Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gubitak prava na studiranje (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 0:26 pon, 26. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaram novi topic postavit cu ovdje pitanja slicnog karaktera:
1. Ja sam pao ma1 i sada posto ne mogu upisat neke predmete sa druge a mogu sa trece mene zanima kako je na tim predmetima? ( algebarske strukture i vektroski prostori) Mislim u smislu da li se ocekuje od nas da znamo neke stvari sa druge godine, odnosno gradivo nekog predmeta koji nije prethodnik? Ako i postoji nesto takvo je li to gradivo barem jednostavno savladat?
Npr. nami je na la2 bilo nekih stvari sa ma2 koju neki nismo mogli upisati.

2. Svoju 4. godinu studiranja, odnosno trecu faxa, ako upisem 30-55 ECTS i sve ih polozim i zelim dogodine upisat diplomski hocu li imati ikakvih novcanih obaveza prema faksu?
Da ne otvaram novi topic postavit cu ovdje pitanja slicnog karaktera:
1. Ja sam pao ma1 i sada posto ne mogu upisat neke predmete sa druge a mogu sa trece mene zanima kako je na tim predmetima? ( algebarske strukture i vektroski prostori) Mislim u smislu da li se ocekuje od nas da znamo neke stvari sa druge godine, odnosno gradivo nekog predmeta koji nije prethodnik? Ako i postoji nesto takvo je li to gradivo barem jednostavno savladat?
Npr. nami je na la2 bilo nekih stvari sa ma2 koju neki nismo mogli upisati.

2. Svoju 4. godinu studiranja, odnosno trecu faxa, ako upisem 30-55 ECTS i sve ih polozim i zelim dogodine upisat diplomski hocu li imati ikakvih novcanih obaveza prema faksu?



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 0:38 pon, 26. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam osjećaj da su ova dva pitanja vezana za dvije različite osobe.

1. Oba predmeta su poprilično slična s LA, s time da je meni AS bio gadan kolegij. Dali će ti pomoći MA1 u tim predmetima, možda. Ali ima puno više posla na AS nego što je bilo na MA1, tako da mislim da te čeka krvav semestar.

2. Ako se ne varam, po onim novim pravilnicima vrijedi da studenti invalidi moraju položiti 30 ECTS-a tokom godine kako nebi plaćali faks, a "normalni" 50 ECTS-a. U ovaj podatak nisam siguran. Kod nas se iovako ionako plaćaju samo ECTS-ovi koje ponovno upisuješ. Što se tiče plaćanja diplomskog, to sve ovisi hoće li država, odnosno vlada, subvencionirati faksu ili neće. Do sada smo studirali na račun države, ali to nikad nije sto posto sigurno. Kad sam ja bio prva godina bila je škakljiva situacija hoće li vlada uplatiti novce faksu ili neće za nas, ali na kraju je. Mislim da je cijena diplomskog studija godišnje 8000 kuna, ali to sve točno piše negdje na stranici faksa. Ali i to se računa linearno, nisam provjeravo kako točno to ide, jer, ko što rekoh, nije nam trebalo.
Imam osjećaj da su ova dva pitanja vezana za dvije različite osobe.

1. Oba predmeta su poprilično slična s LA, s time da je meni AS bio gadan kolegij. Dali će ti pomoći MA1 u tim predmetima, možda. Ali ima puno više posla na AS nego što je bilo na MA1, tako da mislim da te čeka krvav semestar.

2. Ako se ne varam, po onim novim pravilnicima vrijedi da studenti invalidi moraju položiti 30 ECTS-a tokom godine kako nebi plaćali faks, a "normalni" 50 ECTS-a. U ovaj podatak nisam siguran. Kod nas se iovako ionako plaćaju samo ECTS-ovi koje ponovno upisuješ. Što se tiče plaćanja diplomskog, to sve ovisi hoće li država, odnosno vlada, subvencionirati faksu ili neće. Do sada smo studirali na račun države, ali to nikad nije sto posto sigurno. Kad sam ja bio prva godina bila je škakljiva situacija hoće li vlada uplatiti novce faksu ili neće za nas, ali na kraju je. Mislim da je cijena diplomskog studija godišnje 8000 kuna, ali to sve točno piše negdje na stranici faksa. Ali i to se računa linearno, nisam provjeravo kako točno to ide, jer, ko što rekoh, nije nam trebalo.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 1:05 pon, 26. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A je li ja mogu upisat diplomski (uz neku molbu) i polagat neki predmet sa preddiplomskog uz uvjet da mi taj predmet ne veze nista na diplomskom?

Inace hvala :)
A je li ja mogu upisat diplomski (uz neku molbu) i polagat neki predmet sa preddiplomskog uz uvjet da mi taj predmet ne veze nista na diplomskom?

Inace hvala Smile



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:59 pon, 26. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

E sad, ovo ti ne znam točno odgovorit, kad krcko naleti na forum možda vidi ovo pa kaže sve točno :) Diplomski ne možeš upisati dok god ne položiš sve ispite s prve tri godine, znači sve ono što je obavezno i poneki izborni predmet. E sada, koliko se sjećam, moglo se je upisati neke predmete s diplomskog ako postoje uvjeti za to, odnosno ako nisi upisao više od 35 bodova i ako imaš položene sve prethodnike tog predmeta. Dali je tome sada slučaj, nisam siguran. Najbolje to skočit do teta u referadu, ili ih nazvati pa njih pitat, one su čisto malo bolje informirane od mene :)
E sad, ovo ti ne znam točno odgovorit, kad krcko naleti na forum možda vidi ovo pa kaže sve točno Smile Diplomski ne možeš upisati dok god ne položiš sve ispite s prve tri godine, znači sve ono što je obavezno i poneki izborni predmet. E sada, koliko se sjećam, moglo se je upisati neke predmete s diplomskog ako postoje uvjeti za to, odnosno ako nisi upisao više od 35 bodova i ako imaš položene sve prethodnike tog predmeta. Dali je tome sada slučaj, nisam siguran. Najbolje to skočit do teta u referadu, ili ih nazvati pa njih pitat, one su čisto malo bolje informirane od mene Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 23:11 sri, 28. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zvons"]A je li ja mogu upisat diplomski (uz neku molbu) i polagat neki predmet sa preddiplomskog uz uvjet da mi taj predmet ne veze nista na diplomskom?

Inace hvala :)[/quote]

Ne. Uvijek je da polozis sve kolegije sa preddiplomskog. Nikakva molba ti nece pomoci.
zvons (napisa):
A je li ja mogu upisat diplomski (uz neku molbu) i polagat neki predmet sa preddiplomskog uz uvjet da mi taj predmet ne veze nista na diplomskom?

Inace hvala Smile


Ne. Uvijek je da polozis sve kolegije sa preddiplomskog. Nikakva molba ti nece pomoci.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:21 čet, 29. 8. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam siguran jesam li dobro razumio pitanje, ali odgovor bi mogla biti [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5254]kvaziparcijala[/url]. Za upis na diplomski studij treba zavrsiti preddiplomski.

[size=5]Q: Mogu li ja letjeti?
A: Ne, gravitacija te vuce dolje.
Q: A uz neku molbu?[/size]
Nisam siguran jesam li dobro razumio pitanje, ali odgovor bi mogla biti kvaziparcijala. Za upis na diplomski studij treba zavrsiti preddiplomski.

Q: Mogu li ja letjeti?
A: Ne, gravitacija te vuce dolje.
Q: A uz neku molbu?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 17:07 uto, 10. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A od ova 3 predmeta koji je najlakši?
Algebarske strukture
Euklidski prostori
Vektorski prostori
A od ova 3 predmeta koji je najlakši?
Algebarske strukture
Euklidski prostori
Vektorski prostori



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 17:25 uto, 10. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zvons"]A od ova 3 predmeta koji je najlakši?
Algebarske strukture
Euklidski prostori
Vektorski prostori[/quote]

mislim da po broju studenata koji na kraju poloze kolegij,
najvise ih polozi euklidske, pa vektorske, pa algebarske,

a po tezini gradiva, meni osobno su najlaksi vektorski, pa euklidski, pa algebarske.
zvons (napisa):
A od ova 3 predmeta koji je najlakši?
Algebarske strukture
Euklidski prostori
Vektorski prostori


mislim da po broju studenata koji na kraju poloze kolegij,
najvise ih polozi euklidske, pa vektorske, pa algebarske,

a po tezini gradiva, meni osobno su najlaksi vektorski, pa euklidski, pa algebarske.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Hulk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2008. (22:35:25)
Postovi: (4F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 21:46 čet, 7. 11. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me može li se 4. put upisati kolegij? Nisam u takvoj situaciji jer mi je taj semestar bio pod mirovanjem i upisujem kolegij 3. put, ali mi na Studomatu piše mirovanje krivog semestra pa ne znam hoće li biti komplikacija sljedeći semestar pri upisu.

I, najvažnije, u slučaju odbijanja molbe za 4. upis, gubi li se pravo studiranja?
Zanima me može li se 4. put upisati kolegij? Nisam u takvoj situaciji jer mi je taj semestar bio pod mirovanjem i upisujem kolegij 3. put, ali mi na Studomatu piše mirovanje krivog semestra pa ne znam hoće li biti komplikacija sljedeći semestar pri upisu.

I, najvažnije, u slučaju odbijanja molbe za 4. upis, gubi li se pravo studiranja?



_________________
If I had a nickel for every time I've written "for (i = 0; i < N; i++)" in C I'd be a millionaire.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mililimi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2005. (13:33:48)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 10:01 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me gleda li se osvojenih 35 ECTS bodova u zadnje 2 godine studiranja samo u slucaju pada godine ili se moze izgubiti pravo studiranja ako se nema osvojenih 35 ECTs bodova u zadnje dvije godine a upisuje se visa godina?
zanima me gleda li se osvojenih 35 ECTS bodova u zadnje 2 godine studiranja samo u slucaju pada godine ili se moze izgubiti pravo studiranja ako se nema osvojenih 35 ECTs bodova u zadnje dvije godine a upisuje se visa godina?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 17:33 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?
prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 17:56 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mililimi"]zanima me gleda li se osvojenih 35 ECTS bodova u zadnje 2 godine studiranja samo u slucaju pada godine ili se moze izgubiti pravo studiranja ako se nema osvojenih 35 ECTs bodova u zadnje dvije godine a upisuje se visa godina?[/quote]

Prema statutu sveucilista ako ne skupis barem 35 ECTS u zadnje dvije godine gubis status studenta kako god okrenes.
mililimi (napisa):
zanima me gleda li se osvojenih 35 ECTS bodova u zadnje 2 godine studiranja samo u slucaju pada godine ili se moze izgubiti pravo studiranja ako se nema osvojenih 35 ECTs bodova u zadnje dvije godine a upisuje se visa godina?


Prema statutu sveucilista ako ne skupis barem 35 ECTS u zadnje dvije godine gubis status studenta kako god okrenes.



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:16 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?[/quote]
Možeš upisat sve za što imaš položene prethodnike dokle god ti ne prelazi 35 ECTS-a. Nije bitno na kojoj godini se predmet nalazi.
Imaš u redu predavanja napisano što je prethodnik za sve kolegije.

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=284

Koliko sam shvatio svugdje se gleda po studomatu koja si godina, tako da mislim čak ako ostvariš 60 ECTS-a da ćeš bit druga godina iako imaš predmete sa prve. No to bolje provjeri negdje kod nekog stručnog...
pllook (napisa):
prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?

Možeš upisat sve za što imaš položene prethodnike dokle god ti ne prelazi 35 ECTS-a. Nije bitno na kojoj godini se predmet nalazi.
Imaš u redu predavanja napisano što je prethodnik za sve kolegije.

http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=284

Koliko sam shvatio svugdje se gleda po studomatu koja si godina, tako da mislim čak ako ostvariš 60 ECTS-a da ćeš bit druga godina iako imaš predmete sa prve. No to bolje provjeri negdje kod nekog stručnog...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 18:46 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="pllook"]prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?[/quote]
Možeš upisat sve za što imaš položene prethodnike dokle god ti ne prelazi 35 ECTS-a. Nije bitno na kojoj godini se predmet nalazi.
Imaš u redu predavanja napisano što je prethodnik za sve kolegije.
:?
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=284

Koliko sam shvatio svugdje se gleda po studomatu koja si godina, tako da mislim čak ako ostvariš 60 ECTS-a da ćeš bit druga godina iako imaš predmete sa prve. No to bolje provjeri negdje kod nekog stručnog...[/quote]

ali ako padnem prog1, a prođem sve ostalo, u prvom semestru ostvarujem 24 ECTS-a. da bih ostvarila ukupno 60, u drugom semestru bih trebala ostvariti 36, što prelazi 35.. :?
kkarlo (napisa):
pllook (napisa):
prva sam godina inženjerskog smjera i zanima me sljedeće: ako padnem neki od kolegija(recimo programiranje) vodi li se to kao godina zaostajanja? mogu li u drugom semestru upisati neki kolegij s 2. ili 3. godine pa da imam dovoljno ECTS-a? konkretno me zanima zbog stipendije(ako drugu godinu ne upisem redovno,gubim pravo na stipendiju)
i gdje se može naći informacija o kolegijima prethodnicima koji je potrebno poloziti da bi se mogao upisati neki drugi kolegij?

Možeš upisat sve za što imaš položene prethodnike dokle god ti ne prelazi 35 ECTS-a. Nije bitno na kojoj godini se predmet nalazi.
Imaš u redu predavanja napisano što je prethodnik za sve kolegije.
Confused
http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=284

Koliko sam shvatio svugdje se gleda po studomatu koja si godina, tako da mislim čak ako ostvariš 60 ECTS-a da ćeš bit druga godina iako imaš predmete sa prve. No to bolje provjeri negdje kod nekog stručnog...


ali ako padnem prog1, a prođem sve ostalo, u prvom semestru ostvarujem 24 ECTS-a. da bih ostvarila ukupno 60, u drugom semestru bih trebala ostvariti 36, što prelazi 35.. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:35 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako padnes Programiranje 1, mislis li da bi bilo fer onome tko ti daje stipendiju reci da redovno upisujes 2. godinu? Prog 1 je prethodnik za Prog 2 i zajedno nose 12 ECTS bodova. To je 20% ECTS-a prve godine koje nisi polozila.
Ako padnes Programiranje 1, mislis li da bi bilo fer onome tko ti daje stipendiju reci da redovno upisujes 2. godinu? Prog 1 je prethodnik za Prog 2 i zajedno nose 12 ECTS bodova. To je 20% ECTS-a prve godine koje nisi polozila.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 23:16 sub, 11. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ako padnes Programiranje 1, mislis li da bi bilo fer onome tko ti daje stipendiju reci da redovno upisujes 2. godinu? Prog 1 je prethodnik za Prog 2 i zajedno nose 12 ECTS bodova. To je 20% ECTS-a prve godine koje nisi polozila.[/quote]

Ne mislim da bi bilo fer. Isto tako jos puno toga nije fer,ali otom-potom.. Pročitala sam negdje na forumu da tako nesto postoji (da upises nesto s visih godina,ostvaris 60 ECTS-a i vodis se redovno kao 2. godina) pa reko da provjerim.
krcko (napisa):
Ako padnes Programiranje 1, mislis li da bi bilo fer onome tko ti daje stipendiju reci da redovno upisujes 2. godinu? Prog 1 je prethodnik za Prog 2 i zajedno nose 12 ECTS bodova. To je 20% ECTS-a prve godine koje nisi polozila.


Ne mislim da bi bilo fer. Isto tako jos puno toga nije fer,ali otom-potom.. Pročitala sam negdje na forumu da tako nesto postoji (da upises nesto s visih godina,ostvaris 60 ECTS-a i vodis se redovno kao 2. godina) pa reko da provjerim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 17:40 pon, 13. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo što ti je kkarlo rekao je točno, ti možeš upisati nešto s više godine i ako na kraju godine ostvariš 60 ECTS-a, vodiš se kao druga godina bez obzira na to na kojoj se godini specifični predmeti nalazili. Problem je u tome što ti Programiranje 1 povlači Programiranje 2 i tu automatski gubiš dosta ECTS-a za koje je moguće da ne možeš nadoknaditi samo u jednom semestru. :(
Ovo što ti je kkarlo rekao je točno, ti možeš upisati nešto s više godine i ako na kraju godine ostvariš 60 ECTS-a, vodiš se kao druga godina bez obzira na to na kojoj se godini specifični predmeti nalazili. Problem je u tome što ti Programiranje 1 povlači Programiranje 2 i tu automatski gubiš dosta ECTS-a za koje je moguće da ne možeš nadoknaditi samo u jednom semestru. Sad



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 21:49 pon, 13. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Ovo što ti je kkarlo rekao je točno, ti možeš upisati nešto s više godine i ako na kraju godine ostvariš 60 ECTS-a, vodiš se kao druga godina bez obzira na to na kojoj se godini specifični predmeti nalazili. Problem je u tome što ti Programiranje 1 povlači Programiranje 2 i tu automatski gubiš dosta ECTS-a za koje je moguće da ne možeš nadoknaditi samo u jednom semestru. :([/quote]

znači po jednom semestru je moguće upisati najviše 35 ECTS-a?
Lafiel (napisa):
Ovo što ti je kkarlo rekao je točno, ti možeš upisati nešto s više godine i ako na kraju godine ostvariš 60 ECTS-a, vodiš se kao druga godina bez obzira na to na kojoj se godini specifični predmeti nalazili. Problem je u tome što ti Programiranje 1 povlači Programiranje 2 i tu automatski gubiš dosta ECTS-a za koje je moguće da ne možeš nadoknaditi samo u jednom semestru. Sad


znači po jednom semestru je moguće upisati najviše 35 ECTS-a?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
frutabella
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 10. 2010. (16:35:36)
Postovi: (24E)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 42 - 47

PostPostano: 20:38 pon, 17. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li mozes upisati diplomski (odnosno, predmete s diplomskog) s jednim jedinim nepolozenim kolegijem s preddiplomskog?
Da li mozes upisati diplomski (odnosno, predmete s diplomskog) s jednim jedinim nepolozenim kolegijem s preddiplomskog?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:15 pon, 17. 2. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]znači po jednom semestru je moguće upisati najviše 35 ECTS-a?[/quote]

S molbom se moze i vise. Potrazi po sluzbenom webu MO.

[quote="frutabella"]Da li mozes upisati diplomski (odnosno, predmete s diplomskog) s jednim jedinim nepolozenim kolegijem s preddiplomskog?[/quote]

Sluzbeni web MO i Forum; trazi pojam "kvaziparcijala". Sazetak: mozes neke kolegije, no i dalje ostajes student preddiplomskog i nitko ti ne garantira upad na onaj diplomski cije kolegije tako polozis. Mislim da se svi takvi placaju.
pllook (napisa):
znači po jednom semestru je moguće upisati najviše 35 ECTS-a?


S molbom se moze i vise. Potrazi po sluzbenom webu MO.

frutabella (napisa):
Da li mozes upisati diplomski (odnosno, predmete s diplomskog) s jednim jedinim nepolozenim kolegijem s preddiplomskog?


Sluzbeni web MO i Forum; trazi pojam "kvaziparcijala". Sazetak: mozes neke kolegije, no i dalje ostajes student preddiplomskog i nitko ti ne garantira upad na onaj diplomski cije kolegije tako polozis. Mislim da se svi takvi placaju.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 13 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan