Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

DZ 4 i 5 (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 23:51 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

U redu je ovo, browser mi dva minusa pretvori u 1. Idem cijeli program kompajlirati
U redu je ovo, browser mi dva minusa pretvori u 1. Idem cijeli program kompajlirati
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivana_dbk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2013. (14:24:17)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:59 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Silenoz"][tt]i--[/tt] umijesto [tt]i-[/tt]?[/quote]

Stavljen je -- ali ga ne prikazuje ovdje. Nije u tome problem.
Silenoz (napisa):
i– umijesto i-?


Stavljen je – ali ga ne prikazuje ovdje. Nije u tome problem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 0:05 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivana_dbk"][quote="Silenoz"][tt]i--[/tt] umijesto [tt]i-[/tt]?[/quote]

Stavljen je -- ali ga ne prikazuje ovdje. Nije u tome problem.[/quote]

Ma skužio sam, otvorio sam u quote pa je pokazalo da su 2 minusa :D

Nisi definirala duljinu niza.
Imaš zadano koliko je maksimalno elemenata u nizu.
Savijet za inače: ne znam u čemu programiraš.. Recimo, ovako nikad ne bih vidio, ali otvorim u CodeBlocks-u, kompajliram i izbaci odmah grešku. Ispod ti u "Build Messages" piše koje su greške, klikaš redom na crvene (bijele ne moraju biti greške, ali često i one jesu) pa će ti pokazati koji je red + ti piše komentar što ne valja.
Evo: http://prntscr.com/2mkmuy sve kaže sam. ;)
ivana_dbk (napisa):
Silenoz (napisa):
i– umijesto i-?


Stavljen je – ali ga ne prikazuje ovdje. Nije u tome problem.


Ma skužio sam, otvorio sam u quote pa je pokazalo da su 2 minusa Very Happy

Nisi definirala duljinu niza.
Imaš zadano koliko je maksimalno elemenata u nizu.
Savijet za inače: ne znam u čemu programiraš.. Recimo, ovako nikad ne bih vidio, ali otvorim u CodeBlocks-u, kompajliram i izbaci odmah grešku. Ispod ti u "Build Messages" piše koje su greške, klikaš redom na crvene (bijele ne moraju biti greške, ali često i one jesu) pa će ti pokazati koji je red + ti piše komentar što ne valja.
Evo: http://prntscr.com/2mkmuy sve kaže sam. Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivana_dbk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2013. (14:24:17)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:12 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.

[code:1]#include<stdio.h>

int main() {
int n,a[16],i,s,k=0;

scanf("%d",&n);

if(n<=17){
for(i=0; i<n; i++)
scanf("%d",&a[i]);
}

s=0;
for(i=n-1; i>=0; i--) {
if(a[i]%2!=0) {s+=a[i]; k++;}
if (k==5) break;
}

printf("%d",s);

return 0;
}[/code:1]
Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.

Kod:
#include<stdio.h>

int main() {
   int n,a[16],i,s,k=0;

scanf("%d",&n);

if(n<=17){
for(i=0; i<n; i++)
   scanf("%d",&a[i]);
}

s=0;
for(i=n-1; i>=0; i--) {
      if(a[i]%2!=0) {s+=a[i]; k++;}
      if (k==5) break;
      }

printf("%d",s);

return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 0:37 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivana_dbk"]Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.[/quote]
I poslano je u aplikaciju sa brojem u zagradama (ako ti je ovdje krivo uletjelo da nije i tamo?) i prošlo je dovoljno vremena od zadnje provjere (mislim da svakih sat ili tako nešto ispravlja)?
Khmmm, jedino mi još pada na pamet da je int prekratak pa da staviš long ili nešto duže. Za ovo što je on tebi napisao da ti je izbacio kao grešku ne bi smjelo raditi problem, ali možda je do aplikacije. (tj gotovo sigurno je ako na ruke dobiješ dobro rješenje za ono što ti kaže da ne valja)
ivana_dbk (napisa):
Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.

I poslano je u aplikaciju sa brojem u zagradama (ako ti je ovdje krivo uletjelo da nije i tamo?) i prošlo je dovoljno vremena od zadnje provjere (mislim da svakih sat ili tako nešto ispravlja)?
Khmmm, jedino mi još pada na pamet da je int prekratak pa da staviš long ili nešto duže. Za ovo što je on tebi napisao da ti je izbacio kao grešku ne bi smjelo raditi problem, ali možda je do aplikacije. (tj gotovo sigurno je ako na ruke dobiješ dobro rješenje za ono što ti kaže da ne valja)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivana_dbk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2013. (14:24:17)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:43 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Silenoz"][quote="ivana_dbk"]Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.[/quote]
I poslano je u aplikaciju sa brojem u zagradama (ako ti je ovdje krivo uletjelo da nije i tamo?) i prošlo je dovoljno vremena od zadnje provjere (mislim da svakih sat ili tako nešto ispravlja)?
Khmmm, jedino mi još pada na pamet da je int prekratak pa da staviš long ili nešto duže. Za ovo što je on tebi napisao da ti je izbacio kao grešku ne bi smjelo raditi problem, ali možda je do aplikacije. (tj gotovo sigurno je ako na ruke dobiješ dobro rješenje za ono što ti kaže da ne valja)[/quote]

Nije mi uletjelo i tamo krivo. Gledala sam, slala sam par puta i ne prihvaća. Pokušat ću napravit još koju kombinaciju, pa ako ide ide. Hvala na pomoći!



[u]Prihvacen na kraju! :D[/u]
Silenoz (napisa):
ivana_dbk (napisa):
Stavila sam da je a[16] ne znam kako mi je tu uletilo prazno. U CodeBlocks-u radim, kompajlira mi normalno i pri tom ne javlja nikakve greške. Još sam ručno provjeravala i isti su rezultati.

I poslano je u aplikaciju sa brojem u zagradama (ako ti je ovdje krivo uletjelo da nije i tamo?) i prošlo je dovoljno vremena od zadnje provjere (mislim da svakih sat ili tako nešto ispravlja)?
Khmmm, jedino mi još pada na pamet da je int prekratak pa da staviš long ili nešto duže. Za ovo što je on tebi napisao da ti je izbacio kao grešku ne bi smjelo raditi problem, ali možda je do aplikacije. (tj gotovo sigurno je ako na ruke dobiješ dobro rješenje za ono što ti kaže da ne valja)


Nije mi uletjelo i tamo krivo. Gledala sam, slala sam par puta i ne prihvaća. Pokušat ću napravit još koju kombinaciju, pa ako ide ide. Hvala na pomoći!



Prihvacen na kraju! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:17 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Molim ne koristiti [tt]dtex[/tt] za kodove, jer to sluzi za TeX (formule).

2. Pise da moze biti max. 17 brojeva, a ovdje je deklariran niz od 16 elemenata.
1. Molim ne koristiti dtex za kodove, jer to sluzi za TeX (formule).

2. Pise da moze biti max. 17 brojeva, a ovdje je deklariran niz od 16 elemenata.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 2:24 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivana_dbk"][u]Prihvacen na kraju! :D[/u][/quote]Bravo! Jesi što mijenjala (ovo od vsege? opet vidi sve - zelim takvo zapazanje!) ili mu se samo sjetilo da bi mogao prihvatiti? :)
ivana_dbk (napisa):
Prihvacen na kraju! Very Happy
Bravo! Jesi što mijenjala (ovo od vsege? opet vidi sve - zelim takvo zapazanje!) ili mu se samo sjetilo da bi mogao prihvatiti? Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
trala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 03. 2013. (16:43:54)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: somewhere

PostPostano: 11:28 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva :( je li problem u meni ili necemu drugom ?
Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva Sad je li problem u meni ili necemu drugom ?



_________________
lallala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivana_dbk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2013. (14:24:17)
Postovi: (1D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:39 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Silenoz"][quote="ivana_dbk"][u]Prihvacen na kraju! :D[/u][/quote]Bravo! Jesi što mijenjala (ovo od vsege? opet vidi sve - zelim takvo zapazanje!) ili mu se samo sjetilo da bi mogao prihvatiti? :)[/quote]

Nisam mjenjala ništa ostavila sam a[16] samo sam dodala uvjet kad učitava broj n da provjeri je li n<=17 i to je to. ;)
Silenoz (napisa):
ivana_dbk (napisa):
Prihvacen na kraju! Very Happy
Bravo! Jesi što mijenjala (ovo od vsege? opet vidi sve - zelim takvo zapazanje!) ili mu se samo sjetilo da bi mogao prihvatiti? Smile


Nisam mjenjala ništa ostavila sam a[16] samo sam dodala uvjet kad učitava broj n da provjeri je li n⇐17 i to je to. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:59 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="trala"]Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva :( je li problem u meni ili necemu drugom ?[/quote]

Koju poruku javlja?
trala (napisa):
Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva Sad je li problem u meni ili necemu drugom ?


Koju poruku javlja?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pesmodric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2013. (12:33:12)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 14:48 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim pomoć oko ovih zadataka.Ne znam zašto mi prva tri ne rade a za 4. i 5. mi javlja da je netočno za input: 4. -37.9531,-62.0183,-0.9522,-57.0428,-23.2202 i 5. input 4 5 4 8 7
Zadatak 1:
Napišite program koji učitava dva realna broja x i y, te ispisuje vrijednost izraza f, definiranog s
f = x^4 + y^2, za x >= 2y,
f = x^2 - y^4, za x < 2y.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 2:
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y i z, te ispisuje vrijednost izraza
f = m^3 + M^2,
pri čemu je
m = min{x, y, z} i M = max{x, y, z}.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 3:
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y i z, te ispisuje vrijednost izraza
f = |x^2 / y^2 + z^2 - 16|.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 4:
Napišite program koji učitava 5 realnih brojeva, te ispisuje umnožak broja koji ima najveću apsolutnu vrijednost s brojem koji ima najmanju apsolutnu vrijednost. Ako dva broja imaju jednaku apsolutnu vrijednost, za većeg/manjeg uzimate onog koji je prije učitan.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!


Zadatak 5:
Napišite program koji učitava 5 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.
Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 5 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!
Molim pomoć oko ovih zadataka.Ne znam zašto mi prva tri ne rade a za 4. i 5. mi javlja da je netočno za input: 4. -37.9531,-62.0183,-0.9522,-57.0428,-23.2202 i 5. input 4 5 4 8 7
Zadatak 1:
Napišite program koji učitava dva realna broja x i y, te ispisuje vrijednost izraza f, definiranog s
f = x^4 + y^2, za x >= 2y,
f = x^2 - y^4, za x < 2y.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 2:
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y i z, te ispisuje vrijednost izraza
f = m^3 + M^2,
pri čemu je
m = min{x, y, z} i M = max{x, y, z}.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 3:
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y i z, te ispisuje vrijednost izraza
f = |x^2 / y^2 + z^2 - 16|.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

Zadatak 4:
Napišite program koji učitava 5 realnih brojeva, te ispisuje umnožak broja koji ima najveću apsolutnu vrijednost s brojem koji ima najmanju apsolutnu vrijednost. Ako dva broja imaju jednaku apsolutnu vrijednost, za većeg/manjeg uzimate onog koji je prije učitan.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!


Zadatak 5:
Napišite program koji učitava 5 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.
Uputa: Program riješite pomoću petlje (iako se može i učitavanjem 5 varijabli). Pazite na dijeljenje s nulom!





3 dz 5 zadatak.c
 Description:

Download
 Filename:  3 dz 5 zadatak.c
 Filesize:  246 Bytes
 Downloaded:  140 Time(s)


3 d z 4.c
 Description:

Download
 Filename:  3 d z 4.c
 Filesize:  356 Bytes
 Downloaded:  143 Time(s)


3 d z 3 zadatak.c
 Description:

Download
 Filename:  3 d z 3 zadatak.c
 Filesize:  253 Bytes
 Downloaded:  160 Time(s)


3. domaća zadaća 2. zadatak.c
 Description:

Download
 Filename:  3. domaća zadaća 2. zadatak.c
 Filesize:  292 Bytes
 Downloaded:  146 Time(s)


1.zadatak 3. zadaća.c
 Description:

Download
 Filename:  1.zadatak 3. zadaća.c
 Filesize:  216 Bytes
 Downloaded:  152 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Countess
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 07. 2013. (13:34:10)
Postovi: (13)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:05 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pesmodric"]Molim pomoć oko ovih zadataka.Ne znam zašto mi prva tri ne rade ...
/cut quote/[/quote]

Probaj maknuti sve dodatne ispise iz programa ("ucitaj x", "ucitaj y", ...).
pesmodric (napisa):
Molim pomoć oko ovih zadataka.Ne znam zašto mi prva tri ne rade ...
/cut quote/


Probaj maknuti sve dodatne ispise iz programa ("ucitaj x", "ucitaj y", ...).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
trala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 03. 2013. (16:43:54)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: somewhere

PostPostano: 20:05 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="trala"]Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva :( je li problem u meni ili necemu drugom ?[/quote]

Koju poruku javlja?[/quote]

Rješenja uspješno snimljena (broj snimljenih datoteka: 0). Možete se vratiti na korisničku stranicu.
vsego (napisa):
trala (napisa):
Da li nekome aplikacija ne zeli uoce snimiti datoteku,pokusavam vec dva dana ali mi ne uspijeva Sad je li problem u meni ili necemu drugom ?


Koju poruku javlja?


Rješenja uspješno snimljena (broj snimljenih datoteka: 0). Možete se vratiti na korisničku stranicu.



_________________
lallala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pesmodric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2013. (12:33:12)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 23:05 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je stvarno je bio problem u ispisima.Hvala.Može pomoć oko ovoga,ne znam što mi je krivo
Napišite program koji učitava prirodni broj n<71, te niz od n cijelih brojeva. Program treba u originalnom poretku ispisati sve elemente x[i] niza takve da je ostatak pri dijeljenju apsolutne vrijednosti x[i] s 8 jednak ostatku koji pri istom takvom dijeljenju daje najmanji od učitanih brojeva. Ispisane brojeve odvojite razmakom.
Je stvarno je bio problem u ispisima.Hvala.Može pomoć oko ovoga,ne znam što mi je krivo
Napišite program koji učitava prirodni broj n<71, te niz od n cijelih brojeva. Program treba u originalnom poretku ispisati sve elemente x[i] niza takve da je ostatak pri dijeljenju apsolutne vrijednosti x[i] s 8 jednak ostatku koji pri istom takvom dijeljenju daje najmanji od učitanih brojeva. Ispisane brojeve odvojite razmakom.





5 zadaća 4 zadatak (2).c
 Description:

Download
 Filename:  5 zadaća 4 zadatak (2).c
 Filesize:  309 Bytes
 Downloaded:  144 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 23:55 pon, 27. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pesmodric"]Ispisane brojeve odvojite razmakom.[/quote]

[code:1] if(x[i]%8==min%8) printf("%d\n",x[i]);
[/code:1]

Mislim da je to problem ;)

btw. Što ti još od ovoga gore treba pogledati?
pesmodric (napisa):
Ispisane brojeve odvojite razmakom.


Kod:
        if(x[i]%8==min%8) printf("%d\n",x[i]);


Mislim da je to problem Wink

btw. Što ti još od ovoga gore treba pogledati?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pesmodric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2013. (12:33:12)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 0:27 uto, 28. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onih pet su mi točni ali i dalje nije mi jasno što mi je krivo kod ovoga zadnjeg
Onih pet su mi točni ali i dalje nije mi jasno što mi je krivo kod ovoga zadnjeg


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Silenoz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2011. (18:45:11)
Postovi: (4F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 3

PostPostano: 0:46 uto, 28. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pesmodric"]Onih pet su mi točni ali i dalje nije mi jasno što mi je krivo kod ovoga zadnjeg[/quote]

[tt]\n[/tt] je nova linija a ne razmak ;)
pesmodric (napisa):
Onih pet su mi točni ali i dalje nije mi jasno što mi je krivo kod ovoga zadnjeg


\n je nova linija a ne razmak Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:05 uto, 28. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="trala"]Rješenja uspješno snimljena (broj snimljenih datoteka: 0). Možete se vratiti na korisničku stranicu.[/quote]

Aplikacija ne snima rjesenja identicna onima koja su vec gore.

@pesmodric: Treba ispisati [b]one brojeve[/b] cija je apsolutna vrijednost nesto, a ne [strike]apsolutne vrijednosti[/strike] tih brojeva.

Molim lijepiti kodove u [tt]code[/tt]-blokove, jer ih je tako lakse pogledati nego dok su attachirani.
trala (napisa):
Rješenja uspješno snimljena (broj snimljenih datoteka: 0). Možete se vratiti na korisničku stranicu.


Aplikacija ne snima rjesenja identicna onima koja su vec gore.

@pesmodric: Treba ispisati one brojeve cija je apsolutna vrijednost nesto, a ne apsolutne vrijednosti tih brojeva.

Molim lijepiti kodove u code-blokove, jer ih je tako lakse pogledati nego dok su attachirani.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
celeste
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2009. (11:56:09)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3

PostPostano: 16:18 uto, 28. 1. 2014    Naslov: 5. zadacha - 1. zadatak Citirajte i odgovorite

"Napišite program koji učitava prirodni broj n<71, te niz od n cijelih brojeva. Program treba u originalnom poretku ispisati sve elemente x[i] niza takve da je ostatak pri dijeljenju apsolutne vrijednosti x[i] s 5 jednak ostatku koji pri istom takvom dijeljenju daje najmanji od učitanih brojeva. Ispisane brojeve odvojite razmakom."

Recimo da je najmanji broj niza -76. da li je min%5=-1 ili min%5=1? zapravo, mozhe li mi netko rechi shto je pisac htio rechi u ovo zadatku. kod je napisan i sve radi ali ochito nisam dobro shvatila zadatak.

Hvala

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

Isprichavam se, sad sam gore vidjela da je varijanta na temu tog zadatka.

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

Zapravo ne, josh uvijek ne razumijem.



[code:1]#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int aps(int x){
if (x<0) return (x*(-1));
}
int main(){
unsigned n;
int x[71],i,min,t;
scanf("%d", &n);
for(i=0;i<n;i++){
scanf("%d", &x[i]);}
min=x[0];
for(i=0;i<n;i++){
if(x[i]<min) min=x[i];}
t=min%5;
printf("%d\n",t);
for(i=0;i<n;i++){
if((aps(x[i])%5)==t) printf("%d ",x[i]);}
return 0;
}
[/code:1]

[size=9][color=#999999]Added after 31 seconds:[/color][/size]

Što ne valja?
"Napišite program koji učitava prirodni broj n<71, te niz od n cijelih brojeva. Program treba u originalnom poretku ispisati sve elemente x[i] niza takve da je ostatak pri dijeljenju apsolutne vrijednosti x[i] s 5 jednak ostatku koji pri istom takvom dijeljenju daje najmanji od učitanih brojeva. Ispisane brojeve odvojite razmakom."

Recimo da je najmanji broj niza -76. da li je min%5=-1 ili min%5=1? zapravo, mozhe li mi netko rechi shto je pisac htio rechi u ovo zadatku. kod je napisan i sve radi ali ochito nisam dobro shvatila zadatak.

Hvala

Added after 1 minutes:

Isprichavam se, sad sam gore vidjela da je varijanta na temu tog zadatka.

Added after 2 minutes:

Zapravo ne, josh uvijek ne razumijem.



Kod:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int aps(int x){
    if (x<0) return (x*(-1));
}
int main(){
    unsigned n;
    int x[71],i,min,t;
    scanf("%d", &n);
    for(i=0;i<n;i++){
        scanf("%d", &x[i]);}
        min=x[0];
    for(i=0;i<n;i++){
        if(x[i]<min) min=x[i];}
        t=min%5;
        printf("%d\n",t);
    for(i=0;i<n;i++){
         if((aps(x[i])%5)==t) printf("%d ",x[i]);}
        return 0;
}


Added after 31 seconds:

Što ne valja?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 12 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan