Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanja na diplomskom ispitu
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:26 pon, 4. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]Evo malo zbunjoza o obrani:
imamo 20 minuta za prezentaciju odnosno izlaganje, poslje toga slijede pitanja. Jel to tako izgleda, il su do mene došle neke dezinformacije?[/quote]

Tako pise u Pravilniku, a proslogodisnji diplomandi ce valjda znati koliko se toga komisije stvarno i drze. Ja bih ocekivao da dosta, jer je odavna (cit. jos u moje doba) bilo slicno, samo je dio s pitanjima trajao dulje.

[quote="teja"]E sad par pitanjaca o izlaganju:
meni se čini da je 20 minuta zapravo jako malo vremena, pa me sad zanima kako to točno treba izgledat, odnosno koliko treba bit detaljno.
20 minuta mi se čini jedva dovoljno za raspisat par dokaza...
Dakle, treba li prezentacija izgledat u stilu puf-definicija,puf-teorem,puf-dokaz ili neznam u prvom poglavlju obrađeno je to to to i to, u drugom bla bla bla. I'm confused :oops:[/quote]

20ak minuta je standard. Na konferencijama se obicno pikira oko 20 min prezentacije + 5 min pitanja. Ako se vodimo za konferencijama, ideja prezentacije je da ispricas sto si radila, objasnis to kao da pricas nekome tko ne zna to sto si radila, ali ne ulazis duboko u dokaze; njima je mjesto u pisanom radu. Ja obicno ispricam nekakav outline dokaza s naglascima na zanimljivije dijelove, ali i to samo ako je dokaz jako bitan dio price (obicno su mi rezultati tvrdo teorijski, pa ako bas maknem dokaze onda ne ostane puno :oops:).

[quote="teja"]:krcko: (pretpostavimo da je krcko proizvoljan element foruma koji ima pojma o čemu ja pričam :D)[/quote]

Ne, rijec je bas o Krcku. Smajli je iz najranijeg doba Foruma, dok je (tada jos magistar) Krcadinac davao daleko najvise korisnih odgovora na pitanja nevezana uz konkretna gradiva, pa su ga studenti ionako zazivali. :D
teja (napisa):
Evo malo zbunjoza o obrani:
imamo 20 minuta za prezentaciju odnosno izlaganje, poslje toga slijede pitanja. Jel to tako izgleda, il su do mene došle neke dezinformacije?


Tako pise u Pravilniku, a proslogodisnji diplomandi ce valjda znati koliko se toga komisije stvarno i drze. Ja bih ocekivao da dosta, jer je odavna (cit. jos u moje doba) bilo slicno, samo je dio s pitanjima trajao dulje.

teja (napisa):
E sad par pitanjaca o izlaganju:
meni se čini da je 20 minuta zapravo jako malo vremena, pa me sad zanima kako to točno treba izgledat, odnosno koliko treba bit detaljno.
20 minuta mi se čini jedva dovoljno za raspisat par dokaza...
Dakle, treba li prezentacija izgledat u stilu puf-definicija,puf-teorem,puf-dokaz ili neznam u prvom poglavlju obrađeno je to to to i to, u drugom bla bla bla. I'm confused Embarassed


20ak minuta je standard. Na konferencijama se obicno pikira oko 20 min prezentacije + 5 min pitanja. Ako se vodimo za konferencijama, ideja prezentacije je da ispricas sto si radila, objasnis to kao da pricas nekome tko ne zna to sto si radila, ali ne ulazis duboko u dokaze; njima je mjesto u pisanom radu. Ja obicno ispricam nekakav outline dokaza s naglascima na zanimljivije dijelove, ali i to samo ako je dokaz jako bitan dio price (obicno su mi rezultati tvrdo teorijski, pa ako bas maknem dokaze onda ne ostane puno Embarassed).

teja (napisa):
Krcko, pomagaj! (pretpostavimo da je krcko proizvoljan element foruma koji ima pojma o čemu ja pričam Very Happy)


Ne, rijec je bas o Krcku. Smajli je iz najranijeg doba Foruma, dok je (tada jos magistar) Krcadinac davao daleko najvise korisnih odgovora na pitanja nevezana uz konkretna gradiva, pa su ga studenti ionako zazivali. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 22:12 pon, 4. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, hvala vsego :D btw, ovdje je krcko=vsego, na to sam mislila ;)
ok, hvala vsego Very Happy btw, ovdje je krcko=vsego, na to sam mislila Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:22 pon, 4. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako podjemo od toga da se mora prepricati cijeli diplomski, 20 minuta je malo. Takve prezentacije obicno ispadnu prebrze i nerazumljive.

Podjimo od toga da je nemoguce ispricati sve u 20 min. Lezerno potrosimo 10 min na "uvod" (definicije osnovnih pojmova i sl). U preostalih 10 min samo spomenemo sto je bilo u diplomskom i ispricamo ono sto nam je najzanimljivije. U zadnjem dijelu smije se "odlutati", tj. pricati na nacin da publika ne moze razumjeti ako ne zna hrpu stvari koje smo preskocili. Ali svejedno mora biti zabavno, tj. treba se vidjeti da onaj koji prica kuzi i da mu je zanimljivo.

Na kraju ispadne da se jako puno moze ispricati u 20 minuta :)
Ako podjemo od toga da se mora prepricati cijeli diplomski, 20 minuta je malo. Takve prezentacije obicno ispadnu prebrze i nerazumljive.

Podjimo od toga da je nemoguce ispricati sve u 20 min. Lezerno potrosimo 10 min na "uvod" (definicije osnovnih pojmova i sl). U preostalih 10 min samo spomenemo sto je bilo u diplomskom i ispricamo ono sto nam je najzanimljivije. U zadnjem dijelu smije se "odlutati", tj. pricati na nacin da publika ne moze razumjeti ako ne zna hrpu stvari koje smo preskocili. Ali svejedno mora biti zabavno, tj. treba se vidjeti da onaj koji prica kuzi i da mu je zanimljivo.

Na kraju ispadne da se jako puno moze ispricati u 20 minuta Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 8:52 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svakako preporucam da doma isprobate prezentaciju. Nekoliko puta ako treba.
Moja prva verzija je imala 40min 8)


A sto se pitanja tice - nama su bila ta kao glavna ali bilo je i svakakvih egzoticnih podpitanja - tako da ne bi bilo lose da procitate/prolistate svoje biljeznice/skripte od prije.
Svakako preporucam da doma isprobate prezentaciju. Nekoliko puta ako treba.
Moja prva verzija je imala 40min Cool


A sto se pitanja tice - nama su bila ta kao glavna ali bilo je i svakakvih egzoticnih podpitanja - tako da ne bi bilo lose da procitate/prolistate svoje biljeznice/skripte od prije.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 9:00 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Svakako preporucam da doma isprobate prezentaciju. Nekoliko puta ako treba.
Moja prva verzija je imala 40min 8)


A sto se pitanja tice - nama su bila ta kao glavna ali bilo je i svakakvih egzoticnih podpitanja - tako da ne bi bilo lose da procitate/prolistate svoje biljeznice/skripte od prije.[/quote]

Ali i uz sva ta egzoticna pitanja, nitko nije pao, jel tako? Khm, to ce mi biti misao vodilja jer sve naucit ne stignem nikako... :/
nana (napisa):
Svakako preporucam da doma isprobate prezentaciju. Nekoliko puta ako treba.
Moja prva verzija je imala 40min Cool


A sto se pitanja tice - nama su bila ta kao glavna ali bilo je i svakakvih egzoticnih podpitanja - tako da ne bi bilo lose da procitate/prolistate svoje biljeznice/skripte od prije.


Ali i uz sva ta egzoticna pitanja, nitko nije pao, jel tako? Khm, to ce mi biti misao vodilja jer sve naucit ne stignem nikako... Ehm?



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 15:55 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? :oops: mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet :D
@nana: Imaš li možda primjer egzotičnog podpitanja? :D
@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? Embarassed mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet Very Happy
@nana: Imaš li možda primjer egzotičnog podpitanja? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
black cat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2008. (19:22:30)
Postovi: (85)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 16:43 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. :D
Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 16:46 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="black cat"]Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. :D[/quote]
Možeš. Neki asistenti i profesori imaju svoje diplomske radove okačene na svojim web stranicama pa možeš i tamo prošvrljati (npr. ovdje http://web.math.hr/~vukovic/diplomski_radovi.htm ).
black cat (napisa):
Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. Very Happy

Možeš. Neki asistenti i profesori imaju svoje diplomske radove okačene na svojim web stranicama pa možeš i tamo prošvrljati (npr. ovdje http://web.math.hr/~vukovic/diplomski_radovi.htm ).



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
black cat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2008. (19:22:30)
Postovi: (85)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 16:56 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala, hvala.. :) :) :)
Hvala, hvala.. Smile Smile Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:24 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="black cat"]Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. :D[/quote]

Naravno da se može. Može se i kopirati neki stari diplomski ako vam treba za nešto.
black cat (napisa):
Znam da nije baš povezano sa svime, ali mene zanima jel' mi možemo u našoj knjižnici pogledati primjere starih diplomskih.. Very Happy


Naravno da se može. Može se i kopirati neki stari diplomski ako vam treba za nešto.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:21 uto, 5. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? :oops: mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet :D[/quote]

Ozbiljan sam :silly: bar u dijelu da 10 min nije previse za uvod. Cesto puta treba potrositi i vise od pola vremena na uvod, ali zbog kratkog vremena onda ne bi puno ostalo za glavni dio.

Naravno, puno ovisi o temi diplomskog. Ovdje polazim od toga da je rijec o nekoj relativno specijalnoj matematickoj temi.
teja (napisa):
@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? Embarassed mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet Very Happy


Ozbiljan sam #Silly bar u dijelu da 10 min nije previse za uvod. Cesto puta treba potrositi i vise od pola vremena na uvod, ali zbog kratkog vremena onda ne bi puno ostalo za glavni dio.

Naravno, puno ovisi o temi diplomskog. Ovdje polazim od toga da je rijec o nekoj relativno specijalnoj matematickoj temi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 10:59 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?

Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze :D )


I npr tamo u odgovorima ne pise da sustav Ax=b ima rjesenje ako b e ImA (ovo se obicno zeli cut kao dio odgovora - inace jako cesto pitanje)

Znam da su pitali i primjere za neke funkcije, nizove itd
Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?

Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze Very Happy )


I npr tamo u odgovorima ne pise da sustav Ax=b ima rjesenje ako b e ImA (ovo se obicno zeli cut kao dio odgovora - inace jako cesto pitanje)

Znam da su pitali i primjere za neke funkcije, nizove itd



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:12 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze :D )
[/quote]

Ovo uopće nije matematičko pitanje. :)
nana (napisa):
Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze Very Happy )


Ovo uopće nije matematičko pitanje. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
stuey
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (15:52:11)
Postovi: (A2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 41 - 2
Lokacija: Rijeka, Zg

PostPostano: 14:01 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rafaelm"][quote="nana"]Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze :D )
[/quote]

Ovo uopće nije matematičko pitanje. :)[/quote]

ja ne znam ni odgovor na pitanje "sto je to matematika?", a kamoli na ovo :)
rafaelm (napisa):
nana (napisa):
Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze Very Happy )


Ovo uopće nije matematičko pitanje. Smile


ja ne znam ni odgovor na pitanje "sto je to matematika?", a kamoli na ovo Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 15:41 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="stuey"][quote="rafaelm"][quote="nana"]Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze :D )
[/quote]

Ovo uopće nije matematičko pitanje. :)[/quote]

ja ne znam ni odgovor na pitanje "sto je to matematika?", a kamoli na ovo :)[/quote]

:D

http://en.wikipedia.org/wiki/Mathematics

:D
stuey (napisa):
rafaelm (napisa):
nana (napisa):
Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze Very Happy )


Ovo uopće nije matematičko pitanje. Smile


ja ne znam ni odgovor na pitanje "sto je to matematika?", a kamoli na ovo Smile


Very Happy

http://en.wikipedia.org/wiki/Mathematics

Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:25 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lakse je odgovoriti na pitanje "sto je linearna algebra"? (s malim slovom)

Hint: algebra linearnih operatora :)
Lakse je odgovoriti na pitanje "sto je linearna algebra"? (s malim slovom)

Hint: algebra linearnih operatora Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 18:54 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="teja"]@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? :oops: mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet :D[/quote]

Ozbiljan sam :silly: bar u dijelu da 10 min nije previse za uvod. Cesto puta treba potrositi i vise od pola vremena na uvod, ali zbog kratkog vremena onda ne bi puno ostalo za glavni dio.

Naravno, puno ovisi o temi diplomskog. Ovdje polazim od toga da je rijec o nekoj relativno specijalnoj matematickoj temi.[/quote]
Evo ja sam upravo štopala držeći govor sama sebi i 20 minuta je odzvonilo a da nisam završila s više-manje uvodnim pojmovima, tj.nisam došla do ničeg bitnog :D :D ovo će bit zanimljivo iskustvo...

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="nana"]Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?

Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze :D )


I npr tamo u odgovorima ne pise da sustav Ax=b ima rjesenje ako b e ImA (ovo se obicno zeli cut kao dio odgovora - inace jako cesto pitanje)

Znam da su pitali i primjere za neke funkcije, nizove itd[/quote]
eh to su već trik pitanja :D što se prvog tiče...među neprekidnim? :D

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

e da...još jedno pitanje o prezentaciji: jel mogu pisat baš definicije i iskazi teorema ili samo natuknice pa ti pričaj?
krcko (napisa):
teja (napisa):
@krcko: ne kužim jel to bio humor ili? Embarassed mislim, 10 minuta na uvod a poslje nešto zbrljaj mi i ne zvuči ko najbolji savjet Very Happy


Ozbiljan sam #Silly bar u dijelu da 10 min nije previse za uvod. Cesto puta treba potrositi i vise od pola vremena na uvod, ali zbog kratkog vremena onda ne bi puno ostalo za glavni dio.

Naravno, puno ovisi o temi diplomskog. Ovdje polazim od toga da je rijec o nekoj relativno specijalnoj matematickoj temi.

Evo ja sam upravo štopala držeći govor sama sebi i 20 minuta je odzvonilo a da nisam završila s više-manje uvodnim pojmovima, tj.nisam došla do ničeg bitnog Very Happy Very Happy ovo će bit zanimljivo iskustvo...

Added after 1 minutes:

nana (napisa):
Npr pitanje u smislu, medju kakvim funkcijama ima/nema smisla traziti derivabilne i zasto?

Sto je linearna algebra? (ovo mi je najdraze Very Happy )


I npr tamo u odgovorima ne pise da sustav Ax=b ima rjesenje ako b e ImA (ovo se obicno zeli cut kao dio odgovora - inace jako cesto pitanje)

Znam da su pitali i primjere za neke funkcije, nizove itd

eh to su već trik pitanja Very Happy što se prvog tiče...među neprekidnim? Very Happy

Added after 8 minutes:

e da...još jedno pitanje o prezentaciji: jel mogu pisat baš definicije i iskazi teorema ili samo natuknice pa ti pričaj?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:29 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"] e da...još jedno pitanje o prezentaciji: jel mogu pisat baš definicije i iskazi teorema ili samo natuknice pa ti pričaj?[/quote]

IMO, iskazi, no svakako bez dokaza (eventualno skice dokaza); natuknice su puno bolje od cijelih recenica. Kako sam studentima Biologije govorio dok sam drzao njihov RP, prezentacija je pomoc predavacu, a ne njegova zamjena. Dakle, ne natrpati prezentaciju kojecime i onda samo citati s nje ili jednostavno sutiti i "shaltati" slideove (vidjah i jedno i drugo i to je o'čaj).

Ako nekoga zanima sto sam njima pricao na tu temu (trajalo je po cca sat i pol svake godine :lol:): [url=http://degiorgi.math.hr/rpb/prezentacije.pptx]Prezentiranje (i) prezentacije[/url] (PPTX, 421kB). Keep in mind da nije u potpunosti prikladno za matematiku, jer nije niti namijenjeno matematicarima, ali nije niti skroz nekorisno (neke generalne stavke uvijek vrijede).
teja (napisa):
e da...još jedno pitanje o prezentaciji: jel mogu pisat baš definicije i iskazi teorema ili samo natuknice pa ti pričaj?


IMO, iskazi, no svakako bez dokaza (eventualno skice dokaza); natuknice su puno bolje od cijelih recenica. Kako sam studentima Biologije govorio dok sam drzao njihov RP, prezentacija je pomoc predavacu, a ne njegova zamjena. Dakle, ne natrpati prezentaciju kojecime i onda samo citati s nje ili jednostavno sutiti i "shaltati" slideove (vidjah i jedno i drugo i to je o'čaj).

Ako nekoga zanima sto sam njima pricao na tu temu (trajalo je po cca sat i pol svake godine Laughing): Prezentiranje (i) prezentacije (PPTX, 421kB). Keep in mind da nije u potpunosti prikladno za matematiku, jer nije niti namijenjeno matematicarima, ali nije niti skroz nekorisno (neke generalne stavke uvijek vrijede).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 19:33 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego: tnx, još jednom :)

[quote="vsegina prezentacija o prezentaciji"]Crvena izaziva glad, stimulira metabolizam, privlači pažnju[/quote]

crvena it is, prije će bit gotovo :lol: :lol:
@vsego: tnx, još jednom Smile

vsegina prezentacija o prezentaciji (napisa):
Crvena izaziva glad, stimulira metabolizam, privlači pažnju


crvena it is, prije će bit gotovo Laughing Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 20:48 sri, 6. 7. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja pocinjem razmisljat o zelenoj. :lol:
ako ih opustim, dakle uspavam, nece me slusati i nece imati pojma o cemu pricam pa nece niti imati pitanja. :D hm, da.... :D

Btw: Jel treba na naslovnoj strani pisati "Voditelj rada: ...."? :)
ja pocinjem razmisljat o zelenoj. Laughing
ako ih opustim, dakle uspavam, nece me slusati i nece imati pojma o cemu pricam pa nece niti imati pitanja. Very Happy hm, da.... Very Happy

Btw: Jel treba na naslovnoj strani pisati "Voditelj rada: ...."? Smile



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 5 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan