Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadatak iz zadace
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Analitička geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Annemarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (19:45:56)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 11:34 pet, 7. 10. 2011    Naslov: Zadatak iz zadace Citirajte i odgovorite

Bok! Trebala bi pomoc oko 11. zadatka iz zadace.

Dakle, dokažite: ako trokuti ABC i PQR imaju zajednicko težište, onda je: vektor AP+BQ+CR= nulvektor.

Pa ako bi mi netko mogao pomoci oko toga bila bi zahvalna...neka slika, ideja kako to rijesiti...unaprijed hvala! :)
Bok! Trebala bi pomoc oko 11. zadatka iz zadace.

Dakle, dokažite: ako trokuti ABC i PQR imaju zajednicko težište, onda je: vektor AP+BQ+CR= nulvektor.

Pa ako bi mi netko mogao pomoci oko toga bila bi zahvalna...neka slika, ideja kako to rijesiti...unaprijed hvala! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2011. (20:30:12)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 19:47 sub, 8. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

vektore AP, BQ, i CR napišeš po pravilu trokuta kao zbroj vektora koji leže na težišnicama (npr. AP= AT + TP). zatim te vektore napišeš kao skalar*vektor-težišnica (npr. AT= 2/3 AL). zatim grupiraš vektore-težišnice istih trokuta, i zatim dokažeš da je zbroj tih vektora-težišnica istih trokuta nul vektor.
stavio bih ti cijeli svoj postupak ali nemam skenera, a ako slikam mobom slabo će se vidjeti...

inače ima netko da je riješio zadatke 17-20????
vektore AP, BQ, i CR napišeš po pravilu trokuta kao zbroj vektora koji leže na težišnicama (npr. AP= AT + TP). zatim te vektore napišeš kao skalar*vektor-težišnica (npr. AT= 2/3 AL). zatim grupiraš vektore-težišnice istih trokuta, i zatim dokažeš da je zbroj tih vektora-težišnica istih trokuta nul vektor.
stavio bih ti cijeli svoj postupak ali nemam skenera, a ako slikam mobom slabo će se vidjeti...

inače ima netko da je riješio zadatke 17-20????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Annemarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (19:45:56)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 21:59 sub, 8. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha...Ajde, hvala ti...a reci mi, kako bi to nacrtala? Ono, kako bi slika išla? Jer to mi je nekako polazište svega...Ne znam na koji način dobiti da ta dva trokuta imaju isto težište...? :(
Aha...Ajde, hvala ti...a reci mi, kako bi to nacrtala? Ono, kako bi slika išla? Jer to mi je nekako polazište svega...Ne znam na koji način dobiti da ta dva trokuta imaju isto težište...? Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:57 sub, 8. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naštimaj u koordinatnom sustavu. ;) Za težište vrijedi [tex]T\left(\frac{x_A+x_B+x_C}{3}, \frac{y_A+y_B+y_C}{3}\right)[/tex]. Odaberi si prvi trokut na način da dobiješ neke cjelobrojne koordinate težišta, a onda od toga dalje izračunaj koordinate drugog trokuta. Naravno da ih može biti beskonačno mnogo.

Evo primjer: [tex]A(2, 1), B(4, -1), C(6, 3)[/tex] ima težište [tex]T(4, 1)[/tex]. Za drugi trokut to također treba biti težište. Množenjem sa 3 dobiješ da mora biti [tex]x_P+x_R+x_Q = 12, y_P+y_R+y_Q = 3[/tex]. Recimo, trokut sa koordinatama vrhova [tex]P(-2, 2), R(8, -5), Q(6, 6)[/tex].
Naštimaj u koordinatnom sustavu. Wink Za težište vrijedi [tex]T\left(\frac{x_A+x_B+x_C}{3}, \frac{y_A+y_B+y_C}{3}\right)[/tex]. Odaberi si prvi trokut na način da dobiješ neke cjelobrojne koordinate težišta, a onda od toga dalje izračunaj koordinate drugog trokuta. Naravno da ih može biti beskonačno mnogo.

Evo primjer: [tex]A(2, 1), B(4, -1), C(6, 3)[/tex] ima težište [tex]T(4, 1)[/tex]. Za drugi trokut to također treba biti težište. Množenjem sa 3 dobiješ da mora biti [tex]x_P+x_R+x_Q = 12, y_P+y_R+y_Q = 3[/tex]. Recimo, trokut sa koordinatama vrhova [tex]P(-2, 2), R(8, -5), Q(6, 6)[/tex].



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Annemarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (19:45:56)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 9:26 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, hvala...A jos samo da pitam...npr jel bi mogla nacrtati te trokute ovako:
Dakle, nacrtam neki trokut i povucem mu tezisnice, odredim teziste i to, a taj drugi trokut nacrtati na nacin da su mu vrhovi zapravo polovista stranica prvog trokuta? Da li sad ta dva trokuta imaju isto teziste ili? Ono, mogu li tako nacrtati mozda? Da li to vrijedi? :)
Ok, hvala...A jos samo da pitam...npr jel bi mogla nacrtati te trokute ovako:
Dakle, nacrtam neki trokut i povucem mu tezisnice, odredim teziste i to, a taj drugi trokut nacrtati na nacin da su mu vrhovi zapravo polovista stranica prvog trokuta? Da li sad ta dva trokuta imaju isto teziste ili? Ono, mogu li tako nacrtati mozda? Da li to vrijedi? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sequestered
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 06. 2011. (20:50:28)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 10:45 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka su [latex] A(x_A,y_A), B(x_B,y_B), C(x_C,y_C)[/latex].
Tada koordinate polovišta dužina [latex]AB , BC, AC [/latex] možemo zapisati redom :[latex]P_{AB}= ( \frac{x_A+x_B}{2},\frac{y_A+y_B}{2}), P_{BC}= ( \frac{x_B+x_C}{2},\frac{y_B+y_C}{2}), P_{AC}= ( \frac{x_A+x_C}{2},\frac{y_A+y_C}{2})[/latex].

Pitanje: Vrijedi li jednakost

[latex]T_{ABC}=T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}[/latex] ?

Izračunajmo koordinate težišta za trokut [latex]P_{AB}P_{BC}P_{AC}[/latex]:

Prema teoremu o težištu trokuta:

[latex]T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}= (\frac{\frac{x_A+x_B}{2}+ \frac{x_B+x_C}{2}+\frac{x_A+x_C}{2}}{3}, \frac{\frac{y_A+y_B}{2}+ \frac{y_B+y_C}{2}+\frac{y_A+y_C}{2}}{3})[/latex].

Što, koristeći svojstva množenja i zbrajanja možemo zapisati na sljedeći način:

[latex]T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}= (\frac{\frac{x_A+x_B+x_B+x_C+x_A+x_C}{2}}{3}, \frac{\frac{y_A+y_B+y_B+y_C+y_A+y_C}{2}}{3})[/latex]

[latex]T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}= (\frac{\frac{2x_A+2x_B+2x_C}{2}}{3}, \frac{\frac{2y_A+2y_B+2y_C}{2}}{3})[/latex]

[latex]T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}= (\frac{\frac{2(x_A+x_B+x_C)}{2}}{3}, \frac{\frac{2(y_A+y_B+y_C)}{2}}{3})[/latex]

[latex]T_{P_{AB}P_{BC}P_{AC}}= (\frac{x_A+x_B+x_C}{3}, \frac{y_A+y_B+y_C}{3})=T_{ABC}[/latex].

Jednakost vrijedi, no odabirom tih točaka čini mi se kako je odabrana samo jedna klasa takvih trokuta. Iako trenutno nemam primjer, rekao bih da teorem vrijedi i za neke trokute koji nisu elementi te klase.
Ako sam pogriješio, molim nekoga da ispravi moju pogrešku.
Neka su .
Tada koordinate polovišta dužina možemo zapisati redom :.

Pitanje: Vrijedi li jednakost

?

Izračunajmo koordinate težišta za trokut :

Prema teoremu o težištu trokuta:

.

Što, koristeći svojstva množenja i zbrajanja možemo zapisati na sljedeći način:







.

Jednakost vrijedi, no odabirom tih točaka čini mi se kako je odabrana samo jedna klasa takvih trokuta. Iako trenutno nemam primjer, rekao bih da teorem vrijedi i za neke trokute koji nisu elementi te klase.
Ako sam pogriješio, molim nekoga da ispravi moju pogrešku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tinabg92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2011. (16:40:51)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:56 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može pomoć oko ovog zadatka? Nemam ideju kako se vratiti unatrag..:S
Hvala!
Ako vrijedi AP+BQ+CR=0, onda trokuti ABC i PQR imaju zajedničko težište. Dokažite!
Može pomoć oko ovog zadatka? Nemam ideju kako se vratiti unatrag..:S
Hvala!
Ako vrijedi AP+BQ+CR=0, onda trokuti ABC i PQR imaju zajedničko težište. Dokažite!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sequestered
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 06. 2011. (20:50:28)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 19:07 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka je zadano šest točaka [latex] A, B, C, P, Q, R [/latex] čije su koordinate redom :
[latex] A=(x_A,y_A),B=(x_B,y_B),C=(x_C,y_C) [/latex]
i [latex] P=(x_P,y_P),Q=(x_Q,y_Q),R=(x_R,y_R)
[/latex].

Tada, po teoremu o težištu trokuta vrijede jednakosti:
[latex]T_{ABC}=(\frac{x_A+x_B+x_C}{3},\frac{y_A+y_B+y_C}{3})
[/latex] ( za trokut ABC ) i
[latex]T_{PQR}=(\frac{x_P+x_Q+x_R}{3}, \frac{y_P+y_Q+y_R}{3})
[/latex] ( za trokut PQR ).

Tvrdnja koju želimo dokazati :

Ako [latex]AP+BQ+CR=0 [/latex], onda [latex] T_{ABC} = T_{PQR}[/latex].

Tvrdnja se dokazuje direktno.

Pretpostavka: [latex]AP+BQ+CR=0 [/latex].

Zapišimo dani izraz u sljedećem obliku:
[latex](x_P-x_A,y_P-y_A)+(x_Q-x_B,y_Q-y_B)+(x_R-x_C,x_R-y_C)=(0,0)[/latex].

Dvije točke su jednake ako su im pripadajuće koordinate jednake:
[latex]0=(x_P-x_A)+(x_Q-x_B)+(x_R-x_C) [/latex]
[latex]0=(y_P-y_A)+(y_Q-y_B)+(y_R-y_C) [/latex].

Koristeći svojstva zbrajanja, zapišimo u obliku:
[latex]0=x_P+x_Q+x_R-(x_A+x_B+x_C) [/latex]
[latex] 0=y_P+y_Q+y_R-(y_A+y_B+y_C)[/latex].

Dodajmo [latex]x_A+x_B+x_C[/latex] prvoj jednadžbi i
[latex]y_A+y_B+y_C[/latex] drugoj jednadžbi:

[latex]x_A+x_B+x_C=x_P+x_Q+x_R[/latex] i
[latex]y_A+y_B+y_C= y_P+y_Q+y_R[/latex].

Podijelimo dane jednadžbe s [latex]3[/latex]:
[latex]\frac{x_A+x_B+x_C}{3}=\frac{x_P+x_Q+x_R}{3}
[/latex] i
[latex]\frac{y_A+y_B+y_C}{3}=\frac{y_P+y_Q+y_R}{3}
[/latex].

Dvije točke su jednake kada su im pripadajuće koordinate jednake:

[latex](\frac{x_A+x_B+x_C}{3},\frac{y_A+y_B+y_C}{3})=(\frac{x_P+x_Q+x_R}{3}, \frac{y_P+y_Q+y_R}{3})
[/latex].

Što možemo zapisati na sljedeći način:
[latex] T_{ABC} = T_{PQR}[/latex].

Ukoliko sam negdje pogriješio, nadam se da će netko tu pogrešku ispraviti.
Neka je zadano šest točaka čije su koordinate redom :

i .

Tada, po teoremu o težištu trokuta vrijede jednakosti:
( za trokut ABC ) i
( za trokut PQR ).

Tvrdnja koju želimo dokazati :

Ako , onda .

Tvrdnja se dokazuje direktno.

Pretpostavka: .

Zapišimo dani izraz u sljedećem obliku:
.

Dvije točke su jednake ako su im pripadajuće koordinate jednake:

.

Koristeći svojstva zbrajanja, zapišimo u obliku:

.

Dodajmo prvoj jednadžbi i
drugoj jednadžbi:

i
.

Podijelimo dane jednadžbe s :
i
.

Dvije točke su jednake kada su im pripadajuće koordinate jednake:

.

Što možemo zapisati na sljedeći način:
.

Ukoliko sam negdje pogriješio, nadam se da će netko tu pogrešku ispraviti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 19:17 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma sve je to super, ali njima treba to dokazati pomoću VEKTORA.
Ma sve je to super, ali njima treba to dokazati pomoću VEKTORA.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sequestered
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 06. 2011. (20:50:28)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 20:10 ned, 9. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razmišljao sam s idejom kako se ono što sam napisao može 'prevesti' na ovaj zapis:
[latex]AP+BQ+CR=0 / + ( OA + OB +OC )[/latex]
[latex]AP+BQ+CR +( OA +OB + OC ) = OA + OB +OC [/latex]
[latex] (OA+AP) + (OB+BQ) + (OC + CR) = OA + OB + OC [/latex]
[latex] OP + OQ + OR = OA + OB + OC / :3[/latex]
[latex] \frac{OP + OQ + OR }{3}= \frac{OA + OB + OC }{3}[/latex]
[latex] T_{PQR}=T_{ABC}[/latex] .

Kažete da sam pogriješio - stoga se ispričavam na pogrešnoj informaciji. Suzdržati ću se ubuduće od takvih pokušaja.
Hvala na ispravci.
Razmišljao sam s idejom kako se ono što sam napisao može 'prevesti' na ovaj zapis:





.

Kažete da sam pogriješio - stoga se ispričavam na pogrešnoj informaciji. Suzdržati ću se ubuduće od takvih pokušaja.
Hvala na ispravci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:48 ned, 30. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

trebala bi pomoć oko 11. zadatka iz druge zadaće....zadatak glasi: Ako je O točka na stranici AB trokuta ABC i ako vrijedi |OA| = |OB| = |OC|, onda je trokut pravokutan, s pravim kutem pri vrhu C. Dokažite. hvala
trebala bi pomoć oko 11. zadatka iz druge zadaće....zadatak glasi: Ako je O točka na stranici AB trokuta ABC i ako vrijedi |OA| = |OB| = |OC|, onda je trokut pravokutan, s pravim kutem pri vrhu C. Dokažite. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:54 ned, 30. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zapravo je zadatak vrlo trivijalan. Ako točka [tex]O[/tex] leži na dužini [tex]\overline{AB}[/tex] te ako je [tex]|OA| = |OB|[/tex], to znači da je točka [tex]O[/tex] polovište dužine [tex]\overline{AB}[/tex]. Kako vrijedi [tex]|OA| = |OB| = |OC| = r[/tex], to možemo konstruirati kružnicu [tex]k(O, r)[/tex]. S obzirom da je [tex]\overline{AB}[/tex] promjer te kružnice, a točka [tex]C[/tex] leži na kružnici [tex]k(O, r)[/tex], onda po teoremu o obodnom i središnjem kutu zaključujemo da je [tex]\triangle ABC[/tex] pravokutan sa pravim vrhom u kutu [tex]C[/tex].

Malo sam ja to raspisao......ali je dovoljno reći: zaključak slijedi iz Talesovog teorema: obodni kut konstruiran nad promjerom kružnice je pravi kut.
Zapravo je zadatak vrlo trivijalan. Ako točka [tex]O[/tex] leži na dužini [tex]\overline{AB}[/tex] te ako je [tex]|OA| = |OB|[/tex], to znači da je točka [tex]O[/tex] polovište dužine [tex]\overline{AB}[/tex]. Kako vrijedi [tex]|OA| = |OB| = |OC| = r[/tex], to možemo konstruirati kružnicu [tex]k(O, r)[/tex]. S obzirom da je [tex]\overline{AB}[/tex] promjer te kružnice, a točka [tex]C[/tex] leži na kružnici [tex]k(O, r)[/tex], onda po teoremu o obodnom i središnjem kutu zaključujemo da je [tex]\triangle ABC[/tex] pravokutan sa pravim vrhom u kutu [tex]C[/tex].

Malo sam ja to raspisao......ali je dovoljno reći: zaključak slijedi iz Talesovog teorema: obodni kut konstruiran nad promjerom kružnice je pravi kut.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sstudentica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2010. (13:18:02)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:33 pon, 31. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala,ali da li to nije rješenje na elementarno geometrijski način?? a mi trebamo analitičko geometrijski pokazati...
hvala,ali da li to nije rješenje na elementarno geometrijski način?? a mi trebamo analitičko geometrijski pokazati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2011. (20:30:12)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 20:52 uto, 3. 1. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može pomoć oko ovog zadatka? Tvrdnju treba dokazati koristeći metode analitičke geometrije.
[quote]Neka su F1, F2 fokusi, A i B glavna tjemena elipse (F1 je bliži tjemenu A) te P točka na elipsi različita
od A i B. Neka kružnica upisana trokutu F1F2P dodiruje AB u točki Q. Dokažite da je |AQ| = |F1P| i
|BQ| = |F2P|.[/quote]
Ja sam mislio to riješiti ovako: F1P,F2P i x-os su tangente kružnice, pa se pomoću uvjeta za dodir dobiju 4 rješenja (upisana i 3 pripisane kružnice) i zatim Q nađem kao presjek upisane kružnice i x-osi. I zatim pronađem zadane udaljenosti i pokažem da su jednake.
Međutim, trebalo bi mi previše vremena da se izvučem iz svih tih silnih jednadžbi i nepoznanica i varijabli, pa ako netko smisli neki jednostavniji (ili brži) način, slobodno prokomentira.
Hvala.
Može pomoć oko ovog zadatka? Tvrdnju treba dokazati koristeći metode analitičke geometrije.
Citat:
Neka su F1, F2 fokusi, A i B glavna tjemena elipse (F1 je bliži tjemenu A) te P točka na elipsi različita
od A i B. Neka kružnica upisana trokutu F1F2P dodiruje AB u točki Q. Dokažite da je |AQ| = |F1P| i
|BQ| = |F2P|.

Ja sam mislio to riješiti ovako: F1P,F2P i x-os su tangente kružnice, pa se pomoću uvjeta za dodir dobiju 4 rješenja (upisana i 3 pripisane kružnice) i zatim Q nađem kao presjek upisane kružnice i x-osi. I zatim pronađem zadane udaljenosti i pokažem da su jednake.
Međutim, trebalo bi mi previše vremena da se izvučem iz svih tih silnih jednadžbi i nepoznanica i varijabli, pa ako netko smisli neki jednostavniji (ili brži) način, slobodno prokomentira.
Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Analitička geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan