Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prakticni kolokvij - 2011
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:21 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Prakticni kolokvij - 2011 Citirajte i odgovorite

Na sluzbenoj stranici objavljeni su bodovi po zadacima.

Prvi kolokvij ce se skoro sigurno odrzati u srijedu 7.12. i cetvrtak 8.12., a drugi pokusaj ce biti u srijedu 14.12. i cetvrtak 15.12.
Na sluzbenoj stranici objavljeni su bodovi po zadacima.

Prvi kolokvij ce se skoro sigurno odrzati u srijedu 7.12. i cetvrtak 8.12., a drugi pokusaj ce biti u srijedu 14.12. i cetvrtak 15.12.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 15:03 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?
Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:10 pon, 14. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"]Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?[/quote]

Postovana kolegice, pravilo o dva izlaska upisano je u program kolegija i kao takvo ne moze se mijenjati u ovom semestru.
chinchi (napisa):
Imam pitanje za asistenta. S obzirom da je položen praktični zadatak uvjet za izlazak na drugi kolokvij i/ili popravni, očito polaganje praktičnih zadataka ne može biti u prvom mjesecu, i to je u redu.
E sad, htjela bih pitati postoji li mogucnost da se organizira još jedan rok u 1. mjesecu, recimo nakon drugog kolokvija ili nakon popravnog, na koji bi barem mogli izaći ljudi koji su u prva dva roka položili s nekim manjim brojem bodova praktične zadatke, ono, 5 ili 10. Jer za manji broj bodova nije problem naučit, al sam kroz pricu s kolegama shvatila da se svi žale kako neće stić napravit one zadatke koji nose više bodova, a trebat će im, bilo za višu ocjenu, bilo za prolaz.
Posebno mi s profesorskog smjera imamo problem, jer nam je sljedećih nekoliko tjedana gužva, prakse, seminari, kolokviji iz društvenih predmeta, a ustvari malo toga ostaje za polagat u prvom mjesecu. A onima koji nisu u gužvi, trebalo bi im bit svejedno.
Pa eto, jel bi se to moglo tako napravit?


Postovana kolegice, pravilo o dva izlaska upisano je u program kolegija i kao takvo ne moze se mijenjati u ovom semestru.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
chinchi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 02. 2005. (00:15:30)
Postovi: (B2)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 5

PostPostano: 0:23 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.
U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:45 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="chinchi"]U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.[/quote]

Iako vi mozda mislite da bi bilo bolje imati 2. prakticni za vrijeme kolokvija izmedju 2. kolokvija i popravnog, ja nazalost ne mislim tako. Naroctio nakon proslogodisnjeg iskustva. Prosle smo godine to dopustili u nadi da ce studenti bolje nauciti, ali smo se poprilicno razocarali. Takodjer, imali smo proceduralnih problema jer je prakticni kolokvij uvjet za 2. kolokvij.

Stoga, ove smo se godine odlucili drzati pravila i staviti drugi pokusaj prakticnog kolokvija prije 2. kolokvija.
chinchi (napisa):
U redu, nisam mislila da u tome može biti problem, s obzirom da se na našem faksu većinom moglo sve dogovorit s profesorima i asistentima, al barem sam probala iznijet prijedlog.
Mislim, prošle godine su bila dva roka praktičnih, al je drugi bio u prvom mjesecu, nakon drugog kolokvija, ako se ne varam, isto zbog internog dogovora sa studentima.


Iako vi mozda mislite da bi bilo bolje imati 2. prakticni za vrijeme kolokvija izmedju 2. kolokvija i popravnog, ja nazalost ne mislim tako. Naroctio nakon proslogodisnjeg iskustva. Prosle smo godine to dopustili u nadi da ce studenti bolje nauciti, ali smo se poprilicno razocarali. Takodjer, imali smo proceduralnih problema jer je prakticni kolokvij uvjet za 2. kolokvij.

Stoga, ove smo se godine odlucili drzati pravila i staviti drugi pokusaj prakticnog kolokvija prije 2. kolokvija.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ledicka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2011. (19:31:34)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:51 uto, 15. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala :)
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:39 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ledicka"]Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala :)[/quote]

Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU
Ledicka (napisa):
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile


Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 10:51 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[i]20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.[/i]

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?
20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:55 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Atomised"][i]20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.[/i]

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?[/quote]

na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi
Atomised (napisa):
20. Konvertirajte vrijednost varijable CODE s adrese $6000 iz sedmosegmentnog oblika (pogledati vježbe za objašnjenje) u decimalan broj te spremite rezultat na adresu $6010.

Hoćemo li na praktičnom dobiti onu "tablicu" koja povezuje sedmosegmentni oblik i decimalne brojeve?

I još nešto... Smijemo li na praktičnom koristiti help simulatora?


na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?


Zadnja promjena: GauSs_; 13:00 sri, 16. 11. 2011; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 11:05 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlično, hvala.
Odlično, hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ledicka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2011. (19:31:34)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:11 sri, 16. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="Ledicka"]Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala :)[/quote]

Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU[/quote]

Hvala :))
GauSs_ (napisa):
Ledicka (napisa):
Mozemo li jos uvijek 'zanemariti' 6. zadatak ili cemo to naknadno obraditi? Hvala Smile


Mozete zanemariti, a mozete i iskoristiti instrukcije MULS/MULU


Hvala Smile)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
satja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 05. 2010. (10:44:17)
Postovi: (F1)16
Sarma = la pohva - posuda
73 = 78 - 5

PostPostano: 10:18 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]
na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi[/quote]

Pretpostavljam da ćemo te primjere s vježbi smjeti čitati na webu?
GauSs_ (napisa):

na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi


Pretpostavljam da ćemo te primjere s vježbi smjeti čitati na webu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fejky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2010. (16:53:45)
Postovi: (3D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 10:29 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, nece se uopce moci pristupiti vanjskoj mrezi. Pisati ce se pod tudim accountom na kojem ce biti vjezbe (koliko sam ja shvatio) ili cemo dobiti adresu od grade racunala na unutranjoj mrezi.
Ne, nece se uopce moci pristupiti vanjskoj mrezi. Pisati ce se pod tudim accountom na kojem ce biti vjezbe (koliko sam ja shvatio) ili cemo dobiti adresu od grade racunala na unutranjoj mrezi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 10:37 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? :D Pomaže kod nekih zadataka...
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 13:30 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]
na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi[/quote]
GauSs_ (napisa):

na prakticnom smijete koristiti help simulatora i sve primjere sa vjezbi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ledicka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2011. (19:31:34)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:27 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim :)
Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:30 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ledicka"]Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim :)[/quote]

U pravu ste

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

[quote="Atomised"]Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? :D Pomaže kod nekih zadataka...[/quote]

da
Ledicka (napisa):
Postovani, u primjeru gr-v7-2010_02b.x68 , redak 15, kod instrukcije LEA, mislim da postoji greska te da bi umjesto A0 trebalo pisati A1. Ispravite me ako grijesim Smile


U pravu ste

Added after 10 minutes:

Atomised (napisa):
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...


da



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ledicka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2011. (19:31:34)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:31 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala :)
Takodjer, u primjeru gr-v8-2010_01.x68 program dodaje na kraj liste ITEM, iako vec postoji u listi, a u zadatku pise da ga ne treba dodati. Moze li se to izbjeci tako da zamijenimo zadnja 2 retka u petlji? Hvala :)
Hvala Smile
Takodjer, u primjeru gr-v8-2010_01.x68 program dodaje na kraj liste ITEM, iako vec postoji u listi, a u zadatku pise da ga ne treba dodati. Moze li se to izbjeci tako da zamijenimo zadnja 2 retka u petlji? Hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
VRS1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2011. (19:50:45)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:07 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?
Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?



_________________
Ako postoji riješenje problema, ne treba se nervirati. A pogotovo se ne treba nervirati ako riješenje problema ne postoji.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 18:27 sub, 3. 12. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"]
[quote="Atomised"]Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? :D Pomaže kod nekih zadataka...[/quote]

da[/quote]

Hvala. :)

[quote="VRS1"]Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?[/quote]

U rješenju ti je zapravo nebitno što se nalazi na 6024 jer je duljina liste 1 i to više ne spada u listu. Ne udvostručavaš vrijednost onog što je iza ITEMa, nemoj tako gledati na to, nego zamisli da si izbacila ITEM i onda ponovo napisala listu na isto mjesto gdje je i bila, samo s novom duljinom i bez ITEMa.
GauSs_ (napisa):

Atomised (napisa):
Mene zanima smijemo li imati (prazan) papir i olovku? Very Happy Pomaže kod nekih zadataka...


da


Hvala. Smile

VRS1 (napisa):
Imam pitanje u vezi praktičnog zadatka br. 26. Kad se iz liste izbacuje item, trebaju li se sve vrijednosti nakon njega pomaknuti prema lijevo? Tada nova lista ima duljinu: prijašnja duljina -1 . U primjeru koji je postavljen na stranici zadržana je udvostručena prijašnja vrijednost (3f3f) te je smanjena duljina liste za 1. Za neku veću duljinu liste to predstavlja problem jer ukoliko udvostručimo vrijednost iza itema duljina liste ostaje ista. Treba li se dužina liste u tom zadatku mijenjati?


U rješenju ti je zapravo nebitno što se nalazi na 6024 jer je duljina liste 1 i to više ne spada u listu. Ne udvostručavaš vrijednost onog što je iza ITEMa, nemoj tako gledati na to, nego zamisli da si izbacila ITEM i onda ponovo napisala listu na isto mjesto gdje je i bila, samo s novom duljinom i bez ITEMa.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan