Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3-zadaća (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 23:45 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vekiqqq"]3.ZADATAK IZ 3.ZADACE:

#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
int main()
{
double x,y,z,f;
scanf("%lg %lg %lg",&x,&y,&z);
if(y!=0)f=abs(((x*x*x)/(y*y*y))+(z*z*z*z)-19);
printf("%g",f);
return 0;
}

zašto mi u zadaci ne priznaje zadatak?..ne mogu nikako naci kvaku...[/quote] Što kaže taj zadatak?
vekiqqq (napisa):
3.ZADATAK IZ 3.ZADACE:

#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
int main()
{
double x,y,z,f;
scanf("%lg %lg %lg",&x,&y,&z);
if(y!=0)f=abs(((x*x*x)/(y*y*y))+(z*z*z*z)-19);
printf("%g",f);
return 0;
}

zašto mi u zadaci ne priznaje zadatak?..ne mogu nikako naci kvaku...
Što kaže taj zadatak?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vekiqqq
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (19:36:26)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:49 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napišite program koji učitava tri realna broja x, y ≠ 0 i z, te ispisuje vrijednost izraza
f=absolutno od { (x^3)/(y^3) + z^4 - 19 }
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!....ovako glasi zadatak,mislio sam da se skuzilo iz konteksta..
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y ≠ 0 i z, te ispisuje vrijednost izraza
f=absolutno od { (x^3)/(y^3) + z^4 - 19 }
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!....ovako glasi zadatak,mislio sam da se skuzilo iz konteksta..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:57 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vekiqqq"]Napišite program koji učitava tri realna broja x, y ≠ 0 i z, te ispisuje vrijednost izraza
f=absolutno od { (x^3)/(y^3) + z^4 - 19 }
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!....ovako glasi zadatak,
[/quote]
[code:1]#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
int main()
{
double x,y,z,f;
scanf("%lg %lg %lg",&x,&y,&z);
if(y!=0)f=abs(((x*x*x)/(y*y*y))+(z*z*z*z)-19);
printf("%g",f);
return 0;
}[/code:1]

Problem je u tome što se koristi funkcija [tt]int abs(int);[/tt] deklarirana u [tt]stdlib.h[/tt] koja (kao što se vidi iz deklaracije) služi za računanje vrijednosti cijelih brojeva. Funkcija za računanje apsolutnih vrijednosti doubleova je [tt]double fabs(double);[/tt], koja je deklarirana u [tt]math.h[/tt].


P.S. Kaže se a[b]p[/b]solutno, a ne absolutno :wink:
vekiqqq (napisa):
Napišite program koji učitava tri realna broja x, y ≠ 0 i z, te ispisuje vrijednost izraza
f=absolutno od { (x^3)/(y^3) + z^4 - 19 }
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!....ovako glasi zadatak,

Kod:
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
int main()
{
double x,y,z,f;
scanf("%lg %lg %lg",&x,&y,&z);
if(y!=0)f=abs(((x*x*x)/(y*y*y))+(z*z*z*z)-19);
printf("%g",f);
return 0;
}


Problem je u tome što se koristi funkcija int abs(int); deklarirana u stdlib.h koja (kao što se vidi iz deklaracije) služi za računanje vrijednosti cijelih brojeva. Funkcija za računanje apsolutnih vrijednosti doubleova je double fabs(double);, koja je deklarirana u math.h.


P.S. Kaže se apsolutno, a ne absolutno Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vekiqqq
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2010. (19:36:26)
Postovi: (29)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:01 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na odgovoru ;))
hvala na odgovoru Wink)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dodoria
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 10. 2011. (13:31:15)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 13:23 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može pomoć? U zadatku se traži upis 9 brojeva i ispis onih koji su djeljivi s prethodnikom. To sam čak i uspio, zanemarit ćemo u koliko vremena, ali me sad muči uvjet da se ne smije dijeliti s nulom. Ne znam gdje ga upisati i što tražiti kao naredbu nakon tog uvjeta if(b==0)....
Ovako sam ja to nekako napravio BEZ tog uvjeta:


#include<stdio.h>

int main()
{
int a, i, b;

scanf("%d", &b);

for(i=1; i<8; i++)
{
scanf("%d", &a);
if(a%b==0) printf("%d ", a);
b=a;
}

return 0;
}
Može pomoć? U zadatku se traži upis 9 brojeva i ispis onih koji su djeljivi s prethodnikom. To sam čak i uspio, zanemarit ćemo u koliko vremena, ali me sad muči uvjet da se ne smije dijeliti s nulom. Ne znam gdje ga upisati i što tražiti kao naredbu nakon tog uvjeta if(b==0)....
Ovako sam ja to nekako napravio BEZ tog uvjeta:


#include<stdio.h>

int main()
{
int a, i, b;

scanf("%d", &b);

for(i=1; i<8; i++)
{
scanf("%d", &a);
if(a%b==0) printf("%d ", a);
b=a;
}

return 0;
}



_________________
Dokaži.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 13:31 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo ga dodas tamo kod if-a, prije nego sto modas.
[code:1]
#include<stdio.h>

int main()
{
int a, i, b;

scanf("%d", &b);

for(i=1; i<8; i++)
{
scanf("%d", &a);
if(b != 0 && a % b == 0) printf("%d ", a);
b=a;
}

return 0;
}
[/code:1]
Samo ga dodas tamo kod if-a, prije nego sto modas.
Kod:

#include<stdio.h>

int main()
{
    int a, i, b;

    scanf("%d", &b);

    for(i=1; i<8; i++)
    {
        scanf("%d", &a);
        if(b != 0 && a % b == 0) printf("%d ", a);
        b=a;
    }

    return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 19:56 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam problemček, i u mojoj verziji i u kopi-pejstanoj dodorijinoj (s if-uvjetom), za koju sam mislila da će mi raditi... Isti je zadatak, samo treba upisati 8 brojeva, ne 9.
Sve radi dobro, jedino ne želi ispisati posljednji broj, npr. za 1 2 4 8 16 32 64 128 ispisuje sve osim 1 (što je u redu) i 128 (što nije u redu).

Moja verzija:
#include <stdio.h>
int main (void)
{
int x[7];
int i;

for (i = 0; i < 7; i++) scanf("%d ", &x[i]);
for (i=1; i < 7; i++)
if ((x[i-1] != 0) && ((x[i] % x[i-1]) == 0)) printf("%d ", x[i]);

return(0);
}

I sporedno, kako mogu postaviti da mi uvlake budu prisutne u postovima? Moram preko latexa ili?
Imam problemček, i u mojoj verziji i u kopi-pejstanoj dodorijinoj (s if-uvjetom), za koju sam mislila da će mi raditi... Isti je zadatak, samo treba upisati 8 brojeva, ne 9.
Sve radi dobro, jedino ne želi ispisati posljednji broj, npr. za 1 2 4 8 16 32 64 128 ispisuje sve osim 1 (što je u redu) i 128 (što nije u redu).

Moja verzija:
#include <stdio.h>
int main (void)
{
int x[7];
int i;

for (i = 0; i < 7; i++) scanf("%d ", &x[i]);
for (i=1; i < 7; i++)
if ((x[i-1] != 0) && ((x[i] % x[i-1]) == 0)) printf("%d ", x[i]);

return(0);
}

I sporedno, kako mogu postaviti da mi uvlake budu prisutne u postovima? Moram preko latexa ili?




Zadnja promjena: PermutiranoPrase; 20:04 ned, 13. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 20:01 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam pitanje... treba li u tom 3. zadatku iz 3. zadaće ispisivati 0 jer je 0 djeljiva sa svakim brojem? ne znam zašto mi ne prihvaća rješenje, a meni radi...
imam pitanje... treba li u tom 3. zadatku iz 3. zadaće ispisivati 0 jer je 0 djeljiva sa svakim brojem? ne znam zašto mi ne prihvaća rješenje, a meni radi...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 20:05 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da treba... Ali ono što mene zeza su 2 nule za redom - nula je djeljiva nulom, to bi trebalo valjati, ali je li to onda previše dorađeno?
Mislim da treba... Ali ono što mene zeza su 2 nule za redom - nula je djeljiva nulom, to bi trebalo valjati, ali je li to onda previše dorađeno?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 20:19 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali treba paziti na dijeljenje s nulom, znači ne smije se nikad dijeliti s nulom...

[size=9][color=#999999]Added after 8 minutes:[/color][/size]

[code:1]#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

int main()
{
int i, n, a = 100000;

for (i = 1; i <= 8; i++)
{
scanf("%d", &n);
if (n>0)
if ((a != 0) && (n % a == 0))
printf (" %d", n);
a = n;

}
system ("pause");
}[/code:1]
[code:1]
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

int main()
{
int i, n, a = 100000;

for (i = 1; i <= 8; i++)
{
scanf("%d", &n);
if (n == 0)
printf(" %d", n);
if ((n != 0) && (a != 0) && (n % a == 0))
printf (" %d", n);
a = n;

}
system ("pause");
}
[/code:1]

meni javlja grešku i za 1.program kad nulu ne ispisuje, i za 2. kad ispisuje...ne znam u čemu je problem
ali treba paziti na dijeljenje s nulom, znači ne smije se nikad dijeliti s nulom...

Added after 8 minutes:

Kod:
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

int main()
{
    int i, n, a = 100000;

    for (i = 1; i <= 8; i++)
    {
        scanf("%d", &n);
        if (n>0)
        if ((a != 0) && (n % a == 0))
             printf (" %d", n);
        a = n;
       
    }
    system ("pause");
}

Kod:

#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>

int main()
{
    int i, n, a = 100000;

    for (i = 1; i <= 8; i++)
    {
        scanf("%d", &n);
        if (n == 0)
           printf(" %d", n);
        if ((n != 0) && (a != 0) && (n % a == 0))
             printf (" %d", n);
        a = n;
       
    }
    system ("pause");
}


meni javlja grešku i za 1.program kad nulu ne ispisuje, i za 2. kad ispisuje...ne znam u čemu je problem


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:43 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nista nije djeljivo s nulom, a najmanje nula! U matematici jos mozete reci da je "nesto kroz nula jednako beskonacno" (s time da beskonacno nije realni broj, nego time opisujete da "nesto kroz x" neograniceno raste kad se x priblizava nuli), no "nula kroz nula" ne mozete niti tako definirati.
(Disclaimer: "nesto" i "x" smatram pozitivnima, da ne pilam s predznacima)

Ako ste na Analizi radili limese, pogledajte [tex]\lim_{x\to\infty}\frac{x}{x}[/tex] i [tex]\lim_{x\to\infty}\frac{2x}{x}[/tex]. Oboje je "nula kroz nula", a daju poprilicno razlicite rezultate. Ako jos niste obradili limese, vjerujte mi na rijec: "nula kroz nula" ne mozete nikako (korektno) definirati.

@piccola: Tebi prvi program preskace sve negativne brojeve i nulu, a drugi ispisuje i kad ima "nula kroz nula". Oboje je krivo. Jedino sto treba preskociti je dijeljenje s nulom (dakle, [tt]a == 0[/tt]), ali ne i samu nulu kad se dijeli s necim normalnim ([tt]n == 0[/tt]). Krace, u [tt]if[/tt] ti treba samo [tt]a[/tt], bez [tt]n[/tt].

Dodatno, ona inicijalizacija [tt]a[/tt] je igranje s vatrom. Tko ti garantira da prvi ucitani broj nece biti djeljiv s bilo kojim brojem koji izaberes (u tvom slucaju 100000)? U aplikaciji za zadace se to vjerojatno nece dogoditi, ali na kolokviju ce ti asistent primijetiti da to ne valja i odu bodovi. Nije li lakse samo iza [tt]scanf()[/tt] dodati[code:1]if (i == 1) {
a = n;
continue;
}[/code:1]? U konacnici, to je ono sto zelis: "za prvi broj ne provjeravaj dijeljenje s prethodnim (jer taj ne postoji)".

Ono sto je jos lakse je dodati [tt]scanf("%d", &a);[/tt] ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.
Nista nije djeljivo s nulom, a najmanje nula! U matematici jos mozete reci da je "nesto kroz nula jednako beskonacno" (s time da beskonacno nije realni broj, nego time opisujete da "nesto kroz x" neograniceno raste kad se x priblizava nuli), no "nula kroz nula" ne mozete niti tako definirati.
(Disclaimer: "nesto" i "x" smatram pozitivnima, da ne pilam s predznacima)

Ako ste na Analizi radili limese, pogledajte [tex]\lim_{x\to\infty}\frac{x}{x}[/tex] i [tex]\lim_{x\to\infty}\frac{2x}{x}[/tex]. Oboje je "nula kroz nula", a daju poprilicno razlicite rezultate. Ako jos niste obradili limese, vjerujte mi na rijec: "nula kroz nula" ne mozete nikako (korektno) definirati.

@piccola: Tebi prvi program preskace sve negativne brojeve i nulu, a drugi ispisuje i kad ima "nula kroz nula". Oboje je krivo. Jedino sto treba preskociti je dijeljenje s nulom (dakle, a == 0), ali ne i samu nulu kad se dijeli s necim normalnim (n == 0). Krace, u if ti treba samo a, bez n.

Dodatno, ona inicijalizacija a je igranje s vatrom. Tko ti garantira da prvi ucitani broj nece biti djeljiv s bilo kojim brojem koji izaberes (u tvom slucaju 100000)? U aplikaciji za zadace se to vjerojatno nece dogoditi, ali na kolokviju ce ti asistent primijetiti da to ne valja i odu bodovi. Nije li lakse samo iza scanf() dodati
Kod:
if (i == 1) {
  a = n;
  continue;
}
? U konacnici, to je ono sto zelis: "za prvi broj ne provjeravaj dijeljenje s prethodnim (jer taj ne postoji)".

Ono sto je jos lakse je dodati scanf("%d", &a); ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
piccola
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2009. (15:39:50)
Postovi: (D7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 8

PostPostano: 23:21 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na objašnjenju, nadam se da će sad bit dobro :D
hvala na objašnjenju, nadam se da će sad bit dobro Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 23:52 ned, 13. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ono sto je jos lakse je dodati [tt]scanf("%d", &a);[/tt] ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.[/quote]

Ili inicijalizirati a na nulu :wink:
vsego (napisa):
Ono sto je jos lakse je dodati scanf("%d", &a); ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.


Ili inicijalizirati a na nulu Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:19 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gflegar"][quote="vsego"]Ono sto je jos lakse je dodati [tt]scanf("%d", &a);[/tt] ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.[/quote]
Ili inicijalizirati a na nulu :wink:[/quote]

U ovom partikularnom slucaju da, no bolje je nauciti opceniti princip: ako nesto neces da se desi u prvom koraku, ili izvadi iz petlje ili zapakiraj u uvjet koji ovisi o brojacu. Ovako, treba izmisljati crnu magiju za svaki primjer posebno (jer inicijalizacija ne ide uvijek na nulu).

Tipican primjer je trazenje maximuma medju pozitivnim i medju svim realnim brojevima. Samo prvi se moze sloziti inicijalizacijom (koja je, zapravo, ne jako prirodna), a oba se trivijalno rijese stosom "prvog proglasi za maximum".
gflegar (napisa):
vsego (napisa):
Ono sto je jos lakse je dodati scanf("%d", &a); ispred petlje i smanjiti broj koraka petlje za jedan.

Ili inicijalizirati a na nulu Wink


U ovom partikularnom slucaju da, no bolje je nauciti opceniti princip: ako nesto neces da se desi u prvom koraku, ili izvadi iz petlje ili zapakiraj u uvjet koji ovisi o brojacu. Ovako, treba izmisljati crnu magiju za svaki primjer posebno (jer inicijalizacija ne ide uvijek na nulu).

Tipican primjer je trazenje maximuma medju pozitivnim i medju svim realnim brojevima. Samo prvi se moze sloziti inicijalizacijom (koja je, zapravo, ne jako prirodna), a oba se trivijalno rijese stosom "prvog proglasi za maximum".



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:36 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadatak 4:
Napišite program koji učitava 9 realnih brojeva, te ispisuje umnožak broja koji ima najveću apsolutnu vrijednost s brojem koji ima najmanju apsolutnu vrijednost. Ako dva broja imaju jednaku apsolutnu vrijednost, za većeg/manjeg uzimate onog koji je prije učitan.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

rješenje, koje znam da nije točno, je u privitku.
ne znam trebam li cijeli program mijenjati, ili dodati nešto, ali ako je neki od brojeva negativan, umnožak mi neće biti negativan, jer množi apsolutne vrijednosti. ne znam na koji način da riješim točno.
hvala :)
Zadatak 4:
Napišite program koji učitava 9 realnih brojeva, te ispisuje umnožak broja koji ima najveću apsolutnu vrijednost s brojem koji ima najmanju apsolutnu vrijednost. Ako dva broja imaju jednaku apsolutnu vrijednost, za većeg/manjeg uzimate onog koji je prije učitan.
Rezultat obavezno ispišite koristeći format %g!

rješenje, koje znam da nije točno, je u privitku.
ne znam trebam li cijeli program mijenjati, ili dodati nešto, ali ako je neki od brojeva negativan, umnožak mi neće biti negativan, jer množi apsolutne vrijednosti. ne znam na koji način da riješim točno.
hvala Smile





4.zadaca.c
 Description:

Download
 Filename:  4.zadaca.c
 Filesize:  314 Bytes
 Downloaded:  118 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 19:00 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj prijedlog je da ne promijenis [tt]x[/tt] kada racunas apsolutnu vrijednost nego rezultat spremas u pomocnu varijablu, takodjer umjesto samo [tt]min[/tt] i [tt]max[/tt] imaj jos 2 varijable pa u [tt]min[/tt] i [tt]max[/tt] spremaj pravu vrijednost broja a u npr. [tt]amin[/tt] i [tt]amax[/tt] apsolutnu vrijdnost od [tt]min[/tt] i [tt]max[/tt].
[spoiler]
[code:1]#include<stdio.h>



int main(){

double x, min, max, amin, amax, tmp;

int i;



scanf("%lf", &x);

tmp= (x < 0 ? -x: x);

min= x;

max= x;

amin= tmp;

amax= tmp;



for (i= 1; i < 9; ++i){

scanf("%lf", &x);

tmp= (x < 0 ? -x: x);

if (tmp < amin){

amin= tmp;

min= x;

}

if (tmp > amax){

amax= tmp;

max= x;

}

}



printf("%g\n", min * max);

}

[/code:1]
[/spoiler]
Moj prijedlog je da ne promijenis x kada racunas apsolutnu vrijednost nego rezultat spremas u pomocnu varijablu, takodjer umjesto samo min i max imaj jos 2 varijable pa u min i max spremaj pravu vrijednost broja a u npr. amin i amax apsolutnu vrijdnost od min i max.
Spoiler [hidden; click to show]:




Zadnja promjena: gflegar; 19:22 pon, 14. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:21 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da sam shvatila što hoćeš reći, i pokušala sam to napraviti, ali izbacuje mi nebulozne rezultate. imaš li strpljenja pogledati jer ne znam što radim krivo?
mislim da sam shvatila što hoćeš reći, i pokušala sam to napraviti, ali izbacuje mi nebulozne rezultate. imaš li strpljenja pogledati jer ne znam što radim krivo?





4.zadaca.c
 Description:

Download
 Filename:  4.zadaca.c
 Filesize:  397 Bytes
 Downloaded:  114 Time(s)



Zadnja promjena: boksi; 19:22 pon, 14. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 19:22 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što meni ne valja? :(
Edit: našla, sredila. :roll:
A što meni ne valja? Sad
Edit: našla, sredila. Rolling Eyes




Zadnja promjena: PermutiranoPrase; 20:22 pon, 14. 11. 2011; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 19:28 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="boksi"]mislim da sam shvatila što hoćeš reći, i pokušala sam to napraviti, ali izbacuje mi nebulozne rezultate. imaš li strpljenja pogledati jer ne znam što radim krivo?[/quote]

Ovo je dobro vrijeme za zaviriti malo u prezentaciju s predavanja na kojem smo radili slozene naredbe iliti blokove naredbi, ne sjecam se koji smo tocno termin koristili, ugl. ima nesto s [tt]{ }[/tt].
Prouci to pa ako i dalje nebude jasno se javi.
boksi (napisa):
mislim da sam shvatila što hoćeš reći, i pokušala sam to napraviti, ali izbacuje mi nebulozne rezultate. imaš li strpljenja pogledati jer ne znam što radim krivo?


Ovo je dobro vrijeme za zaviriti malo u prezentaciju s predavanja na kojem smo radili slozene naredbe iliti blokove naredbi, ne sjecam se koji smo tocno termin koristili, ugl. ima nesto s { }.
Prouci to pa ako i dalje nebude jasno se javi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:38 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

gflegar, ruke ti se pozlatile, mislim da ti ekipa s foruma morati kupiti bar čokoladu! sve mi je jasno(bar što se ovog zadatka tiče) :yesss:
gflegar, ruke ti se pozlatile, mislim da ti ekipa s foruma morati kupiti bar čokoladu! sve mi je jasno(bar što se ovog zadatka tiče) Yes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan