Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

reg. izraz (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 18:36 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamarie"]Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1<=dd<=31, 1<=mm<=12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

[b]Moje rješenje:[/b]
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])[/quote]
Hm, "njihovo" rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je. Ali bih izbacila neke tvoje \> jer mislim da oni inače znače kraj riječi. Mislim da > nije poseban znak u rangu s ".".
anamarie (napisa):
Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1⇐dd⇐31, 1⇐mm⇐12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

Moje rješenje:
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])

Hm, "njihovo" rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je. Ali bih izbacila neke tvoje \> jer mislim da oni inače znače kraj riječi. Mislim da > nije poseban znak u rangu s ".".




Zadnja promjena: matematičarka; 18:39 čet, 10. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 18:39 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matematičarka"][quote="anamarie"]Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1<=dd<=31, 1<=mm<=12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

[b]Moje rješenje:[/b]
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])[/quote]
Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.[/quote]

i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >
matematičarka (napisa):
anamarie (napisa):
Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1⇐dd⇐31, 1⇐mm⇐12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

Moje rješenje:
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])

Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.


i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 18:41 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamarie"][quote="matematičarka"][quote="anamarie"]Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1<=dd<=31, 1<=mm<=12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

[b]Moje rješenje:[/b]
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])[/quote]
Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.[/quote]
i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >[/quote] Pogledaj editiranu verziju xD.
anamarie (napisa):
matematičarka (napisa):
anamarie (napisa):
Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1⇐dd⇐31, 1⇐mm⇐12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

Moje rješenje:
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])

Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.

i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >
Pogledaj editiranu verziju xD.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 18:46 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matematičarka"][quote="anamarie"][quote="matematičarka"][quote="anamarie"]Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1<=dd<=31, 1<=mm<=12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

[b]Moje rješenje:[/b]
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])[/quote]
Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.[/quote]
i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >[/quote] Pogledaj editiranu verziju xD.[/quote]

Sorry,nisam vidjela...kako da ja znam je li to specijalan znak?
a da tu imam umjesto > npr. =(ili ? ili..) ne bi išla \
matematičarka (napisa):
anamarie (napisa):
matematičarka (napisa):
anamarie (napisa):
Napisite regularni izraz koji:
a) prepoznaje datum u formatu dd>yyyy>mm (dd, mm i yyyy su nenegativni brojevi s tocno dvije, odnosno cetiri znamenke
(1⇐dd⇐31, 1⇐mm⇐12), a ostali znakovi se prepoznaju tocno kako su navedeni).

Moje rješenje:
(0[1-9]|[1-2][0-9]|3[01])\>\d{4}\>(0[1-9]|1[0-2])
Jeli se može i ovako?

inače njihovo rješenje ([0-2]\d|3[01])>\d{4}>(0\d|1[0-2])

Hm, njihovo rješenje mi je malo čudno jer dopušta mogućnost da dan bude 00. Ja bih napravila kao ti. Preciznije mi je.

i meni je čudno zato sam napravila tako,samo me još zbunilo je li mora ići \> ili samo >
Pogledaj editiranu verziju xD.


Sorry,nisam vidjela...kako da ja znam je li to specijalan znak?
a da tu imam umjesto > npr. =(ili ? ili..) ne bi išla \


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 18:59 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamarie"]
Sorry,nisam vidjela...kako da ja znam je li to specijalan znak?
a da tu imam umjesto > npr. =(ili ? ili..) ne bi išla \[/quote]
Pa znaš koji znakovi imaju specijalno značenje. Ostali nemaju. Valjda.
anamarie (napisa):

Sorry,nisam vidjela...kako da ja znam je li to specijalan znak?
a da tu imam umjesto > npr. =(ili ? ili..) ne bi išla \

Pa znaš koji znakovi imaju specijalno značenje. Ostali nemaju. Valjda.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mila majka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (16:33:35)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:50 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kakvo značenje uskličnik ima ovdje? --> \b\d{,4}!([0-2]?\d|3[01])!(0?\d|1[0-2])
inače, to je službeno rješenje 4.b zadatka grupe 004 prošlogodišnjeg kolokvija
a kakvo značenje uskličnik ima ovdje? → \b\d{,4}!([0-2]?\d|3[01])!(0?\d|1[0-2])
inače, to je službeno rješenje 4.b zadatka grupe 004 prošlogodišnjeg kolokvija


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 19:57 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mila majka"]a kakvo značenje uskličnik ima ovdje? --> \b\d{,4}!([0-2]?\d|3[01])!(0?\d|1[0-2])
inače, to je službeno rješenje 4.b zadatka grupe 004 prošlogodišnjeg kolokvija[/quote]
Ovako zapisan ! je valjda ! u tom zadatku.
mila majka (napisa):
a kakvo značenje uskličnik ima ovdje? → \b\d{,4}!([0-2]?\d|3[01])!(0?\d|1[0-2])
inače, to je službeno rješenje 4.b zadatka grupe 004 prošlogodišnjeg kolokvija

Ovako zapisan ! je valjda ! u tom zadatku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 20:01 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zasto ne isprobavas sa skriptom na web stranici kolegija? Tamo uredno ispise sto je koja gupacija, pa lako isprobas ugnijezdene zagrade i sl. bez da cekas na odgovor ovdje.[/quote]
Isprobavam, ali mi sam taj pojam grupacija nije bio nimalo jasan i planirala sam čak onako zapisati, ali sam vidila da moraju biti 3 grupacije i jedna unutar druge, a u zadatku kaže "2 grupacije", pa zaključih da je to krivo. :D Sad je jasnije. Hvala!
vsego (napisa):
Zasto ne isprobavas sa skriptom na web stranici kolegija? Tamo uredno ispise sto je koja gupacija, pa lako isprobas ugnijezdene zagrade i sl. bez da cekas na odgovor ovdje.

Isprobavam, ali mi sam taj pojam grupacija nije bio nimalo jasan i planirala sam čak onako zapisati, ali sam vidila da moraju biti 3 grupacije i jedna unutar druge, a u zadatku kaže "2 grupacije", pa zaključih da je to krivo. Very Happy Sad je jasnije. Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mila majka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (16:33:35)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:05 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ima smisla, poprilično. nisam dobro pročitao zadatak. zaboravite da sam išta pitao :D
ima smisla, poprilično. nisam dobro pročitao zadatak. zaboravite da sam išta pitao Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivanaaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2011. (19:36:26)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 21:34 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi može netko pomoći sa kolokvijem od 2009-001 - 3.zad nakon c) pitanje je što će prepoznati... nije mi jasno rješenje onaj dio označen zeleno,zašto baš to?
hvala....
Jel mi može netko pomoći sa kolokvijem od 2009-001 - 3.zad nakon c) pitanje je što će prepoznati... nije mi jasno rješenje onaj dio označen zeleno,zašto baš to?
hvala....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:55 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]...ali sam vidila da moraju biti 3 grupacije i jedna unutar druge, a u zadatku kaže "2 grupacije", pa zaključih da je to krivo.[/quote]

U zadatku su nuzni uvjeti. Ako iz tehnickih razloga treba vise grupacija, onda ih se stavi vise i sa strane se napise u kojima su ono sto se trazi.

[quote="ivanaaaa"]Jel mi može netko pomoći sa kolokvijem od 2009-001 - 3.zad nakon c) pitanje je što će prepoznati... nije mi jasno rješenje onaj dio označen zeleno,zašto baš to?
hvala....[/quote]

Kada ponavljamo grupaciju onda ona prepoznate dijelove texta redom poprima kao svoju vrijednost. Npr. [tt](..){3}[/tt], primijenjeno na text [tt]abcdefghijk[/tt] ce prepoznati [tt]abcdef[/tt], a vrijednosti grupacije "dok se prepoznavanje odvija" ce biti prvo [tt]ab[/tt], zatim [tt]cd[/tt] i, na kraju, [tt]ef[/tt], sto nam onda i ostane kao vrijednost.

Recimo, izraz [tt]((.)\2){3}[/tt] na tekstu [tt]abbcddeeffgghij[/tt] ce prepoznavati redom:
[tt]dd[/tt] i u tom trenu je vrijednost [tt]\2[/tt] = "d" (prvo slovo "d", koje onda trazimo "duplicirano" zbog onog [tt]\2[/tt]), zatim
[tt]ee[/tt] i u tom trenu je vrijednost [tt]\2[/tt] = "e", zatim
[tt]ff[/tt] i u tom trenu je vrijednost [tt]\2[/tt] = "f".
Dakle, za kraj nam ostane [tt]\2[/tt] = "f" (usput, [tt]\1[/tt] = "ff").

Grupacije mozete gledati kao varijable koje u ponavljanjima (a ona su kao petlje) poprimaju/mijenjaju vrijednost.
PermutiranoPrase (napisa):
...ali sam vidila da moraju biti 3 grupacije i jedna unutar druge, a u zadatku kaže "2 grupacije", pa zaključih da je to krivo.


U zadatku su nuzni uvjeti. Ako iz tehnickih razloga treba vise grupacija, onda ih se stavi vise i sa strane se napise u kojima su ono sto se trazi.

ivanaaaa (napisa):
Jel mi može netko pomoći sa kolokvijem od 2009-001 - 3.zad nakon c) pitanje je što će prepoznati... nije mi jasno rješenje onaj dio označen zeleno,zašto baš to?
hvala....


Kada ponavljamo grupaciju onda ona prepoznate dijelove texta redom poprima kao svoju vrijednost. Npr. (..){3}, primijenjeno na text abcdefghijk ce prepoznati abcdef, a vrijednosti grupacije "dok se prepoznavanje odvija" ce biti prvo ab, zatim cd i, na kraju, ef, sto nam onda i ostane kao vrijednost.

Recimo, izraz ((.)\2){3} na tekstu abbcddeeffgghij ce prepoznavati redom:
dd i u tom trenu je vrijednost \2 = "d" (prvo slovo "d", koje onda trazimo "duplicirano" zbog onog \2), zatim
ee i u tom trenu je vrijednost \2 = "e", zatim
ff i u tom trenu je vrijednost \2 = "f".
Dakle, za kraj nam ostane \2 = "f" (usput, \1 = "ff").

Grupacije mozete gledati kao varijable koje u ponavljanjima (a ona su kao petlje) poprimaju/mijenjaju vrijednost.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thinkpink223
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2011. (09:24:57)
Postovi: (12)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:43 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ugl, meni ovaj izraz prepoznaje i linije koje ne sadržava a why? imam osjećaja da nešto ne kužim u ovim reg.
^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ugl, meni ovaj izraz prepoznaje i linije koje ne sadržava a why? imam osjećaja da nešto ne kužim u ovim reg.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 23:47 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thinkpink223"]^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ugl, meni ovaj izraz prepoznaje i linije koje ne sadržava a why? imam osjećaja da nešto ne kužim u ovim reg.[/quote] [^a] ovo znači bilo što osim a. a iskreno, uopće ne razumijem što tebi treba
thinkpink223 (napisa):
^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ugl, meni ovaj izraz prepoznaje i linije koje ne sadržava a why? imam osjećaja da nešto ne kužim u ovim reg.
[^a] ovo znači bilo što osim a. a iskreno, uopće ne razumijem što tebi treba


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thinkpink223
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2011. (09:24:57)
Postovi: (12)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:49 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?
^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 23:50 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi li pokušao ukucati rj iz skripte?
Jesi li pokušao ukucati rj iz skripte?




Zadnja promjena: matematičarka; 0:02 pet, 11. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thinkpink223
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 09. 2011. (09:24:57)
Postovi: (12)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:02 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matematičarka"][quote="thinkpink223"]^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?[/quote] U skripti je savršeno točno. Ne znam zašto tvoje ne funkcionira. Možda je grupacija loša, a i plus mi se čini nepotreban.[/quote]
ali zar ono u skripti zbog uporabe * ne bi trebao moći i prepoznavati linije koje ne sadrže a ? morala sam se nekako osigurati da bude bar jedan a te zbog toga +
matematičarka (napisa):
thinkpink223 (napisa):
^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?
U skripti je savršeno točno. Ne znam zašto tvoje ne funkcionira. Možda je grupacija loša, a i plus mi se čini nepotreban.

ali zar ono u skripti zbog uporabe * ne bi trebao moći i prepoznavati linije koje ne sadrže a ? morala sam se nekako osigurati da bude bar jedan a te zbog toga +


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 0:02 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto je s tekstom: [tt]dlfkldfkelfkjgd[/tt] ?
Nema niti jedno [tt]a[/tt], dakle, iza svakog [tt]a[/tt] se nalazi [tt]b[/tt] ili [tt]c[/tt] a tvoj izraz to ne prepoznaje, a to bi trebao prepoznati prema tvojoj formulaciji problema :D
Sto je s tekstom: dlfkldfkelfkjgd ?
Nema niti jedno a, dakle, iza svakog a se nalazi b ili c a tvoj izraz to ne prepoznaje, a to bi trebao prepoznati prema tvojoj formulaciji problema Very Happy




Zadnja promjena: gflegar; 0:03 pet, 11. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 0:07 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thinkpink223"][quote="matematičarka"][quote="thinkpink223"]^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?[/quote] U skripti je savršeno točno. Ne znam zašto tvoje ne funkcionira. Možda je grupacija loša, a i plus mi se čini nepotreban.[/quote]
ali zar ono u skripti zbog uporabe * ne bi trebao moći i prepoznavati linije koje ne sadrže a ? morala sam se nekako osigurati da bude bar jedan a te zbog toga +[/quote] Provjerit ću da ne gledam slučajno krivi zadatak. A i pokušat ću napisati izraz iznova, ali mislim da smo taj na vježbama prošli

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="gflegar"]Sto je s tekstom: [tt]dlfkldfkelfkjgd[/tt] ?
Nema niti jedno [tt]a[/tt], dakle, iza svakog [tt]a[/tt] se nalazi [tt]b[/tt] ili [tt]c[/tt] a tvoj izraz to ne prepoznaje, a to bi trebao prepoznati prema tvojoj formulaciji problema :D[/quote] Ovo smo prošli na vježbama i nismo ispravljali rješenje u skripti pa bi trebalo biti točno.
thinkpink223 (napisa):
matematičarka (napisa):
thinkpink223 (napisa):
^([^a]*a[bc])+[^a]*$ ovaj bi izraz što se mene tiče trebao prepoznavati liniju gdje je iza svakog znaka a b ili c. u skripti je drukčije napisano i mislim da je pogrešno -.- ?
U skripti je savršeno točno. Ne znam zašto tvoje ne funkcionira. Možda je grupacija loša, a i plus mi se čini nepotreban.

ali zar ono u skripti zbog uporabe * ne bi trebao moći i prepoznavati linije koje ne sadrže a ? morala sam se nekako osigurati da bude bar jedan a te zbog toga +
Provjerit ću da ne gledam slučajno krivi zadatak. A i pokušat ću napisati izraz iznova, ali mislim da smo taj na vježbama prošli

Added after 4 minutes:

gflegar (napisa):
Sto je s tekstom: dlfkldfkelfkjgd ?
Nema niti jedno a, dakle, iza svakog a se nalazi b ili c a tvoj izraz to ne prepoznaje, a to bi trebao prepoznati prema tvojoj formulaciji problema Very Happy
Ovo smo prošli na vježbama i nismo ispravljali rješenje u skripti pa bi trebalo biti točno.




Zadnja promjena: matematičarka; 0:09 pet, 11. 11. 2011; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:08 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gdje pise da linija mora imati barem jedan "a"? gflegar je lijepo objasnio.

Matematicari bi morali znati da za sve elemente praznog skupa vrijede koja god svojstva pozele.
Gdje pise da linija mora imati barem jedan "a"? gflegar je lijepo objasnio.

Matematicari bi morali znati da za sve elemente praznog skupa vrijede koja god svojstva pozele.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 0:09 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Gdje pise da linija mora imati barem jedan "a"? gflegar je lijepo objasnio.

Matematicari bi morali znati da za sve elemente praznog skupa vrijede koja god svojstva pozele.[/quote] To još nismo odradili na elementarnoj.
vsego (napisa):
Gdje pise da linija mora imati barem jedan "a"? gflegar je lijepo objasnio.

Matematicari bi morali znati da za sve elemente praznog skupa vrijede koja god svojstva pozele.
To još nismo odradili na elementarnoj.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan