Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Programerska sekcija - uvodno predavanje (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 0:59 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Programerska sekcija - uvodno predavanje Citirajte i odgovorite

Počevši s 14.11.2011. pokušat će se formirati [b]studentska programerska sekcija[/b].
Ukratko cilj je izrađivati opipljive veće projekte od početka (ideje, uočene potrebe) do kraja (funkcionalni program sa dokumentiranim kodom i korisničkim priručnikom).

Ako ste zainteresirani ili želite čuti kakve koristi bi vi imali od toga, dođite na [b]uvodno predavanje[/b]. Ono [b]će se održati 14.11.2011. u 20 sati, u dvorani 203[/b].
Počevši s 14.11.2011. pokušat će se formirati studentska programerska sekcija.
Ukratko cilj je izrađivati opipljive veće projekte od početka (ideje, uočene potrebe) do kraja (funkcionalni program sa dokumentiranim kodom i korisničkim priručnikom).

Ako ste zainteresirani ili želite čuti kakve koristi bi vi imali od toga, dođite na uvodno predavanje. Ono će se održati 14.11.2011. u 20 sati, u dvorani 203.





Sekcija plakat.pdf
 Description:

Download
 Filename:  Sekcija plakat.pdf
 Filesize:  16.81 KB
 Downloaded:  306 Time(s)


Programerska sekcija.pdf
 Description:
Prijedlog za osnivanje programerske sekcije

Download
 Filename:  Programerska sekcija.pdf
 Filesize:  53.7 KB
 Downloaded:  436 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 1:27 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?
zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:10 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izvrsna ideja i izvrsno zamisljen i napisan plan. Veliki plus za MO ako zazivi u praksi.
Izvrsna ideja i izvrsno zamisljen i napisan plan. Veliki plus za MO ako zazivi u praksi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 9:16 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?[/quote]

Još se nismo odlučili za održavanje prezentacija za opću publiku.

Svakako planiramo [i]koristiti[/i] alate za verzioniranje. Kako bi ih mogli koristiti, moramo se na sekciji s njima i upoznati. To vjerojatno ne bi bilo teško proširiti na općenito predavanje ako bi postojao interes. Rado bi čuli neki konkretan prijedlog po tom pitanju.

Takav sadržaj ipak ne bi bio u uvodnom predavanju. Prioriteti su novačenje studenata, odabir prvog projekta, i rad na projektu.
GauSs_ (napisa):
zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?


Još se nismo odlučili za održavanje prezentacija za opću publiku.

Svakako planiramo koristiti alate za verzioniranje. Kako bi ih mogli koristiti, moramo se na sekciji s njima i upoznati. To vjerojatno ne bi bilo teško proširiti na općenito predavanje ako bi postojao interes. Rado bi čuli neki konkretan prijedlog po tom pitanju.

Takav sadržaj ipak ne bi bio u uvodnom predavanju. Prioriteti su novačenje studenata, odabir prvog projekta, i rad na projektu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:03 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marvin"][quote="GauSs_"]zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?[/quote]

Još se nismo odlučili za održavanje prezentacija za opću publiku.

Svakako planiramo [i]koristiti[/i] alate za verzioniranje. Kako bi ih mogli koristiti, moramo se na sekciji s njima i upoznati. To vjerojatno ne bi bilo teško proširiti na općenito predavanje ako bi postojao interes. Rado bi čuli neki konkretan prijedlog po tom pitanju.

Takav sadržaj ipak ne bi bio u uvodnom predavanju. Prioriteti su novačenje studenata, odabir prvog projekta, i rad na projektu.[/quote]

Mozete racunati da cu prezentirati [b]git[/b] kada bude trebalo :D

Sto se tice projekta, super bi bilo raditi web crawler. To bi racunarcima dalo malo bolji uvid u HTTP protokol, distribuirane sustave, paralelno programiranje, SSL/TLS, ...
Rezultate crawla mogli bi koristiti numericari i statisticari ;)

Jezici: Python, C/C++
Marvin (napisa):
GauSs_ (napisa):
zvuci jako zanimljivo. imate namjeru prezentirati kakav vcs?


Još se nismo odlučili za održavanje prezentacija za opću publiku.

Svakako planiramo koristiti alate za verzioniranje. Kako bi ih mogli koristiti, moramo se na sekciji s njima i upoznati. To vjerojatno ne bi bilo teško proširiti na općenito predavanje ako bi postojao interes. Rado bi čuli neki konkretan prijedlog po tom pitanju.

Takav sadržaj ipak ne bi bio u uvodnom predavanju. Prioriteti su novačenje studenata, odabir prvog projekta, i rad na projektu.


Mozete racunati da cu prezentirati git kada bude trebalo Very Happy

Sto se tice projekta, super bi bilo raditi web crawler. To bi racunarcima dalo malo bolji uvid u HTTP protokol, distribuirane sustave, paralelno programiranje, SSL/TLS, ...
Rezultate crawla mogli bi koristiti numericari i statisticari Wink

Jezici: Python, C/C++



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 16:11 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih pohvalila kolegu Marvina na zavidnom entuzijazmu i volji i ideji i sve!!!!!


:valovi: :cheering: :disco: :greenstars: :sreca: :bis:
Ja bih pohvalila kolegu Marvina na zavidnom entuzijazmu i volji i ideji i sve!!!!!


Mi smo sareni i veseli! Bodrenje Disco Green stars Trcim u krug od srece! Bis, bis!



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 10:43 pon, 7. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve pohvale za projekt, izgleda jako ozbiljno i potencijalno za budućnost. Šteta što sam diplomiro, al možda dođem na uvodno predavanje, možda kako mogu pomoći :D
Sve pohvale za projekt, izgleda jako ozbiljno i potencijalno za budućnost. Šteta što sam diplomiro, al možda dođem na uvodno predavanje, možda kako mogu pomoći Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
seba04
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 07. 2009. (22:53:35)
Postovi: (6)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 13:17 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolko je predznanje potrebo/ koja godina studija???
Kolko je predznanje potrebo/ koja godina studija???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 15:55 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? :)

Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda :)


Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama ;)
Pozdrav

Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? Smile

Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda Smile


Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:11 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bih takodjer volio vidjeti nekakav sazetak sastanka buduci da nisam u mogucnosti prisustvovati
ja bih takodjer volio vidjeti nekakav sazetak sastanka buduci da nisam u mogucnosti prisustvovati



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:12 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="insane_raver"]Pozdrav

Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? :)

Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda :)


Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama ;)[/quote]

Potpisujem.
insane_raver (napisa):
Pozdrav

Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? Smile

Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda Smile


Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama Wink


Potpisujem.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 16:21 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="seba04"]Kolko je predznanje potrebo/ koja godina studija???[/quote]

Bilo bi lijepo kad biste znali nešto programirati. Ali u svakom slučaju možete doći na uvodno predavanje pa ćemo popričati.

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="insane_raver"]Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? :)
Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda :)
Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama ;)[/quote]

[quote="GauSs_"]ja bih takodjer volio vidjeti nekakav sazetak sastanka buduci da nisam u mogucnosti prisustvovati[/quote]

[quote="Crazylamb1"]Potpisujem.[/quote]

Probat ćemo nešto smisliti. Ja sam mislio da su kolokviji bili zadnja dva tjedna pa sam tako odabrao datum - da bude nakon kolokvija. Žao mi je što sam pogriješio.

Vidimo se večeras!
seba04 (napisa):
Kolko je predznanje potrebo/ koja godina studija???


Bilo bi lijepo kad biste znali nešto programirati. Ali u svakom slučaju možete doći na uvodno predavanje pa ćemo popričati.

Added after 4 minutes:

insane_raver (napisa):
Jel bi mogla neka dobra duša napisat sažetak prvog sastanska, nekakav zapisnik napraviti il nekaj ? Smile
Ima nas zainteresiranih al sutra nam kolokvij pa ne mrdamo nikuda Smile
Puno Puno hvala unaprijed dobroj duši/dušama Wink


GauSs_ (napisa):
ja bih takodjer volio vidjeti nekakav sazetak sastanka buduci da nisam u mogucnosti prisustvovati


Crazylamb1 (napisa):
Potpisujem.


Probat ćemo nešto smisliti. Ja sam mislio da su kolokviji bili zadnja dva tjedna pa sam tako odabrao datum - da bude nakon kolokvija. Žao mi je što sam pogriješio.

Vidimo se večeras!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 12:44 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo približnog sažetka jučerašnjeg predavanja.

Okupio se vrlo lijep broj studenata. Slab sam u procjenama, ali vjerujem da je bilo više od 20 zainteresiranih. Predavaonica 203 je bila puna.

Cilj predavanja bio je:[list][*]Predstaviti sekciju i ponoviti informacije napisane u prijedlogu sa nekim osobnim osvrtima.
[*]Vidjeti koliko je interesa za sekciju.[/list:u]
[i]1. slajd[/i]: [b]Predstavljanje[/b]
[i]2. slajd[/i]: [b]Motivacija[/b]. Moje iskustvo s programiranjem i programiranjem na matematici. Ideja za učenje kroz rad na zaokruženim projektima. Cjelina je veća od zbroja dijelova - u timu se mogu ostvariti projekti koji su prekomplicirani ili predugotrajni za pojedinca. Iskustvo iz perioda traženja posla
[i]3. slajd[/i]: [b]Ideja programerske sekcije[/b] - okupiti zainteresirane programere i raditi na zaokruženim većim projektima kako bi naučili i družili se.
[i]4. slajd[/i]: [b]Formalni ciljevi[/b] ranije navedeni u prijedlogu. Kako bi to moglo funkcionirati u stvarnom okruženju
[i]5. slajd[/i]: [b]Planovi za prvu godinu[/b]. Dobra vijest: ostvareno 3/4 točke za prvu godinu - studenti su došli na sekciju, to znači da su svjesni da ona postoji. Osigurali smo neformalnu suradnju s fakultetom i imamo na raspolaganju učionicu 203 za termine ponedjeljak u 8 sati. Ostaje najvažnije i najteže: ostvariti prvi projekt. Ako to ne uspijemo, sekcija nema smisla.
[i]6. slajd[/i]: [b]Planovi za drugu godinu[/b]. Zašto su važni. Posebno spomenuti da je očekivano da svi koji su danas ovdje neće moći ili željeti kontinuirano raditi cijelu godinu i da je važno održati barem nekakvu bazu studenata. Širenje će se dogoditi kad napravimo stvaran posao. Kad se vidi da stvarno radimo nešto korisno, studenti će doći ili se vratiti.
[i]7. slajd[/i]: [b]Planovi za dugi rok[/b] (3.-10. godina). Kako bi to moglo izgledati i kako bi mogli doći do toga?
[i]8. slajd[/i]: [b]Pregled planova[/b] u vremenskom dijagramu (slika 1 iz prijedloga)
[i]9. slajd[/i]: [b]Što dobivam od sekcije?[/b] Koristi od sekcije.
[i]10. slajd[/i]: [b]Što stvarno dobivam od sekcije?[/b] Realna očekivanja. Stvarni život i tržište rada. Važnost neformalnih znanja koja se stječu (rad u timu, socijalne vještine, organizacija i slično). Ne postoje laki put do vještine. Svaka vještina treba puno vježbe i rada. Vjerojatnost velikih uspjeha raste s brojem pokušaja (i puno malih neuspjeha).
[i]11. slajd[/i]: [b]Struktura sekcije[/b]. Uloge članova u sekciji. Komunikacija službenih informacija s vanjskim svijetom.
[i]12. slajd[/i]: Prikaz strukture sekcije, način rada i komunikacije (slika 2 iz prijedloga)
[i]13. slajd[/i]: [b]Projekti - što je najvažnije za projekte[/b] i zašto?
[i]14. slajd[/i]: [b]Primjeri projekata[/b] - o čemu ustvari pričamo i što mislim kad pričam o "projektima".
[i]15. slajd[/i]: [b]Pitanja i razmjena mišljenja[/b]. Kolege su spomenule Android, važnost učenja frameworkova, želju za predavanjem na temu revision control sistema. Odgovoreno je približno da su sve to važne stvari i da se moraju učiti usput, kako se radi na projektu. Postavilo se pitanje mogućnosti pridruživanja manje vještih ili mlađih studenata. Odgovoreno je približno da su oni dobrodošli, da se neće držati posebna predavanja za njih. Pokušat ćemo balansirati svaki tim po vještinama. Uvijek će biti manje vještih i tu smo da učimo. Njima će se zadavati manje zahtjevni dijelovi projekata s kojima će se oni mučiti ali ih na kraju savladati. Pričalo se o mogućnostima registracije udruge (plan za 2. godinu). Mogućnost profitabilnosti. Znači pričalo se o sekciji i programiranju općenito.

Moj dojam:[list][*]Vjerujem da broj studenata koji su došli na uvodno predavanje pokazuje da postoji potreba za takvom inicijativom.
[*]Mislim da su već prvi puta studenti nešto pitali i saznali (što možda inače ne bi imali priliku ili se ne bi sjetili bez poticaja)
[*]Ja sam već prvi put upoznao: osobu koja je stalno zaposlena kao PHP programer, osobu koja je radila modul za projekt koji se koristi na Ruđeru.
[*]Saznao sam za eStudent programerski natječaj koji financira pobjednički projekt
[*]Ukratko, ja sam jako zadovoljan.
[/list:u]
Evo približnog sažetka jučerašnjeg predavanja.

Okupio se vrlo lijep broj studenata. Slab sam u procjenama, ali vjerujem da je bilo više od 20 zainteresiranih. Predavaonica 203 je bila puna.

Cilj predavanja bio je:
  • Predstaviti sekciju i ponoviti informacije napisane u prijedlogu sa nekim osobnim osvrtima.
  • Vidjeti koliko je interesa za sekciju.

1. slajd: Predstavljanje
2. slajd: Motivacija. Moje iskustvo s programiranjem i programiranjem na matematici. Ideja za učenje kroz rad na zaokruženim projektima. Cjelina je veća od zbroja dijelova - u timu se mogu ostvariti projekti koji su prekomplicirani ili predugotrajni za pojedinca. Iskustvo iz perioda traženja posla
3. slajd: Ideja programerske sekcije - okupiti zainteresirane programere i raditi na zaokruženim većim projektima kako bi naučili i družili se.
4. slajd: Formalni ciljevi ranije navedeni u prijedlogu. Kako bi to moglo funkcionirati u stvarnom okruženju
5. slajd: Planovi za prvu godinu. Dobra vijest: ostvareno 3/4 točke za prvu godinu - studenti su došli na sekciju, to znači da su svjesni da ona postoji. Osigurali smo neformalnu suradnju s fakultetom i imamo na raspolaganju učionicu 203 za termine ponedjeljak u 8 sati. Ostaje najvažnije i najteže: ostvariti prvi projekt. Ako to ne uspijemo, sekcija nema smisla.
6. slajd: Planovi za drugu godinu. Zašto su važni. Posebno spomenuti da je očekivano da svi koji su danas ovdje neće moći ili željeti kontinuirano raditi cijelu godinu i da je važno održati barem nekakvu bazu studenata. Širenje će se dogoditi kad napravimo stvaran posao. Kad se vidi da stvarno radimo nešto korisno, studenti će doći ili se vratiti.
7. slajd: Planovi za dugi rok (3.-10. godina). Kako bi to moglo izgledati i kako bi mogli doći do toga?
8. slajd: Pregled planova u vremenskom dijagramu (slika 1 iz prijedloga)
9. slajd: Što dobivam od sekcije? Koristi od sekcije.
10. slajd: Što stvarno dobivam od sekcije? Realna očekivanja. Stvarni život i tržište rada. Važnost neformalnih znanja koja se stječu (rad u timu, socijalne vještine, organizacija i slično). Ne postoje laki put do vještine. Svaka vještina treba puno vježbe i rada. Vjerojatnost velikih uspjeha raste s brojem pokušaja (i puno malih neuspjeha).
11. slajd: Struktura sekcije. Uloge članova u sekciji. Komunikacija službenih informacija s vanjskim svijetom.
12. slajd: Prikaz strukture sekcije, način rada i komunikacije (slika 2 iz prijedloga)
13. slajd: Projekti - što je najvažnije za projekte i zašto?
14. slajd: Primjeri projekata - o čemu ustvari pričamo i što mislim kad pričam o "projektima".
15. slajd: Pitanja i razmjena mišljenja. Kolege su spomenule Android, važnost učenja frameworkova, želju za predavanjem na temu revision control sistema. Odgovoreno je približno da su sve to važne stvari i da se moraju učiti usput, kako se radi na projektu. Postavilo se pitanje mogućnosti pridruživanja manje vještih ili mlađih studenata. Odgovoreno je približno da su oni dobrodošli, da se neće držati posebna predavanja za njih. Pokušat ćemo balansirati svaki tim po vještinama. Uvijek će biti manje vještih i tu smo da učimo. Njima će se zadavati manje zahtjevni dijelovi projekata s kojima će se oni mučiti ali ih na kraju savladati. Pričalo se o mogućnostima registracije udruge (plan za 2. godinu). Mogućnost profitabilnosti. Znači pričalo se o sekciji i programiranju općenito.

Moj dojam:
  • Vjerujem da broj studenata koji su došli na uvodno predavanje pokazuje da postoji potreba za takvom inicijativom.
  • Mislim da su već prvi puta studenti nešto pitali i saznali (što možda inače ne bi imali priliku ili se ne bi sjetili bez poticaja)
  • Ja sam već prvi put upoznao: osobu koja je stalno zaposlena kao PHP programer, osobu koja je radila modul za projekt koji se koristi na Ruđeru.
  • Saznao sam za eStudent programerski natječaj koji financira pobjednički projekt
  • Ukratko, ja sam jako zadovoljan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:52 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zvuci super :) Planiram se prikljuciti, no cijeli sljedeci tjedan me nema, pa dolazim na sastanak 28.11.

Vidimo se
Zvuci super Smile Planiram se prikljuciti, no cijeli sljedeci tjedan me nema, pa dolazim na sastanak 28.11.

Vidimo se


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 13:31 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na sažetku, sljedeći ponedjeljak u 20h sam gore :)
Vidimo se
Puno hvala na sažetku, sljedeći ponedjeljak u 20h sam gore Smile
Vidimo se


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 17:29 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda bi Marvin mogao rezevirati vecu ucionu :p
onda bi Marvin mogao rezevirati vecu ucionu :p



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2009. (19:18:15)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 18:29 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

odlična ideja dolazim također na sljedeće predavanje(sastanak) :D i ja mislim da će trebat veća predavaonica :D
odlična ideja dolazim također na sljedeće predavanje(sastanak) Very Happy i ja mislim da će trebat veća predavaonica Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marvin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 12. 2006. (15:46:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
52 = 56 - 4

PostPostano: 10:47 uto, 22. 11. 2011    Naslov: Drugi sastanak 21.11.2011. Citirajte i odgovorite

Evo približnog sažetka jučerašnjeg sastanka:

Okupilo se manje studenata nego prvi puta - oko 20. Čini se da će još 1-2 otkazati do idućeg sastanka.

Cilj sastanka bio je:[list][*]Dogovoriti pravila igre
[*]Dogovoriti grubi vremenski plan rada za ovaj semestar
[*]Predložiti i odabrati projekte koje ćemo raditi
[/list:u]
Plan idućeg sastanka 28.11. je:[list][*]Razraditi odabrane projektne teme i dogovoriti funkcionalnost koju želimo ostvariti
[*]Raspoređivanja studenata u projektne timove[/list:u]
Evo približnog sažetka jučerašnjeg sastanka:

Okupilo se manje studenata nego prvi puta - oko 20. Čini se da će još 1-2 otkazati do idućeg sastanka.

Cilj sastanka bio je:
  • Dogovoriti pravila igre
  • Dogovoriti grubi vremenski plan rada za ovaj semestar
  • Predložiti i odabrati projekte koje ćemo raditi

Plan idućeg sastanka 28.11. je:
  • Razraditi odabrane projektne teme i dogovoriti funkcionalnost koju želimo ostvariti
  • Raspoređivanja studenata u projektne timove


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Razno Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan