Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Gradivo u kolokviju
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 23:06 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da bi onda jednom prilikom trebalo biti organizirano predavanje: "Sve cari vasih kalkulatora" jer tko je jos vidio koristit kalkulator samo za obicno mnozenje.
A i kad dodes s obicnim kalkulatorom nitko ti ne obecava da ce i on zadovoljiti kriterije pa bi bilo najbolje predloziti faksu da kupi te "jednostavne" kalkulatore :)
Ja mislim da bi onda jednom prilikom trebalo biti organizirano predavanje: "Sve cari vasih kalkulatora" jer tko je jos vidio koristit kalkulator samo za obicno mnozenje.
A i kad dodes s obicnim kalkulatorom nitko ti ne obecava da ce i on zadovoljiti kriterije pa bi bilo najbolje predloziti faksu da kupi te "jednostavne" kalkulatore Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matematičarka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (18:19:07)
Postovi: (38)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Planet Zemlja

PostPostano: 23:07 čet, 10. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@matematičarka: Kakva to "matematičarka" ne zna podijeliti par brojeva na ruke? Ionako vecina stvari ima napomenu "bez pretvaranja u drugu bazu", za sto vam kalkulatori ne pomazu.
[/quote]
"matematičarka" je čisti sarkazam
[quote="BlameGame"]Ja mislim da bi onda jednom prilikom trebalo biti organizirano predavanje: "Sve cari vasih kalkulatora" jer tko je jos vidio koristit kalkulator samo za obicno mnozenje.
A i kad dodes s obicnim kalkulatorom nitko ti ne obecava da ce i on zadovoljiti kriterije pa bi bilo najbolje predloziti faksu da kupi te "jednostavne" kalkulatore :)[/quote]
jJa bih prva otišla na to predavanje. Saznala sam svašta o svom kalkulatoru u prethodnih sat vremena,
vsego (napisa):

@matematičarka: Kakva to "matematičarka" ne zna podijeliti par brojeva na ruke? Ionako vecina stvari ima napomenu "bez pretvaranja u drugu bazu", za sto vam kalkulatori ne pomazu.

"matematičarka" je čisti sarkazam
BlameGame (napisa):
Ja mislim da bi onda jednom prilikom trebalo biti organizirano predavanje: "Sve cari vasih kalkulatora" jer tko je jos vidio koristit kalkulator samo za obicno mnozenje.
A i kad dodes s obicnim kalkulatorom nitko ti ne obecava da ce i on zadovoljiti kriterije pa bi bilo najbolje predloziti faksu da kupi te "jednostavne" kalkulatore Smile

jJa bih prva otišla na to predavanje. Saznala sam svašta o svom kalkulatoru u prethodnih sat vremena,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 9:18 pet, 11. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlično onda. :D
A da se može bez digitrona, može se... Samo sporije i s većim šansama da se zezne nešto. I ja bi došla na "Čari kalkulatora". :oops:
Odlično onda. Very Happy
A da se može bez digitrona, može se... Samo sporije i s većim šansama da se zezne nešto. I ja bi došla na "Čari kalkulatora". Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivanaaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2011. (19:36:26)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 9:50 sub, 12. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

eh, nisam procitala: kad su rezultati :?:
eh, nisam procitala: kad su rezultati Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:28 sub, 12. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U srijedu, 16.11.2011. u 15 h su rezultati. (pisalo na testu)
U srijedu, 16.11.2011. u 15 h su rezultati. (pisalo na testu)



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 15:07 sub, 12. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da su onda uvidi, a rezultati će biti malo prije vjerojatno
mislim da su onda uvidi, a rezultati će biti malo prije vjerojatno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 10:02 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da ne otvaram novu temu pitat cu tu.

Moze netko pojasnit sto znaci kod polaganja kolegija ovo "Dodatno, uvjet za izlazak na drugi i popravni kolokvij je položen ili [b]opravdan[/b] praktični kolokvij."
Kako se misli opravdan??

I drugo sto me zanima "Za prolaz kolegija je potrebno položiti praktični kolokvij te sakupiti ukupno barem 45 bodova na redovitim kolokvijima (prvi i drugi zajedno ili popravni),[b] a pri tome na barem jednom “programskom” zadatku treba sakupiti najmanje 80% mogućih bodova[/b]. Na kolokvijima će biti navedeno koji se zadaci smatraju “programskima” (u pravilu ih na prvom kolokviju neće biti).

Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.

hvala
Evo da ne otvaram novu temu pitat cu tu.

Moze netko pojasnit sto znaci kod polaganja kolegija ovo "Dodatno, uvjet za izlazak na drugi i popravni kolokvij je položen ili opravdan praktični kolokvij."
Kako se misli opravdan??

I drugo sto me zanima "Za prolaz kolegija je potrebno položiti praktični kolokvij te sakupiti ukupno barem 45 bodova na redovitim kolokvijima (prvi i drugi zajedno ili popravni), a pri tome na barem jednom “programskom” zadatku treba sakupiti najmanje 80% mogućih bodova. Na kolokvijima će biti navedeno koji se zadaci smatraju “programskima” (u pravilu ih na prvom kolokviju neće biti).

Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:25 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="funkcija"]Moze netko pojasnit sto znaci kod polaganja kolegija ovo "Dodatno, uvjet za izlazak na drugi i popravni kolokvij je položen ili [b]opravdan[/b] praktični kolokvij."
Kako se misli opravdan?[/quote]

Nastavi citati, objasnjeno je kasnije. Laicki, ako si bio dovoljno bolestan da imas medicinsku dokumentaciju, ima procedura kako se opravda izostanak.

Ne krivo shvatiti, though. I dalje moras poloziti, samo sto - zbog ocitog problema s vremenskom organizacijom - mozes to, ako si opravdao, obaviti nakon drugog kolokvija.

[quote="funkcija"]Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.[/quote]

Pravilo je uvedeno ove godine (proslih godina je bio limit na minimalni ukupni broj bodova na drugom kolokviju, sto se pokazalo lose po drugi semestar).

To ce biti zadaci u drugom kolokviju i oni zadaci u popravnom koji ce odgovarati gradivu drugog kolokvija.

Upravo zbog tog pravila stalno naglasavamo: ozbiljno se uhvatite programiranja i ne cekajte zadnji tren. Postoji uvijet i za izaci na popravni, ne bez razloga! Do sada tog uvijeta prakticki nije bilo i prolaznost na popravnom je bila zanemariva. Jedostavno, programiranje se ne moze savladati u par dana, koliko god intenzivno ucili. Lagano vjezbanje kroz dulji period je daleko bolja opcija.
funkcija (napisa):
Moze netko pojasnit sto znaci kod polaganja kolegija ovo "Dodatno, uvjet za izlazak na drugi i popravni kolokvij je položen ili opravdan praktični kolokvij."
Kako se misli opravdan?


Nastavi citati, objasnjeno je kasnije. Laicki, ako si bio dovoljno bolestan da imas medicinsku dokumentaciju, ima procedura kako se opravda izostanak.

Ne krivo shvatiti, though. I dalje moras poloziti, samo sto - zbog ocitog problema s vremenskom organizacijom - mozes to, ako si opravdao, obaviti nakon drugog kolokvija.

funkcija (napisa):
Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.


Pravilo je uvedeno ove godine (proslih godina je bio limit na minimalni ukupni broj bodova na drugom kolokviju, sto se pokazalo lose po drugi semestar).

To ce biti zadaci u drugom kolokviju i oni zadaci u popravnom koji ce odgovarati gradivu drugog kolokvija.

Upravo zbog tog pravila stalno naglasavamo: ozbiljno se uhvatite programiranja i ne cekajte zadnji tren. Postoji uvijet i za izaci na popravni, ne bez razloga! Do sada tog uvijeta prakticki nije bilo i prolaznost na popravnom je bila zanemariva. Jedostavno, programiranje se ne moze savladati u par dana, koliko god intenzivno ucili. Lagano vjezbanje kroz dulji period je daleko bolja opcija.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 12:48 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

A dobro, ima smisla :)
Samo 80% je dosta velik postotak sto znaci da moramo znati jedan zadatak rijesit cijeli do kraja jer i kad rijesimo citav uvijek se gube bodovi na neke sitnice s tim vise sto pisemo na papiru pa i ne primjetimo gresku i pisanju.

Vidit cemo kako ce biti koncipiran kolokvij :)
Nadam se da tko je radio ce moci sakupit bodove

hvala na odgovoru!
A dobro, ima smisla Smile
Samo 80% je dosta velik postotak sto znaci da moramo znati jedan zadatak rijesit cijeli do kraja jer i kad rijesimo citav uvijek se gube bodovi na neke sitnice s tim vise sto pisemo na papiru pa i ne primjetimo gresku i pisanju.

Vidit cemo kako ce biti koncipiran kolokvij Smile
Nadam se da tko je radio ce moci sakupit bodove

hvala na odgovoru!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 12:55 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="funkcija"]A dobro, ima smisla :)
Samo 80% je dosta velik postotak sto znaci da moramo znati jedan zadatak rijesit cijeli do kraja jer i kad rijesimo citav uvijek se gube bodovi na neke sitnice s tim vise sto pisemo na papiru pa i ne primjetimo gresku i pisanju.
[/quote]

Kad malo razmislis cilj kolegija je da se ljudi nauce nakodirati neki jednostavni program od pocetka do kraja, a ne samo djelomicno, uracunaj u to greske koje se dogode kod pisanja na papiru (kojih ne bi trebalo biti 20%) pa je 80% sasvim realno za ocekivati.
funkcija (napisa):
A dobro, ima smisla Smile
Samo 80% je dosta velik postotak sto znaci da moramo znati jedan zadatak rijesit cijeli do kraja jer i kad rijesimo citav uvijek se gube bodovi na neke sitnice s tim vise sto pisemo na papiru pa i ne primjetimo gresku i pisanju.


Kad malo razmislis cilj kolegija je da se ljudi nauce nakodirati neki jednostavni program od pocetka do kraja, a ne samo djelomicno, uracunaj u to greske koje se dogode kod pisanja na papiru (kojih ne bi trebalo biti 20%) pa je 80% sasvim realno za ocekivati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:43 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

@funkcija: Ne ocekujem neku bitnu promjenu u konceptu zadataka. Gradivo je isto, predaje se na isti nacin, novi kriterij prolaza je odredjen promatranjem dosadasnjih kolokvija,...

Uobicajena je miskoncepcija da se mi vodimo "ganjanjem prolaznosti". Statistike se gledaju [i]a posteriori[/i], da vidimo sto/kako eventualno izmijeniti da bi nagodinu bilo bolje (cit. [i]kvalitetnije[/i]; opet nema veze s "prolaznoscu"). No, kod samog sastavljanja zadataka se ni najmanje ne vodimo time "hocemo da toliko studenata prodje/padne", nego kako ispitati ispredavano gradivo.

Vjerujem da to mnogima nije milo, ali mislim da ne zelite doci negdje gdje vam stvarno treba znanje kolegija koji ste polozili, a da ga zapravo niste savladali.
@funkcija: Ne ocekujem neku bitnu promjenu u konceptu zadataka. Gradivo je isto, predaje se na isti nacin, novi kriterij prolaza je odredjen promatranjem dosadasnjih kolokvija,...

Uobicajena je miskoncepcija da se mi vodimo "ganjanjem prolaznosti". Statistike se gledaju a posteriori, da vidimo sto/kako eventualno izmijeniti da bi nagodinu bilo bolje (cit. kvalitetnije; opet nema veze s "prolaznoscu"). No, kod samog sastavljanja zadataka se ni najmanje ne vodimo time "hocemo da toliko studenata prodje/padne", nego kako ispitati ispredavano gradivo.

Vjerujem da to mnogima nije milo, ali mislim da ne zelite doci negdje gdje vam stvarno treba znanje kolegija koji ste polozili, a da ga zapravo niste savladali.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 14:09 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa nebi bilo ni lijepo da se vodite time "hocemo da toliko studenata prodje/padne". No dobro, ja ne vodim statistiku prolaznosti pa vi to bolje znate sto i kako se pokazalo u proteklim generacijama.

Samo me zanimalo je li to novo i da li ce biti naznaceno, a na to sam dobila odgovor. :)

A ono na sto bih jos volila dobit odgovor je to da Programiranje 1 na nastavnickom smjeru (kao izborni) i na "cistoj matematici" ne nosi isti broj ECTS-a, (tj. 5 odnosno 6 ECTS-a).
Da li to povlaci nekakve razlike u polaganju kolegija obzirom da ECTS oznacava nekakav rad studenta potreban za ispunjavanje svih predvidjenih obveza u kolegiju, ukljucujuci i polaganje ispita?
Pa nebi bilo ni lijepo da se vodite time "hocemo da toliko studenata prodje/padne". No dobro, ja ne vodim statistiku prolaznosti pa vi to bolje znate sto i kako se pokazalo u proteklim generacijama.

Samo me zanimalo je li to novo i da li ce biti naznaceno, a na to sam dobila odgovor. Smile

A ono na sto bih jos volila dobit odgovor je to da Programiranje 1 na nastavnickom smjeru (kao izborni) i na "cistoj matematici" ne nosi isti broj ECTS-a, (tj. 5 odnosno 6 ECTS-a).
Da li to povlaci nekakve razlike u polaganju kolegija obzirom da ECTS oznacava nekakav rad studenta potreban za ispunjavanje svih predvidjenih obveza u kolegiju, ukljucujuci i polaganje ispita?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 14:37 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="funkcija"]
A ono na sto bih jos volila dobit odgovor je to da Programiranje 1 na nastavnickom smjeru (kao izborni) i na "cistoj matematici" ne nosi isti broj ECTS-a, (tj. 5 odnosno 6 ECTS-a).
Da li to povlaci nekakve razlike u polaganju kolegija obzirom da ECTS oznacava nekakav rad studenta potreban za ispunjavanje svih predvidjenih obveza u kolegiju, ukljucujuci i polaganje ispita?[/quote]
Nažalost ne :-( Radi se o [b]istom[/b] kolegiju koji na različitim studijima nosi različit broj ECTS-a :roll:

To je IMO kontradiktorno s onim što bi ECTS bodovi trebali predstavljati, ali to je problem koji imamo s nekoliko kolegija (uključujići Prog1) i ne vidim da će tako skoro biti riješen.
funkcija (napisa):

A ono na sto bih jos volila dobit odgovor je to da Programiranje 1 na nastavnickom smjeru (kao izborni) i na "cistoj matematici" ne nosi isti broj ECTS-a, (tj. 5 odnosno 6 ECTS-a).
Da li to povlaci nekakve razlike u polaganju kolegija obzirom da ECTS oznacava nekakav rad studenta potreban za ispunjavanje svih predvidjenih obveza u kolegiju, ukljucujuci i polaganje ispita?

Nažalost ne Sad Radi se o istom kolegiju koji na različitim studijima nosi različit broj ECTS-a Rolling Eyes

To je IMO kontradiktorno s onim što bi ECTS bodovi trebali predstavljati, ali to je problem koji imamo s nekoliko kolegija (uključujići Prog1) i ne vidim da će tako skoro biti riješen.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
funkcija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2011. (16:35:43)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 14:53 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm,,,

Znam da i Metodika 1, Didaktika1 ,... na Matematici i Matematici-Informatici (na diplomskim studijima) nose razlicit broj bodova,a isto se ocjenjuju i isto je opterecenje bas kao i tu jer se polaze i slusa zajedno u grupi.

Tako da su neki koji su upisivali kvaziparcijalu na Matematici Informatici platili podosta manje od onih na Matematici. ( u 3 ista kolegija je razlika 4 ectsa a to je 133*4=532). [size=7]Sad ce netko reci tko im je kriv sto su pali kolegije pa upisali parcijalu hahaha[/size]

Opcenito kad se pogleda ta dva diplomska studija i usporedi ECTS bodove ,nema bas nekog smisla osim da su na Matematici Informatici ubacili racunarske kolegije a time se smanjio broj ECTSa drugih kolegija, sto nije fer.
Cak diplomski rad na Matematici Informatici nosi 7 ECTSa a na svim drugim studijima 10. (kao da je po necem vece rasterecenje u piasnju i obrani rada) :D
:D

Ali dobro to je tema za sebe pa da ne spamam tu....
[size=7]a mogla bih jos sad tu tipkat jer bas krenuh programirat[/size]
Hm,,,

Znam da i Metodika 1, Didaktika1 ,... na Matematici i Matematici-Informatici (na diplomskim studijima) nose razlicit broj bodova,a isto se ocjenjuju i isto je opterecenje bas kao i tu jer se polaze i slusa zajedno u grupi.

Tako da su neki koji su upisivali kvaziparcijalu na Matematici Informatici platili podosta manje od onih na Matematici. ( u 3 ista kolegija je razlika 4 ectsa a to je 133*4=532). Sad ce netko reci tko im je kriv sto su pali kolegije pa upisali parcijalu hahaha

Opcenito kad se pogleda ta dva diplomska studija i usporedi ECTS bodove ,nema bas nekog smisla osim da su na Matematici Informatici ubacili racunarske kolegije a time se smanjio broj ECTSa drugih kolegija, sto nije fer.
Cak diplomski rad na Matematici Informatici nosi 7 ECTSa a na svim drugim studijima 10. (kao da je po necem vece rasterecenje u piasnju i obrani rada) Very Happy
Very Happy

Ali dobro to je tema za sebe pa da ne spamam tu....
a mogla bih jos sad tu tipkat jer bas krenuh programirat


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:18 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="funkcija"]Pa nebi bilo ni lijepo da se vodite time "hocemo da toliko studenata prodje/padne".[/quote]

Slazem se, ne bi bilo nimalo lijepo. Samo kazem da si mnogi studenti zamisljaju da mi to tako radimo, sto zapravo nema veze sa stvarnoscu.

Ovo s ECTSovima sam nedavno zamolio da rijesi komisija koja je nedavno osnovana s ciljem rjesavanja raznih (pa i takvih) problema na studijima. Komisija bi s radom trebala biti gotova do kraja veljace (ako se dobro sjecam). Zivi bili, pa vidjeli (ili umrli cekajuci). Pozitivno je da sam danas dobio info da komisija nije sretna s postojanjem takvih diskrepancija, pa valjda nesto i bude od toga.
funkcija (napisa):
Pa nebi bilo ni lijepo da se vodite time "hocemo da toliko studenata prodje/padne".


Slazem se, ne bi bilo nimalo lijepo. Samo kazem da si mnogi studenti zamisljaju da mi to tako radimo, sto zapravo nema veze sa stvarnoscu.

Ovo s ECTSovima sam nedavno zamolio da rijesi komisija koja je nedavno osnovana s ciljem rjesavanja raznih (pa i takvih) problema na studijima. Komisija bi s radom trebala biti gotova do kraja veljace (ako se dobro sjecam). Zivi bili, pa vidjeli (ili umrli cekajuci). Pozitivno je da sam danas dobio info da komisija nije sretna s postojanjem takvih diskrepancija, pa valjda nesto i bude od toga.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 18:45 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote][quote="funkcija"]Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.[/quote]

Pravilo je uvedeno ove godine (proslih godina je bio limit na minimalni ukupni broj bodova na drugom kolokviju, sto se pokazalo lose po drugi semestar).

To ce biti zadaci u drugom kolokviju i oni zadaci u popravnom koji ce odgovarati gradivu drugog kolokvija.

Upravo zbog tog pravila stalno naglasavamo: ozbiljno se uhvatite programiranja i ne cekajte zadnji tren. Postoji uvijet i za izaci na popravni, ne bez razloga! Do sada tog uvijeta prakticki nije bilo i prolaznost na popravnom je bila zanemariva. Jedostavno, programiranje se ne moze savladati u par dana, koliko god intenzivno ucili. Lagano vjezbanje kroz dulji period je daleko bolja opcija.[/quote]

To je meni glupo,što npr.ako ja sve zadatke riješim po 70% jer napravim neke glupe greške(a to bi skužila da pišemo na računalu),znači ja sam pala iako bi skupila ukupno broj bodova za ocjenu 5.
Citat:
funkcija (napisa):
Moze netko reci koji su to zadaci bili prosle godine ?? Ili to vrijedi od ove godine jer ne vidim u lanjskim kolokvijima da su posebno oznaceni ti zadaci za 80%.


Pravilo je uvedeno ove godine (proslih godina je bio limit na minimalni ukupni broj bodova na drugom kolokviju, sto se pokazalo lose po drugi semestar).

To ce biti zadaci u drugom kolokviju i oni zadaci u popravnom koji ce odgovarati gradivu drugog kolokvija.

Upravo zbog tog pravila stalno naglasavamo: ozbiljno se uhvatite programiranja i ne cekajte zadnji tren. Postoji uvijet i za izaci na popravni, ne bez razloga! Do sada tog uvijeta prakticki nije bilo i prolaznost na popravnom je bila zanemariva. Jedostavno, programiranje se ne moze savladati u par dana, koliko god intenzivno ucili. Lagano vjezbanje kroz dulji period je daleko bolja opcija.


To je meni glupo,što npr.ako ja sve zadatke riješim po 70% jer napravim neke glupe greške(a to bi skužila da pišemo na računalu),znači ja sam pala iako bi skupila ukupno broj bodova za ocjenu 5.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:48 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tocno. Kad se zaposlis, objasni sefu da ti bas sve obavljas max. 70% i da ti za to ima dati povisicu (nekakav ekvivalent ocjene 5).
Tocno. Kad se zaposlis, objasni sefu da ti bas sve obavljas max. 70% i da ti za to ima dati povisicu (nekakav ekvivalent ocjene 5).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anamarie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (10:59:19)
Postovi: (87)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 8

PostPostano: 19:06 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Tocno. Kad se zaposlis, objasni sefu da ti bas sve obavljas max. 70% i da ti za to ima dati povisicu (nekakav ekvivalent ocjene 5).[/quote]

Super,onda ću imati vjerojatno 5 ili ću pasti xD

Jeli se računa ovaj zadatak iz prvog kolokvija?
vsego (napisa):
Tocno. Kad se zaposlis, objasni sefu da ti bas sve obavljas max. 70% i da ti za to ima dati povisicu (nekakav ekvivalent ocjene 5).


Super,onda ću imati vjerojatno 5 ili ću pasti xD

Jeli se računa ovaj zadatak iz prvog kolokvija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
boksi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 09. 2011. (16:37:55)
Postovi: (44)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:39 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovaj iz prvog kolokvija je bio "pljugica" pa slutim da se ne računa.
ovaj iz prvog kolokvija je bio "pljugica" pa slutim da se ne računa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 2:39 čet, 17. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamarie"]
To je meni glupo,što npr.ako ja sve zadatke riješim po 70% jer napravim neke glupe greške(a to bi skužila da pišemo na računalu),znači ja sam pala iako bi skupila ukupno broj bodova za ocjenu 5.[/quote]
Moj kriterij je uvijek bio dati minimalno 80% ukoliko se radi o glupim greškama koje se trivijalno skuže kada se piše na računalu. Ispod 80% se dobije samo ako se rade konceptualne greške. Ne mogu sa sigurnošću govoriti za ostale kolege, ali čini mi se da je i njihov kriterij dosta sličan. Prema tome, ne treba biti straha od sitnih grešaka.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="boksi"]ovaj iz prvog kolokvija je bio "pljugica" pa slutim da se ne računa.[/quote]
Točno, ne računa se.
anamarie (napisa):

To je meni glupo,što npr.ako ja sve zadatke riješim po 70% jer napravim neke glupe greške(a to bi skužila da pišemo na računalu),znači ja sam pala iako bi skupila ukupno broj bodova za ocjenu 5.

Moj kriterij je uvijek bio dati minimalno 80% ukoliko se radi o glupim greškama koje se trivijalno skuže kada se piše na računalu. Ispod 80% se dobije samo ako se rade konceptualne greške. Ne mogu sa sigurnošću govoriti za ostale kolege, ali čini mi se da je i njihov kriterij dosta sličan. Prema tome, ne treba biti straha od sitnih grešaka.

Added after 1 minutes:

boksi (napisa):
ovaj iz prvog kolokvija je bio "pljugica" pa slutim da se ne računa.

Točno, ne računa se.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan