Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pomoć oko zadatka
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Metode matematičke fizike
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
patlidzan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (19:17:28)
Postovi: (76)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 22:44 pet, 25. 5. 2012    Naslov: pomoć oko zadatka Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

jel bi mi netko mogao pomoć oko 4. zadatka hvala
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

jel bi mi netko mogao pomoć oko 4. zadatka hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 12:42 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svedi prvo na kanonski oblik.
Svedi prvo na kanonski oblik.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:10 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ne znam kak :(
A ne znam kak Sad


[Vrh]
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 13:26 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U npr. 1.zadatku kolokvija prošle godine http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_2011.pdf , kako izračunam G?
Mali g mi je ova f-ja na lijevoj strani,je li tako?
I imam onu formulu [latex]G=g(x(\xi, \eta), y(\xi, \eta))[/latex] ,
ali ne znam što mi ona znači..

I još jedno pitanje,kako odredim psi? Ja sam tako da moram dobiti B=0, i iz tog slijedi da psi ovisi samo o x, ali ne znam kako da odredim što je točno..
U npr. 1.zadatku kolokvija prošle godine http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_2011.pdf , kako izračunam G?
Mali g mi je ova f-ja na lijevoj strani,je li tako?
I imam onu formulu ,
ali ne znam što mi ona znači..

I još jedno pitanje,kako odredim psi? Ja sam tako da moram dobiti B=0, i iz tog slijedi da psi ovisi samo o x, ali ne znam kako da odredim što je točno..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 14:14 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]A ne znam kak :([/quote]
Radilo se na vježbama dosta primjera. Imaš a=1, b=1, c=-3, pa se radi o hiperboličkoj jednadžbi.

@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko [latex]\xi[/latex] i [latex]\eta[/latex]. Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je [latex]y = C x[/latex], a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor [latex]\xi = \frac{x}{y}[/latex] i [latex]\eta = y[/latex].
Anonymous (napisa):
A ne znam kak Sad

Radilo se na vježbama dosta primjera. Imaš a=1, b=1, c=-3, pa se radi o hiperboličkoj jednadžbi.

@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko i . Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je , a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor i .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 14:40 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pmli"]

@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko [latex]\xi[/latex] i [latex]\eta[/latex]. Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je [latex]y = C x[/latex], a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor [latex]\xi = \frac{x}{y}[/latex] i [latex]\eta = y[/latex].[/quote]

Ok,hvala!
A [latex]\xi[/latex] i [latex]\eta[/latex] uvijek možemo birati po volji? Jer mi je nekako ostalo u pamćenju da je asistent rekao da se prvi uzima tako da se izjednači s C, tj. [latex]\xi=\frac{y}{x}[/latex], a drugi se izabere.
U ovom slučaju pretpostavljam da nije toliko važno što se uzme(?),ali za inače..
pmli (napisa):


@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko i . Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je , a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor i .


Ok,hvala!
A i uvijek možemo birati po volji? Jer mi je nekako ostalo u pamćenju da je asistent rekao da se prvi uzima tako da se izjednači s C, tj. , a drugi se izabere.
U ovom slučaju pretpostavljam da nije toliko važno što se uzme(?),ali za inače..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:41 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ne znam ovaj 2.zad:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_0809.pdf

dobijem da je hiperbolička, stavim ksi=y-2x, eta=y-x, ali kad računam A, B,... ne dobijem da je A=C=0 a trebalo bi biti..
I kako bi sad dalje išlo?
Ja ne znam ovaj 2.zad:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_0809.pdf

dobijem da je hiperbolička, stavim ksi=y-2x, eta=y-x, ali kad računam A, B,... ne dobijem da je A=C=0 a trebalo bi biti..
I kako bi sad dalje išlo?


[Vrh]
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 14:58 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote=".anchy."][quote="pmli"]@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko [latex]\xi[/latex] i [latex]\eta[/latex]. Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je [latex]y = C x[/latex], a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor [latex]\xi = \frac{x}{y}[/latex] i [latex]\eta = y[/latex].[/quote]Ok,hvala!
A [latex]\xi[/latex] i [latex]\eta[/latex] uvijek možemo birati po volji? Jer mi je nekako ostalo u pamćenju da je asistent rekao da se prvi uzima tako da se izjednači s C, tj. [latex]\xi=\frac{y}{x}[/latex], a drugi se izabere.
U ovom slučaju pretpostavljam da nije toliko važno što se uzme(?),ali za inače..[/quote]
Mogli bi shvatiti da je [latex]\displaystyle \frac{x}{y} = \frac{1}{C} \equiv const[/latex], pa smo na miru.

[quote="Anonymous"]Ja ne znam ovaj 2.zad:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_0809.pdf

dobijem da je hiperbolička, stavim ksi=y-2x, eta=y-x, ali kad računam A, B,... ne dobijem da je A=C=0 a trebalo bi biti..
I kako bi sad dalje išlo?[/quote]
To znači da imaš grešku.
.anchy. (napisa):
pmli (napisa):
@anchy: G se dobije tako da se x i y prikažu preko i . Zato bi bilo dobro odabrati supstitucije tako da se ne mučimo previše s time. Rješenje jednadžbe karakteristika je , a iz nesređenog oblika (očito je da bi nam to trebalo nekako pomoći) fje g vidimo da je jedan dobar izbor i .
Ok,hvala!
A i uvijek možemo birati po volji? Jer mi je nekako ostalo u pamćenju da je asistent rekao da se prvi uzima tako da se izjednači s C, tj. , a drugi se izabere.
U ovom slučaju pretpostavljam da nije toliko važno što se uzme(?),ali za inače..

Mogli bi shvatiti da je , pa smo na miru.

Anonymous (napisa):
Ja ne znam ovaj 2.zad:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/kolokviji/mmf_kol2_0809.pdf

dobijem da je hiperbolička, stavim ksi=y-2x, eta=y-x, ali kad računam A, B,... ne dobijem da je A=C=0 a trebalo bi biti..
I kako bi sad dalje išlo?

To znači da imaš grešku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 15:02 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajme,ovaj kolokvij od prošle godine je užasan :D

U 4.zadatku,postoji li kakav trik? Dobim
[latex]x(t)=Ae^t[/latex]
[latex]y(t)=Bsin(2t)+Ccos(2t)[/latex] krivo
[latex]z*dz=A[Be^tsin(2t)+Ce^tcos(2t)]dt [/latex], i kada to izintegriram dobijem
[latex] z^2(t)=2A \frac{1}{5} e^t(3sin2t-cos2t) [/latex], a to mi se baš ne čini lijepim za daljnje računanje..

edit:shvatila sam gdje je greška, nije mi y(t) točan. Probat ću ponovo..
Ajme,ovaj kolokvij od prošle godine je užasan Very Happy

U 4.zadatku,postoji li kakav trik? Dobim

krivo
, i kada to izintegriram dobijem
, a to mi se baš ne čini lijepim za daljnje računanje..

edit:shvatila sam gdje je greška, nije mi y(t) točan. Probat ću ponovo..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:14 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala


[Vrh]
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 19:43 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

U toj 2.zadaći, 5.zadatak, tražim li rješenje tako da prvo nađem homogeno,pa onda uvrštavam to rješenje u red, ili u prikazujem kao umnožak neke 2 funkcije?
Kako znam kada što radim? Znam da ovo prvo kada mi neka f-ja ovisna o x-u ili t-u kvari da mogu primjeniti metodu separacije,ali ne znam je li tako kad je baš f-ja u u pitanju.
U toj 2.zadaći, 5.zadatak, tražim li rješenje tako da prvo nađem homogeno,pa onda uvrštavam to rješenje u red, ili u prikazujem kao umnožak neke 2 funkcije?
Kako znam kada što radim? Znam da ovo prvo kada mi neka f-ja ovisna o x-u ili t-u kvari da mogu primjeniti metodu separacije,ali ne znam je li tako kad je baš f-ja u u pitanju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 20:10 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala[/quote]
Koristeći Poissonovu formulu se pojavi (nakon supstitucije) integral [latex]\displaystyle \int\limits_{-\infty}^{+\infty} \frac{1}{\sqrt{\pi}} e^{-\eta^2} \cos(\eta \sqrt{4 t}) d\eta[/latex] koji iznosi [latex]\displaystyle e^{-t}[/latex]. Jedini način koji sam našao za to riješiti je pomoću definicije kompleksnog kosinusa.

[quote=".anchy."]U toj 2.zadaći, 5.zadatak, tražim li rješenje tako da prvo nađem homogeno,pa onda uvrštavam to rješenje u red, ili u prikazujem kao umnožak neke 2 funkcije?
Kako znam kada što radim? Znam da ovo prvo kada mi neka f-ja ovisna o x-u ili t-u kvari da mogu primjeniti metodu separacije,ali ne znam je li tako kad je baš f-ja u u pitanju.[/quote]
Ovdje se može odmah primijeniti metoda separacije.
Neka je [latex]u(x, t) = X(x) T(t)[/latex]. Uvrštavanjem dobivamo [latex]X T' = 4 X'' T - 3 X T[/latex]. Nakon dijeljenja s [latex]XT[/latex] dobivamo [latex]\displaystyle \frac{T'}{T} = 4 \frac{X''}{X} - 3[/latex], odnosno [latex]\displaystyle \frac{X''}{X} = \frac{T'}{4 T} + \frac{3}{4} = -\lambda[/latex].
Drugi način je valjda da uzmeš [latex]u(x, y) = v(x, y) \varphi(t)[/latex], pa ti ispadne [latex]\varphi(t) = e^{-3t}[/latex] dobar izbor.
Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala

Koristeći Poissonovu formulu se pojavi (nakon supstitucije) integral koji iznosi . Jedini način koji sam našao za to riješiti je pomoću definicije kompleksnog kosinusa.

.anchy. (napisa):
U toj 2.zadaći, 5.zadatak, tražim li rješenje tako da prvo nađem homogeno,pa onda uvrštavam to rješenje u red, ili u prikazujem kao umnožak neke 2 funkcije?
Kako znam kada što radim? Znam da ovo prvo kada mi neka f-ja ovisna o x-u ili t-u kvari da mogu primjeniti metodu separacije,ali ne znam je li tako kad je baš f-ja u u pitanju.

Ovdje se može odmah primijeniti metoda separacije.
Neka je . Uvrštavanjem dobivamo . Nakon dijeljenja s dobivamo , odnosno .
Drugi način je valjda da uzmeš , pa ti ispadne dobar izbor.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:32 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali zašto je taj fi(x) dobar izbor.?

Dobim Vt*fi'=4Vxx*fi-3v*fi , i kada mi je fi=e^3x nista mi se ne skrati ??
ali zašto je taj fi(x) dobar izbor.?

Dobim Vt*fi'=4Vxx*fi-3v*fi , i kada mi je fi=e^3x nista mi se ne skrati ??


[Vrh]
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 20:41 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]ali zašto je taj fi(x) dobar izbor.?

Dobim Vt*fi'=4Vxx*fi-3v*fi , i kada mi je fi=e^3x nista mi se ne skrati ??[/quote]
Vrijedi [latex]u_t = v_t \varphi + v \varphi'[/latex] i [latex]u_{xx} = v_{xx} \varphi[/latex].
Anonymous (napisa):
ali zašto je taj fi(x) dobar izbor.?

Dobim Vt*fi'=4Vxx*fi-3v*fi , i kada mi je fi=e^3x nista mi se ne skrati ??

Vrijedi i .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:44 sub, 26. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajmee da, hvala ti :S
ajmee da, hvala ti :S


[Vrh]
suza
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2009. (14:37:50)
Postovi: (65)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 19:37 ned, 27. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pmli"][quote="Anonymous"]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala[/quote]
Koristeći Poissonovu formulu se pojavi (nakon supstitucije) integral [latex]\displaystyle \int\limits_{-\infty}^{+\infty} \frac{1}{\sqrt{\pi}} e^{-\eta^2} \cos(\eta \sqrt{4 t}) d\eta[/latex] koji iznosi [latex]\displaystyle e^{-t}[/latex]. Jedini način koji sam našao za to riješiti je pomoću definicije kompleksnog kosinusa.[/quote]

Zašto je [latex]\cos(\eta \sqrt{4 t})[/latex]? Ja dobivam sinus.. šta ne bi trebala biti pod prvim integralom neparna funkcija da bi vrijedio uvjet u(0,t)=0 ?
pmli (napisa):
Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mmf/dodatni/mmf_zadaca2.pdf

a jel bi netko objasnio malo ovaj 6. ? hvala

Koristeći Poissonovu formulu se pojavi (nakon supstitucije) integral koji iznosi . Jedini način koji sam našao za to riješiti je pomoću definicije kompleksnog kosinusa.


Zašto je ? Ja dobivam sinus.. šta ne bi trebala biti pod prvim integralom neparna funkcija da bi vrijedio uvjet u(0,t)=0 ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pmli
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2009. (12:03:05)
Postovi: (2C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
197 = 203 - 6

PostPostano: 22:14 ned, 27. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobi se nakon supstitucije [latex]\displaystyle \eta = \frac{x - \xi}{\sqrt{4 t}}[/latex] i primjene adicijske formule za sinus. Neparni dio je 0.

EDIT:
E da (to nisam prije napomenuo), za početno-rubnu zadaću
[latex]u_t(x, t) = u_{xx}(x, t) + f(x, t)[/latex]
[latex]u(x, 0) = u_0(x)[/latex]
[latex]u(0, t) = 0[/latex]
se dobi (kao u primjeru sa vježbi) da se [latex]u_0[/latex] treba neparno proširiti na cijeli [latex]\mathbb{R}[/latex], a [latex]f[/latex] neparno po prvoj varijabli na [latex]\mathbb{R} \times \mathbb{R}^+[/latex] da bi mogli iskoristiti Poissonovu formulu. U ovom zadatku se javlja sinus, pa nema problema.
Dobi se nakon supstitucije i primjene adicijske formule za sinus. Neparni dio je 0.

EDIT:
E da (to nisam prije napomenuo), za početno-rubnu zadaću



se dobi (kao u primjeru sa vježbi) da se treba neparno proširiti na cijeli , a neparno po prvoj varijabli na da bi mogli iskoristiti Poissonovu formulu. U ovom zadatku se javlja sinus, pa nema problema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:09 pon, 28. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo me muče ODJ. Koja je fora sa 4. zadatkom prosle godine.
Može hint samo za x(t), y(t), z(t).
Malo me muče ODJ. Koja je fora sa 4. zadatkom prosle godine.
Može hint samo za x(t), y(t), z(t).


[Vrh]
čungalunga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2009. (20:50:12)
Postovi: (4C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1
Lokacija: varaždin/zagreb

PostPostano: 0:47 pon, 28. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel može netko napisat konačno opće rješenje 1. iz kol prošle godine?
i neki hint za 2. ?
jel može netko napisat konačno opće rješenje 1. iz kol prošle godine?
i neki hint za 2. ?



_________________
I won't be a rock star. I will be a legend.
Freddie Mercury
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
some_dude
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2009. (16:23:13)
Postovi: (59)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: Zd-Zg

PostPostano: 1:26 pon, 28. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="čungalunga"]jel može netko napisat konačno opće rješenje 1. iz kol prošle godine?
i neki hint za 2. ?[/quote]

Prvi nisam do kraja rješava, nije mi se dalo :D, a za drugi čisto uvrstiš u formulu, ova fja f(x,t) je samo po t-u pa je onaj "dupli" integral jednostavan, a prvi ide supstitucijom kad svodiš integral na oblik e^(-y^2) (slično kao na vježbama).
čungalunga (napisa):
jel može netko napisat konačno opće rješenje 1. iz kol prošle godine?
i neki hint za 2. ?


Prvi nisam do kraja rješava, nije mi se dalo Very Happy, a za drugi čisto uvrstiš u formulu, ova fja f(x,t) je samo po t-u pa je onaj "dupli" integral jednostavan, a prvi ide supstitucijom kad svodiš integral na oblik e^(-y^2) (slično kao na vježbama).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Metode matematičke fizike Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan