokvija (kalkulator, zad 2, sluzbeni podsjetnik,...). Kljucni je programerski dio, a i bez tog znanja se necete dobro provesti u drugom semstru. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matea007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2011. (14:01:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 20:27 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hmm... pa stignemo popunit rupe u 2 semestru, bar se nadam! :D ako uopće prođem popravni...
hmm... pa stignemo popunit rupe u 2 semestru, bar se nadam! Very Happy ako uopće prođem popravni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:43 pon, 31. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matea007"]hmm... pa stignemo popunit rupe u 2 semestru, bar se nadam! :D[/quote]

Na zalost, ne.

Drugi semestar imamo kratko ponavljanje, a onda idu rekurzivne funkcije (za sto treba biti cist s "obicnim" funkcijama), zatim matrice (za sto ti treba dobro poznavanje nizova), pa dinamicka alokacija (trebaju ti pointeri i nizovi),...

Dakle, polozite ovo, ali nemojte cekati s "popunjavanjem rupa". Popunite ih sto bolje stignete [b]prije[/b] nego pocne nastava. Shvatite prolaz popravnog kao drugu sansu koju treba iskoristiti, a ne samo dobiti dva ili koliko vec. Tek s tim prolazom pocinje pravi show zvani drugi semestar.

Da stvar bude bolja, u trecem semestru se trazi znanje vezanih lista i rekurzija -- tradicionalno najtezih dijelova Prog2.
matea007 (napisa):
hmm... pa stignemo popunit rupe u 2 semestru, bar se nadam! Very Happy


Na zalost, ne.

Drugi semestar imamo kratko ponavljanje, a onda idu rekurzivne funkcije (za sto treba biti cist s "obicnim" funkcijama), zatim matrice (za sto ti treba dobro poznavanje nizova), pa dinamicka alokacija (trebaju ti pointeri i nizovi),...

Dakle, polozite ovo, ali nemojte cekati s "popunjavanjem rupa". Popunite ih sto bolje stignete prije nego pocne nastava. Shvatite prolaz popravnog kao drugu sansu koju treba iskoristiti, a ne samo dobiti dva ili koliko vec. Tek s tim prolazom pocinje pravi show zvani drugi semestar.

Da stvar bude bolja, u trecem semestru se trazi znanje vezanih lista i rekurzija – tradicionalno najtezih dijelova Prog2.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
extreme
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2010. (10:24:41)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:40 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dal mi može netko reći kad budu rezultati?? Zaboravih što je pisalo na kolokviju ... :?
Dal mi može netko reći kad budu rezultati?? Zaboravih što je pisalo na kolokviju ... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 20:49 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponedjeljak u 14:00 uvidi i žalbe...
ponedjeljak u 14:00 uvidi i žalbe...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
extreme
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2010. (10:24:41)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:08 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala :)
Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:09 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prosla su dva dana od kolokvija, bilo vas je cca 1/4 u odnosu na drugi kolokvij, pa je ljudski da ocekujete rezultate ranije. Na zalost, to se vjerojatno nece desiti, pa je red da vam barem javim.

Razlozi su dovoljno opravdani da bi i vama ti isti "kupili" odgodu, a ja mogu samo reci da mi je zao sto cete ponovno cekati, vjerojatno skroz do nedjelje. :(
Prosla su dva dana od kolokvija, bilo vas je cca 1/4 u odnosu na drugi kolokvij, pa je ljudski da ocekujete rezultate ranije. Na zalost, to se vjerojatno nece desiti, pa je red da vam barem javim.

Razlozi su dovoljno opravdani da bi i vama ti isti "kupili" odgodu, a ja mogu samo reci da mi je zao sto cete ponovno cekati, vjerojatno skroz do nedjelje. Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lutalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (21:44:01)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:16 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bilo bi lijepo kad biste mogli objaviti rezultate barem u nedjelju. Jer ima i nas koji smo isli kuci, i nismo bas toliko blizu zg. pa da znamo dal se moramo vracati u zg ili ne.
hvala na razumijevanju :)
bilo bi lijepo kad biste mogli objaviti rezultate barem u nedjelju. Jer ima i nas koji smo isli kuci, i nismo bas toliko blizu zg. pa da znamo dal se moramo vracati u zg ili ne.
hvala na razumijevanju Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:52 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno necemo cekati s objavom. Objavit cemo cim uspijemo obaviti posao.

Hvala i vama na razumijevanju.
Sigurno necemo cekati s objavom. Objavit cemo cim uspijemo obaviti posao.

Hvala i vama na razumijevanju.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Serious Sam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2009. (15:08:32)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 6 - 9

PostPostano: 17:52 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hocete li mozda objavljivati rjesenja popravnog ispita?
Hocete li mozda objavljivati rjesenja popravnog ispita?




Zadnja promjena: Serious Sam; 19:48 čet, 3. 2. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:15 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bit ce i to, ali sad ne zurimo s tim jer nema ispita iz Prog 1 do iduceg semestra.
Bit ce i to, ali sad ne zurimo s tim jer nema ispita iz Prog 1 do iduceg semestra.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matea007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2011. (14:01:32)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 23:45 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima neki rok iz prog 1 idući semestar? :D
zašto i kod nas nema rokova, kao i kod svih drugih ! ovo je očaj..
jel ima neki rok iz prog 1 idući semestar? Very Happy
zašto i kod nas nema rokova, kao i kod svih drugih ! ovo je očaj..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:43 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rezultati su upravo objavljeni na sluzbenom webu. :)
Rezultati su upravo objavljeni na sluzbenom webu. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan