Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

kolokvij 2012.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hehe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2010. (19:25:16)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 2 - 9

PostPostano: 13:27 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bucko"]ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.[/quote]

moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.
bucko (napisa):
ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.


moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 13:50 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ha ne znam, bit će da sam se ondak zabunio. baš gledam i ne mogu nigdje nach slican primjer -.-'
ha ne znam, bit će da sam se ondak zabunio. baš gledam i ne mogu nigdje nach slican primjer -.-'



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hehe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2010. (19:25:16)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 2 - 9

PostPostano: 14:36 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da pitam ovdje, nadam se da ce asistentice vidjeti.
Znaci radi se o nastavnickom smjeru:

Hoce li u kolokviju biti nekakvih zadataka za cije ce nam rjesavanje biti potrebna primjena odredenih nacina koji nisu obradeni na vjezbama?
Konkretno posto smo na vjezbama prosli dosta malo zadataka a svi su vrlo jednostavni za razliku od onih na kolokvijima i u zadacima za vjezbu na stranici kolegija, hoce li biti nesto tipa:
razvijanja u Laurentov red oko singulariteta i odredivanja konvergencije,
racunanje integrala f-ja realne varijable preko reziduuma ...

[size=9][color=#999999]Added after 38 minutes:[/color][/size]

Evo uzmimo za primjer upravo ovaj o kojem se vodi rasprava, znaci problem se javlja kod 1/(z-1)^10. Nigdje u vjezbama nije takvo nesto obradeno, pa me zanima da li da takvo nesto uopce ne ocekujemo u kolokviju, posto nam nije receno kako se to rjesava, ili se takvo nesto ipak moze pojaviti, sto po mojem misljenju ne bi bilo korektno. Ponavljam da se odnosi na nastavnicki smjer, ne znam da li je obradivano kod inzinjera!
Evo da pitam ovdje, nadam se da ce asistentice vidjeti.
Znaci radi se o nastavnickom smjeru:

Hoce li u kolokviju biti nekakvih zadataka za cije ce nam rjesavanje biti potrebna primjena odredenih nacina koji nisu obradeni na vjezbama?
Konkretno posto smo na vjezbama prosli dosta malo zadataka a svi su vrlo jednostavni za razliku od onih na kolokvijima i u zadacima za vjezbu na stranici kolegija, hoce li biti nesto tipa:
razvijanja u Laurentov red oko singulariteta i odredivanja konvergencije,
racunanje integrala f-ja realne varijable preko reziduuma ...

Added after 38 minutes:

Evo uzmimo za primjer upravo ovaj o kojem se vodi rasprava, znaci problem se javlja kod 1/(z-1)^10. Nigdje u vjezbama nije takvo nesto obradeno, pa me zanima da li da takvo nesto uopce ne ocekujemo u kolokviju, posto nam nije receno kako se to rjesava, ili se takvo nesto ipak moze pojaviti, sto po mojem misljenju ne bi bilo korektno. Ponavljam da se odnosi na nastavnicki smjer, ne znam da li je obradivano kod inzinjera!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 15:00 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hehe"][quote="bucko"]ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.[/quote]

moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.[/quote]

evo jedan primjer: (z+i) / z^2, razviti oko z0=i
tu smo tražili primitivnu funkciju, razvijali u red i derivirali jer 1/z^2 nije razvijeno oko z0 = i
slijedeći primjer: z^2 * e^(1/z), razviti u okolini z0=0
u njemu je z^2 već razvijeno oko 0 pa to nismo dirali, razvijali smo samo e
da je razvijeno, trebalo bi biti z-z0, u zadatku sa kolokvija piše razvijte oko točke 1 i imamo 1/(z-1)^10.. ako se ne varam z-1 je već razvijeno jer je to z-z0
hehe (napisa):
bucko (napisa):
ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.


moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.


evo jedan primjer: (z+i) / z^2, razviti oko z0=i
tu smo tražili primitivnu funkciju, razvijali u red i derivirali jer 1/z^2 nije razvijeno oko z0 = i
slijedeći primjer: z^2 * e^(1/z), razviti u okolini z0=0
u njemu je z^2 već razvijeno oko 0 pa to nismo dirali, razvijali smo samo e
da je razvijeno, trebalo bi biti z-z0, u zadatku sa kolokvija piše razvijte oko točke 1 i imamo 1/(z-1)^10.. ako se ne varam z-1 je već razvijeno jer je to z-z0


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:10 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel bi mogla jedna od asistentica napisati da li u kolokvij ulazi racunanje integrala funkcija realne varijable jer na vjezbama smo rjesili samo jedan jedini zadatak iz tog gradiva i napravili samo jedan tip integrala, a ima negdje 5,6 tipova integrala. I prosle godine je bio na kolokviju, pa ne znam dal se prosle godine vise gradiva obradilo nego ove.
Unaprijed zahvaljujem :)
Jel bi mogla jedna od asistentica napisati da li u kolokvij ulazi racunanje integrala funkcija realne varijable jer na vjezbama smo rjesili samo jedan jedini zadatak iz tog gradiva i napravili samo jedan tip integrala, a ima negdje 5,6 tipova integrala. I prosle godine je bio na kolokviju, pa ne znam dal se prosle godine vise gradiva obradilo nego ove.
Unaprijed zahvaljujem Smile


[Vrh]
Anja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 03. 2003. (10:51:07)
Postovi: (132)16
Sarma = la pohva - posuda
114 = 118 - 4

PostPostano: 17:04 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Jel bi mogla jedna od asistentica napisati da li u kolokvij ulazi racunanje integrala funkcija realne varijable jer na vjezbama smo rjesili samo jedan jedini zadatak iz tog gradiva i napravili samo jedan tip integrala, a ima negdje 5,6 tipova integrala. I prosle godine je bio na kolokviju, pa ne znam dal se prosle godine vise gradiva obradilo nego ove.
Unaprijed zahvaljujem :)[/quote]

Saznat ćete sutra oko 3. :wink: Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama.

Molim :)
Anonymous (napisa):
Jel bi mogla jedna od asistentica napisati da li u kolokvij ulazi racunanje integrala funkcija realne varijable jer na vjezbama smo rjesili samo jedan jedini zadatak iz tog gradiva i napravili samo jedan tip integrala, a ima negdje 5,6 tipova integrala. I prosle godine je bio na kolokviju, pa ne znam dal se prosle godine vise gradiva obradilo nego ove.
Unaprijed zahvaljujem Smile


Saznat ćete sutra oko 3. Wink Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama.

Molim Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 18:03 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako bi se ovdje 4. b) riješio? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/ka-zadaca2-09.pdf s obzirom da imamo bekskonačno točaka izvan i unutar kružnice
Kako bi se ovdje 4. b) riješio? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/ka-zadaca2-09.pdf s obzirom da imamo bekskonačno točaka izvan i unutar kružnice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:10 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hehe"][quote="bucko"]ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.[/quote]

moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.[/quote]

A to se sve množi? Mislim, trebali se rastavljati na parcijalno ili?
hehe (napisa):
bucko (napisa):
ja sam razvila na V(1;0,sqrt(2)), onda ti je |z-1|<sqrt(2), pa je |z-1|/sqrt(2)<1.

onda razvijaš 1/(z+i)=1/(z-1+1+i)=1/(1+i)*1/[1-[-(z-1)/(1+i)]]. e sad, |1+i|=sqrt(2), pa je onda |(z-1)/(1+i)|<1. i onda to možeš razvit u red. analogno za 1/(z-i), a 1/(z-1)^10 je već razvijeno oko 1. nadam se da se može nešto skužit iz ovog.


moze objasnjenje kako je to vec razvijeno oko 1?
jer kada smo imali takve primjere na kvadrat, onda smo trazili primitivnu funkciju te onda nakon sto se to razvije u red, samo izderivirali i dobili to na kvadrat. Znaci nismo razvili bez eksponenta pa digli na 10.


A to se sve množi? Mislim, trebali se rastavljati na parcijalno ili?


[Vrh]
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 18:13 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam ovo 1/(z^2+1) rastavio na parcijalne i pomnožio sa 1/(z-1)^10.a mislim da se može i množit, da ti na kraju dođe na isto.
ja sam ovo 1/(z^2+1) rastavio na parcijalne i pomnožio sa 1/(z-1)^10.a mislim da se može i množit, da ti na kraju dođe na isto.



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:09 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bucko"]ja sam ovo 1/(z^2+1) rastavio na parcijalne i pomnožio sa 1/(z-1)^10.a mislim da se može i množit, da ti na kraju dođe na isto.[/quote]

Ajd ako nije problem napiši mi kako si rastavio na parcijalno? Jel 1/z-i i 1/z+i? i šta se dobije za A i B?
bucko (napisa):
ja sam ovo 1/(z^2+1) rastavio na parcijalne i pomnožio sa 1/(z-1)^10.a mislim da se može i množit, da ti na kraju dođe na isto.


Ajd ako nije problem napiši mi kako si rastavio na parcijalno? Jel 1/z-i i 1/z+i? i šta se dobije za A i B?


[Vrh]
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 19:18 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

1/(z^2+1)=[1/(z-i) - 1/(z+i)]*1/2i
1/(z^2+1)=[1/(z-i) - 1/(z+i)]*1/2i



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 19:33 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.
Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hehe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 04. 2010. (19:25:16)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 2 - 9

PostPostano: 21:50 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.[/quote]

Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto!
Megy Poe (napisa):
Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.


Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 21:51 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, kod nastavnika nije spomenuto jer je asistentica rekla da nećemo stići obraditi.. tako da nama sigurno neće doći
no možda je Megy Poe inžinjerski smjer pa su oni stigli obraditi bar dio tog..
da, kod nastavnika nije spomenuto jer je asistentica rekla da nećemo stići obraditi.. tako da nama sigurno neće doći
no možda je Megy Poe inžinjerski smjer pa su oni stigli obraditi bar dio tog..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:51 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hehe"][quote="Megy Poe"]Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.[/quote]

Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto![/quote]

Netko je vec postavio to pitanje, par postova gore, pa je asistentica napisala ovo
Saznat ćete sutra oko 3. Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama. :?
hehe (napisa):
Megy Poe (napisa):
Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.


Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto!


Netko je vec postavio to pitanje, par postova gore, pa je asistentica napisala ovo
Saznat ćete sutra oko 3. Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama. Confused


[Vrh]
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 22:31 čet, 7. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="hehe"][quote="Megy Poe"]Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.[/quote]

Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto![/quote]

Netko je vec postavio to pitanje, par postova gore, pa je asistentica napisala ovo
Saznat ćete sutra oko 3. Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama. :?[/quote]

Istina, ja sam s inžinjerskog smjera, al mi isto nismo stigli zato je asistentica stavila na internet vježbe..ne znam da li to znači da će ući u kolokvij ili ne..

[size=9][color=#999999]Added after 25 minutes:[/color][/size]

[quote="Megy Poe"]Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.[/quote]

Ja se ispričavam to ipak ide u 0 napravila sam glupu grešku u računu, tako da zanemarite pitanje ako nekog zanima ispadne mi (pi*e^(-5))/2
Anonymous (napisa):
hehe (napisa):
Megy Poe (napisa):
Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.


Evo bas si uzela za primjer zadatak koji ove godine na vjezbama nije obraden, nismo nigdje radili kada ide u beskonacno, a ni s realnim brojevima, to gradivo je naknadno stavljeno na stranicu kolegija, i ja se toplo nadam da nije tamo stavljeno da bi ga sami naucili jer koji je onda smisao vjezbi, tako da pretpostavljam da to ne ulazi u kolokvij jer inace vjezbe nemaju smisla, ako sami to moramo obraditi. E sada bilo bi dobro kada bi dobili potvrdu toga od asistentica, da to racunanje integrala realnih varijabli ne ulazi. Jos jednom ne znam za druge, ali na grupi cetvrtkom nastavnici, garantiram da to nije niti spomenuto!


Netko je vec postavio to pitanje, par postova gore, pa je asistentica napisala ovo
Saznat ćete sutra oko 3. Zadaci su prikladni s obzirom na to što se i koliko napravilo na vježbama. Confused


Istina, ja sam s inžinjerskog smjera, al mi isto nismo stigli zato je asistentica stavila na internet vježbe..ne znam da li to znači da će ući u kolokvij ili ne..

Added after 25 minutes:

Megy Poe (napisa):
Prosle godine nije ništa više gradiva obrađeno nego ove. Šta ovdje s 5 zadatakom? http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/kompa/files/ka-kol2-1011.pdf s obzirom da to nejde u 0 kad R ide u beskonačno.


Ja se ispričavam to ipak ide u 0 napravila sam glupu grešku u računu, tako da zanemarite pitanje ako nekog zanima ispadne mi (pi*e^(-5))/2


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 03. 2003. (10:51:07)
Postovi: (132)16
Sarma = la pohva - posuda
114 = 118 - 4

PostPostano: 8:36 pet, 8. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U kolokvij može ući ono što je obrađeno na vježbama i tako smo vam i rekli (mislim da se to i inače podrazumijeva, a da se za ono što nije napravljeno na nastavi, nego se očekuje da studenti sami prođu, a ipak se može pojaviti na ispitu, tako eksplicitno i kaže).
U kolokvij može ući ono što je obrađeno na vježbama i tako smo vam i rekli (mislim da se to i inače podrazumijeva, a da se za ono što nije napravljeno na nastavi, nego se očekuje da studenti sami prođu, a ipak se može pojaviti na ispitu, tako eksplicitno i kaže).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
daisy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2009. (22:17:36)
Postovi: (72)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 8:40 pet, 8. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima gdje raspored po predavaonama? :)
jel ima gdje raspored po predavaonama? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 10:36 pet, 8. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="daisy"]jel ima gdje raspored po predavaonama? :)[/quote]

Ovdje http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=17931
daisy (napisa):
jel ima gdje raspored po predavaonama? Smile


Ovdje http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=17931


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lost_soul
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2009. (17:38:41)
Postovi: (133)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6

PostPostano: 10:43 pet, 8. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je još 18.4 objavljeno? :D mogli su objavit na početku semestra..
to je još 18.4 objavljeno? Very Happy mogli su objavit na početku semestra..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Kompleksna analiza Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 4 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan