Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Program studentske mobilnosti (Erasmus) - što, kako, zašto
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:56 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Raspisan je [url=http://international.unizg.hr/medjunarodna_suradnja?@=5uo7#news_10722]Erasmus natjecaj za 2013./14.[/url] Za matematiku postoje bilateralni sporazumi sa sveucilistima u ovim gradovima: Bec, Ljubljana, Gent i Leuven (Belgija), Hradec Kralove (Ceska), Bielefeld i Chemnitz (Njemacka), Veszprem (Madjarska) te Krakov i Wroclaw (Poljska). [url=http://international.unizg.hr/_news/10747/PMF_exchanges_13_14.pdf]Ovdje[/url] je kompletan popis za PMF. Rok za prijavu je do 15.2.2013.
Raspisan je Erasmus natjecaj za 2013./14. Za matematiku postoje bilateralni sporazumi sa sveucilistima u ovim gradovima: Bec, Ljubljana, Gent i Leuven (Belgija), Hradec Kralove (Ceska), Bielefeld i Chemnitz (Njemacka), Veszprem (Madjarska) te Krakov i Wroclaw (Poljska). Ovdje je kompletan popis za PMF. Rok za prijavu je do 15.2.2013.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 23:53 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

O wow, svaka čast, ove godine je dosta veći izbor nego prije dvije kad sam se ja prijavljivala. :ok: Nema ograničenja za razinu studija? Kad sam se ja prijavljivala, neki fakulteti su nudili mogućnost razmjene samo na diplomskom ili doktorskom studiju (Ljubljana i Chemnitz ako se ne varam), no u ovogodišnjoj tablici nema nikakvih oznaka za to.

Tko je inače zadužen za sklapanje ugovora za Erasmus i druge razmjene? Radi li to svaki odsjek zasebno ili je to na razini PMF-a (ili čak Sveučilišta)?
O wow, svaka čast, ove godine je dosta veći izbor nego prije dvije kad sam se ja prijavljivala. O-kay! Nema ograničenja za razinu studija? Kad sam se ja prijavljivala, neki fakulteti su nudili mogućnost razmjene samo na diplomskom ili doktorskom studiju (Ljubljana i Chemnitz ako se ne varam), no u ovogodišnjoj tablici nema nikakvih oznaka za to.

Tko je inače zadužen za sklapanje ugovora za Erasmus i druge razmjene? Radi li to svaki odsjek zasebno ili je to na razini PMF-a (ili čak Sveučilišta)?



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:34 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima oznaka, pogledaj stupac "Levels". F je preddiplomski, S diplomski, a T postdiplomski. Nazalost inicijativa za sklapanje Erasmus ugovora za sada ide preko individualnih kontakata nastavnika. PMF ima ured za medjunarodnu suradnju, ali koliko je meni poznato nemaju bas proaktivni pristup (bar za matematiku).
Ima oznaka, pogledaj stupac "Levels". F je preddiplomski, S diplomski, a T postdiplomski. Nazalost inicijativa za sklapanje Erasmus ugovora za sada ide preko individualnih kontakata nastavnika. PMF ima ured za medjunarodnu suradnju, ali koliko je meni poznato nemaju bas proaktivni pristup (bar za matematiku).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:19 sri, 16. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

U utorak, 22.1.2013. u 14 sati u velikoj predavaonici A1 na PMF-u (Horvatovac 102a) održat će se tribina o prijavi na Erasmus natječaj. [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4867]Poziv studentima[/url].
U utorak, 22.1.2013. u 14 sati u velikoj predavaonici A1 na PMF-u (Horvatovac 102a) održat će se tribina o prijavi na Erasmus natječaj. Poziv studentima.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mgrabov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2011. (08:39:28)
Postovi: (8)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 13:31 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

˝velikoj predavaonici A1 na PMF-u (Horvatovac 102a)˝... Oprosti, ali gdje je to, u kojoj zgradi?
˝velikoj predavaonici A1 na PMF-u (Horvatovac 102a)˝... Oprosti, ali gdje je to, u kojoj zgradi?



_________________
Moj dilbere...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:40 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kemija (ono gdje imate menzu).
Kemija (ono gdje imate menzu).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mgrabov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2011. (08:39:28)
Postovi: (8)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 14:22 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha menza, to mi je već jasnije! :broccoli:
hvala! :wink:
aha menza, to mi je već jasnije! Brokli
hvala! Wink



_________________
Moj dilbere...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 15:37 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li prof. Grubišić još uvijek ECTS koordinator za MO?
Je li prof. Grubišić još uvijek ECTS koordinator za MO?



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 17:28 pon, 21. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne, sada je Prof.dr.sc. Ljiljana Arambašić.
Ne, sada je Prof.dr.sc. Ljiljana Arambašić.



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 13:38 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto nikada nema razmjena s Francuskom? :(
Zasto nikada nema razmjena s Francuskom? Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:17 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidi [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4219&sec=279]ovo[/url].
Vidi ovo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 15:23 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Vidi [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4219&sec=279]ovo[/url].[/quote]

Hvala!
krcko (napisa):
Vidi ovo.


Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 17:44 uto, 22. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sve koji nisu mogli doći na Tribinu o prijavi na Erasmus natječaj, osim službenih kontakata PMF-a:

[b]international(a)dekanat.pmf.hr[/b] (Voditelj ureda za međunarodnu suradnju PMF-a Antonijo Šimunović)
[b]gordana.rusak(a)biol.pmf.hr[/b] ECTS koordinatorica PMF-a, prof. dr. sc. Gordana Rusak
[b]davor.kovacevic(a)chem.pmf.hr[/b] Prodekan PMF-a za međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Davor Kovačević

(pretpostavljam i profesorici Arambašić ako je ona ECTS koordinator za MO ove godine?)

za općenita pitanja, savjete, nedoumice, prijedloge i sl. možete se obratiti i zagrebačkom Erasmus Student Networku (FB: [url=https://www.facebook.com/erasmusstudentnetworkzagreb]ESN Zagreb[/url]), volonterskoj studentskoj udruzi koja pomaže studentima koji žele ići (ili doći) na razmjenu. Ako imate pitanja vezana specifično uz MO, možete se javiti i meni na PM ili na irma.valcic(a)gmail.com. :)
Za sve koji nisu mogli doći na Tribinu o prijavi na Erasmus natječaj, osim službenih kontakata PMF-a:

international(a)dekanat.pmf.hr (Voditelj ureda za međunarodnu suradnju PMF-a Antonijo Šimunović)
gordana.rusak(a)biol.pmf.hr ECTS koordinatorica PMF-a, prof. dr. sc. Gordana Rusak
davor.kovacevic(a)chem.pmf.hr Prodekan PMF-a za međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Davor Kovačević

(pretpostavljam i profesorici Arambašić ako je ona ECTS koordinator za MO ove godine?)

za općenita pitanja, savjete, nedoumice, prijedloge i sl. možete se obratiti i zagrebačkom Erasmus Student Networku (FB: ESN Zagreb), volonterskoj studentskoj udruzi koja pomaže studentima koji žele ići (ili doći) na razmjenu. Ako imate pitanja vezana specifično uz MO, možete se javiti i meni na PM ili na irma.valcic(a)gmail.com. Smile



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Suncokreta
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2013. (22:31:54)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:17 sri, 30. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je l netko s preddiplomskog studija, nastavnički smjer bio na razmjeni i kakva su iskustva? Ima li nešto preporučeno za nastavnički smjer među navedenim institucijama?
Hvala na odgovoru? :)
Je l netko s preddiplomskog studija, nastavnički smjer bio na razmjeni i kakva su iskustva? Ima li nešto preporučeno za nastavnički smjer među navedenim institucijama?
Hvala na odgovoru? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
googol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 09. 2011. (21:23:09)
Postovi: (71)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 9 - 10

PostPostano: 16:12 pet, 29. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji su kriteriji za rangiranje? Vidim velike razlike u bodovima iako razlika u prosjeku nije toliko drastična kao što bodovi sugeriraju?
Koji su kriteriji za rangiranje? Vidim velike razlike u bodovima iako razlika u prosjeku nije toliko drastična kao što bodovi sugeriraju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 19:37 sub, 30. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošalji mail Antoniju Šimunoviću (eno ga dva posta iznad), on će ti to najbolje znati reći.

Za one koji nisu vidjeli, stigli su (djelomični) [url=http://international.unizg.hr/medjunarodna_suradnja?@=5ve5#news_10722]prijevremeni rezultati[/url] za razmjene u 2013./2014.
Pošalji mail Antoniju Šimunoviću (eno ga dva posta iznad), on će ti to najbolje znati reći.

Za one koji nisu vidjeli, stigli su (djelomični) prijevremeni rezultati za razmjene u 2013./2014.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PingPong
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2013. (18:03:14)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:09 sub, 6. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozz,
ima li netko iskustva sa dobivanjem stipendije za Erasmus na drugim rezultatima? Koliko se 'crta' pomakne?
Nisam dobila stipendiju na ovim sada prvim rezultatima pa me zanima kako je bilo prije, a koga god sam pitala, nitko ništa ne zna...
Hvala!
Pozz,
ima li netko iskustva sa dobivanjem stipendije za Erasmus na drugim rezultatima? Koliko se 'crta' pomakne?
Nisam dobila stipendiju na ovim sada prvim rezultatima pa me zanima kako je bilo prije, a koga god sam pitala, nitko ništa ne zna...
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 14:39 pon, 3. 6. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

PingPong, jesi li išta saznala što se tiče pomicanja crte? Ja nisam imala iskustava s time jer se "u moje vrijeme" ( [img]http://i2.photobucket.com/albums/y29/waterfly89/Smilies/starac.gif[/img] ) ljudi baš nisu ni prijavljivali Erasmus, no zanima me kako stvari trenutno stoje.
PingPong, jesi li išta saznala što se tiče pomicanja crte? Ja nisam imala iskustava s time jer se "u moje vrijeme" ( ) ljudi baš nisu ni prijavljivali Erasmus, no zanima me kako stvari trenutno stoje.



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 19:20 pon, 16. 12. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sutra, [b]17.12.2013. u 14 sati[/b], održat će se konferencija [b]ExchangeAbility: Promocija programa Erasmus za studente s posebnim potrebama[/b]. Cilj konferencije je promocija Erasmus programa među studentima s posebnim potrebama (invaliditetom) te informiranje o dodatnoj financijskoj potpori za osobe s posebnim potrebama („special needs grant“) koja je dostupna studentima koji odlaze na Erasmus mobilnost.

Na konferenciji će sudjelovati predstavnici Agencije za mobilnost i programe Europske unije, Međunarodnog ureda Sveučilišta u Zagrebu, Erasmus Student Networka te proslavljeni hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja, i sam bivši Erasmus student.

Konferencija će se održati u isto vrijeme na sljedećim lokacijama u CARNet-ovim učionicama:
Zagreb: Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ivana Lučića 5
Split: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
Rijeka: Pravni fakultet, Hahlić 6
Osijek: Elektrotehnički fakultet, Kneza Trpimira 2B
Zadar: Sveučilište u Zadru, Franje Tuđmana 24i
Dubrovnik: Sveučilište u Dubrovniku, Ćira Carića 4

Pristup konferenciji bit će moguć online (live streaming) ili dolaskom u videokonferencijske učionice. Za praćenje konferencije izvan navedenih dvorana, putem live streaminga, potrebno je popuniti registracijski obrazac, ovdje: https://docs.google.com/forms/d/1sadFzlT1Bcbw7rYtDPmTh6BGAtifrqyvqpjwtJavohg/viewform

Svi koje ovo zanima pozvani su sutra na zagrebački FSB, učionica 208. :)
Sutra, 17.12.2013. u 14 sati, održat će se konferencija ExchangeAbility: Promocija programa Erasmus za studente s posebnim potrebama. Cilj konferencije je promocija Erasmus programa među studentima s posebnim potrebama (invaliditetom) te informiranje o dodatnoj financijskoj potpori za osobe s posebnim potrebama („special needs grant“) koja je dostupna studentima koji odlaze na Erasmus mobilnost.

Na konferenciji će sudjelovati predstavnici Agencije za mobilnost i programe Europske unije, Međunarodnog ureda Sveučilišta u Zagrebu, Erasmus Student Networka te proslavljeni hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja, i sam bivši Erasmus student.

Konferencija će se održati u isto vrijeme na sljedećim lokacijama u CARNet-ovim učionicama:
Zagreb: Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ivana Lučića 5
Split: Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
Rijeka: Pravni fakultet, Hahlić 6
Osijek: Elektrotehnički fakultet, Kneza Trpimira 2B
Zadar: Sveučilište u Zadru, Franje Tuđmana 24i
Dubrovnik: Sveučilište u Dubrovniku, Ćira Carića 4

Pristup konferenciji bit će moguć online (live streaming) ili dolaskom u videokonferencijske učionice. Za praćenje konferencije izvan navedenih dvorana, putem live streaminga, potrebno je popuniti registracijski obrazac, ovdje: https://docs.google.com/forms/d/1sadFzlT1Bcbw7rYtDPmTh6BGAtifrqyvqpjwtJavohg/viewform

Svi koje ovo zanima pozvani su sutra na zagrebački FSB, učionica 208. Smile



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:40 pon, 16. 12. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesto informacija o Erasmusu za osobe s posebnim potrebama ima i [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4310&sec=279]ovdje[/url].
Nesto informacija o Erasmusu za osobe s posebnim potrebama ima i ovdje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan