Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanja na diplomskom ispitu
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 22:29 sub, 9. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]eh to su već trik pitanja :D što se prvog tiče...među neprekidnim? :D[/quote]

8) yes, ima jos tvrdnji.

Sto je red, niz, funkcija isto zna biti delikatno

Jos neko pitanje koje mi pada na pamet je koliko prekida moze imati slika po dijelovima monotona funkcija

al linearna algebra je najbolje pitanje :D ak imate kolegu kojeg zelite 5min prije obrane iznervirat to ga pitajte 8)
teja (napisa):
eh to su već trik pitanja Very Happy što se prvog tiče...među neprekidnim? Very Happy


Cool yes, ima jos tvrdnji.

Sto je red, niz, funkcija isto zna biti delikatno

Jos neko pitanje koje mi pada na pamet je koliko prekida moze imati slika po dijelovima monotona funkcija

al linearna algebra je najbolje pitanje Very Happy ak imate kolegu kojeg zelite 5min prije obrane iznervirat to ga pitajte Cool



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 11:19 ned, 10. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?[/quote]

[latex]L^1_{loc}[/latex] jer tu možemo derivirati u smislu distribucija :luuka:
nana (napisa):
Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?


jer tu možemo derivirati u smislu distribucija Luuka



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
samsung
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 06. 2008. (10:46:49)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:09 pon, 11. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

bi mogo netko tko je već bio ovih dana na diplomskom malo prokomentirat. da li se stvarno komisija drži pitanja vezanih uz diplomski, da li pitaju ipak po starim pitanjima i tako to.
bi mogo netko tko je već bio ovih dana na diplomskom malo prokomentirat. da li se stvarno komisija drži pitanja vezanih uz diplomski, da li pitaju ipak po starim pitanjima i tako to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:09 uto, 12. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam bila u petak. U komisiji su mi bili prof. Drmač (mentor), Vuković i Nogo. Inače sam smjer računarstvo.

Pitanja:
mentor o diplomskom
prof. Vuković - Što je algoritam? Program za RAM stroj? Instrukcije za RAM stroj? Kada je funkcija RAM izračunljiva? (ovo su pitanja sa računarstva) Također, profesor me pitao i definiciju determinante, je li ona linearna funkcija i zašto ne, vrijedi li aditivnost?

Profesorica Nogo:
primjer niza koji ima jedno gomilište, a ne konvergira
na primjeru gornjetrokutaste matrice odrediti njezine svojstvene vrijednosti, algebarsku i geometrijsku kratnost, svojstveni polinom,minimalni polinom

Sve u svemu, i prema pričama drugih, većina profesora ne cjepidlači i ne uzmu ti za zlo ako nesto ne znaš, a ima onih koji malo više inzistiraju na tome da dođeš do točnog rješenja. Sve u svemu, meni je pomogla rečenica koju sam čula od jednog profesora upućena djevojci kojoj je bio mentor i trebala je braniti diplomski za sat vremena uvjerena da se više ne sjeća osnovnih definicija: "Gedajte, vidim u čemu je problem i nemojte ništa brinuti. Gledajte na to ovako: Za dva sata vi ćete diplomirati. Sve ovo između je nevažno. Važno je samo da ćete diplomirati."
Ja sam bila u petak. U komisiji su mi bili prof. Drmač (mentor), Vuković i Nogo. Inače sam smjer računarstvo.

Pitanja:
mentor o diplomskom
prof. Vuković - Što je algoritam? Program za RAM stroj? Instrukcije za RAM stroj? Kada je funkcija RAM izračunljiva? (ovo su pitanja sa računarstva) Također, profesor me pitao i definiciju determinante, je li ona linearna funkcija i zašto ne, vrijedi li aditivnost?

Profesorica Nogo:
primjer niza koji ima jedno gomilište, a ne konvergira
na primjeru gornjetrokutaste matrice odrediti njezine svojstvene vrijednosti, algebarsku i geometrijsku kratnost, svojstveni polinom,minimalni polinom

Sve u svemu, i prema pričama drugih, većina profesora ne cjepidlači i ne uzmu ti za zlo ako nesto ne znaš, a ima onih koji malo više inzistiraju na tome da dođeš do točnog rješenja. Sve u svemu, meni je pomogla rečenica koju sam čula od jednog profesora upućena djevojci kojoj je bio mentor i trebala je braniti diplomski za sat vremena uvjerena da se više ne sjeća osnovnih definicija: "Gedajte, vidim u čemu je problem i nemojte ništa brinuti. Gledajte na to ovako: Za dva sata vi ćete diplomirati. Sve ovo između je nevažno. Važno je samo da ćete diplomirati."



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 0:27 sri, 13. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo i mojih pitanja:

od mentorice (prof. bruckler):
1.(vezano za rad) sto su to neprekidne slucajne varijable, i nabrojati ih nekoliko, te nacrtati funkcije gustoce
2.sto je to red, kad konvergira, primjer konvergentnog i divergentnog reda.

od ostalih clanova komisije:
(prof. ungar):
1.sto je to mjera (u radu sam spominjao vjerojatnost) i par potpitanja o mjeri.
2.sto je to normiran prostor, norma, banachov prostor, potpun skup.

(prof. hari):
1.determinanta matrice, definicija, neka osnovna svojstva, je li determinanta linearna funkcija (nije :) ), kojim matricama se moze lako izracunati determinanta, kako inace mozemo racunati determinantu (npr gaussove eliminacije).

2.rang matrice, iskaz teorema o rangu i defektu, kako elementarne transformacije utjecu na rang, kako bi izracunali rang neke matrice.

ne ide se u detalje i ne trazi se nista komplicirano, ovo je doslovno provjera jeste li savladali osnovne pojmove, a ako i zapnete negdje, nece vam se uzeti za zlo. sve u svemu, potvrdjujem ono sto su svi rekli koji su prosli obranu diplomskog, jako ugodno iskustvo.
evo i mojih pitanja:

od mentorice (prof. bruckler):
1.(vezano za rad) sto su to neprekidne slucajne varijable, i nabrojati ih nekoliko, te nacrtati funkcije gustoce
2.sto je to red, kad konvergira, primjer konvergentnog i divergentnog reda.

od ostalih clanova komisije:
(prof. ungar):
1.sto je to mjera (u radu sam spominjao vjerojatnost) i par potpitanja o mjeri.
2.sto je to normiran prostor, norma, banachov prostor, potpun skup.

(prof. hari):
1.determinanta matrice, definicija, neka osnovna svojstva, je li determinanta linearna funkcija (nije Smile ), kojim matricama se moze lako izracunati determinanta, kako inace mozemo racunati determinantu (npr gaussove eliminacije).

2.rang matrice, iskaz teorema o rangu i defektu, kako elementarne transformacije utjecu na rang, kako bi izracunali rang neke matrice.

ne ide se u detalje i ne trazi se nista komplicirano, ovo je doslovno provjera jeste li savladali osnovne pojmove, a ako i zapnete negdje, nece vam se uzeti za zlo. sve u svemu, potvrdjujem ono sto su svi rekli koji su prosli obranu diplomskog, jako ugodno iskustvo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 1:19 sri, 13. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

u komisiji su mi bili prof Huzak, prof Basrak i prof Tadić.

svi su me pitali šire područje diplomskog rada. i pod tim ne mislim sad ne znam koliko široko, u granicama normale.
spominjala sam u radu bijeli šum pa sam imala pitanja tipa: def bijelog šuma, primjer bijelog šuma, primjer bijelog šuma koji nije niz nezavisnih varijabli itd.
zatim sam imala pitanja u vezi prostora kvadratno integrabilnih sl. varijabli. pa primjer sl. varijable koja nije integrabilna. kako je transformirat da bude integrabila (to nisam znala) itd.
prof. Tadić nije baš iz mog područja rada, ali sam spominjala Gramovu determinantu i matricu pa me pitao oko toga i Gram-Schmidtov postupak ortogonalizacija (što je isto logično pitanje budući da imam Hilbertove prostore). Na kraju me pitao LTDK i primjer kada LTDK ne vrijedi. na primjeru sam opet muljala.

u principu dosta pitaju primjere za sve. mislim da je dosta bitno raspitat se za komisiju kakve stvari pitaju (misilim dal pitaju po pitanjima ili šire područje rada). moji su stvarno pitali stvari oko rada. nisam imala niti jedno pitanje iz analize.
u komisiji su mi bili prof Huzak, prof Basrak i prof Tadić.

svi su me pitali šire područje diplomskog rada. i pod tim ne mislim sad ne znam koliko široko, u granicama normale.
spominjala sam u radu bijeli šum pa sam imala pitanja tipa: def bijelog šuma, primjer bijelog šuma, primjer bijelog šuma koji nije niz nezavisnih varijabli itd.
zatim sam imala pitanja u vezi prostora kvadratno integrabilnih sl. varijabli. pa primjer sl. varijable koja nije integrabilna. kako je transformirat da bude integrabila (to nisam znala) itd.
prof. Tadić nije baš iz mog područja rada, ali sam spominjala Gramovu determinantu i matricu pa me pitao oko toga i Gram-Schmidtov postupak ortogonalizacija (što je isto logično pitanje budući da imam Hilbertove prostore). Na kraju me pitao LTDK i primjer kada LTDK ne vrijedi. na primjeru sam opet muljala.

u principu dosta pitaju primjere za sve. mislim da je dosta bitno raspitat se za komisiju kakve stvari pitaju (misilim dal pitaju po pitanjima ili šire područje rada). moji su stvarno pitali stvari oko rada. nisam imala niti jedno pitanje iz analize.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
samsung
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 06. 2008. (10:46:49)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:09 sri, 13. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

onima koji još nisu bili, nemojte se sekirat, ja bio danas, nerviro se prije, na kraju ispalo stvarno ok i jako korektno, mentor bio Ilko Vrankić, prof Manger me prvo pitao nešto iz rada (čak su nešto i slušali :D ), a onda udrio po limesima. Prof Vondraček me ispitivo samo o diferencijabilnosti funkcija više varijabli i svašta vezano uz to. U biti sve što su me pitali je imalo veze sa diplomskim radom.
onima koji još nisu bili, nemojte se sekirat, ja bio danas, nerviro se prije, na kraju ispalo stvarno ok i jako korektno, mentor bio Ilko Vrankić, prof Manger me prvo pitao nešto iz rada (čak su nešto i slušali Very Happy ), a onda udrio po limesima. Prof Vondraček me ispitivo samo o diferencijabilnosti funkcija više varijabli i svašta vezano uz to. U biti sve što su me pitali je imalo veze sa diplomskim radom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:24 čet, 14. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja bio danas pa evo mojih dojmova.
Komisija prof Krčadinac (mentor), prof Saša Singer i prof Nakić.

Prezentacija je trajala 20ak min i onda su krenula pitanja. Kako mi je rad bio o algoritmima za rješavanje problema trgovačkog putnika bilo je dosta pitanja iz teorije grafova (Hamiltonovi putevi, Eulerove staze, koju relaciju ekvivalencije možemo uvesti na graf i sl). Bilo je i pitanja o složenosti, klasi NP, NP potpuni i slično. Jedino pitanje koje se nije ticalo rada je bilo od prof Singera koji me pitao sustave linearnih jednadžbi, jedinstvenost, postojanje rješenja, što možemo reći o skupu rješenja itd.

Samo bez straha, nije uopće strašno :D

Sretno svima
I ja bio danas pa evo mojih dojmova.
Komisija prof Krčadinac (mentor), prof Saša Singer i prof Nakić.

Prezentacija je trajala 20ak min i onda su krenula pitanja. Kako mi je rad bio o algoritmima za rješavanje problema trgovačkog putnika bilo je dosta pitanja iz teorije grafova (Hamiltonovi putevi, Eulerove staze, koju relaciju ekvivalencije možemo uvesti na graf i sl). Bilo je i pitanja o složenosti, klasi NP, NP potpuni i slično. Jedino pitanje koje se nije ticalo rada je bilo od prof Singera koji me pitao sustave linearnih jednadžbi, jedinstvenost, postojanje rješenja, što možemo reći o skupu rješenja itd.

Samo bez straha, nije uopće strašno Very Happy

Sretno svima



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 18:49 pet, 15. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prof. Basrak, Huzak i Primc->sva trojica su me pitala pitanja vezana uz rad
Ja sam puuuno muljala jer je bilo riječi imeđu ostalog i o teoremima iz slučajnih procesa i teorije vjerojatnosti :D Prof. Primc baš nije bio upućen u temu (Markovljevi lanci) pa me pitao o grupama budući da sam imala primjer slučajne šetnje na grupama. to je bilo ok :)
Sretno svima u 9. mjesec i ne sekirajte se, sve je to više manje formalnost :D
Prof. Basrak, Huzak i Primc->sva trojica su me pitala pitanja vezana uz rad
Ja sam puuuno muljala jer je bilo riječi imeđu ostalog i o teoremima iz slučajnih procesa i teorije vjerojatnosti Very Happy Prof. Primc baš nije bio upućen u temu (Markovljevi lanci) pa me pitao o grupama budući da sam imala primjer slučajne šetnje na grupama. to je bilo ok Smile
Sretno svima u 9. mjesec i ne sekirajte se, sve je to više manje formalnost Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Gost






PostPostano: 11:28 čet, 1. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad će se znati raspored diplomskih ispita?
Kad će se znati raspored diplomskih ispita?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:23 pet, 2. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, kada ce? Posto bi se po pravilniku tjedan dana ranije trebalo znati termin i komisiju... A diplomski pocinju 7.9....
Da, kada ce? Posto bi se po pravilniku tjedan dana ranije trebalo znati termin i komisiju... A diplomski pocinju 7.9....


[Vrh]
_maya_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (15:43:13)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:48 pet, 2. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo bi [u]trebale[/u] početi 7.9.

[quote]Obrane dipomskih radova trebale bi početi od 07. rujna 2011.[/quote]

Nadam se da će neka obavijest uskoro, a sigurna sam da nam neće staviti obavijest dva dana ranije. Vjerojatno će početi obrane kasnije, 9.9 i onaj idući tjedan, ali samo nagađam.
Zapravo bi trebale početi 7.9.

Citat:
Obrane dipomskih radova trebale bi početi od 07. rujna 2011.


Nadam se da će neka obavijest uskoro, a sigurna sam da nam neće staviti obavijest dva dana ranije. Vjerojatno će početi obrane kasnije, 9.9 i onaj idući tjedan, ali samo nagađam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 21:25 pet, 2. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo stvarno nije u redu :(
Ovo stvarno nije u redu Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 21:58 pet, 2. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se :cry:
Slažem se Crying or Very sad


[Vrh]
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:24 pet, 2. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.math.hr/Default.aspx?art=3867&sec=279
http://www.math.hr/Default.aspx?art=3867&sec=279



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 21:49 sub, 3. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi može netko nešto reći o prof. Mea Bombardelli, tj kakva je kao član komisije na diplomskom?? Nije mi nikad ništa predavala pa ne znam ništa o njoj... Hvala
Jel mi može netko nešto reći o prof. Mea Bombardelli, tj kakva je kao član komisije na diplomskom?? Nije mi nikad ništa predavala pa ne znam ništa o njoj... Hvala


[Vrh]
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 7:37 čet, 8. 9. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Želim svima koji ovih dana idu na diplomski puno sreće. Ako imate kakvih dojmova slobodno podijelite .. Bili bi vam mnogi jako zahvalni...
Želim svima koji ovih dana idu na diplomski puno sreće. Ako imate kakvih dojmova slobodno podijelite .. Bili bi vam mnogi jako zahvalni...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 11:46 pon, 10. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ima kakvih dojmova sa jesenskog roka?
Da li ima kakvih dojmova sa jesenskog roka?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:07 čet, 2. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može netko pomoći, nikad nisam imala usmeni kod prof. Arambašić i prof.Bruckler pa me zanima ,kako pitaju, dal pitanja s popisa ili šire područje rada? Moj rad ima veze s linearnom algebrom pa ne znam dal mora učiti i analizu 1,2?
Može netko pomoći, nikad nisam imala usmeni kod prof. Arambašić i prof.Bruckler pa me zanima ,kako pitaju, dal pitanja s popisa ili šire područje rada? Moj rad ima veze s linearnom algebrom pa ne znam dal mora učiti i analizu 1,2?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:46 pet, 3. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

i ako netko zna za prof. Hanzer i prof. Nogo...
našla sam neka pitanja za prof. Nogo, ali zanima me da li ju je još netko imao u komisiji :)

HVALA :)
i ako netko zna za prof. Hanzer i prof. Nogo...
našla sam neka pitanja za prof. Nogo, ali zanima me da li ju je još netko imao u komisiji Smile

HVALA Smile


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 6 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan