Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prvi kolokvij, programiranje 2
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
CROmpir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2009. (18:27:06)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 9:05 pon, 28. 3. 2011    Naslov: Prvi kolokvij, programiranje 2 Citirajte i odgovorite

Zanima me ulaze li u prvi kolokvij zadaci iz stringova... Pošto na vježbama nismo ni poceli to raditi a na predavanju smo debelo u tome....

Hvala :)
Zanima me ulaze li u prvi kolokvij zadaci iz stringova... Pošto na vježbama nismo ni poceli to raditi a na predavanju smo debelo u tome....

Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:20 pon, 28. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad god se pita sto ulazi u kolokvij, odgovor je uvijek isti: sve sto je obradjeno na vjezbama [b]ILI predavanjima[/b] moze se pojaviti na kolokviju. To je jasno naznaceno i u pravilima polaganja kolegija.

Naravno, to ne znaci da ce se pojaviti svaki partikularni detalj (ili cak poglavlje, poput stringova), no tu vec ulazimo u detalje kolokvija koje ipak ne najavljujemo.

Krace: stringovi se mogu pojaviti, u obimu u kojem su radjeni na predavanjima.
Kad god se pita sto ulazi u kolokvij, odgovor je uvijek isti: sve sto je obradjeno na vjezbama ILI predavanjima moze se pojaviti na kolokviju. To je jasno naznaceno i u pravilima polaganja kolegija.

Naravno, to ne znaci da ce se pojaviti svaki partikularni detalj (ili cak poglavlje, poput stringova), no tu vec ulazimo u detalje kolokvija koje ipak ne najavljujemo.

Krace: stringovi se mogu pojaviti, u obimu u kojem su radjeni na predavanjima.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 11:53 pon, 28. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ja bi se zakleo da je na vjezbama receno da pocinjemo raditi stringove kako bi nam bilo lakse poslije kolokvija :-k
A ja bi se zakleo da je na vjezbama receno da pocinjemo raditi stringove kako bi nam bilo lakse poslije kolokvija Think



_________________
Though your dreams be tossed and blown...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CROmpir
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2009. (18:27:06)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 12:27 pon, 28. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam jos jedno pitanje, ukoliko se trazi npr. za unos neki n element iz N U {0} ... Je li greska ako taj tip podatka definiramo kao INT. I moramo li raditi neke provjere oko unosa?
Imam jos jedno pitanje, ukoliko se trazi npr. za unos neki n element iz N U {0} ... Je li greska ako taj tip podatka definiramo kao INT. I moramo li raditi neke provjere oko unosa?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:36 pon, 28. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obicno ne trebaju provjere. Definicija algoritma kaze da rjesava tocno odredjenu klasu problema. Ako mi kazemo da se ucitava nenegativni cijeli broj, onda ce on i biti takav. U praxi (dakle, van ispita), treba - naravno - provjeravati.

@Swerz: Pa, bit ce nam lakse. To nije u kontradikciji s onime sto sam prije napisao.

Nemam namjeru dalje raspredati o toj temi jer ne zelim nekakve misinterpretacije tipa "Sego je rekao da ce biti, a nije bilo" ili "Sego je rekao da nece biti, a bilo je" (da bude skroz jasno: Sego nije rekao niti jedno od tog dvoje). Pravila kolegija su jasna i ja necu ulaziti u dodatne detalje oko toga sto ce biti, a sto ne.
Obicno ne trebaju provjere. Definicija algoritma kaze da rjesava tocno odredjenu klasu problema. Ako mi kazemo da se ucitava nenegativni cijeli broj, onda ce on i biti takav. U praxi (dakle, van ispita), treba - naravno - provjeravati.

@Swerz: Pa, bit ce nam lakse. To nije u kontradikciji s onime sto sam prije napisao.

Nemam namjeru dalje raspredati o toj temi jer ne zelim nekakve misinterpretacije tipa "Sego je rekao da ce biti, a nije bilo" ili "Sego je rekao da nece biti, a bilo je" (da bude skroz jasno: Sego nije rekao niti jedno od tog dvoje). Pravila kolegija su jasna i ja necu ulaziti u dodatne detalje oko toga sto ce biti, a sto ne.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 15:55 uto, 29. 3. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ima netko tko je rijesio drugi zadatak sa prvog kolokvija 08/09?

Ako je netko rijesavao, da podijeli ideju rjesenja samnom?

Moja pretpostavka je da se u stvari treba ispisati ucitani broj n, ali na nacin da se prikaze kao zbroj brojeva od 1 do k, s time da se brojevi ne ponavljaju kao sto pise u zadatku...I sad, vjerojatno funkcija poziva samu sebe u for petlji od 1 do k, s time da za taj broj za koji je predala oduzme ga od n, tj. argument se daje n-i, i zapamti se "i" u polju, da se ne koristi opet...? Ali problem mi je kako zaustavit to pozivanje? Kada je n<k? ali i onda se k moze prikazat kao zbroj vise brojeva?

Sve u svemu ako mi netko moze rec kako ga rjesit...
:roll:
Znam da je slican zadatku iz zadace, gdje se ucitavaju znamenke pa se ispisuje suma kombinacija, ali to mi ne pomaze...i trazio sam u skripti...ali nije mi pomoglo...Zapravo, ako ga vec netko rjesi, da stavi cijelo rijesenje... Iako moze i samo ideja...

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0809-1.pdf

Hvala!

Upravo vidjeh da ima rjesenje, na istom mjestu gdje sam nasao zadatke... :lol:
Ali ako netko ima neko drugo...jednostavnije ili kompliciranije...svejedno neka stavi...
Da li ima netko tko je rijesio drugi zadatak sa prvog kolokvija 08/09?

Ako je netko rijesavao, da podijeli ideju rjesenja samnom?

Moja pretpostavka je da se u stvari treba ispisati ucitani broj n, ali na nacin da se prikaze kao zbroj brojeva od 1 do k, s time da se brojevi ne ponavljaju kao sto pise u zadatku...I sad, vjerojatno funkcija poziva samu sebe u for petlji od 1 do k, s time da za taj broj za koji je predala oduzme ga od n, tj. argument se daje n-i, i zapamti se "i" u polju, da se ne koristi opet...? Ali problem mi je kako zaustavit to pozivanje? Kada je n<k? ali i onda se k moze prikazat kao zbroj vise brojeva?

Sve u svemu ako mi netko moze rec kako ga rjesit...
Rolling Eyes
Znam da je slican zadatku iz zadace, gdje se ucitavaju znamenke pa se ispisuje suma kombinacija, ali to mi ne pomaze...i trazio sam u skripti...ali nije mi pomoglo...Zapravo, ako ga vec netko rjesi, da stavi cijelo rijesenje... Iako moze i samo ideja...

http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0809-1.pdf

Hvala!

Upravo vidjeh da ima rjesenje, na istom mjestu gdje sam nasao zadatke... Laughing
Ali ako netko ima neko drugo...jednostavnije ili kompliciranije...svejedno neka stavi...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
michelangelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 06. 2009. (22:59:23)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 17:55 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoće li trebati provjeravati kod alokacije je li nam malloc vratio null pointer?
pitam jer negdje u vježbama smo provjeravali negdje nismo pa da se zna.. :D
hoće li trebati provjeravati kod alokacije je li nam malloc vratio null pointer?
pitam jer negdje u vježbama smo provjeravali negdje nismo pa da se zna.. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
magorian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2011. (17:23:47)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 4

PostPostano: 18:15 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="michelangelo"]hoće li trebati provjeravati kod alokacije je li nam malloc vratio null pointer?
pitam jer negdje u vježbama smo provjeravali negdje nismo pa da se zna.. :D[/quote]

vjerujem da neces umrijeti ako napises dvije linije koda vise.
michelangelo (napisa):
hoće li trebati provjeravati kod alokacije je li nam malloc vratio null pointer?
pitam jer negdje u vježbama smo provjeravali negdje nismo pa da se zna.. Very Happy


vjerujem da neces umrijeti ako napises dvije linije koda vise.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
michelangelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 06. 2009. (22:59:23)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 19:41 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno da neću al nekad je to i više linija, al ni to me ne brine nego ako zaboravim an to oće se uzet ko greška
naravno da neću al nekad je to i više linija, al ni to me ne brine nego ako zaboravim an to oće se uzet ko greška


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Black Mamba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2009. (21:08:31)
Postovi: (58)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 2

PostPostano: 20:11 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda kada je bitna (potrebna) alokacija, to je i naglašeno u tekstu zadatka, ne brini :)
Onda kada je bitna (potrebna) alokacija, to je i naglašeno u tekstu zadatka, ne brini Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:41 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolje je provjeriti kod svake alokacije, no minimum je barem kod jedne.

E sad, je l' dosta kod jedne, ne znam (nije moj zadatak). Zato preporucam kod svake.

Ako ima vise alokacija, slozi se pomocna funkcija
[code:1]void mae() { /* malloc() error */
printf("Ptoing!");
exit(1);
}[/code:1]
i onda se samo provjerava s
[code:1]if (x == NULL) mae();[/code:1]

Stvarno nije puno koda.

Naravno, ako se hoce skroz korektno (osloboditi memoriju koja je eventualno alocirana prethodnim [tt]malloc()[/tt]-ovima), onda ima malo vise koda, no na kolokviju ipak ne inzistiramo na tome.
Najbolje je provjeriti kod svake alokacije, no minimum je barem kod jedne.

E sad, je l' dosta kod jedne, ne znam (nije moj zadatak). Zato preporucam kod svake.

Ako ima vise alokacija, slozi se pomocna funkcija
Kod:
void mae() { /* malloc() error */
  printf("Ptoing!");
  exit(1);
}

i onda se samo provjerava s
Kod:
if (x == NULL) mae();


Stvarno nije puno koda.

Naravno, ako se hoce skroz korektno (osloboditi memoriju koja je eventualno alocirana prethodnim malloc()-ovima), onda ima malo vise koda, no na kolokviju ipak ne inzistiramo na tome.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Joker
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2010. (10:19:16)
Postovi: (8C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 11

PostPostano: 23:11 uto, 5. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako mozemo zamijeniti dva retka u matrici? tj npr da retke u metrici zamijenimo po nekom kriteriju,tipa sortiramo ih po velici ili tako nesto?
kako mozemo zamijeniti dva retka u matrici? tj npr da retke u metrici zamijenimo po nekom kriteriju,tipa sortiramo ih po velici ili tako nesto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:51 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako bi zamijenio dva elementa niza? To isto napravis za sve elemente dva retka s indeksima [tt]i1[/tt] i [tt]i2[/tt]:

[code:1]for (j = 0; j < n; ++j) {
int t = m[i1][j];
m[i1][j] = m[i2][j];
m[i2][j] = t;
}[/code:1]
Kako bi zamijenio dva elementa niza? To isto napravis za sve elemente dva retka s indeksima i1 i i2:

Kod:
for (j = 0; j < n; ++j) {
  int t = m[i1][j];
  m[i1][j] = m[i2][j];
  m[i2][j] = t;
}



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JJ
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2010. (14:35:40)
Postovi: (34)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 7:16 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima zašto ne piše gdje pišemo kolokvij? Kad se ulogiram na stranice za zadatke za zadaću piše mi: "Predavaonica u kojoj student pristupa idućem kolokviju: -" :?:
Mene zanima zašto ne piše gdje pišemo kolokvij? Kad se ulogiram na stranice za zadatke za zadaću piše mi: "Predavaonica u kojoj student pristupa idućem kolokviju: -" Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 7:35 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas na oglasnoj ploci, jucer su stavili.
Imas na oglasnoj ploci, jucer su stavili.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:22 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U ovom semestru nema smisla to staviti u aplikaciju za zadace kad niste svi tamo prijavljeni.

Inace, provjerite gdje ste kad dodjete na fax, jer su nam promijenili jednu predavaonicu, pa je raspored na oglasnoj ploci u jednom trenu izmijenjen.
U ovom semestru nema smisla to staviti u aplikaciju za zadace kad niste svi tamo prijavljeni.

Inace, provjerite gdje ste kad dodjete na fax, jer su nam promijenili jednu predavaonicu, pa je raspored na oglasnoj ploci u jednom trenu izmijenjen.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 15:00 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad očekivat rezultate iz poznavanje faune? :zaba: :klokan: :deva:
(nisam se sjetio pročitat na kolokviju ako je pisalo tamo)
kad očekivat rezultate iz poznavanje faune? Zaba Klokan :deva:
(nisam se sjetio pročitat na kolokviju ako je pisalo tamo)



_________________
No, you clearly don’t know who you’re talking to, so let me clue you in: I am not in danger, Skylar. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 15:26 sri, 6. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

cini mi se da je pisalo 14.4. u 17:00 (zalbe)
cini mi se da je pisalo 14.4. u 17:00 (zalbe)



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
magorian
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2011. (17:23:47)
Postovi: (18)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 4

PostPostano: 22:39 pon, 11. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.youtube.com/watch?v=3SGrQ_40B6E
http://www.youtube.com/watch?v=3SGrQ_40B6E


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
meda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 01. 2010. (09:29:23)
Postovi: (A0)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 12:19 uto, 12. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]cini mi se da je pisalo 14.4. u 17:00 (zalbe)[/quote]

a rezultati? isto tada?
Gino (napisa):
cini mi se da je pisalo 14.4. u 17:00 (zalbe)


a rezultati? isto tada?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan