Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. domaća zadaća
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 17:54 pet, 21. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Molio bih pomoć oko ovoga zadatka:

Dokažite da vektorski prostor [tex]\mathbb R^{\mathbb N}[/tex] svih nizova realnih brojeva nije konačnodimenzionalan.

Hvala unaprijed!
Pozdrav!
Molio bih pomoć oko ovoga zadatka:

Dokažite da vektorski prostor [tex]\mathbb R^{\mathbb N}[/tex] svih nizova realnih brojeva nije konačnodimenzionalan.

Hvala unaprijed!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 18:36 pet, 21. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, pošto ne znamo baš svojstva beskonačno dimenzionalnih, najlakše je pretpostaviti suprotno - on je konačno dimenzionalan. A to znači da ima bazu. Recimo da mu je dimenzija n. Definirajmo niz nizova (:D) td. da i-ti niz ima sve članove nula, osim i-tog koji je jedan. Dakle, npr. [latex]a_1[/latex] će biti niz 1, 0, 0, 0..., [latex]a_2[/latex] će biti niz 0, 1, 0, 0, 0... itd.
Lako se pokaže da su svi [latex]a_i[/latex] linearno nezavisni - primjerice indukcijom. Sad uzmemo n takvih nizova, [latex]a_1[/latex] do [latex]a_n[/latex]. Pošto su linearno nezavisni, i n ih je, oni čine bazu. No, ako uzmemo niz [latex]a_{n+1}[/latex], njega ne možemo prikazati preko prethodnih, što znači da oni nisu baza, a kako jesu linearno nezavisni, znači da nisu sistem izvodnica. No, to je kontradikcija s pretpostavkom da je taj prostor konačno dimenzionalan.
Pa, pošto ne znamo baš svojstva beskonačno dimenzionalnih, najlakše je pretpostaviti suprotno - on je konačno dimenzionalan. A to znači da ima bazu. Recimo da mu je dimenzija n. Definirajmo niz nizova (Very Happy) td. da i-ti niz ima sve članove nula, osim i-tog koji je jedan. Dakle, npr. će biti niz 1, 0, 0, 0..., će biti niz 0, 1, 0, 0, 0... itd.
Lako se pokaže da su svi linearno nezavisni - primjerice indukcijom. Sad uzmemo n takvih nizova, do . Pošto su linearno nezavisni, i n ih je, oni čine bazu. No, ako uzmemo niz , njega ne možemo prikazati preko prethodnih, što znači da oni nisu baza, a kako jesu linearno nezavisni, znači da nisu sistem izvodnica. No, to je kontradikcija s pretpostavkom da je taj prostor konačno dimenzionalan.



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:07 pet, 21. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Borgcube"]Pa, pošto ne znamo baš svojstva beskonačno dimenzionalnih, najlakše je pretpostaviti suprotno - on je konačno dimenzionalan. A to znači da ima bazu. Recimo da mu je dimenzija n. Definirajmo niz nizova (:D) td. da i-ti niz ima sve članove nula, osim i-tog koji je jedan. Dakle, npr. [latex]a_1[/latex] će biti niz 1, 0, 0, 0..., [latex]a_2[/latex] će biti niz 0, 1, 0, 0, 0... itd.
Lako se pokaže da su svi [latex]a_i[/latex] linearno nezavisni - primjerice indukcijom. Sad uzmemo n takvih nizova, [latex]a_1[/latex] do [latex]a_n[/latex]. Pošto su linearno nezavisni, i n ih je, oni čine bazu. No, ako uzmemo niz [latex]a_{n+1}[/latex], njega ne možemo prikazati preko prethodnih, što znači da oni nisu baza, a kako jesu linearno nezavisni, znači da nisu sistem izvodnica. No, to je kontradikcija s pretpostavkom da je taj prostor konačno dimenzionalan.[/quote]

Puno hvala, shvatio sam!
Borgcube (napisa):
Pa, pošto ne znamo baš svojstva beskonačno dimenzionalnih, najlakše je pretpostaviti suprotno - on je konačno dimenzionalan. A to znači da ima bazu. Recimo da mu je dimenzija n. Definirajmo niz nizova (Very Happy) td. da i-ti niz ima sve članove nula, osim i-tog koji je jedan. Dakle, npr. će biti niz 1, 0, 0, 0..., će biti niz 0, 1, 0, 0, 0... itd.
Lako se pokaže da su svi linearno nezavisni - primjerice indukcijom. Sad uzmemo n takvih nizova, do . Pošto su linearno nezavisni, i n ih je, oni čine bazu. No, ako uzmemo niz , njega ne možemo prikazati preko prethodnih, što znači da oni nisu baza, a kako jesu linearno nezavisni, znači da nisu sistem izvodnica. No, to je kontradikcija s pretpostavkom da je taj prostor konačno dimenzionalan.


Puno hvala, shvatio sam!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:56:35)
Postovi: (52)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 11:05 sub, 22. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se tice 4. zad., nama je asistent rekao da trebamo pokazat samo da je lin. ljuska od A podskup od lin.ljuske od B i obratno...
pa sam ja to ovako dokazala....
Neka je lin.lj. od A podskup od lin.lj. od B te neka je x=suma svih alfa(i)*a(i), i=1,...,r. treba dokazati da je xE lin.lj. A ujedno i E lin.lj. B.
ako je xE lin.lj.B, tada se on moze prikazati kao lin.komb. svih bj, tj. x=suma svih beta(j)*b(j), j=1,...,s. kako je xE lin.lj. A, iz pretpostavke da je lin.lj. A podskup od lin.lj. B slijedi da je xE lin.lj. B sto povlaci da je suma svih alfa(i)*a(i) E lin.lj. B, tj. a(i) E lin.lj. B za svaki i=1,...,r.
analogno i za lin.lj. B podskup lin. ljuske A.........
jel to dobro???

e,a kak ovaj 5.? mislim, ja bi to isla dokazat na sljedeci nacin: da uzmem konacan skup B podskup od Rn koji ima konacno elemenata k....i sad je i taj skup lin.nez. jer je i Rn linearno nezavisan...i sad...kako uopce izgleda opci clan niza realnih brojeva??

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

ahaa... sad sam vidjela ovo objasnjenje za 5. zad...jasno mi je sve, samo zasto smo smjeli tako uzet da stavimo a1=(1,0,...), itd... onda je to jednostavno jer je to isto kao sto nam je prof. objasnio za e-ove....
sto se tice 4. zad., nama je asistent rekao da trebamo pokazat samo da je lin. ljuska od A podskup od lin.ljuske od B i obratno...
pa sam ja to ovako dokazala....
Neka je lin.lj. od A podskup od lin.lj. od B te neka je x=suma svih alfa(i)*a(i), i=1,...,r. treba dokazati da je xE lin.lj. A ujedno i E lin.lj. B.
ako je xE lin.lj.B, tada se on moze prikazati kao lin.komb. svih bj, tj. x=suma svih beta(j)*b(j), j=1,...,s. kako je xE lin.lj. A, iz pretpostavke da je lin.lj. A podskup od lin.lj. B slijedi da je xE lin.lj. B sto povlaci da je suma svih alfa(i)*a(i) E lin.lj. B, tj. a(i) E lin.lj. B za svaki i=1,...,r.
analogno i za lin.lj. B podskup lin. ljuske A.........
jel to dobro???

e,a kak ovaj 5.? mislim, ja bi to isla dokazat na sljedeci nacin: da uzmem konacan skup B podskup od Rn koji ima konacno elemenata k....i sad je i taj skup lin.nez. jer je i Rn linearno nezavisan...i sad...kako uopce izgleda opci clan niza realnih brojeva??

Added after 5 minutes:

ahaa... sad sam vidjela ovo objasnjenje za 5. zad...jasno mi je sve, samo zasto smo smjeli tako uzet da stavimo a1=(1,0,...), itd... onda je to jednostavno jer je to isto kao sto nam je prof. objasnio za e-ove....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2011. (12:50:51)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:08 sub, 22. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

pomoc :)
nije mi jasno kako smo zakljucili u 2. zad da je an=0. hvala!
pomoc Smile
nije mi jasno kako smo zakljucili u 2. zad da je an=0. hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 13:33 sub, 22. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa zadnji polinom [tex] t(t-1)....(t-n+1) [/tex] se moze napisasti kao [tex] t^n + nesto[/tex], a nama jednakost treba vrijediti za svaki izbor [tex]t[/tex], tj. [tex]t^n[/tex] nam se mora ili "pokratiti" s necim, ili koeficijent kod njega [tex] a_n [/tex] mora biti [tex]0[/tex]. Kako je taj polinom jedini polinom n-tog stupnja u sumi on se nema s cim "pokratiti". Onda je sigurno [tex]a_n = 0 [/tex].

Nadam se da je sad jasno. :)
Pa zadnji polinom [tex] t(t-1)....(t-n+1) [/tex] se moze napisasti kao [tex] t^n + nesto[/tex], a nama jednakost treba vrijediti za svaki izbor [tex]t[/tex], tj. [tex]t^n[/tex] nam se mora ili "pokratiti" s necim, ili koeficijent kod njega [tex] a_n [/tex] mora biti [tex]0[/tex]. Kako je taj polinom jedini polinom n-tog stupnja u sumi on se nema s cim "pokratiti". Onda je sigurno [tex]a_n = 0 [/tex].

Nadam se da je sad jasno. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 9:36 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012
gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 9:57 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

dajte neka još neko dokaže 4 zadatak:)
dajte neka još neko dokaže 4 zadatak:)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dalmatinčica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:46:54)
Postovi: (AC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 10:05 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamarie"]gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012[/quote]

nije ni meni bilo
rifrešaj stranicu
pa će se pojavit, bar meni je
anamarie (napisa):
gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012


nije ni meni bilo
rifrešaj stranicu
pa će se pojavit, bar meni je


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 11:32 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dalmatinčica"][quote="anamarie"]gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012[/quote]

nije ni meni bilo
rifrešaj stranicu
pa će se pojavit, bar meni je[/quote]

hvala,i meni je sad
dalmatinčica (napisa):
anamarie (napisa):
gdje je zadaća????zadnja je od 2010/2011,a nema 2011/2012


nije ni meni bilo
rifrešaj stranicu
pa će se pojavit, bar meni je


hvala,i meni je sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:56:35)
Postovi: (52)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 12:08 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

5. zadatak??? :D
5. zadatak??? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 13:02 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako dokazati da je nešto sustav izvodnica? jel dovoljno napisati a1(1,1,1)+a2(2,1,3)+a3(3,1,7)+a4(6,2,12)=(v1,v2,v3) ?
kako dokazati da je nešto sustav izvodnica? jel dovoljno napisati a1(1,1,1)+a2(2,1,3)+a3(3,1,7)+a4(6,2,12)=(v1,v2,v3) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 13:16 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dovoljno je pokazati da se opci clan v. p. moze prikazati kao lin. komb. skupa za koji hoces pokazati da je sustav izvodnica. U tvojem slucaju, treba rijesiti ovaj sustav jednadzbi po [tex] a_1, a_2, a_3[/tex]. Taj je skup tada sustav izvodnica ako sustav jednadzbi ima rjesenje.
Dovoljno je pokazati da se opci clan v. p. moze prikazati kao lin. komb. skupa za koji hoces pokazati da je sustav izvodnica. U tvojem slucaju, treba rijesiti ovaj sustav jednadzbi po [tex] a_1, a_2, a_3[/tex]. Taj je skup tada sustav izvodnica ako sustav jednadzbi ima rjesenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 13:25 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam 3 jednadžbe i 4 nepoznanice..dakle, ima beskonačno rješenja??
imam 3 jednadžbe i 4 nepoznanice..dakle, ima beskonačno rješenja??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 13:47 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili ima beskonacno rjesenja ili uopce nema rjesenja.

[quote="gflegar"]Dovoljno je pokazati da se opci clan v. p. moze prikazati kao lin. komb. skupa za koji hoces pokazati da je sustav izvodnica. U tvojem slucaju, treba rijesiti ovaj sustav jednadzbi po [tex] a_1, a_2, a_3[/tex]. Taj je skup tada sustav izvodnica ako sustav jednadzbi ima rjesenje.[/quote]

Ako ima beskonacno rjesenja, tada je jasno da i ima rjesenje, pa je i sustav izvodnica. :D

[size=9][color=#999999]Added after 15 minutes:[/color][/size]

[quote="jema"]5. zadatak??? :D[/quote]

Sto ti tocno nije jasno u rjesenju kojeg je napisao/la Borgcube?
Ili ima beskonacno rjesenja ili uopce nema rjesenja.

gflegar (napisa):
Dovoljno je pokazati da se opci clan v. p. moze prikazati kao lin. komb. skupa za koji hoces pokazati da je sustav izvodnica. U tvojem slucaju, treba rijesiti ovaj sustav jednadzbi po [tex] a_1, a_2, a_3[/tex]. Taj je skup tada sustav izvodnica ako sustav jednadzbi ima rjesenje.


Ako ima beskonacno rjesenja, tada je jasno da i ima rjesenje, pa je i sustav izvodnica. Very Happy

Added after 15 minutes:

jema (napisa):
5. zadatak??? Very Happy


Sto ti tocno nije jasno u rjesenju kojeg je napisao/la Borgcube?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
jema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:56:35)
Postovi: (52)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 19:51 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a mislim, jasno mi je sve sto je on/a napisalo/la, samo mi cudno to kak se moze uzeti da mi je a1 niz (1,0,0,...), itd... XD al dobro :) a jel dobar moj dokaz za 4.zad?? XD :)
a mislim, jasno mi je sve sto je on/a napisalo/la, samo mi cudno to kak se moze uzeti da mi je a1 niz (1,0,0,...), itd... XD al dobro Smile a jel dobar moj dokaz za 4.zad?? XD Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 20:33 ned, 23. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zasto nebi smjeli uzeti taj skup? Nismo morali bas njega uzeti, ali je on nekako najjednostavniji za dobiti kontradikciju. Jer je cijeli smisao dokaza ovaj: uzmes neki skup, dokazes da je on baza, a onda dokazes da on istovremeno nije baza, pa dobis kontradikciju. :D

[size=9][color=#999999]Added after 14 minutes:[/color][/size]

[quote="jema"]
Neka je lin.lj. od A podskup od lin.lj. od B te neka je x=suma svih alfa(i)*a(i), i=1,...,r. treba dokazati da je xE lin.lj. A ujedno i E lin.lj. B.
[/quote]

Ako sam ja dobro ovo shvatio ti pretpostavljas ovo [tex] [A] \subseteq [B] [/tex] i jos nesto, sto nije sad bitno :D.
Iz toga ti pokusavas dobiti [tex] x \in [A] \Rightarrow x \in [B] , \forall x [/tex]
Ali to bas znaci da je [tex] [A] \subseteq [B] [/tex]. Tak da to bas i nema smisla :D.

Neznam za ostatak, tesko je citljiv, probaj za ubuduce nauciti TeX, jer se ljudima ovak napisano neda bas citati :D. Ili ako nist drugo pisi kompletni tekst, bez kratica i "E" umjesto element i slicnih stvari, onak kak su nas ucili na elementarnoj. :D
A zasto nebi smjeli uzeti taj skup? Nismo morali bas njega uzeti, ali je on nekako najjednostavniji za dobiti kontradikciju. Jer je cijeli smisao dokaza ovaj: uzmes neki skup, dokazes da je on baza, a onda dokazes da on istovremeno nije baza, pa dobis kontradikciju. Very Happy

Added after 14 minutes:

jema (napisa):

Neka je lin.lj. od A podskup od lin.lj. od B te neka je x=suma svih alfa(i)*a(i), i=1,...,r. treba dokazati da je xE lin.lj. A ujedno i E lin.lj. B.


Ako sam ja dobro ovo shvatio ti pretpostavljas ovo [tex] [A] \subseteq [B] [/tex] i jos nesto, sto nije sad bitno Very Happy.
Iz toga ti pokusavas dobiti [tex] x \in [A] \Rightarrow x \in [B] , \forall x [/tex]
Ali to bas znaci da je [tex] [A] \subseteq [B] [/tex]. Tak da to bas i nema smisla Very Happy.

Neznam za ostatak, tesko je citljiv, probaj za ubuduce nauciti TeX, jer se ljudima ovak napisano neda bas citati Very Happy. Ili ako nist drugo pisi kompletni tekst, bez kratica i "E" umjesto element i slicnih stvari, onak kak su nas ucili na elementarnoj. Very Happy




Zadnja promjena: gflegar; 22:51 čet, 3. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
jema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (15:56:35)
Postovi: (52)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 21:21 pon, 24. 10. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hehhe XD mislim da cu ipak pisat sve jer neznam taj TeX XD ajd nebitno sad to, prosla zadaca XD a hvala ti :)
hehhe XD mislim da cu ipak pisat sve jer neznam taj TeX XD ajd nebitno sad to, prosla zadaca XD a hvala ti Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan