Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prog2 DZ
WWW:
Idite na 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 16:09 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Prog2 DZ Citirajte i odgovorite

Moze objasnjenje zasto ovo ne radi :?
[b]Zadatak:[/b]
Napišite program koji čita datoteku "pgombiic.in", te ju prepisuje u datoteku "pgombiic.out" tako da u prepisivanju izostavi sve znakove 'a', 'c', 'g', 'o'.

[code:1]#include <stdio.h>

int main(void){
FILE *fin, *fout;
char c;
fin = fopen("pgombiic.in", "rt");
fout = fopen("pgombiic.out", "wt");

while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) {
if (c != 'a' && c != 'c' && c != 'g' && c != 'o') {
fprintf(fout, "%c", c);
}
}

fclose(fin);
fclose(fout);
return 0;
}[/code:1]
Moze objasnjenje zasto ovo ne radi Confused
Zadatak:
Napišite program koji čita datoteku "pgombiic.in", te ju prepisuje u datoteku "pgombiic.out" tako da u prepisivanju izostavi sve znakove 'a', 'c', 'g', 'o'.

Kod:
#include <stdio.h>

int main(void){
    FILE *fin, *fout;
    char c;
    fin = fopen("pgombiic.in", "rt");
    fout = fopen("pgombiic.out", "wt");

    while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) {
        if (c != 'a' && c != 'c' && c != 'g' && c != 'o') {
            fprintf(fout, "%c", c);
        }
    }

    fclose(fin);
    fclose(fout);
    return 0;
}


Zadnja promjena: gflegar; 18:22 pon, 20. 2. 2012; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fejky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2010. (16:53:45)
Postovi: (3D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 16:41 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Re: Prog2 DZ Citirajte i odgovorite

Probaj
[code:1]fopen("pgombiic.in", "rt");[/code:1]
promjeniti u
[code:1]fopen("pgombiic.in", "r");[/code:1]

wt nije definirani u standardu [url]http://www.open-std.org/JTC1/SC22/WG14/www/standards[/url], pogledaj poglavlje 7.19.15.3 .
Probaj
Kod:
fopen("pgombiic.in", "rt");

promjeniti u
Kod:
fopen("pgombiic.in", "r");


wt nije definirani u standardu http://www.open-std.org/JTC1/SC22/WG14/www/standards, pogledaj poglavlje 7.19.15.3 .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 16:47 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probao to prije i nije radilo. Zbog toga sam i promijenio u "rt", ali nije pomoglo :)
Probao to prije i nije radilo. Zbog toga sam i promijenio u "rt", ali nije pomoglo Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:53 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Re: Prog2 DZ Citirajte i odgovorite

Problem je ovdje:
[code:1] while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) { .... }
[/code:1]
[tt]fscanf[/tt] (kao i [tt]scanf[/tt] i [tt]sscanf[/tt]) vraća broj učitanih argumenata, dakle gornji poziv funkcije [tt]fscanf[/tt] će vratiti [tt]1[/tt] ako uspije učitati podatke u varijablu [tt]c[/tt], a u slučaju da to ne uspije, vratit će [tt]0[/tt]. S druge strane, konstanta [tt]EOF[/tt] je uvijek definirana kao negativna integer konstanta (u većini implementacija [tt]-1[/tt]).

Dakle, ono što se u gornjem kodu dogodi je beskonačna petlja, jer povratna vrijednost funkcije [tt]fscanf[/tt] nikada ne može biti jednaka konstanti [tt]EOF[/tt].
Problem je ovdje:
Kod:
    while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) { .... }

fscanf (kao i scanf i sscanf) vraća broj učitanih argumenata, dakle gornji poziv funkcije fscanf će vratiti 1 ako uspije učitati podatke u varijablu c, a u slučaju da to ne uspije, vratit će 0. S druge strane, konstanta EOF je uvijek definirana kao negativna integer konstanta (u većini implementacija -1).

Dakle, ono što se u gornjem kodu dogodi je beskonačna petlja, jer povratna vrijednost funkcije fscanf nikada ne može biti jednaka konstanti EOF.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 17:39 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po standardu bi trebalo biti:
[quote]The fscanf function returns the value of the macro EOF if an input failure occurs
before any conversion. Otherwise, the function returns the number of input items
assigned, which can be fewer than provided for, or even zero, in the event of an early
matching failure.[/quote]
ili iz skripte vsege:
[quote]Funkcija fscanf() vraca broj polja (formata) koji su prepoznati
i kojima je pridana vrijednost. Ukoliko je program dosao do kraja
datoteke koju cita, povratna vrijednost ce biti EOF (naziv iza kojeg se
“skriva” vrijednost −1).
[/quote]
A i kada bi bila beskonacna petlja onda bi aplikacija za zadace vratila Time Limit Exceeded, a ne Wrong Answer (da ne govorimo da bih i ja na svojem racunalu dobio beskonacnu petlju sto nije slucaj)

Ugl. niti kada se zamijeni
[code:1]while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) { .... }[/code:1]
sa
[code:1]while (fscanf(fin, "%c", &c) > 0) { .... }[/code:1]
program ne prolazi.
Po standardu bi trebalo biti:
Citat:
The fscanf function returns the value of the macro EOF if an input failure occurs
before any conversion. Otherwise, the function returns the number of input items
assigned, which can be fewer than provided for, or even zero, in the event of an early
matching failure.

ili iz skripte vsege:
Citat:
Funkcija fscanf() vraca broj polja (formata) koji su prepoznati
i kojima je pridana vrijednost. Ukoliko je program dosao do kraja
datoteke koju cita, povratna vrijednost ce biti EOF (naziv iza kojeg se
“skriva” vrijednost −1).

A i kada bi bila beskonacna petlja onda bi aplikacija za zadace vratila Time Limit Exceeded, a ne Wrong Answer (da ne govorimo da bih i ja na svojem racunalu dobio beskonacnu petlju sto nije slucaj)

Ugl. niti kada se zamijeni
Kod:
while (fscanf(fin, "%c", &c) != EOF) { .... }

sa
Kod:
while (fscanf(fin, "%c", &c) > 0) { .... }

program ne prolazi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:59 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skripta je malo neprecizna. Kako pise u [tt]man[/tt]-u (ovo prvo sto si citirao), [tt]EOF[/tt] vrati ako dodje do kraja datoteke prije prve konverzije. Ovdje je konverzija [tt]%c[/tt] odmah na pocetku, pa bi ti trebao vratiti nulu.

Trenutno nesto ne stima s provjerom datoteka (ostalo, koliko vidim, ok radi). Ne stignem sada provjeravati sto, pa daj me please bocni maliom preko vikenda, ako do tada ne proradi.
Skripta je malo neprecizna. Kako pise u man-u (ovo prvo sto si citirao), EOF vrati ako dodje do kraja datoteke prije prve konverzije. Ovdje je konverzija %c odmah na pocetku, pa bi ti trebao vratiti nulu.

Trenutno nesto ne stima s provjerom datoteka (ostalo, koliko vidim, ok radi). Ne stignem sada provjeravati sto, pa daj me please bocni maliom preko vikenda, ako do tada ne proradi.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 19:47 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Skripta je malo neprecizna. Kako pise u [tt]man[/tt]-u (ovo prvo sto si citirao), [tt]EOF[/tt] vrati ako dodje do kraja datoteke prije prve konverzije. Ovdje je konverzija [tt]%c[/tt] odmah na pocetku, pa bi ti trebao vratiti nulu.[/quote]

Kako sam ja shvatio [tt]man[/tt] trebao bi vratiti [tt]EOF[/tt] a ne [tt]0[/tt]. Jer da bi se uopce dogodila ta konverzija prvo se nesto treba ucitati s datoteke, sto nije moguce ako je kursor na kraju datoteke.
Npr. ovaj kod se zavrti u beskonacnoj petlji:
[code:1]#include <stdio.h>

int main(void){
FILE *fin;
char c;
int ret;
fin = fopen("test.txt", "r");
while (1) {
printf("%d\n", ret = fscanf(fin, "%c", &c));
if (ret == 0) break;
}

return 0;
}[/code:1]
(ispise jedinice i dalje nastavi ispisivati [tt]-1[/tt] iliti [tt]EOF[/tt])

dok se ovaj uredno izvrsi:
[code:1]#include <stdio.h>

int main(void){
FILE *fin;
char c;
int ret;
fin = fopen("test.txt", "r");
while (1) {
printf("%d\n", ret = fscanf(fin, "%c", &c));
if (ret == EOF) break;
}

return 0;
}[/code:1]
vsego (napisa):
Skripta je malo neprecizna. Kako pise u man-u (ovo prvo sto si citirao), EOF vrati ako dodje do kraja datoteke prije prve konverzije. Ovdje je konverzija %c odmah na pocetku, pa bi ti trebao vratiti nulu.


Kako sam ja shvatio man trebao bi vratiti EOF a ne 0. Jer da bi se uopce dogodila ta konverzija prvo se nesto treba ucitati s datoteke, sto nije moguce ako je kursor na kraju datoteke.
Npr. ovaj kod se zavrti u beskonacnoj petlji:
Kod:
#include <stdio.h>

int main(void){
    FILE *fin;
    char c;
    int ret;
    fin = fopen("test.txt", "r");
    while (1) {
       printf("%d\n", ret = fscanf(fin, "%c", &c));
       if (ret == 0) break;
    }

    return 0;
}

(ispise jedinice i dalje nastavi ispisivati -1 iliti EOF)

dok se ovaj uredno izvrsi:
Kod:
#include <stdio.h>

int main(void){
    FILE *fin;
    char c;
    int ret;
    fin = fopen("test.txt", "r");
    while (1) {
       printf("%d\n", ret = fscanf(fin, "%c", &c));
       if (ret == EOF) break;
    }

    return 0;
}
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:28 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obrni-okreni, [tt]>0[/tt] bi ti gore trebalo raditi. ;)
Obrni-okreni, >0 bi ti gore trebalo raditi. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 20:45 pon, 20. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Obrni-okreni, [tt]>0[/tt] bi ti gore trebalo raditi. ;)[/quote]
Ma znam, poanta je bila da ipak ne vraca 0 :wink:
vsego (napisa):
Obrni-okreni, >0 bi ti gore trebalo raditi. Wink

Ma znam, poanta je bila da ipak ne vraca 0 Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:04 uto, 21. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispravljeno. 8) Ukratko, kad sam aktivirao aplikaciju, bila je hrpa nasumicno pisanih rekurzija, pa sam ogranicio vrijeme izvrsavanja pojedinog programa na 2 sec, sto za tvoj prvi program iz Datoteka (ovaj gore) nije bilo dosta. Sad je stvar sredjena i rjesenje ti je proslo kao tocno. Drugi i treci program ti jednostavno nisu tocni (pregledah ih). Za sada te pustim da sam debuggiras, znam da to volis. :P
Ispravljeno. Cool Ukratko, kad sam aktivirao aplikaciju, bila je hrpa nasumicno pisanih rekurzija, pa sam ogranicio vrijeme izvrsavanja pojedinog programa na 2 sec, sto za tvoj prvi program iz Datoteka (ovaj gore) nije bilo dosta. Sad je stvar sredjena i rjesenje ti je proslo kao tocno. Drugi i treci program ti jednostavno nisu tocni (pregledah ih). Za sada te pustim da sam debuggiras, znam da to volis. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 15:42 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za treci i sam znam da nije tocan :). Jedino me za drugi zanima... kako treba izgledati [tt].out[/tt] datoteka za [tt].in[/tt]:
[code:1]dfdf
adfa df[/code:1]

[b]Zadatak:[/b]Napišite program koji čita datoteku "wxwrpiqh.in", te ju prepisuje u datoteku "wxwrpiqh.out" tako da u prepisivanju sva pojavljivanja stringa "df" zamijeni stringom "ecucra".
Za treci i sam znam da nije tocan Smile. Jedino me za drugi zanima... kako treba izgledati .out datoteka za .in:
Kod:
dfdf
adfa df


Zadatak:Napišite program koji čita datoteku "wxwrpiqh.in", te ju prepisuje u datoteku "wxwrpiqh.out" tako da u prepisivanju sva pojavljivanja stringa "df" zamijeni stringom "ecucra".
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:52 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne razumijem sto nije jasno:

[color=red]df[/color][color=red]df[/color]
a[color=red]df[/color]a [color=red]df[/color]
:arrow:
[color=green]ecucra[/color][color=green]ecucra[/color]
a[color=green]ecucra[/color]a [color=green]ecucra[/color]

Obicni Find/ReplaceAll.

Ako se dobro sjecam, kod tebe je problem ono sto mnogi pogrijese: ako nadjes "d" citas iduci znak. ako taj nije "f", zakljucis da ne valja i zapises oba. A sto ako je string "ddf"?
Ne razumijem sto nije jasno:

dfdf
adfa df
Arrow
ecucraecucra
aecucraa ecucra

Obicni Find/ReplaceAll.

Ako se dobro sjecam, kod tebe je problem ono sto mnogi pogrijese: ako nadjes "d" citas iduci znak. ako taj nije "f", zakljucis da ne valja i zapises oba. A sto ako je string "ddf"?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:54 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="gflegar"]kako treba izgledati [tt].out[/tt] datoteka za [tt].in[/tt]:
[code:1]dfdf
adfa df[/code:1]

[b]Zadatak:[/b]Napišite program koji čita datoteku "wxwrpiqh.in", te ju prepisuje u datoteku "wxwrpiqh.out" tako da u prepisivanju sva pojavljivanja stringa "df" zamijeni stringom "ecucra".[/quote]

[code:1]$ cat wxwrpiqh.in
dfdf
adfa df

$ sed 's/df/ecucra/g' wxwrpiqh.in
ecucraecucra
aecucraa ecucra
[/code:1]
gflegar (napisa):
kako treba izgledati .out datoteka za .in:
Kod:
dfdf
adfa df


Zadatak:Napišite program koji čita datoteku "wxwrpiqh.in", te ju prepisuje u datoteku "wxwrpiqh.out" tako da u prepisivanju sva pojavljivanja stringa "df" zamijeni stringom "ecucra".


Kod:
$ cat wxwrpiqh.in
dfdf
adfa df

$ sed 's/df/ecucra/g' wxwrpiqh.in
ecucraecucra
aecucraa ecucra



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
gflegar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (15:03:41)
Postovi: (10D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
68 = 72 - 4

PostPostano: 16:06 sri, 22. 2. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U jednom trenutku sam posumnjao da je u ovom zadatku "string" sinonim za "rijec", pa ustvari niti nisam debagirao prvi kod nego odmah napisao novi uz ovakvu pretpostavku :oops:
... potaknut cudnim iskustvom iz 3. zadace u kojoj je -5 mod 7 = -5, a ne 2.

Ugl. proslo je sve sad 8) Zahvaljujem.
U jednom trenutku sam posumnjao da je u ovom zadatku "string" sinonim za "rijec", pa ustvari niti nisam debagirao prvi kod nego odmah napisao novi uz ovakvu pretpostavku Embarassed
... potaknut cudnim iskustvom iz 3. zadace u kojoj je -5 mod 7 = -5, a ne 2.

Ugl. proslo je sve sad Cool Zahvaljujem.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
malalodacha
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2011. (17:06:13)
Postovi: (79)16
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 9 - 33

PostPostano: 18:35 ned, 4. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napišite program koji učitava prirodni broj k < 9, te niz od k različitih dekadskih znamenaka. Ukoliko učitane znamenke nisu različite, program treba ispisati poruku "Greska!" (bez navodnika).
Program treba ispisati sumu svih prirodnih brojeva čije su znamenke iz učitanog niza, te se ne ponavljaju unutar jednog broja.

Na primjer, za k = 2 i učitane brojeve 1 i 3, program ispisuje "48" (jer je 1+3+13+31=48).

Može pomoć ili hint u vezi funkcijskog dijela rješenja.
Napišite program koji učitava prirodni broj k < 9, te niz od k različitih dekadskih znamenaka. Ukoliko učitane znamenke nisu različite, program treba ispisati poruku "Greska!" (bez navodnika).
Program treba ispisati sumu svih prirodnih brojeva čije su znamenke iz učitanog niza, te se ne ponavljaju unutar jednog broja.

Na primjer, za k = 2 i učitane brojeve 1 i 3, program ispisuje "48" (jer je 1+3+13+31=4Cool.

Može pomoć ili hint u vezi funkcijskog dijela rješenja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 20:25 ned, 4. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ideja je da se s tim zadatkom malo vjezbaju rekurzije, bar mi se cini (iako se stvar moze rijesiti i bez njih)

trebalo bi naci sve podskupove tog skupa, i za svaki od njih naci sve permutacije, permutacija predstavlja broj i suma svih tih brojeva jest rjesenje
ideja je da se s tim zadatkom malo vjezbaju rekurzije, bar mi se cini (iako se stvar moze rijesiti i bez njih)

trebalo bi naci sve podskupove tog skupa, i za svaki od njih naci sve permutacije, permutacija predstavlja broj i suma svih tih brojeva jest rjesenje



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:40 ned, 4. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije li lakse samo traziti "uredjene podskupove", dakle kao podskupovi, ali bez da se uvodi uredjaj medju elementima? :)
Nije li lakse samo traziti "uredjene podskupove", dakle kao podskupovi, ali bez da se uvodi uredjaj medju elementima? Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 9:34 pon, 5. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije li poanta zadace maksimalnio si otezat? :D
ali da, vjerojatno je (malo) jednostavnije :D
nije li poanta zadace maksimalnio si otezat? Very Happy
ali da, vjerojatno je (malo) jednostavnije Very Happy



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:01 pon, 5. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"]nije li poanta zadace maksimalnio si otezat? :D[/quote]

Ne, poanta je ucenje gradiva. ;)
Gino (napisa):
nije li poanta zadace maksimalnio si otezat? Very Happy


Ne, poanta je ucenje gradiva. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Namdev
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2011. (19:23:40)
Postovi: (29)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 12:46 pon, 5. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam napisao funkciju koja prima neki broj te tom broju dodaje članove niza kao zadnju znamenku, ako naravno to zadovoljava zadane uvjete, dodajem taj broj u sumu i ponovno pozivam funkciju koja sada prima taj dobiveni broj.

To je više kao hint, da ne napišem cijelu funkciju i što ona vraća, ako vraća, što prima na početku, uvjete, pomoćne funkcije, itd.
Ja sam napisao funkciju koja prima neki broj te tom broju dodaje članove niza kao zadnju znamenku, ako naravno to zadovoljava zadane uvjete, dodajem taj broj u sumu i ponovno pozivam funkciju koja sada prima taj dobiveni broj.

To je više kao hint, da ne napišem cijelu funkciju i što ona vraća, ako vraća, što prima na početku, uvjete, pomoćne funkcije, itd.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 1 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan