Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaća
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
<3Luka<3
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2010. (14:44:03)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 22:29 sub, 21. 5. 2011    Naslov: zadaća Citirajte i odgovorite

pametne glavice..jel mi može ko promijeniti ovaj kod da moj kemije epruvetić radi??hvala
zadatak glasi:
Kemije Epruvetić, zli znanstvenik, stvorio je novu vrstu virusa "Q01MUV" koji živi 3 dana, te se razmnožava za faktor 6 dnevno. Drugim riječima, od jednog virusa dnevno nastane njih 6, a uz njih ostane i on sam ako to nije njegov 3. (posljednji) dan života.

Napišite program koji učitava prirodne brojeve p i n, te ispisuje koliko virusa će biti n-ti dan eksperimenta ako ih nulti dan ima točno p i svi su novi (tj. stari su nula dana i umrijet će tek 3. dan).

Uputa: Ovaj zadatak najlakše je riješiti dvostrukom rekurzijom (dvije funkcije koje pozivaju jedna drugu). Možete napisati jednu funkciju koja vraća koliko je novih virusa nastalo u n-tom danu, te jednu koja vraća koliko virusa ukupno ima na kraju n-tog dana (tj. nakon nastanka novih i odumiranja starih virusa).
kod je :
#include<stdio.h>

int virusi(int p, int n, int proslo, int pocetno){
int i;

if(n<0)return 0;

if(proslo>=3){
p=p-(virusi(pocetno, proslo-3, 0, pocetno)-virusi(pocetno, proslo-3-1, 0, pocetno));

}

if(proslo==n)return p;
else {
/* printf("%d. %d\n", proslo, p); */
return virusi(p+p*6, n, proslo+1, pocetno);
}
}

int main(){
int p,n;

scanf("%d %d", &p, &n);

printf("%d", virusi(p, n, 0, p));
return 0;
}
pametne glavice..jel mi može ko promijeniti ovaj kod da moj kemije epruvetić radi??hvala
zadatak glasi:
Kemije Epruvetić, zli znanstvenik, stvorio je novu vrstu virusa "Q01MUV" koji živi 3 dana, te se razmnožava za faktor 6 dnevno. Drugim riječima, od jednog virusa dnevno nastane njih 6, a uz njih ostane i on sam ako to nije njegov 3. (posljednji) dan života.

Napišite program koji učitava prirodne brojeve p i n, te ispisuje koliko virusa će biti n-ti dan eksperimenta ako ih nulti dan ima točno p i svi su novi (tj. stari su nula dana i umrijet će tek 3. dan).

Uputa: Ovaj zadatak najlakše je riješiti dvostrukom rekurzijom (dvije funkcije koje pozivaju jedna drugu). Možete napisati jednu funkciju koja vraća koliko je novih virusa nastalo u n-tom danu, te jednu koja vraća koliko virusa ukupno ima na kraju n-tog dana (tj. nakon nastanka novih i odumiranja starih virusa).
kod je :
#include<stdio.h>

int virusi(int p, int n, int proslo, int pocetno){
int i;

if(n<0)return 0;

if(proslo>=3){
p=p-(virusi(pocetno, proslo-3, 0, pocetno)-virusi(pocetno, proslo-3-1, 0, pocetno));

}

if(proslo==n)return p;
else {
/* printf("%d. %d\n", proslo, p); */
return virusi(p+p*6, n, proslo+1, pocetno);
}
}

int main(){
int p,n;

scanf("%d %d", &p, &n);

printf("%d", virusi(p, n, 0, p));
return 0;
}



_________________
Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
A-tom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 05. 2010. (22:18:01)
Postovi: (AB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11

PostPostano: 22:48 sub, 21. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako nije tvoj program, nema smisla, a nekako mi se cini da je to CTRL + C.
Ako nije tvoj program, nema smisla, a nekako mi se cini da je to CTRL + C.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
<3Luka<3
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2010. (14:44:03)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 0:18 ned, 22. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije moj...mijenjah ga al nije dobar pa mislih mozda je dosta koja sitna promjena al ako nije nista:-P
Nije moj...mijenjah ga al nije dobar pa mislih mozda je dosta koja sitna promjena al ako nije nista:-P



_________________
Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomislav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2010. (20:18:25)
Postovi: (181)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
23 = 116 - 93

PostPostano: 0:37 ned, 22. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="A-tom"]Ako nije tvoj program, nema smisla, a nekako mi se cini da je to CTRL + C.[/quote]

Zar netko smije pitati je li neko rjesenje tocno i/ili zasto je krivo akko je to rjesenje njegovo? :lol:
A-tom (napisa):
Ako nije tvoj program, nema smisla, a nekako mi se cini da je to CTRL + C.


Zar netko smije pitati je li neko rjesenje tocno i/ili zasto je krivo akko je to rjesenje njegovo? Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan