Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

KDE/X problem sa fontovima u maloj nehomogenoj mrezi

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:52 ned, 4. 4. 2004    Naslov: KDE/X problem sa fontovima u maloj nehomogenoj mrezi Citirajte i odgovorite

DAKLE :)
Imam jednu saroliku mrezu od 3 debian racunala. Server woody (nazovimo ga A), improvizirani x-terminal (isto woody - B) i sarge na laptopu (C).

A - AMDK6, woody, xserver-xfree86 (updatean iz woodya), router, exportea homeove
B - P75, woody, xserver-s3 (problem sa graf. kart., pa fallbackao na 3.3), x-terminal koji dize kde2, tj 3 sa A i C
C - Compaq Presario 700 (laptop) sa S3-ovim updateom drivera (zbog problema sa openofficeom), sarge distribucija alii sa woody xserver-xfree86 paketom zbog problema sa zadnjom verzijom xservera.

Dakle: konsole kde-a 3 na C se tuzi da ne zna gdje su mu odgovarajuci fontovi (koje kcontrol normalno "vidi") i ne zna za znak "-" (i jos neke). Ukoliko taj isti konsole dignem exportan na A onda je sve u redu (iako prijavljuje istu gresku). A, B i C imaju POTPUNO sinkoronizirane font package.
Nadalje: :)
Zahvaljujuci bug-u u xserver-xfree86 packageu za sarge (na C), prinudjen sam koristiti isti x-server na njemu kao i na A (dakle woody verzija)
Dakle: isti xserver na dva razlicita stroja pokrece istu aplikaciju (fizicki) i jedan zna za neke znakove poput "-" i sl., a drugi koji natively radi na kde3 to ne zna.
NADALJE: :D
Od kako sam updateo kde sa 2 na 3.1
na B prije nekoliko dana, fontovi koji prikazuju npr. ovaj tekst koji upravo pisem su blago posizili na serveru A. Tako da umjesto "KDE" opera ispisuje ".D("
Ukoliko se cijeli kde2 sa A digne na x-terminalu B onda se ti fontovi normalno ispisuju (iako ako se opera digne sa A na B onda fontovi ostaju skremblani). B radi na xserver-s3 paketu (dakle stara 3.3 verzija X-servera) zbog problema sa kompatibilnostima graf. kartice. S druge strane mozilla-firebird dignut na B sa C ima TOTALNO skrambleane fontove iako imaju iste font-package.

Huh? :?

Ne znam... Najvise me zbunjuje nepravilna distribucija gresaka.
OK: problem opere na A moze biti iskljucivo stvar xservera. Ali kakve to ima veze sa instalacijom kde-a3 na B ?
Mozilla-firebird koji normalno radi na A i C mozda nije dizajnirana da radi normalno i na xserverima 3.3.x familije. Iako.. fontovi su isti?
Problem konsolea na B se eliminira exportanjem na neki od drugih strojeva. KDE? Iako openoffice.org ima isti problem sa "fontovima" kao gorenavedena kde-native aplikacija iako on sam nije kde-native.
Cekati update? Pretostavljam da sam dobro podesio tastaturu i country settingse (virtual consolei na fb-u npr normalno rade)
DAKLE Smile
Imam jednu saroliku mrezu od 3 debian racunala. Server woody (nazovimo ga A), improvizirani x-terminal (isto woody - B) i sarge na laptopu (C).

A - AMDK6, woody, xserver-xfree86 (updatean iz woodya), router, exportea homeove
B - P75, woody, xserver-s3 (problem sa graf. kart., pa fallbackao na 3.3), x-terminal koji dize kde2, tj 3 sa A i C
C - Compaq Presario 700 (laptop) sa S3-ovim updateom drivera (zbog problema sa openofficeom), sarge distribucija alii sa woody xserver-xfree86 paketom zbog problema sa zadnjom verzijom xservera.

Dakle: konsole kde-a 3 na C se tuzi da ne zna gdje su mu odgovarajuci fontovi (koje kcontrol normalno "vidi") i ne zna za znak "-" (i jos neke). Ukoliko taj isti konsole dignem exportan na A onda je sve u redu (iako prijavljuje istu gresku). A, B i C imaju POTPUNO sinkoronizirane font package.
Nadalje: Smile
Zahvaljujuci bug-u u xserver-xfree86 packageu za sarge (na C), prinudjen sam koristiti isti x-server na njemu kao i na A (dakle woody verzija)
Dakle: isti xserver na dva razlicita stroja pokrece istu aplikaciju (fizicki) i jedan zna za neke znakove poput "-" i sl., a drugi koji natively radi na kde3 to ne zna.
NADALJE: Very Happy
Od kako sam updateo kde sa 2 na 3.1
na B prije nekoliko dana, fontovi koji prikazuju npr. ovaj tekst koji upravo pisem su blago posizili na serveru A. Tako da umjesto "KDE" opera ispisuje ".D("
Ukoliko se cijeli kde2 sa A digne na x-terminalu B onda se ti fontovi normalno ispisuju (iako ako se opera digne sa A na B onda fontovi ostaju skremblani). B radi na xserver-s3 paketu (dakle stara 3.3 verzija X-servera) zbog problema sa kompatibilnostima graf. kartice. S druge strane mozilla-firebird dignut na B sa C ima TOTALNO skrambleane fontove iako imaju iste font-package.

Huh? Confused

Ne znam... Najvise me zbunjuje nepravilna distribucija gresaka.
OK: problem opere na A moze biti iskljucivo stvar xservera. Ali kakve to ima veze sa instalacijom kde-a3 na B ?
Mozilla-firebird koji normalno radi na A i C mozda nije dizajnirana da radi normalno i na xserverima 3.3.x familije. Iako.. fontovi su isti?
Problem konsolea na B se eliminira exportanjem na neki od drugih strojeva. KDE? Iako openoffice.org ima isti problem sa "fontovima" kao gorenavedena kde-native aplikacija iako on sam nije kde-native.
Cekati update? Pretostavljam da sam dobro podesio tastaturu i country settingse (virtual consolei na fb-u npr normalno rade)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 18:41 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nastavak problema:
zna li netko kako natjerati xservere generacije 3.3.X da "normalno" ispisuju fontove koje koriste, npr. mozilla-firefox i vim-gtk :?: :?
Nastavak problema:
zna li netko kako natjerati xservere generacije 3.3.X da "normalno" ispisuju fontove koje koriste, npr. mozilla-firefox i vim-gtk Question Confused



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 19:26 ned, 11. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETID OSADE"]Nastavak problema:
zna li netko kako natjerati xservere generacije 3.3.X da "normalno" ispisuju fontove koje koriste, npr. mozilla-firefox i vim-gtk :?: :?[/quote]

Upgraedas na nesto na cemu radi :)

4.x


'ave fun!


Sinisa
ZELENIZUBNAPLANETID OSADE (napisa):
Nastavak problema:
zna li netko kako natjerati xservere generacije 3.3.X da "normalno" ispisuju fontove koje koriste, npr. mozilla-firefox i vim-gtk Question Confused


Upgraedas na nesto na cemu radi Smile

4.x


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 0:37 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nazalost, graficka kartica od tog stroja nije podrzana u 4.x serverima (nego samo u woody 3.3 xserver-svga paketu :()
Nazalost, graficka kartica od tog stroja nije podrzana u 4.x serverima (nego samo u woody 3.3 xserver-svga paketu Sad)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 4:43 pon, 12. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETID OSADE"]Nazalost, graficka kartica od tog stroja nije podrzana u 4.x serverima (nego samo u woody 3.3 xserver-svga paketu :()[/quote]

Sta je to neka SVG-Afganistan kartica?

dakle... zar ne podrzavaju i stariji Xi xfs-tt ili kak se vec zove?


mislim da bi ti to trebalo raditi...


'ave fun!


Sinisa
ZELENIZUBNAPLANETID OSADE (napisa):
Nazalost, graficka kartica od tog stroja nije podrzana u 4.x serverima (nego samo u woody 3.3 xserver-svga paketu Sad)


Sta je to neka SVG-Afganistan kartica?

dakle... zar ne podrzavaju i stariji Xi xfs-tt ili kak se vec zove?


mislim da bi ti to trebalo raditi...


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 14:40 ned, 18. 7. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

smanjivanje rezolucije u korist broja boja je rijesio problem fontova :shock: :roll:

:boliglava:

(kde problem se rjesio automagically poslije par updatea)
smanjivanje rezolucije u korist broja boja je rijesio problem fontova Shocked Rolling Eyes

Boli glava

(kde problem se rjesio automagically poslije par updatea)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan