Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Oslobadjanje skolarine na temelju socijalnog statusa (informacija)
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:36 sri, 23. 3. 2011    Naslov: Oslobadjanje skolarine na temelju socijalnog statusa Citirajte i odgovorite

Sada kad smo u PMF-u na nas se odnosi ovaj [url=http://www.gfz.hr/PDF/Pravilnik_o_preddiplomskim_i_diplomskim_studijima_na_PMF-u.pdf]Pravilnik o studiranju[/url]. Smatram ga dosta losim zbog niza neprakticnih odredbi, ali u clanku 12 pise nesto sto bi moglo olaksati situaciju materijalno ugrozenim studentima. Po stavku 2 Vijece MO ih moze osloboditi placanja participacije.

Koliko mi je poznato takvih situacija do sada nismo imali, ili barem molbe nije rjesavalo Vijece. Ne znam kako ce to funkcionirati u praksi, ali smatram da studenti trebaju biti obavijesteni o toj mogucnosti.
Sada kad smo u PMF-u na nas se odnosi ovaj Pravilnik o studiranju. Smatram ga dosta losim zbog niza neprakticnih odredbi, ali u clanku 12 pise nesto sto bi moglo olaksati situaciju materijalno ugrozenim studentima. Po stavku 2 Vijece MO ih moze osloboditi placanja participacije.

Koliko mi je poznato takvih situacija do sada nismo imali, ili barem molbe nije rjesavalo Vijece. Ne znam kako ce to funkcionirati u praksi, ali smatram da studenti trebaju biti obavijesteni o toj mogucnosti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:31 čet, 23. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nastavak topica nakon vise od dvije godine :) Pravilnik o studiranju je u medjuvremenu dozivio nekoliko promjena, a mozda ce uskoro i uskladjivanje s novim Statutom PMF-a. Vaznije, na prosloj sjednici Vijeca PMF-a doneseni su precizni kriteriji za oslobadjanje od participacije na temelju loseg imovinskog stanja: pogledajte [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5211]Odluku o participacijama u 2013./14.[/url] (kriteriji su na kraju).
Nastavak topica nakon vise od dvije godine Smile Pravilnik o studiranju je u medjuvremenu dozivio nekoliko promjena, a mozda ce uskoro i uskladjivanje s novim Statutom PMF-a. Vaznije, na prosloj sjednici Vijeca PMF-a doneseni su precizni kriteriji za oslobadjanje od participacije na temelju loseg imovinskog stanja: pogledajte Odluku o participacijama u 2013./14. (kriteriji su na kraju).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
smajl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2010. (12:59:23)
Postovi: (EB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:40 čet, 23. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala :?
Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 10:59 pet, 24. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ova odluka nema veze s određivanjem visine školarine i modelom prema kojem će se naplaćivati, nego kao što sam naslov kaže, bavi se isključivo mogućnošću oslobađanja jednog dijela ili cijele školarine, ovisno o statusu učenika (kao što je u dokumentu objašnjeno, mogućnost oslobađanja ovisi o prosječnom neto primanju ukućana)

edit - mali disclaimer: nema veze sa sredstvima s kojim ministarstvo subvencionira studiranje, o čemu ionako svake godine ovisi koliko studenti plaćaju. Cijena koju fax potražuje je tu negdje svake godine, samo je pitanje od koga će naplatiti.
Ova odluka nema veze s određivanjem visine školarine i modelom prema kojem će se naplaćivati, nego kao što sam naslov kaže, bavi se isključivo mogućnošću oslobađanja jednog dijela ili cijele školarine, ovisno o statusu učenika (kao što je u dokumentu objašnjeno, mogućnost oslobađanja ovisi o prosječnom neto primanju ukućana)

edit - mali disclaimer: nema veze sa sredstvima s kojim ministarstvo subvencionira studiranje, o čemu ionako svake godine ovisi koliko studenti plaćaju. Cijena koju fax potražuje je tu negdje svake godine, samo je pitanje od koga će naplatiti.




Zadnja promjena: Cobs; 13:38 sub, 25. 5. 2013; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:12 pet, 24. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="smajl"]Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala :?[/quote]

Meni isto tako zvuci. Akademska tajnica PMF-a kaze da je to "pravna formulacija" i da mora bas tako pisati. Za brucose nema straha, PMF ne moze na svoju ruku mijenjati stvari iz ugovora izmedju Sveucilista i Ministarstva - bit ce im sigurno besplatno.

[size=7]S pravnicima bolje ne raspravljati ako se bas ne mora[/size] :neznam:
smajl (napisa):
Da li temeljom ove odluke znaci da studenti koji upisuju 1.godinu diplomskog studija u 2013./2014. ce morati platiti punu skolarinu ikao je prije par mjeseci ministarstvo reklo da ce takvi studenti, kao i prosle godine, opet imati besplatno studiranje? Ili sam ja nesto pobrkala Confused


Meni isto tako zvuci. Akademska tajnica PMF-a kaze da je to "pravna formulacija" i da mora bas tako pisati. Za brucose nema straha, PMF ne moze na svoju ruku mijenjati stvari iz ugovora izmedju Sveucilista i Ministarstva - bit ce im sigurno besplatno.

S pravnicima bolje ne raspravljati ako se bas ne mora Ja to stvarno ne znam



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ivanaaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2011. (19:36:26)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 23:48 pet, 24. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što ako želimo upisati drugi studij na razini koju trenutno završavamo, jel se odnosi odluka za oslobađanje participacije i na te studente, putem izvrsnosti ili soc. statusa ili jednostavno treba platiti svakako?

Što se tiče izvrsnosti, jel se gledaju svi dosad završeni studiji/razine, samo posljednja ili ona na temelju koje se upisuje ili? :D
Što ako želimo upisati drugi studij na razini koju trenutno završavamo, jel se odnosi odluka za oslobađanje participacije i na te studente, putem izvrsnosti ili soc. statusa ili jednostavno treba platiti svakako?

Što se tiče izvrsnosti, jel se gledaju svi dosad završeni studiji/razine, samo posljednja ili ona na temelju koje se upisuje ili? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:56 pon, 27. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4936
http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5211
http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4936
http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5211



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
smajl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2010. (12:59:23)
Postovi: (EB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:09 pon, 27. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci studenti koji ce na jesen upisivati 1.godinu diplomskog studija bit ce oslobodeni placanja :D
Znaci studenti koji ce na jesen upisivati 1.godinu diplomskog studija bit ce oslobodeni placanja Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:31 pon, 27. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao i svake godine do sada. Samo sto bi ove godine trebali biti postedjeni potpisivanja ugovora "ako nam MZOS ne plati morate osobno" jer se Ministarstvo konacno obavezalo platiti crno-na-bijelom.
Kao i svake godine do sada. Samo sto bi ove godine trebali biti postedjeni potpisivanja ugovora "ako nam MZOS ne plati morate osobno" jer se Ministarstvo konacno obavezalo platiti crno-na-bijelom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 23:33 čet, 30. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji li ikakva mogućnost da se studentu koji spada u drugu cenzusnu grupu, a nije bio upoznat s navedenom odlukom, vrati iznos uplaćene školarine za ovu ak. godinu?
Postoji li ikakva mogućnost da se studentu koji spada u drugu cenzusnu grupu, a nije bio upoznat s navedenom odlukom, vrati iznos uplaćene školarine za ovu ak. godinu?



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:26 ned, 2. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji, samo treba napisati molbu i priloziti dokumentaciju.
Postoji, samo treba napisati molbu i priloziti dokumentaciju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 22:33 ned, 1. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mora li izjava o zajedničkom kućanstvu i prihodima biti ovjerena kod javnog bilježnika?
Mora li izjava o zajedničkom kućanstvu i prihodima biti ovjerena kod javnog bilježnika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:20 pon, 2. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mora (za sada). Javni biljeznik ovjerava potpis, a ne istinitost podataka na izjavi.
Ne mora (za sada). Javni biljeznik ovjerava potpis, a ne istinitost podataka na izjavi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
štangica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 03. 2010. (17:18:17)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 9:00 pon, 2. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo oslobađanje participiacije ili umanjivanje na temelju socijalnog statusa se odnosi samo na studente koji upisiju 1.god preddiplomskog ili diplomskog? Konkretnije, ja upisujem 3. znači na mene se to ne može odnositi?
Ovo oslobađanje participiacije ili umanjivanje na temelju socijalnog statusa se odnosi samo na studente koji upisiju 1.god preddiplomskog ili diplomskog? Konkretnije, ja upisujem 3. znači na mene se to ne može odnositi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:38 pon, 2. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odgovor ces naci [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=5211]ovdje[/url].
Odgovor ces naci ovdje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sanja86
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (11:19:30)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: nigdjezemska

PostPostano: 21:56 uto, 3. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje - da li je odluka o oslobođavanju dijela participacije primjenjiva i na studente koji ne upisuju ove godine prvu godinu studije (pred)dipl?


Nije mi iz linka najjasnije, bih bila zahvalna.
Spominje se u točki IV samo da za njih vrijedi odluka od 12.3., ali nigdje nisam našla odgovor
Pitanje - da li je odluka o oslobođavanju dijela participacije primjenjiva i na studente koji ne upisuju ove godine prvu godinu studije (pred)dipl?


Nije mi iz linka najjasnije, bih bila zahvalna.
Spominje se u točki IV samo da za njih vrijedi odluka od 12.3., ali nigdje nisam našla odgovor


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:09 uto, 3. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma naravno, pravila za oslobođenje odnose se na sve studente PMF-a. Sad vidim da je smisao duboko zakopan u pravnickim formulacijama :facepalm: Oprosti sto nisam odmah odgovorio.
Ma naravno, pravila za oslobođenje odnose se na sve studente PMF-a. Sad vidim da je smisao duboko zakopan u pravnickim formulacijama O, kuku meni... Oprosti sto nisam odmah odgovorio.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dobby
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2011. (02:25:21)
Postovi: (7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:55 ned, 15. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li je moguće ostvariti pravo na oslobađanje ako sam iz BiH?
Da li je moguće ostvariti pravo na oslobađanje ako sam iz BiH?



_________________
"Dobby never meant to kill anyone...Dobby only meant to maim, or seriously injure"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:08 ned, 15. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam da imas hrvatsko drzavljanstvo. Imas li prijavljeno prebivaliste u RH?
Pretpostavljam da imas hrvatsko drzavljanstvo. Imas li prijavljeno prebivaliste u RH?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dobby
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2011. (02:25:21)
Postovi: (7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:49 ned, 15. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Državljanstvo imam, studiram kao hrvatski državljanin, ali prebivalište imam samo u BiH. To mi se i čini da bi moglo predstavljati problem.
Postoji li mogućnost da mi vrijedi potrebna dokumentacija iz BiH (kad predajem dokumente za studentski dom ne uzima se u obzir dohodak i slično jer "oni to ne mogu provjeriti").
Državljanstvo imam, studiram kao hrvatski državljanin, ali prebivalište imam samo u BiH. To mi se i čini da bi moglo predstavljati problem.
Postoji li mogućnost da mi vrijedi potrebna dokumentacija iz BiH (kad predajem dokumente za studentski dom ne uzima se u obzir dohodak i slično jer "oni to ne mogu provjeriti").



_________________
"Dobby never meant to kill anyone...Dobby only meant to maim, or seriously injure"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan