Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Programi s vježbi
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
quark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2011. (16:47:39)
Postovi: (DA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 26 - 6

PostPostano: 21:37 čet, 31. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="quark"]A ako funkciji pošaljem (već u mainu definiran) [tt]tablica[/tt], zar to nije ekvivalentno s [tt]&tablica[0][/tt] pa je to onda varijabilni argument?[/quote]

Da, [tt]*tablica[/tt] iliti [tt]tablica[0][/tt] [b]je[/b] varijabilni (tj. original), ali sama varijabla [tt]tablica[/tt] je kopija. Posto ti kod realokacije imas [tt]tablica = ...[/tt], mijenjas tu kopiju.

Nisi poslusao moj savjet i procitao [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=171658#171658]moj post o varijabilnim argumentima[/url], je l' da? :P[/quote]

Ma samo sam htio do kraja istjerati na čistac jer ste napisali [tt]tablica[/tt] i kasnije spomenuli "argument funkcije" pa se malo zbunih.
Hvala :)

Zar se nije vidjelo iz mojih postova da sam sinoć to pročitao? :cry:

[size=7]Kao što sam pročitao svaki novi post zadnjih par dana jer je sve zabavnije od učenja 8) [/size]
vsego (napisa):
quark (napisa):
A ako funkciji pošaljem (već u mainu definiran) tablica, zar to nije ekvivalentno s &tablica[0] pa je to onda varijabilni argument?


Da, *tablica iliti tablica[0] je varijabilni (tj. original), ali sama varijabla tablica je kopija. Posto ti kod realokacije imas tablica = ..., mijenjas tu kopiju.

Nisi poslusao moj savjet i procitao moj post o varijabilnim argumentima, je l' da? Razz


Ma samo sam htio do kraja istjerati na čistac jer ste napisali tablica i kasnije spomenuli "argument funkcije" pa se malo zbunih.
Hvala Smile

Zar se nije vidjelo iz mojih postova da sam sinoć to pročitao? Crying or Very sad

Kao što sam pročitao svaki novi post zadnjih par dana jer je sve zabavnije od učenja Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan