Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Hoće li se ponovno uvesti rokovi?
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
angelito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2009. (19:59:28)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 23:47 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Hoće li se ponovno uvesti rokovi? Citirajte i odgovorite

Pošto smo od nedavno postali odsjek i pravilnik našeg odjela morali prilagoditi pravilniku PMF-a, dakle uskladiti se sa ostalim odsjecima, znači li to da imamo pravo na rokove?

Ispričavam se ako negdje piše nešto o ovome, ali nisam našla. Molim bilo koga tko ima sigurnu informaciju o ovome da odgovori!

Thx!
Pošto smo od nedavno postali odsjek i pravilnik našeg odjela morali prilagoditi pravilniku PMF-a, dakle uskladiti se sa ostalim odsjecima, znači li to da imamo pravo na rokove?

Ispričavam se ako negdje piše nešto o ovome, ali nisam našla. Molim bilo koga tko ima sigurnu informaciju o ovome da odgovori!

Thx!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 1:59 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znači :)
Što će bit kroz koju godinu ne možemo znat, ali zasad ništa od toga :P
Ne znači Smile
Što će bit kroz koju godinu ne možemo znat, ali zasad ništa od toga Razz



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
angelito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2009. (19:59:28)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 2

PostPostano: 13:32 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:cry: Zar je to sto posto sigurno? Zar sam ja jedina koja razmišlja o tome kako ukinuti ovaj teror? Nama koji moramo raditi je podosta teško studirati na ovaj način. A vjerujem da je teško svima podnositi taj psihički pritisak da se mora dati SVE i to više manje OD PRVE! Da nam je samo još jedan "rok", mimo ovih. SAMO JEDAN!!!! Ali koga briga za nas studente i nam je...
Crying or Very sad Zar je to sto posto sigurno? Zar sam ja jedina koja razmišlja o tome kako ukinuti ovaj teror? Nama koji moramo raditi je podosta teško studirati na ovaj način. A vjerujem da je teško svima podnositi taj psihički pritisak da se mora dati SVE i to više manje OD PRVE! Da nam je samo još jedan "rok", mimo ovih. SAMO JEDAN!!!! Ali koga briga za nas studente i nam je...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 13:37 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A gle ovo je tema o kojoj bi se dalo satima raspravljat, ja sam samo napisala kako sad stvari stoje tj koliko sam ja upućena.
Naravno da bi bilo lakše kad bi uz ove kriterije polaganja imali 4 roka, ali pitanje je bi li kriteriji ostali isti u tom slučaju, ili bi se postrožili. Meni osobno (a i mnogima) je ovaj sistem skroz ok, možda zato što ne poznajemo drugi :)
A gle ovo je tema o kojoj bi se dalo satima raspravljat, ja sam samo napisala kako sad stvari stoje tj koliko sam ja upućena.
Naravno da bi bilo lakše kad bi uz ove kriterije polaganja imali 4 roka, ali pitanje je bi li kriteriji ostali isti u tom slučaju, ili bi se postrožili. Meni osobno (a i mnogima) je ovaj sistem skroz ok, možda zato što ne poznajemo drugi Smile



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 14:56 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BitterSweet"]A gle ovo je tema o kojoj bi se dalo satima raspravljat, ja sam samo napisala kako sad stvari stoje tj koliko sam ja upućena.
Naravno da bi bilo lakše kad bi uz ove kriterije polaganja imali 4 roka, ali pitanje je bi li kriteriji ostali isti u tom slučaju, ili bi se postrožili. Meni osobno (a i mnogima) je ovaj sistem skroz ok, možda zato što ne poznajemo drugi :)[/quote]
Nadam se da nece biti jos jedna besmrtna tema di se svi svade :)
Moje misljenje je da svaki sustav ima mane i prednosti. Osobno mi se svida ovaj sustav jer znam da imam slobodno ljeto i mogu radit sto god zelim i netrebam ucit (barem za faks ne). Istina je da imas samo jedan popravni kolokvij (ili ti ga kao jedan ispit) i to je to.
A opet, da imamo rokove i slicno. Neznam kako bi izveo da pratim novo gradivo a staro nisam ni polozio. Pa uci onda po ljeti i sl.
Meni je ovo (navodim, moje misljenje) ok. Ako si lijepo organiziras vrijeme, sve se da rijesit
BitterSweet (napisa):
A gle ovo je tema o kojoj bi se dalo satima raspravljat, ja sam samo napisala kako sad stvari stoje tj koliko sam ja upućena.
Naravno da bi bilo lakše kad bi uz ove kriterije polaganja imali 4 roka, ali pitanje je bi li kriteriji ostali isti u tom slučaju, ili bi se postrožili. Meni osobno (a i mnogima) je ovaj sistem skroz ok, možda zato što ne poznajemo drugi Smile

Nadam se da nece biti jos jedna besmrtna tema di se svi svade Smile
Moje misljenje je da svaki sustav ima mane i prednosti. Osobno mi se svida ovaj sustav jer znam da imam slobodno ljeto i mogu radit sto god zelim i netrebam ucit (barem za faks ne). Istina je da imas samo jedan popravni kolokvij (ili ti ga kao jedan ispit) i to je to.
A opet, da imamo rokove i slicno. Neznam kako bi izveo da pratim novo gradivo a staro nisam ni polozio. Pa uci onda po ljeti i sl.
Meni je ovo (navodim, moje misljenje) ok. Ako si lijepo organiziras vrijeme, sve se da rijesit



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 17:54 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda bi se dao napraviti neki kompromis između "novog" i "starog". Recimo uvesti "rokove", ali samo za taj semestar (znači imaš recimo 2 "popravna" ili sl) - naravno po ovome sada, ne bi imali to kada izvesti ali zvuči dobro.
Ili "kolokviji" svaka 2 tjedna (manje gradiva se uvijek lakše savlada, nego puno), mislim da postoji 100 načina, ali da smo na žalost ograničeni sa onim - kada to sve smjestit, gdje sve to održat itd...

Ja sam prva za to da se bilo što napravi, jer nema smisla da se zbog jednog "kiksa" gubi tako rečeno cijela akademska godina :?
Možda bi se dao napraviti neki kompromis između "novog" i "starog". Recimo uvesti "rokove", ali samo za taj semestar (znači imaš recimo 2 "popravna" ili sl) - naravno po ovome sada, ne bi imali to kada izvesti ali zvuči dobro.
Ili "kolokviji" svaka 2 tjedna (manje gradiva se uvijek lakše savlada, nego puno), mislim da postoji 100 načina, ali da smo na žalost ograničeni sa onim - kada to sve smjestit, gdje sve to održat itd...

Ja sam prva za to da se bilo što napravi, jer nema smisla da se zbog jednog "kiksa" gubi tako rečeno cijela akademska godina Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 18:02 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cisto da angelito ne pomisli da je usamljen u mišljenju.

Ja tvrdim da bi mnogima bilo lakše studirati uz rokove! Glupo, mogu tvrditi samo da bi meni bilo.

Nemoj ni slučajno odustati ako imaš žara boriti se za takvo nešto, i ne vjeruj riječima, npr. kad ti se kaže da [i]mnogima[/i] bolje odgovara ovako.
Nitko ne zna što paše mnogima ili većini dok ne upita svakog pojedinog studenta.

Na matematici su studenti općenito dosta pasivni, ne tvrdim ni za sebe da nisam. Nemoj se obeshrabriti forumaškim odgovorima.

Tako se prije, kad su se tek uveli bolonjski kolokviji, pisalo sve kolokvije u jednom tjednu, čak i subotom.
Sigurna sam da je bilo onih koji su rekli da je njima to ok.
Neki drugi su prosvjedovali, i sad ih pišemo 2 tjedna. Super baš.

Ove godine jedan je profesor rekao da nema popravnog usmenog, niti jednog, neki su studenti razgovarali s njim i postigli su da ga ipak ima.

Da se ne pravim više blesava, sigurna sam da si shvatio poantu, a jedino je tebi i želim objasniti, svašta se da postići kad nisi puritanac :)

pozdrav
Cisto da angelito ne pomisli da je usamljen u mišljenju.

Ja tvrdim da bi mnogima bilo lakše studirati uz rokove! Glupo, mogu tvrditi samo da bi meni bilo.

Nemoj ni slučajno odustati ako imaš žara boriti se za takvo nešto, i ne vjeruj riječima, npr. kad ti se kaže da mnogima bolje odgovara ovako.
Nitko ne zna što paše mnogima ili većini dok ne upita svakog pojedinog studenta.

Na matematici su studenti općenito dosta pasivni, ne tvrdim ni za sebe da nisam. Nemoj se obeshrabriti forumaškim odgovorima.

Tako se prije, kad su se tek uveli bolonjski kolokviji, pisalo sve kolokvije u jednom tjednu, čak i subotom.
Sigurna sam da je bilo onih koji su rekli da je njima to ok.
Neki drugi su prosvjedovali, i sad ih pišemo 2 tjedna. Super baš.

Ove godine jedan je profesor rekao da nema popravnog usmenog, niti jednog, neki su studenti razgovarali s njim i postigli su da ga ipak ima.

Da se ne pravim više blesava, sigurna sam da si shvatio poantu, a jedino je tebi i želim objasniti, svašta se da postići kad nisi puritanac Smile

pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:08 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali demantij:

[quote="ekatarina"]Tako se prije, kad su se tek uveli bolonjski kolokviji, pisalo sve kolokvije u jednom tjednu, čak i subotom.
Sigurna sam da je bilo onih koji su rekli da je njima to ok.
Neki drugi su prosvjedovali, i sad ih pišemo 2 tjedna.[/quote]

Kolokvijski dvotjedan nema veze s nikakvim prosvjedima. To je uvedeno na inicijativu nekoliko clanova VVSa (ne pitaj me vise kojih, ne sjecam se; znam da sam podrzao, ali ne znam vise tko je inicirao), otprilike trece godine provedbe bolonjskih studija na MO.
Mali demantij:

ekatarina (napisa):
Tako se prije, kad su se tek uveli bolonjski kolokviji, pisalo sve kolokvije u jednom tjednu, čak i subotom.
Sigurna sam da je bilo onih koji su rekli da je njima to ok.
Neki drugi su prosvjedovali, i sad ih pišemo 2 tjedna.


Kolokvijski dvotjedan nema veze s nikakvim prosvjedima. To je uvedeno na inicijativu nekoliko clanova VVSa (ne pitaj me vise kojih, ne sjecam se; znam da sam podrzao, ali ne znam vise tko je inicirao), otprilike trece godine provedbe bolonjskih studija na MO.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 18:21 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, netko me onda krivo informirao.
Još bolje, dakle angelito, zbog inicijative samo nekoliko članova VVS-a sada je svima bolje. Ma ne,ne,ne, ne mogu tvrditi da je svima bolje, nekima je mozda bilo bolje sve u jednom tjednu, da se toga odmah rijese, pa da idući tjedan mogu opušteno na nastavu. :roll:

Ma nisam ti to trebala ni govoriti, vidiš i sama što hoću naglasiti.

I vidim tek sad da si žensko, pa se ispričavam što je prvi post pisan kao da si muško, to sam zbog nicka mislila.
Hvala, netko me onda krivo informirao.
Još bolje, dakle angelito, zbog inicijative samo nekoliko članova VVS-a sada je svima bolje. Ma ne,ne,ne, ne mogu tvrditi da je svima bolje, nekima je mozda bilo bolje sve u jednom tjednu, da se toga odmah rijese, pa da idući tjedan mogu opušteno na nastavu. Rolling Eyes

Ma nisam ti to trebala ni govoriti, vidiš i sama što hoću naglasiti.

I vidim tek sad da si žensko, pa se ispričavam što je prvi post pisan kao da si muško, to sam zbog nicka mislila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 19:10 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kažem da mnogima odgovara jer se krećem u dovoljno širokom krugu ljudi i većina njih ne pati toliko za rokovima. Isto kao što bih se usudila reći da mnogi od nas imaju Facebook bez da idem s blokićem od studenta do studenta i provedem detaljnu analizu. (ok priznajem, više ljudi ima fejs nego što voli bolonju, isto tako nagađam :P)

Pogledaj samo našu generaciju i koliko nas je doguralo do tu bez zaostataka (ili s vrlo malim zaostatcima). Ne možeš reći da smo previše toga žrtvovali. Čula sam za usmene ispite gdje se prolazilo s vrlo malo znanja. Misliš da bi to bilo tako kad bi profesor znao da imaš još nekoliko prilika? I misliš li da bi ti se na ozbiljnom usmenom u trajanju od sat vremena moglo posrećit da te pita samo jedan mali dio koji znaš? Događalo se, i tebi, i meni, i (opet ću reć) mnogima :D

Nemojte me krivo shvatit, nisam ja sad neka vještica :twisted: i borim se protiv toga da ljudi kojima se zalomi neki pad dobiju drugu priliku. Samo što ja u svojoj glavi povezujem rokove sa daleko zahtjevnijim ispitima, kao u predbolonjsko doba, a ruku na srce, nisam sigurna da bi dogurala do tu gdje jesam po tom sistemu. I ma koliko se netko ljutio zbog toga, za dosta svojih kolega mislim da ne bi. Naravno da bi svi da pod ovim uvjetima sad možeš izlazit na ispit 4 puta. Pa ovih naših 7 što imamo fino rasporediš 2 po roku. Ali mislim da bi se tražilo puno više.
Eh da, kolika je razlika u znanju na ovaj ili onaj način neću ulazit, jer nitko se ne buni zato što nešto nije dobro naučio, ali gledajući samo ''lakoću studiranja'' brojke govore svoje.

I ne možeš me prozvati zbog pasivnosti samo zato što mi se ovaj sistem više sviđa. Što, svi ljudi koji se ne bune su pasivni? Trebam li se bunit protiv nečega što mi ne smeta?

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

I da, da ne ispadne da želim dokazati da sam u pravu, nije mi to bila namjera, samo mi se učinilo iz tvog posta kao da me prozivaš zbog vlastitog mišljenja :)
Kažem da mnogima odgovara jer se krećem u dovoljno širokom krugu ljudi i većina njih ne pati toliko za rokovima. Isto kao što bih se usudila reći da mnogi od nas imaju Facebook bez da idem s blokićem od studenta do studenta i provedem detaljnu analizu. (ok priznajem, više ljudi ima fejs nego što voli bolonju, isto tako nagađam Razz)

Pogledaj samo našu generaciju i koliko nas je doguralo do tu bez zaostataka (ili s vrlo malim zaostatcima). Ne možeš reći da smo previše toga žrtvovali. Čula sam za usmene ispite gdje se prolazilo s vrlo malo znanja. Misliš da bi to bilo tako kad bi profesor znao da imaš još nekoliko prilika? I misliš li da bi ti se na ozbiljnom usmenom u trajanju od sat vremena moglo posrećit da te pita samo jedan mali dio koji znaš? Događalo se, i tebi, i meni, i (opet ću reć) mnogima Very Happy

Nemojte me krivo shvatit, nisam ja sad neka vještica Twisted Evil i borim se protiv toga da ljudi kojima se zalomi neki pad dobiju drugu priliku. Samo što ja u svojoj glavi povezujem rokove sa daleko zahtjevnijim ispitima, kao u predbolonjsko doba, a ruku na srce, nisam sigurna da bi dogurala do tu gdje jesam po tom sistemu. I ma koliko se netko ljutio zbog toga, za dosta svojih kolega mislim da ne bi. Naravno da bi svi da pod ovim uvjetima sad možeš izlazit na ispit 4 puta. Pa ovih naših 7 što imamo fino rasporediš 2 po roku. Ali mislim da bi se tražilo puno više.
Eh da, kolika je razlika u znanju na ovaj ili onaj način neću ulazit, jer nitko se ne buni zato što nešto nije dobro naučio, ali gledajući samo ''lakoću studiranja'' brojke govore svoje.

I ne možeš me prozvati zbog pasivnosti samo zato što mi se ovaj sistem više sviđa. Što, svi ljudi koji se ne bune su pasivni? Trebam li se bunit protiv nečega što mi ne smeta?

Added after 6 minutes:

I da, da ne ispadne da želim dokazati da sam u pravu, nije mi to bila namjera, samo mi se učinilo iz tvog posta kao da me prozivaš zbog vlastitog mišljenja Smile



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 20:48 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Idealni sustav koji bi svima nama odgovarao jednostavno ne postoji. Neki uce redovito, neki kampanjski, nekome odgovara čvrsta ruka bolonje a drugi pak zele sami rasporediti tempo ucenja i polaganja ispita.
Ja sam studirao po "onom" sustavu sa rokovima i "ovom" bez rokova i pa da navedem glavne prednosti i mane.

Onaj sustav:
+neprocijenjivo manje stresa jer znas da imas vise od jedne sanse, ispit mozes spremati maltene godinu dana i svejedno zavrsiti studij u roku
-ako ne rijesis ispit u prvom roku onda ili moras uciti preko ljetnih praznika ili paralelno sa sl. semestrom (ovisno dal je taj predmet iz zimskog ili ljetnog semestra)

Ovaj sustav:
zamijeni + i - u "onom sustavu" :D


EDIT:
Zaboravih napomenuti da koji god sustav mi imali, drugi uvijek imaju bolji i njima je lakse :twisted:
Idealni sustav koji bi svima nama odgovarao jednostavno ne postoji. Neki uce redovito, neki kampanjski, nekome odgovara čvrsta ruka bolonje a drugi pak zele sami rasporediti tempo ucenja i polaganja ispita.
Ja sam studirao po "onom" sustavu sa rokovima i "ovom" bez rokova i pa da navedem glavne prednosti i mane.

Onaj sustav:
+neprocijenjivo manje stresa jer znas da imas vise od jedne sanse, ispit mozes spremati maltene godinu dana i svejedno zavrsiti studij u roku
-ako ne rijesis ispit u prvom roku onda ili moras uciti preko ljetnih praznika ili paralelno sa sl. semestrom (ovisno dal je taj predmet iz zimskog ili ljetnog semestra)

Ovaj sustav:
zamijeni + i - u "onom sustavu" Very Happy


EDIT:
Zaboravih napomenuti da koji god sustav mi imali, drugi uvijek imaju bolji i njima je lakse Twisted Evil



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:33 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

What Swerz said.
Plus imam osjećaj da se kod onih kolegija kod kojih su profesori imali više kriterija nego sad na bologni znanje više "primalo", jer su studenti morali odvojit (i imali) više vremena za konkretno spremit takav ispit. (Vidim da BitterSweet nešto slično konstatira - dakle na bologni je opća kvaliteta znanja studenata somewhat pala?) Postojala je ta dimenzija autonomije u organizaciji vremena, tako da si si mogao lake i teške kolegije rasporedit po rokovima. Nije bilo ni traga ovoj stihiji koju proživljavamo ovaj mjesec :)

Također, ako si kolegij jednom odslušao, nisi morao opet(+/-), i vjerojatnost je puno manja nego sad bila da ćeš izgubit godinu. Taj princip u bologni je pomalo nerazuman; npr. zapneš li zbog iole težeg kolegija na trećoj kod nas, može ti se desit da preko kvaziparcijale ne možeš upisat punu satnicu. Na starom sustavu si mogao ponovno izać na taj kolegij (istina, rok bi bio teži, ali imao si vremena na raspolaganju za organizirat i pripremit se). A godina je jako dugi vremenski period.

Bologna je uvela obavezne kolokvije iz svega, i podjelu kolegija po semestrima, što je smanjilo gradivo na kontrolirljive cjeline. Utoliko je lakše polagati neke kolegije koji su prije bili ubitačniji, ili ubitačni čisto jer su bili dvosemestralni. I svi su dobili slobodno ljeto, što je super jer nema puno posla ni za koga, ali nije baš super ako si ljosnuo neke kolegije koji povlače puno sljedbenika.

Mislim, ja bolje prolazim po bologni nego po starom sustavu :), ali mi se sustav uopće ne sviđa. Ovo sa jednim i pol "rokom" kako se sad provodi nastava mi je bezrazložno stresno. Ako se cilja na povećanje prolaznosti, mislim da je prijetnja da ćeš morat plaćat ono šta padneš dovoljna motivacija studentima da se ne ulijene zato što imaju više od 1.5 izlaska na ispit... Ako je cilj pokorit se nekim specifikacijama, primjećujem da se na drugim faksevima ne pokoravaju baš tako strogo.
What Swerz said.
Plus imam osjećaj da se kod onih kolegija kod kojih su profesori imali više kriterija nego sad na bologni znanje više "primalo", jer su studenti morali odvojit (i imali) više vremena za konkretno spremit takav ispit. (Vidim da BitterSweet nešto slično konstatira - dakle na bologni je opća kvaliteta znanja studenata somewhat pala?) Postojala je ta dimenzija autonomije u organizaciji vremena, tako da si si mogao lake i teške kolegije rasporedit po rokovima. Nije bilo ni traga ovoj stihiji koju proživljavamo ovaj mjesec Smile

Također, ako si kolegij jednom odslušao, nisi morao opet(+/-), i vjerojatnost je puno manja nego sad bila da ćeš izgubit godinu. Taj princip u bologni je pomalo nerazuman; npr. zapneš li zbog iole težeg kolegija na trećoj kod nas, može ti se desit da preko kvaziparcijale ne možeš upisat punu satnicu. Na starom sustavu si mogao ponovno izać na taj kolegij (istina, rok bi bio teži, ali imao si vremena na raspolaganju za organizirat i pripremit se). A godina je jako dugi vremenski period.

Bologna je uvela obavezne kolokvije iz svega, i podjelu kolegija po semestrima, što je smanjilo gradivo na kontrolirljive cjeline. Utoliko je lakše polagati neke kolegije koji su prije bili ubitačniji, ili ubitačni čisto jer su bili dvosemestralni. I svi su dobili slobodno ljeto, što je super jer nema puno posla ni za koga, ali nije baš super ako si ljosnuo neke kolegije koji povlače puno sljedbenika.

Mislim, ja bolje prolazim po bologni nego po starom sustavu Smile, ali mi se sustav uopće ne sviđa. Ovo sa jednim i pol "rokom" kako se sad provodi nastava mi je bezrazložno stresno. Ako se cilja na povećanje prolaznosti, mislim da je prijetnja da ćeš morat plaćat ono šta padneš dovoljna motivacija studentima da se ne ulijene zato što imaju više od 1.5 izlaska na ispit... Ako je cilj pokorit se nekim specifikacijama, primjećujem da se na drugim faksevima ne pokoravaju baš tako strogo.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:34 sri, 2. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo :shock:
Jesmo mi poceli provodit bolonju nakon fera? Ja sam vec dosla na bolonju pa bas ne znam kako je to izgledalo prije i kako se uvodilo.

Cula sam da fer sad uvodi dodatne rokove za neke predmete, od sljedeceg semestra vjerojatno za sve, pa ako se povodimo za ferom mozda ih i mi dobijemo Shocked



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 4:43 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo i moje mišljenje... Ne sviđa mi se ovaj sustav, jedan popravni ispit je premalo, pogotovo jer za većinu popravnih postoje preduvjeti koji moraju biti ispunjeni što praktički znači da NIKAD ne smijemo kiksati - što je vrlo nerealno očekivati od bilokoga. Čak i da učimo redovito, dogodi se da si [i]umoran, bolestan, brzoplet[/i],... i zbog toga napišeš loše kolokvij. Da ne pričam da na diplomskog studiju neki kolegiji uopće nemaju popravni ispit/kolokvij. To mi je bilo svjetsko razočaranje - mislila sam da će se bar na diplomskom uvjeti nekako unormaliti, pa tu su barem ljudi koji to žele/vole studirati, stalo im je do toga i 4 puta manje studenata sluša svaki od kolegij nego na preddiplomskom, pa bi lakše bilo organizirati dodatni rok (manje je ispravljanja kolokvija, manje je studenata za ispitati usmeno, itd.).

Pogotovo je teško onima koji rade uz to što studiraju, a ima ih dosta. Naravno da je onima koji dobivaju od roditelja xy cifru mjesečno i mogu svo svoje vrijeme posvetiti učenju ovaj sustav skroz okej, pa i meni bi bio, ako već mogu učiti kad god želim jer imam apsolutno sve vrijeme na raspolaganju, pa zašto ne bih izabrala naučiti sve na vrijeme, još jednom sve ponoviti tjedan/dva prije kolokvija, lijepo se naspavam dan prije da budem koncentrirana na kolokviju i super - velika vjerojatnost da bi sve položila u roku.

I ja se sada pitam - da li je ovaj studij zamišljen samo za takve sretnike? Što to znači - studij će završiti u roku samo oni kojima roditelji zarađuju više od xyz mjesečno?

A da se organizira samo još jedan popravni - prošli bi mnogi koji su baš neki kolokvij pali zbog toga što su taj dan bili malo dekoncentrirani jer su dan prije radili, pa nisu spavali svojih 8 sati... Ionako ima previše gradiva da se uči u zadnji tren, pa bi i na tom dodatnom roku prošli samo oni koji su i tijekom godine pratili gradivo, što je i cilj, zar ne?

Znam da će se opet javiti oni "savršeni" koji [i]i rade i sve su dali u roku[/i] čisto da kažu nešto kontra i baš me zanima kako će izgledati nakon 5 godina studiranja i hoće li i onda hvaliti na sve strane ovaj prekrasan sustav...

Iskreno, ne vidim za koga bi bilo negativno da se uvede još jedan dodatni popravni ispit - oni koji polažu od prve, položit će i ovako, oni koji skoro polože, položit će na 2. roku, a oni koji su lijeni i zainteresirani neće položit nikada.

Sustav je dosta nov i mogao bi postati [i]optimalan[/i] za sve marljive studente kada bi se onima koji tu imaju utjecaja dalo svako malo nešto promijeniti, pokušati drugačije, preinačiti, poslušati mišljenja studenata i uvažiti tu i tamo koje, jer ništa na početku nije savršeno...

Eto, tolko od mene...
Evo i moje mišljenje... Ne sviđa mi se ovaj sustav, jedan popravni ispit je premalo, pogotovo jer za većinu popravnih postoje preduvjeti koji moraju biti ispunjeni što praktički znači da NIKAD ne smijemo kiksati - što je vrlo nerealno očekivati od bilokoga. Čak i da učimo redovito, dogodi se da si umoran, bolestan, brzoplet,... i zbog toga napišeš loše kolokvij. Da ne pričam da na diplomskog studiju neki kolegiji uopće nemaju popravni ispit/kolokvij. To mi je bilo svjetsko razočaranje - mislila sam da će se bar na diplomskom uvjeti nekako unormaliti, pa tu su barem ljudi koji to žele/vole studirati, stalo im je do toga i 4 puta manje studenata sluša svaki od kolegij nego na preddiplomskom, pa bi lakše bilo organizirati dodatni rok (manje je ispravljanja kolokvija, manje je studenata za ispitati usmeno, itd.).

Pogotovo je teško onima koji rade uz to što studiraju, a ima ih dosta. Naravno da je onima koji dobivaju od roditelja xy cifru mjesečno i mogu svo svoje vrijeme posvetiti učenju ovaj sustav skroz okej, pa i meni bi bio, ako već mogu učiti kad god želim jer imam apsolutno sve vrijeme na raspolaganju, pa zašto ne bih izabrala naučiti sve na vrijeme, još jednom sve ponoviti tjedan/dva prije kolokvija, lijepo se naspavam dan prije da budem koncentrirana na kolokviju i super - velika vjerojatnost da bi sve položila u roku.

I ja se sada pitam - da li je ovaj studij zamišljen samo za takve sretnike? Što to znači - studij će završiti u roku samo oni kojima roditelji zarađuju više od xyz mjesečno?

A da se organizira samo još jedan popravni - prošli bi mnogi koji su baš neki kolokvij pali zbog toga što su taj dan bili malo dekoncentrirani jer su dan prije radili, pa nisu spavali svojih 8 sati... Ionako ima previše gradiva da se uči u zadnji tren, pa bi i na tom dodatnom roku prošli samo oni koji su i tijekom godine pratili gradivo, što je i cilj, zar ne?

Znam da će se opet javiti oni "savršeni" koji i rade i sve su dali u roku čisto da kažu nešto kontra i baš me zanima kako će izgledati nakon 5 godina studiranja i hoće li i onda hvaliti na sve strane ovaj prekrasan sustav...

Iskreno, ne vidim za koga bi bilo negativno da se uvede još jedan dodatni popravni ispit - oni koji polažu od prve, položit će i ovako, oni koji skoro polože, položit će na 2. roku, a oni koji su lijeni i zainteresirani neće položit nikada.

Sustav je dosta nov i mogao bi postati optimalan za sve marljive studente kada bi se onima koji tu imaju utjecaja dalo svako malo nešto promijeniti, pokušati drugačije, preinačiti, poslušati mišljenja studenata i uvažiti tu i tamo koje, jer ništa na početku nije savršeno...

Eto, tolko od mene...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:14 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se u potpunosti slažem. Ja sam konkretan primjer - sreća je bila da sam na kvaziparcijali lani mogla položiti 90% 1. godine računarstva, što je bilo super, jer sam planirala ove godine upisati većinu 5.g, ali sam zbog 2 boda manjka pala mjeru i integral. I sada zbog manjka novaca nisam mogla upisati dodatne izborne s kvarziparcijale(da si olakšam malo dogodine),jer nemam novaca još i to plaćati uz 5000kn školarine. I sad "kradem Bogu dane" (ne kradem-radim :wink: ), jer moram čekati godinu dana da bi položila jedan predmet.

I ja nisam jednina, ima slučajeva kao mojih koliko hoćeš.
I sad reci, da imaš istu volju/želju/što god, sa istim entuzijazmom studirati dalje...FALIO MI JE DODATAN ROK!
Ja se u potpunosti slažem. Ja sam konkretan primjer - sreća je bila da sam na kvaziparcijali lani mogla položiti 90% 1. godine računarstva, što je bilo super, jer sam planirala ove godine upisati većinu 5.g, ali sam zbog 2 boda manjka pala mjeru i integral. I sada zbog manjka novaca nisam mogla upisati dodatne izborne s kvarziparcijale(da si olakšam malo dogodine),jer nemam novaca još i to plaćati uz 5000kn školarine. I sad "kradem Bogu dane" (ne kradem-radim Wink ), jer moram čekati godinu dana da bi položila jedan predmet.

I ja nisam jednina, ima slučajeva kao mojih koliko hoćeš.
I sad reci, da imaš istu volju/želju/što god, sa istim entuzijazmom studirati dalje...FALIO MI JE DODATAN ROK!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 9:26 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo kak je u Rijeci na MATEMATICI, članak 34,35, 36

http://www.math.uniri.hr/dokumenti/pravilnik%20o%20studiranju.pdf

ugl, oni imaju 3 ispitna roka u jednoj godini i stigne se sve na vrijeme položiti ...
i ako se padne neki prethodnik, mogu ga položiti dok slušam sljedbenik, a ako ne položim, samo je moj problem to što onda ne mogu položiti ni sljedbenik itd.
ovo je neko gore već napisal ... :) i ovakav sustav nebi bio ništa gori od ovog koji sad imamo za one koji su sve redovno polagali, a puno bolji za ove ostale, no to ste već isto rekli :)
samo ne kužim di je problem?!
moglo bi se to nešt prek facebooka il sl., il tu na forumu, pa da vidimo kolko ljudi ima kojima se ne sviđa ovaj sustav koji sad imamo ...
Evo kak je u Rijeci na MATEMATICI, članak 34,35, 36

http://www.math.uniri.hr/dokumenti/pravilnik%20o%20studiranju.pdf

ugl, oni imaju 3 ispitna roka u jednoj godini i stigne se sve na vrijeme položiti ...
i ako se padne neki prethodnik, mogu ga položiti dok slušam sljedbenik, a ako ne položim, samo je moj problem to što onda ne mogu položiti ni sljedbenik itd.
ovo je neko gore već napisal ... Smile i ovakav sustav nebi bio ništa gori od ovog koji sad imamo za one koji su sve redovno polagali, a puno bolji za ove ostale, no to ste već isto rekli Smile
samo ne kužim di je problem?!
moglo bi se to nešt prek facebooka il sl., il tu na forumu, pa da vidimo kolko ljudi ima kojima se ne sviđa ovaj sustav koji sad imamo ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
maxic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2009. (20:11:13)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 23 - 4

PostPostano: 12:26 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se mona ne bi razočarala, moram napomenuti da ja i radim uz faks i sve sam do sada dao u roku (kako sam kul). :-))
Ali mi je zbog toga prosjek puno manji nego što je mogao biti, tako da u svakom slučaju podržavam nekakve promjene sustava.
Za razliku od Amerike gdje se izvannastavne aktivnosti potiču, kod nas većina studenata niti je aktivna u nekoj od organizacija civilnog društva, niti volontira nigdje, niti radi. Naravno da je to njihov osobni izbor, ali mislim da je to velika šteta upravo za njih.

A sada o sustavu. Mislim da bi bilo odlično kada bi se na svim kolegijima ukinuli popravni pismeni (dakle popravljanje obaju kolokviju zajedno na kraju godine). Umjesto toga zalažem se za popravljanje svakok od kolokvija zasebno. Umjesto kolokvijskog 2-tjedna uveo bih kolokvijski 2,5-tjedan. Objasnit ću na primjeru ovog semestra. Prvi kolokviji bili su od 25.20. do 5.11. Promjena bi bila da se u tjednu 8.-12.11. omogući popravljanje kolokvija. Održavanje nastave u tom tjednu je svejedno moguće. Moglo bi se recimo ograničiti ispravljanje za samo dva kolegija, a prijavljivali bi se preko studomata. Za druge kolokvije bi bilo analogno prvima. A usmeni ostaju prema profesorovim željama
Da se mona ne bi razočarala, moram napomenuti da ja i radim uz faks i sve sam do sada dao u roku (kako sam kul). Smile)
Ali mi je zbog toga prosjek puno manji nego što je mogao biti, tako da u svakom slučaju podržavam nekakve promjene sustava.
Za razliku od Amerike gdje se izvannastavne aktivnosti potiču, kod nas većina studenata niti je aktivna u nekoj od organizacija civilnog društva, niti volontira nigdje, niti radi. Naravno da je to njihov osobni izbor, ali mislim da je to velika šteta upravo za njih.

A sada o sustavu. Mislim da bi bilo odlično kada bi se na svim kolegijima ukinuli popravni pismeni (dakle popravljanje obaju kolokviju zajedno na kraju godine). Umjesto toga zalažem se za popravljanje svakok od kolokvija zasebno. Umjesto kolokvijskog 2-tjedna uveo bih kolokvijski 2,5-tjedan. Objasnit ću na primjeru ovog semestra. Prvi kolokviji bili su od 25.20. do 5.11. Promjena bi bila da se u tjednu 8.-12.11. omogući popravljanje kolokvija. Održavanje nastave u tom tjednu je svejedno moguće. Moglo bi se recimo ograničiti ispravljanje za samo dva kolegija, a prijavljivali bi se preko studomata. Za druge kolokvije bi bilo analogno prvima. A usmeni ostaju prema profesorovim željama


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:51 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ bittersweet: ovakav sustav ti izvanredno paše dok ne padneš bar jedan predmet ( još ako taj povlači više njih... ). Kolko ja znam ti nisi ni jedan pala do sad ( bravo ), pa ne znaš osobno kakvo je to štopanje ( i živciranje ).
Evo sustav sam po sebi je kolko tolko ok, ali po meni najveci problem je sto zbog jednog predmeta zaostanes jednu godinu.
Prijedlog je da mozes upisati i predmete sljedbenike paralelno s predmetom koji si pao ( možda se čini naporno, ali mislim da bi skoro svi prihvatili bez razmišljanja ). Naravno možeš upisati samo direktnog sljedbenika. To bi recimo jako, jako pomoglo nekome tko je pao recimo samo jedan kolegij ( eventualno 2 ), a mislim da su takvi večina.
@ bittersweet: ovakav sustav ti izvanredno paše dok ne padneš bar jedan predmet ( još ako taj povlači više njih... ). Kolko ja znam ti nisi ni jedan pala do sad ( bravo ), pa ne znaš osobno kakvo je to štopanje ( i živciranje ).
Evo sustav sam po sebi je kolko tolko ok, ali po meni najveci problem je sto zbog jednog predmeta zaostanes jednu godinu.
Prijedlog je da mozes upisati i predmete sljedbenike paralelno s predmetom koji si pao ( možda se čini naporno, ali mislim da bi skoro svi prihvatili bez razmišljanja ). Naravno možeš upisati samo direktnog sljedbenika. To bi recimo jako, jako pomoglo nekome tko je pao recimo samo jedan kolegij ( eventualno 2 ), a mislim da su takvi večina.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 18:26 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svidja mi se Cobsov prijedlog za upisivanje sljedbenika, samo sto to naravno povlaci da se treba omoguciti rok i iz padnutog/padnutih predmeta u narednom semestru kad se ne drzi. Pitanje - da li bi se radili svi elementi tog kolegija (npr. zadace, kolokviji, itd.) ili samo zavrsni ispit koji bi cinio cjelokupnu ocjenu? Mislim da je jednostavnije samo imati ispit na kraju, no, zamislite polozite sve dijelove tog sljedbenika preko zadaca/kolovkija, itd, a na zavrsnom padnete tog prethodnika - i opet vam sve pada u vodu, i studenti bi rekli "pa ako sam ja bio u stanju poloziti sljedbenika zasto ne bih mogao/mogla, bez obzira na prethodnik"... I onda bi dosao prijedlog za ukidanjem sljedbenika/prethodnika.

Ne znam. Ima dosta mogucnosti za uvodjenjem nekih promjena. Dodatni rokovi, popravni kolokviji, slusanje sljedbenika bez prethodnika... Dosta mogucnosti. A definitivno je pre-stresno ovako bez icega. Mozda ako se neki ozbiljan prijedlog za neko rjesenje kvalitetno formulira, mogli bismo to predloziti da se uvede.
Svidja mi se Cobsov prijedlog za upisivanje sljedbenika, samo sto to naravno povlaci da se treba omoguciti rok i iz padnutog/padnutih predmeta u narednom semestru kad se ne drzi. Pitanje - da li bi se radili svi elementi tog kolegija (npr. zadace, kolokviji, itd.) ili samo zavrsni ispit koji bi cinio cjelokupnu ocjenu? Mislim da je jednostavnije samo imati ispit na kraju, no, zamislite polozite sve dijelove tog sljedbenika preko zadaca/kolovkija, itd, a na zavrsnom padnete tog prethodnika - i opet vam sve pada u vodu, i studenti bi rekli "pa ako sam ja bio u stanju poloziti sljedbenika zasto ne bih mogao/mogla, bez obzira na prethodnik"... I onda bi dosao prijedlog za ukidanjem sljedbenika/prethodnika.

Ne znam. Ima dosta mogucnosti za uvodjenjem nekih promjena. Dodatni rokovi, popravni kolokviji, slusanje sljedbenika bez prethodnika... Dosta mogucnosti. A definitivno je pre-stresno ovako bez icega. Mozda ako se neki ozbiljan prijedlog za neko rjesenje kvalitetno formulira, mogli bismo to predloziti da se uvede.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 18:36 čet, 3. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da će upisivanje kolegija bez prethodnika teško proć. Najizglednije mi zvuči opcija da se da treća prilika, tj drugi popravni. S obzirom da upisi traju od početka semestra pa neka 2-3 tjedna, tu bi bio prostor za takvo nešto. Ok, tu su rokovi za unos ocjena u ISVU, ali to ne zvuči nepremostivo.
Ostaje pitanje bi li takvo nešto pomoglo većem broju ljudi :?
Mislim da će upisivanje kolegija bez prethodnika teško proć. Najizglednije mi zvuči opcija da se da treća prilika, tj drugi popravni. S obzirom da upisi traju od početka semestra pa neka 2-3 tjedna, tu bi bio prostor za takvo nešto. Ok, tu su rokovi za unos ocjena u ISVU, ali to ne zvuči nepremostivo.
Ostaje pitanje bi li takvo nešto pomoglo većem broju ljudi Confused



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan