Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pine na Studentu

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:04 pon, 23. 12. 2002    Naslov: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.

Stvar se nalazi u ~vsego/shared/. Da bi koristili taj pine umjesto sluzbenog (verzija 3.93, od prije sest i pol godina! ;)), najbolje je da u .kshrc dodate negdje na pocetak ~vsego/shared/ (vazno je da je prije /student1/Local/bin). Naravno, to je za one koji koriste ksh; ostali - ako su znali staviti drugi shell, znat ce ovo i bez mene. :D

Drugi nacin je da si stavite negdje (.profile ili .kshrc) aliase za pine, pico i pilot. Pod kshom...

[code:1]alias pine=/student1/vsego/shared/pine
alias pico=/student1/vsego/shared/pico
alias pilot=/student1/vsego/shared/pilot[/code:1]

Ako vas zanima sto se promijenilo u kojoj verziji, pogledajte [url=http://www.washington.edu/pine/changes.html]ovdje[/url].

Pozdrav svima, uz zelju da vas posjeti Djed Mraz ljepsi od mog avatara... ;)

P.S. Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).
Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.

Stvar se nalazi u ~vsego/shared/. Da bi koristili taj pine umjesto sluzbenog (verzija 3.93, od prije sest i pol godina! Wink), najbolje je da u .kshrc dodate negdje na pocetak ~vsego/shared/ (vazno je da je prije /student1/Local/bin). Naravno, to je za one koji koriste ksh; ostali - ako su znali staviti drugi shell, znat ce ovo i bez mene. Very Happy

Drugi nacin je da si stavite negdje (.profile ili .kshrc) aliase za pine, pico i pilot. Pod kshom...

Kod:
alias pine=/student1/vsego/shared/pine
alias pico=/student1/vsego/shared/pico
alias pilot=/student1/vsego/shared/pilot


Ako vas zanima sto se promijenilo u kojoj verziji, pogledajte ovdje.

Pozdrav svima, uz zelju da vas posjeti Djed Mraz ljepsi od mog avatara... Wink

P.S. Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 20:59 pet, 27. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.[/quote]

Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?

[quote="vsego"]Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).[/quote]

Evo jedno lamersko, luzersko, promaseno i u svakome pogledu glupo pitanje: zar postoji na studentu IMAP server? Evo sto ja dobivam:

[code:1]telnet student.math.hr 143
Connecting To student.math.hr...Could not open a connection to host on port 143: Connect failed[/code:1]
vsego (napisa):
Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.


Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?

vsego (napisa):
Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).


Evo jedno lamersko, luzersko, promaseno i u svakome pogledu glupo pitanje: zar postoji na studentu IMAP server? Evo sto ja dobivam:

Kod:
telnet student.math.hr 143
Connecting To student.math.hr...Could not open a connection to host on port 143: Connect failed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:50 sub, 28. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"][quote="vsego"]Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.[/quote]

Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?[/quote]

Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... ;) U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).

[quote="venovako"][quote="vsego"]Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).[/quote]

Evo jedno lamersko, luzersko, promaseno i u svakome pogledu glupo pitanje: zar postoji na studentu IMAP server? Evo sto ja dobivam:

[code:1]telnet student.math.hr 143
Connecting To student.math.hr...Could not open a connection to host on port 143: Connect failed[/code:1][/quote]

Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). 8) Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... :) Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...

Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. :( Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. :?
venovako (napisa):
vsego (napisa):
Neki znaju, a neki ne, pa evo i polusluzbeno.

Daklem, postoji "divlja" instalacija Pinea (cit. za osobnu upotrebu; nista ne garantiram) koju sam voljan dati pucanstvu na upotrebu. Danas je to upgradeano sa verzije 4.44 na 4.51.


Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?


Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... Wink U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).

venovako (napisa):
vsego (napisa):
Ako netko natjera PC-Pine da radi sa Studentom preko IMAPa, bilo bi lijepo da ovdje posta uputstva i/ili svoj config file (pazite na osobne podatke!).


Evo jedno lamersko, luzersko, promaseno i u svakome pogledu glupo pitanje: zar postoji na studentu IMAP server? Evo sto ja dobivam:

Kod:
telnet student.math.hr 143
Connecting To student.math.hr...Could not open a connection to host on port 143: Connect failed


Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). Cool Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... Smile Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...

Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. Sad Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 9:53 sub, 28. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... ;) U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).[/quote]

Inace, prosti mene bijedna, jel mi mozes rastumacit sto znaci ovaj mail koji dobijem nakon Pine sesije (ako vec nije prisutan u mailboxu):

[code:1]From MAILER-DAEMON Sat Dec 28 09:11:27 2002
Date: 28 Dec 2002 09:11:27 +0100
From: Mail System Internal Data <MAILER-DAEMON@student.math.hr>
Subject: DON'T DELETE THIS MESSAGE -- FOLDER INTERNAL DATA
Message-ID: <1041063087@student.math.hr>
X-IMAP: 1041063009 0000000002
Status: RO

This text is part of the internal format of your mail folder, and is not
a real message. It is created automatically by the mail system software.
If deleted, important folder data will be lost, and it will be re-created
with the data reset to initial values.[/code:1]

A sto se tice bezobraznih prohtijeva za pisi-brisi anarhijom, bojim se da cu se vratit u stone age Pinea 3.9 ili cak elma, jer ovo iritira. Jednom, kad sam divnim cudom nekako skompajlirao mutt na studentu, dobivao sam slicne nebuloze, pa izgleda da ti noviji programi imaju neku zajednicku promasenu viziju.

[quote="vsego"]Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). 8) Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... :) Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...[/quote]

I da nemam, lako se to sredi :wink: Da malo raspises svoju proceduru, ne bi bilo lose...

[quote="vsego"]Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. :( Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. :?[/quote]

Ma sto se POP3 tice, trosim ssh (alias PuTTY) on a daily basis, i pokusao sam sloziti lijepo tuneliranje localhost:neki_port <=> student:110 (jer sam od onih lagano paranoicnih likova) ali nece pa nece. Admin veli da se ne moze i da pricekam reinstalaciju svega i svacega...
vsego (napisa):
Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... Wink U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).


Inace, prosti mene bijedna, jel mi mozes rastumacit sto znaci ovaj mail koji dobijem nakon Pine sesije (ako vec nije prisutan u mailboxu):

Kod:
From MAILER-DAEMON Sat Dec 28 09:11:27 2002
Date: 28 Dec 2002 09:11:27 +0100
From: Mail System Internal Data <MAILER-DAEMON@student.math.hr>
Subject: DON'T DELETE THIS MESSAGE -- FOLDER INTERNAL DATA
Message-ID: <1041063087@student.math.hr>
X-IMAP: 1041063009 0000000002
Status: RO

This text is part of the internal format of your mail folder, and is not
a real message.  It is created automatically by the mail system software.
If deleted, important folder data will be lost, and it will be re-created
with the data reset to initial values.


A sto se tice bezobraznih prohtijeva za pisi-brisi anarhijom, bojim se da cu se vratit u stone age Pinea 3.9 ili cak elma, jer ovo iritira. Jednom, kad sam divnim cudom nekako skompajlirao mutt na studentu, dobivao sam slicne nebuloze, pa izgleda da ti noviji programi imaju neku zajednicku promasenu viziju.

vsego (napisa):
Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). Cool Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... Smile Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...


I da nemam, lako se to sredi Wink Da malo raspises svoju proceduru, ne bi bilo lose...

vsego (napisa):
Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. Sad Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. Confused


Ma sto se POP3 tice, trosim ssh (alias PuTTY) on a daily basis, i pokusao sam sloziti lijepo tuneliranje localhost:neki_port ⇔ student:110 (jer sam od onih lagano paranoicnih likova) ali nece pa nece. Admin veli da se ne moze i da pricekam reinstalaciju svega i svacega...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:26 ned, 29. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"][quote="vsego"]Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... ;) U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).[/quote]

Inace, prosti mene bijedna, jel mi mozes rastumacit sto znaci ovaj mail koji dobijem nakon Pine sesije (ako vec nije prisutan u mailboxu):

[code:1]From MAILER-DAEMON Sat Dec 28 09:11:27 2002
Date: 28 Dec 2002 09:11:27 +0100
From: Mail System Internal Data <MAILER-DAEMON@student.math.hr>
Subject: DON'T DELETE THIS MESSAGE -- FOLDER INTERNAL DATA
Message-ID: <1041063087@student.math.hr>
X-IMAP: 1041063009 0000000002
Status: RO

This text is part of the internal format of your mail folder, and is not
a real message. It is created automatically by the mail system software.
If deleted, important folder data will be lost, and it will be re-created
with the data reset to initial values.[/code:1][/quote]

Tocno to sto pise. To je dummy-message koji Pine koristi (zloupotrebljava? ;)) da snimi neke svoje podatke. Ako neces (vise) koristiti (novi?) Pine, mozes to obrisati.

[quote="venovako"]A sto se tice bezobraznih prohtijeva za pisi-brisi anarhijom, bojim se da cu se vratit u stone age Pinea 3.9 ili cak elma, jer ovo iritira. Jednom, kad sam divnim cudom nekako skompajlirao mutt na studentu, dobivao sam slicne nebuloze, pa izgleda da ti noviji programi imaju neku zajednicku promasenu viziju.[/quote]

Paaaa... meni je ipak draze ignorirati te poruke. U novom Pineu (pogotovo ako koristis PuTTYja) moze se sloziti zgodnih stvari s bojama. Steta da na Studentu ne radi za Inbox, ali barem radi dok citas poruke.

Zatim, imas filtere, a ni role nisu lose (potrazi po helpu, ne da mi se raspisivati).

[quote="venovako"][quote="vsego"]Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). 8) Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... :) Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...[/quote]

I da nemam, lako se to sredi :wink: Da malo raspises svoju proceduru, ne bi bilo lose...[/quote]

Ma, nije mi se dalo. :) Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

[code:1]nmap student.math.hr[/code:1]

Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa [url=http://rpmfind.net/]RPM Find[/url]a) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).

[quote="venovako"][quote="vsego"]Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. :( Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. :?[/quote]

Ma sto se POP3 tice, trosim ssh (alias PuTTY) on a daily basis, i pokusao sam sloziti lijepo tuneliranje localhost:neki_port <=> student:110 (jer sam od onih lagano paranoicnih likova) ali nece pa nece. Admin veli da se ne moze i da pricekam reinstalaciju svega i svacega...[/quote]

:D To je samo drugi izraz za "Ja to ne znam/ne zelim/ne da mi se i to za mog zivota ne bude instalirano." :twisted: Sala mala (nadam se ;))

PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. ;)
venovako (napisa):
vsego (napisa):
Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... Wink U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).


Inace, prosti mene bijedna, jel mi mozes rastumacit sto znaci ovaj mail koji dobijem nakon Pine sesije (ako vec nije prisutan u mailboxu):

Kod:
From MAILER-DAEMON Sat Dec 28 09:11:27 2002
Date: 28 Dec 2002 09:11:27 +0100
From: Mail System Internal Data <MAILER-DAEMON@student.math.hr>
Subject: DON'T DELETE THIS MESSAGE -- FOLDER INTERNAL DATA
Message-ID: <1041063087@student.math.hr>
X-IMAP: 1041063009 0000000002
Status: RO

This text is part of the internal format of your mail folder, and is not
a real message.  It is created automatically by the mail system software.
If deleted, important folder data will be lost, and it will be re-created
with the data reset to initial values.


Tocno to sto pise. To je dummy-message koji Pine koristi (zloupotrebljava? Wink) da snimi neke svoje podatke. Ako neces (vise) koristiti (novi?) Pine, mozes to obrisati.

venovako (napisa):
A sto se tice bezobraznih prohtijeva za pisi-brisi anarhijom, bojim se da cu se vratit u stone age Pinea 3.9 ili cak elma, jer ovo iritira. Jednom, kad sam divnim cudom nekako skompajlirao mutt na studentu, dobivao sam slicne nebuloze, pa izgleda da ti noviji programi imaju neku zajednicku promasenu viziju.


Paaaa... meni je ipak draze ignorirati te poruke. U novom Pineu (pogotovo ako koristis PuTTYja) moze se sloziti zgodnih stvari s bojama. Steta da na Studentu ne radi za Inbox, ali barem radi dok citas poruke.

Zatim, imas filtere, a ni role nisu lose (potrazi po helpu, ne da mi se raspisivati).

venovako (napisa):
vsego (napisa):
Nije lamersko, luzersko,... Da imas Linux masinu, onda bi to drugacije izveo (kao sto sam ja). Cool Ovako, s Windoza (pretpostavljam), nemas neku bolju alternativu... Smile Osim ako imas extra mreznog softwarea koji ne dolazi s Windozama...


I da nemam, lako se to sredi Wink Da malo raspises svoju proceduru, ne bi bilo lose...


Ma, nije mi se dalo. Smile Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

Kod:
nmap student.math.hr


Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa RPM Finda) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).

venovako (napisa):
vsego (napisa):
Student je bio krepani 4 dana i sada je IMAP zgasen. Sad Bio je up kad sam gledao u ponedjeljak...

Za sada - samo POP3. Confused


Ma sto se POP3 tice, trosim ssh (alias PuTTY) on a daily basis, i pokusao sam sloziti lijepo tuneliranje localhost:neki_port ⇔ student:110 (jer sam od onih lagano paranoicnih likova) ali nece pa nece. Admin veli da se ne moze i da pricekam reinstalaciju svega i svacega...


Very Happy To je samo drugi izraz za "Ja to ne znam/ne zelim/ne da mi se i to za mog zivota ne bude instalirano." Twisted Evil Sala mala (nadam se Wink)

PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike


Zadnja promjena: vsego; 3:21 čet, 25. 12. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 14:07 ned, 29. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Tocno to sto pise. To je dummy-message koji Pine koristi (zloupotrebljava? ;)) da snimi neke svoje podatke. Ako neces (vise) koristiti (novi?) Pine, mozes to obrisati.[/quote]

Hvala, unisteno.

[quote="vsego"]Paaaa... meni je ipak draze ignorirati te poruke. U novom Pineu (pogotovo ako koristis PuTTYja) moze se sloziti zgodnih stvari s bojama. Steta da na Studentu ne radi za Inbox, ali barem radi dok citas poruke.

Zatim, imas filtere, a ni role nisu lose (potrazi po helpu, ne da mi se raspisivati).[/quote]

Ne padam na bojice i power-user ficure; treba mi samo brzinski za nakucat mejlic u dan-dva, a spammeri me jos nisu masovno nanjusili, pa ce posluzit i stari (NHF).

[quote="vsego"]Nije lamersko, luzersko,... Da imas Ma, nije mi se dalo. :) Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

[code:1]nmap student.math.hr[/code:1]

Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa [url=rpmfind.net]RPM Find[/url]a) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).[/quote]

Da da, imas prav, nisam se sjetio. But, navodno ti port scanneri pune zrtvine logove ko ludi... Nije da se bojim da ce me admin ganjat po faxu s krvavim ocima i pozamasnom cakijom, ali ipak...

[quote="vsego"]:D To je samo drugi izraz za "Mali, ne se*i, ja to ne znam/ne zelim/ne da mi se i to za mog zivota ne bu instalirano." :twisted:[/quote]

Ma bas me briga... Ionako sam si pometao sve sto mi [b]zaista[/b] treba, a ne trazi setuid/setgid i sl. bedastoce.

[quote="vsego"]PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. ;)[/quote]

I nikad ti se nije dogodilo da si s njim skupa ostavio i RSA kljucic, a onda naiso mali Ivica... :?:
vsego (napisa):
Tocno to sto pise. To je dummy-message koji Pine koristi (zloupotrebljava? Wink) da snimi neke svoje podatke. Ako neces (vise) koristiti (novi?) Pine, mozes to obrisati.


Hvala, unisteno.

vsego (napisa):
Paaaa... meni je ipak draze ignorirati te poruke. U novom Pineu (pogotovo ako koristis PuTTYja) moze se sloziti zgodnih stvari s bojama. Steta da na Studentu ne radi za Inbox, ali barem radi dok citas poruke.

Zatim, imas filtere, a ni role nisu lose (potrazi po helpu, ne da mi se raspisivati).


Ne padam na bojice i power-user ficure; treba mi samo brzinski za nakucat mejlic u dan-dva, a spammeri me jos nisu masovno nanjusili, pa ce posluzit i stari (NHF).

vsego (napisa):
Nije lamersko, luzersko,... Da imas Ma, nije mi se dalo. Smile Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

Kod:
nmap student.math.hr


Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa [url=rpmfind.net]RPM Find[/url]a) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).


Da da, imas prav, nisam se sjetio. But, navodno ti port scanneri pune zrtvine logove ko ludi... Nije da se bojim da ce me admin ganjat po faxu s krvavim ocima i pozamasnom cakijom, ali ipak...

vsego (napisa):
Very Happy To je samo drugi izraz za "Mali, ne se*i, ja to ne znam/ne zelim/ne da mi se i to za mog zivota ne bu instalirano." Twisted Evil


Ma bas me briga... Ionako sam si pometao sve sto mi zaista treba, a ne trazi setuid/setgid i sl. bedastoce.

vsego (napisa):
PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. Wink


I nikad ti se nije dogodilo da si s njim skupa ostavio i RSA kljucic, a onda naiso mali Ivica... Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 6:52 pon, 30. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Ne padam na bojice i power-user ficure; treba mi samo brzinski za nakucat mejlic u dan-dva, a spammeri me jos nisu masovno nanjusili, pa ce posluzit i stari (NHF).[/quote]

NHF, sure, zasto bi i bilo? :) Ja sam taj Pine stavio zbog sebe, a ostalima samo dajem da ga koriste...

[quote="venovako"][quote="vsego"]Nije lamersko, luzersko,... Da imas Ma, nije mi se dalo. :) Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

[code:1]nmap student.math.hr[/code:1]

Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa [url=rpmfind.net]RPM Find[/url]a) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).[/quote]

Da da, imas prav, nisam se sjetio. But, navodno ti port scanneri pune zrtvine logove ko ludi... Nije da se bojim da ce me admin ganjat po faxu s krvavim ocima i pozamasnom cakijom, ali ipak...[/quote]

:) Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... :)

[quote="venovako"][quote="vsego"]PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. ;)[/quote]

I nikad ti se nije dogodilo da si s njim skupa ostavio i RSA kljucic, a onda naiso mali Ivica... :?:[/quote]

Sto bi Racan s mojim RSAom? :P

Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... :)
venovako (napisa):
Ne padam na bojice i power-user ficure; treba mi samo brzinski za nakucat mejlic u dan-dva, a spammeri me jos nisu masovno nanjusili, pa ce posluzit i stari (NHF).


NHF, sure, zasto bi i bilo? Smile Ja sam taj Pine stavio zbog sebe, a ostalima samo dajem da ga koriste...

venovako (napisa):
vsego (napisa):
Nije lamersko, luzersko,... Da imas Ma, nije mi se dalo. Smile Daklem, treba ti port scanner. Ne znam za Windoze, ali sjecam se da je bilo dobrih, besplatnih. Na Linuxu je puno lakse. Iskoristis nmap:

Kod:
nmap student.math.hr


Ako nemas instalirano - dodas. Imaju ga i RedHat (ako nemas CDove, skini sa [url=rpmfind.net]RPM Find[/url]a) i Debian (jednostavno dodas sa dselect-om ili tako necim).


Da da, imas prav, nisam se sjetio. But, navodno ti port scanneri pune zrtvine logove ko ludi... Nije da se bojim da ce me admin ganjat po faxu s krvavim ocima i pozamasnom cakijom, ali ipak...


Smile Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... Smile

venovako (napisa):
vsego (napisa):
PuTTYja ja ostavljam na svakoj Win-masini koju upotrijebim... k'o puz slinavac. Wink


I nikad ti se nije dogodilo da si s njim skupa ostavio i RSA kljucic, a onda naiso mali Ivica... Question


Sto bi Racan s mojim RSAom? Razz

Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:15 pon, 30. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]:) Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... :)[/quote]

Naravno. A sto se to zbiva sa kompletnom math mrezom, malo radi malo ne radi... Pitah na newsima, pa nitko ne zna...

[quote="vsego"]Sto bi Racan s mojim RSAom? :P[/quote]
Nabacio dictionary attack na Craycini u nekoj najtajnijoj od tajnih sluzbi i pobravsi passphrase veselo administrirao degiorgia? Uzas... Kakva ti je to shiftana podsvijest da puca van Racan-asocijacije?

[quote="vsego"]Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... :)[/quote]
Hm, ja sam u nakani da ne moram stalno ukucavat passwd nabacio kljucic bez passphrasea, ali ponukan parent-radoznaloscu odlucih ipak zastitit kljuc malo bolje. Staro je naravoucenije da te nitko nemre sj*b*t koliko vlastiti ukucani.

Nego, vidjeh da imamo lokalni debian mirror. Tko to kod nas moze zaprzit za jedan veliki smile i primjerenu materijalnu naknadu?
vsego (napisa):
Smile Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... Smile


Naravno. A sto se to zbiva sa kompletnom math mrezom, malo radi malo ne radi... Pitah na newsima, pa nitko ne zna...

vsego (napisa):
Sto bi Racan s mojim RSAom? Razz

Nabacio dictionary attack na Craycini u nekoj najtajnijoj od tajnih sluzbi i pobravsi passphrase veselo administrirao degiorgia? Uzas... Kakva ti je to shiftana podsvijest da puca van Racan-asocijacije?

vsego (napisa):
Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... Smile

Hm, ja sam u nakani da ne moram stalno ukucavat passwd nabacio kljucic bez passphrasea, ali ponukan parent-radoznaloscu odlucih ipak zastitit kljuc malo bolje. Staro je naravoucenije da te nitko nemre sj*b*t koliko vlastiti ukucani.

Nego, vidjeh da imamo lokalni debian mirror. Tko to kod nas moze zaprzit za jedan veliki smile i primjerenu materijalnu naknadu?


[Vrh]
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 11:18 pon, 30. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono gore sam ja, samo pukla veza pa me odlogiralo, a ja nisam skuzio...
ono gore sam ja, samo pukla veza pa me odlogiralo, a ja nisam skuzio...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:06 pon, 30. 12. 2002    Naslov: Re: Pine na Studentu Citirajte i odgovorite

[quote="venevako"][quote="vsego"]:) Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... :)[/quote]

Naravno. A sto se to zbiva sa kompletnom math mrezom, malo radi malo ne radi... Pitah na newsima, pa nitko ne zna...[/quote]

Cini se da je neki router svako malo dolje. Iznutra radi sve, ali se ne moze van. Izvana se ne moze unutra... :?

[quote="venevako"][quote="vsego"]Sto bi Racan s mojim RSAom? :P[/quote]
Nabacio dictionary attack na Craycini u nekoj najtajnijoj od tajnih sluzbi i pobravsi passphrase veselo administrirao degiorgia? Uzas... Kakva ti je to shiftana podsvijest da puca van Racan-asocijacije?[/quote]

A gle... ja sam samo [b]priuceni[/b] admin. Ako Degiorgi bude opasno ugrozen... vise ga ne bude bilo. Simple as that... :(

[quote="venevako"][quote="vsego"]Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... :)[/quote]
Hm, ja sam u nakani da ne moram stalno ukucavat passwd nabacio kljucic bez passphrasea, ali ponukan parent-radoznaloscu odlucih ipak zastitit kljuc malo bolje. Staro je naravoucenije da te nitko nemre sj*b*t koliko vlastiti ukucani.

Nego, vidjeh da imamo lokalni debian mirror. Tko to kod nas moze zaprzit za jedan veliki smile i primjerenu materijalnu naknadu?[/quote]

Javi se prof. [url=http://web.math.hr/~nenad/]Antonicu[/url].
venevako (napisa):
vsego (napisa):
Smile Ovisi kako je stvar postelana, no generalno to ne stoji. Besides, ako jednom pogledas portove, nisi bas odmah sumnjiv. Pogotovo sto imas acc na serveru... Smile


Naravno. A sto se to zbiva sa kompletnom math mrezom, malo radi malo ne radi... Pitah na newsima, pa nitko ne zna...


Cini se da je neki router svako malo dolje. Iznutra radi sve, ali se ne moze van. Izvana se ne moze unutra... Confused

venevako (napisa):
vsego (napisa):
Sto bi Racan s mojim RSAom? Razz

Nabacio dictionary attack na Craycini u nekoj najtajnijoj od tajnih sluzbi i pobravsi passphrase veselo administrirao degiorgia? Uzas... Kakva ti je to shiftana podsvijest da puca van Racan-asocijacije?


A gle... ja sam samo priuceni admin. Ako Degiorgi bude opasno ugrozen... vise ga ne bude bilo. Simple as that... Sad

venevako (napisa):
vsego (napisa):
Ne, ne koristim kljuc, nego klasicni login/passwd sistem... Smile

Hm, ja sam u nakani da ne moram stalno ukucavat passwd nabacio kljucic bez passphrasea, ali ponukan parent-radoznaloscu odlucih ipak zastitit kljuc malo bolje. Staro je naravoucenije da te nitko nemre sj*b*t koliko vlastiti ukucani.

Nego, vidjeh da imamo lokalni debian mirror. Tko to kod nas moze zaprzit za jedan veliki smile i primjerenu materijalnu naknadu?


Javi se prof. Antonicu.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:26 ned, 22. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas upgradeah pine na studentu na verziju 4.58. 8) Lokacija i dalje ista: /student1/vsego/shared/

Istu sudbinu dozivjese i pico i pilot. 8)

Za korisnike Cromatha, pine (ista verzija kao na studentu) se nalazi u direktoriju /math/vsego/pine-latest 8)

[b]Disklejmer:[/b] I dalje ne pruzam ni garancije da radi (dobro) niti ikakav vid tehnicke podrske! To sam slozio za svoje potrebe, a ostale samo obavijestavam da to postoji, pa da mogu koristiti ako zele... :)
Bas upgradeah pine na studentu na verziju 4.58. Cool Lokacija i dalje ista: /student1/vsego/shared/

Istu sudbinu dozivjese i pico i pilot. Cool

Za korisnike Cromatha, pine (ista verzija kao na studentu) se nalazi u direktoriju /math/vsego/pine-latest Cool

Disklejmer: I dalje ne pruzam ni garancije da radi (dobro) niti ikakav vid tehnicke podrske! To sam slozio za svoje potrebe, a ostale samo obavijestavam da to postoji, pa da mogu koristiti ako zele... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 7:14 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Verzija 4.61 je up and (cini se) running. 8) Ovaj put, samo na studentu... :-s
Verzija 4.61 je up and (cini se) running. Cool Ovaj put, samo na studentu... Eh?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vms
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2004. (08:50:21)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:06 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Verzija 4.61 je up and (cini se) running. 8) Ovaj put, samo na studentu... :-s[/quote]

Riskirat cu najgore... ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata :-(
vsego (napisa):
Verzija 4.61 je up and (cini se) running. Cool Ovaj put, samo na studentu... Eh?


Riskirat cu najgore... ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 12:39 čet, 23. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vms"]Riskirat cu najgore... ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata :-([/quote]
Sentimentalnost ;)
vms (napisa):
Riskirat cu najgore... ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata Sad

Sentimentalnost Wink



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:21 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vms"]Riskirat cu najgore...[/quote]

:o Zasto "najgore"? :-k

[quote="vms"]ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata :-([/quote]

Pa, na studentu fino radi, a to je prvo sto su mi pokazali kad sam se prvi put tamo ulogirao. :) Nakon toliko godina, naviknuh se skroz, a zadovoljava moje e-mail potrebe... :D

[quote="vsego"][quote="venovako"]Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?[/quote]
Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... ;) U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).[/quote]

Dakle, to javlja zbog file-lockinga, no ja i dalje mislim da je inzistiranje na tome glupost, pogotovo na sustavu s 1000+ korisnika. :roll:

Upozorenje se gasi aktiviranjem opcije quell-lock-failure-warnings. 8)
vms (napisa):
Riskirat cu najgore...


Surprised Zasto "najgore"? Think

vms (napisa):
ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata Sad


Pa, na studentu fino radi, a to je prvo sto su mi pokazali kad sam se prvi put tamo ulogirao. Smile Nakon toliko godina, naviknuh se skroz, a zadovoljava moje e-mail potrebe... Very Happy

vsego (napisa):
venovako (napisa):
Vrlo lijepa gesta! Doduse, stvar javlja neke cudne poruke o krivim permissionima na /var/mail. Je li to opca pojava i zna li se tome uzrok?

Mea culpa, zaboravih reci. Da, javlja. Isprobah na Degiorgiju. Fakat prestane ako se to stavi. Samo... ja 1777 ne bih stavio ni na privatnoj masini... Wink U kratko: glupost u Pine (dok me netko ne uvjeri u suprotno).


Dakle, to javlja zbog file-lockinga, no ja i dalje mislim da je inzistiranje na tome glupost, pogotovo na sustavu s 1000+ korisnika. Rolling Eyes

Upozorenje se gasi aktiviranjem opcije quell-lock-failure-warnings. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vms
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 07. 2004. (08:50:21)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:36 pet, 24. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="vms"]Riskirat cu najgore...[/quote]
:o Zasto "najgore"? :-k
[/quote]
Pa, prigovaram The Big Brotheru... ;)

[quote="vsego"][quote="vms"]ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata :-([/quote]
Pa, na studentu fino radi, a to je prvo sto su mi pokazali kad sam se prvi put tamo ulogirao. :) Nakon toliko godina, naviknuh se skroz, a zadovoljava moje e-mail potrebe... :D[/quote]

Pa i meni je bio prvi e-mail klijent, ali sam izdrzao ravno 2 tjedna. Onda sam presao na elm, bio zadovoljan par godina, te se onda konacno prebacio na mutt, koji i danas koristim, vrlo sretno.
vsego (napisa):
vms (napisa):
Riskirat cu najgore...

Surprised Zasto "najgore"? Think

Pa, prigovaram The Big Brotheru... Wink

vsego (napisa):
vms (napisa):
ali zasto uopce koristiti pine? Spor je, gladan za memorijom, a ima barem brdo boljih mail klijenata Sad

Pa, na studentu fino radi, a to je prvo sto su mi pokazali kad sam se prvi put tamo ulogirao. Smile Nakon toliko godina, naviknuh se skroz, a zadovoljava moje e-mail potrebe... Very Happy


Pa i meni je bio prvi e-mail klijent, ali sam izdrzao ravno 2 tjedna. Onda sam presao na elm, bio zadovoljan par godina, te se onda konacno prebacio na mutt, koji i danas koristim, vrlo sretno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Uvod i najave + International -> Obavijesti: Forum Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan