Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nagrada najboljim studentima matematickog odsjeka
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:37 čet, 12. 5. 2011    Naslov: Nagrada najboljim studentima matematickog odsjeka Citirajte i odgovorite

Prenosim poziv prof. Muica:



Postovane kolegice i kolege,

molim vas da dostavite do ponedjeljka 23.5. vase prijedloge za Nagradu studentima koji su postigli iznimne rezultate u izvannastavnim aktivnostima (strucnim, umjetnickim, sportskim, drustvenim i dr.). Molim vas da prije sastavljanja prijedloga procitate kratak [url=http://www.math.hr/fgs.axd?id=3533.]pravilnik[/url] kojeg smo usvoji na vijecu Matematickog odsjeka 11.5.2011.

Pozdrav, Goran Muic

PS: Molim da ovu poruku proslijedite studentskim predstavnicima i udrugama koje ne dobijaju pozive za vijece (ako takvih ima).
Prenosim poziv prof. Muica:



Postovane kolegice i kolege,

molim vas da dostavite do ponedjeljka 23.5. vase prijedloge za Nagradu studentima koji su postigli iznimne rezultate u izvannastavnim aktivnostima (strucnim, umjetnickim, sportskim, drustvenim i dr.). Molim vas da prije sastavljanja prijedloga procitate kratak pravilnik kojeg smo usvoji na vijecu Matematickog odsjeka 11.5.2011.

Pozdrav, Goran Muic

PS: Molim da ovu poruku proslijedite studentskim predstavnicima i udrugama koje ne dobijaju pozive za vijece (ako takvih ima).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 16:07 čet, 12. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram komentirati pravilnik.

[quote](1) Radi poticanja uspjeha studenata na [b]preddiplomskim i diplomskim studijima[/b] na Matematičkom odsjeku PMF-a (u daljnjem tekstu: Odsjek) kao i njihovih izvannastavnih aktivnosti utvrđuju se sljedeće nagrade...[/quote]

Zasto ovim pravilnikom nije otvorena mogucnost davanja nagrada studentima doktorskog studija ? :?

Vecina departmenta putem nagrada stimulira rad svojih doktorskih studenata. Smatram da bi bilo dobro da pocnemo i mi, da damo poticaj ljudima da rade vise na vlastitom usavrsavanju, a ne da samo budu poticani od okoline u kojoj zivimo da drze jos nastave na drugim sastavnicama.
Moram komentirati pravilnik.

Citat:
(1) Radi poticanja uspjeha studenata na preddiplomskim i diplomskim studijima na Matematičkom odsjeku PMF-a (u daljnjem tekstu: Odsjek) kao i njihovih izvannastavnih aktivnosti utvrđuju se sljedeće nagrade...


Zasto ovim pravilnikom nije otvorena mogucnost davanja nagrada studentima doktorskog studija ? Confused

Vecina departmenta putem nagrada stimulira rad svojih doktorskih studenata. Smatram da bi bilo dobro da pocnemo i mi, da damo poticaj ljudima da rade vise na vlastitom usavrsavanju, a ne da samo budu poticani od okoline u kojoj zivimo da drze jos nastave na drugim sastavnicama.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:36 čet, 12. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno iz istog razloga iz kojeg nasi doktorski studenti nemaju pravo na subvencioniranu prehranu (ili, opcenito, na Xicu) -- zato jer ih se percipira kao jeftinu radnu snagu, a ne kao studente.

Pravilnik je dosta rutinski prihvacen i moram priznati da niti meni nije palo na pamet traziti da se unutra ubaci doktorske studente, pa sam -- kao i svi drugi na OVu -- digao ruku "za", bez rasprave (procitao sam ga jos doma).

IMO, ako si ozbiljniji od usputnog komentara na Forumu, nabaci mail procelniku (Bakicu). Moguce da uputi u proceduru nadopunu Pravilnika.
Vjerojatno iz istog razloga iz kojeg nasi doktorski studenti nemaju pravo na subvencioniranu prehranu (ili, opcenito, na Xicu) -- zato jer ih se percipira kao jeftinu radnu snagu, a ne kao studente.

Pravilnik je dosta rutinski prihvacen i moram priznati da niti meni nije palo na pamet traziti da se unutra ubaci doktorske studente, pa sam -- kao i svi drugi na OVu -- digao ruku "za", bez rasprave (procitao sam ga jos doma).

IMO, ako si ozbiljniji od usputnog komentara na Forumu, nabaci mail procelniku (Bakicu). Moguce da uputi u proceduru nadopunu Pravilnika.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 18:53 čet, 12. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postavio bi ja pitanje jos prosle godine, ali tada sam bio student doticnog studija.

Saljem mu na onaj mail za ured procelnika, ne privatni?

Iz moje sadasnje prespektive ovo izgleda totalno cudno, jer department na kojem sam ja 80% nagrada daje upravo studentima doktorskog studija.

Znam da porezni zakoni po pitanju nagrada i stipendija tretiraju studente doktorskog studija ravnopravno s ove dvije kategorije.
Postavio bi ja pitanje jos prosle godine, ali tada sam bio student doticnog studija.

Saljem mu na onaj mail za ured procelnika, ne privatni?

Iz moje sadasnje prespektive ovo izgleda totalno cudno, jer department na kojem sam ja 80% nagrada daje upravo studentima doktorskog studija.

Znam da porezni zakoni po pitanju nagrada i stipendija tretiraju studente doktorskog studija ravnopravno s ove dvije kategorije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:06 čet, 12. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tvrtko"]Saljem mu na onaj mail za ured procelnika, ne privatni?[/quote]

Da ja saljem, slao bih na "privatni" (navodnici jer je to i dalje [tt]@math.hr[/tt]).

[quote="Tvrtko"]Iz moje sadasnje prespektive ovo izgleda totalno cudno, jer department na kojem sam ja 80% nagrada daje upravo studentima doktorskog studija.[/quote]

Na tvom departmentu, doktorski student ne odrzi godisnje nastave za 200+ studenata i ne pregleda po dio kolokvija za njih 2-3 puta toliko.

Nemoj me krivo shvatiti: svaka cast na inicijativi i drago mi je da netko tko je otisao van pokusava ovdje unijeti malo "njihove" svjezine. Ovo gore je samo ukazivanje na neke razlike.
Tvrtko (napisa):
Saljem mu na onaj mail za ured procelnika, ne privatni?


Da ja saljem, slao bih na "privatni" (navodnici jer je to i dalje @math.hr).

Tvrtko (napisa):
Iz moje sadasnje prespektive ovo izgleda totalno cudno, jer department na kojem sam ja 80% nagrada daje upravo studentima doktorskog studija.


Na tvom departmentu, doktorski student ne odrzi godisnje nastave za 200+ studenata i ne pregleda po dio kolokvija za njih 2-3 puta toliko.

Nemoj me krivo shvatiti: svaka cast na inicijativi i drago mi je da netko tko je otisao van pokusava ovdje unijeti malo "njihove" svjezine. Ovo gore je samo ukazivanje na neke razlike.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 18:36 sub, 14. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poslao e-mail. (Nisam mogao odmah, imam ja posla s studijem.)

Gle nije sustav u SAD-u je daleko od savrsenog, tipa koja je logika da je na sveucilistu najplacenija osoba trener nogometne momcadi koji zaradjuje preko milijun $ godisnje. Ne bi sugerirao da idemo u tom smjeru.

Ali mislim da je nagradjivanje vrlo vazno, i da se neka rjesenja mogu preuzeti i prilagoditi nasem okruzenju.

Kod nas je jedna od najvecih nagrada Microsoft Scholar Award, dobijes 25000$ koje ti isplate kroz 5 godina (svake godine po 5000, godisnja placa ti je oko 18000), tesko da cemo doci do takvih iznosa. (Prvenstveno jer nemamo takve izvore novca.)

To bi bilo (proporcionalno) kao da isplatis dodatak na placu asistentu od 1400 kn svaki mjesec kroz 5 godina, samo zato jer je uspjesan u studiju i radu. (I ne trazis da drzi dodatnu nastavu.)

Posebno mi bode oci da dajemo nagrade preddoktorskim studentima za izvannastavne aktivnosti, a doktorskim studentima ne dajemo apsolutno nista.

[size=9][color=#999999]Added after 11 minutes:[/color][/size]

Stigao odgovor, bit ce dopunjeno iduce godine. :D Ove godine su kratki rokovi. :cry:
Poslao e-mail. (Nisam mogao odmah, imam ja posla s studijem.)

Gle nije sustav u SAD-u je daleko od savrsenog, tipa koja je logika da je na sveucilistu najplacenija osoba trener nogometne momcadi koji zaradjuje preko milijun $ godisnje. Ne bi sugerirao da idemo u tom smjeru.

Ali mislim da je nagradjivanje vrlo vazno, i da se neka rjesenja mogu preuzeti i prilagoditi nasem okruzenju.

Kod nas je jedna od najvecih nagrada Microsoft Scholar Award, dobijes 25000$ koje ti isplate kroz 5 godina (svake godine po 5000, godisnja placa ti je oko 18000), tesko da cemo doci do takvih iznosa. (Prvenstveno jer nemamo takve izvore novca.)

To bi bilo (proporcionalno) kao da isplatis dodatak na placu asistentu od 1400 kn svaki mjesec kroz 5 godina, samo zato jer je uspjesan u studiju i radu. (I ne trazis da drzi dodatnu nastavu.)

Posebno mi bode oci da dajemo nagrade preddoktorskim studentima za izvannastavne aktivnosti, a doktorskim studentima ne dajemo apsolutno nista.

Added after 11 minutes:

Stigao odgovor, bit ce dopunjeno iduce godine. Very Happy Ove godine su kratki rokovi. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Fakultet Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan