Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Unlockanje moba

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 22:20 uto, 19. 6. 2012    Naslov: Unlockanje moba Citirajte i odgovorite

Ej ekipa.

Jel netko zna neku free stranicu na netu gdje bih mogao naći NCK za svoj Huawei? Našao sam par, ali sve se mora plaćat (a pošto sam ja poznati cicija, takve stvari ne dolaze u obzir :))

Jel se netko s tim igro ikad?
Ej ekipa.

Jel netko zna neku free stranicu na netu gdje bih mogao naći NCK za svoj Huawei? Našao sam par, ali sve se mora plaćat (a pošto sam ja poznati cicija, takve stvari ne dolaze u obzir Smile)

Jel se netko s tim igro ikad?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 3:28 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam što je točno NCK, ali možda ovo pomogne: [url]http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Huawei_U8220:_Full_Update_Guide[/url]
Ne znam što je točno NCK, ali možda ovo pomogne: http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Huawei_U8220:_Full_Update_Guide



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 7:29 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam da li znas slijedece:
[quote="[url=http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2011/propisi_pravilnici_zakoni/Pravilnik%20o%20na%C4%8Dinu%20i%20uvjetima%20obavljanja%20djelatnosti%20elektroni%C4%8Dkih%20komunikacijskih%20mre%C5%BEa%20i%20usluga.pdf]Pravilnik o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga - Članak 8.[/url]"]
(12) Operator javnih komunikacijskih usluga u pokretnoj elektronickoj komunikacijskoj mreži
može ograniciti mobilni ureaj i podatkovni ureaj za pristup internetu (USB stick) na rad
unutar vlastite mreže samo u slucaju ako ga pretplatnik uzima uz sklapanje pretplatnickog
ugovora uz uvjet obveznog trajanja pretplatnickog ugovora. Operator je obvezan po isteku
ugovorne obveze ili u slucaju prijevremenog raskida pretplatniku, na njegov zahtjev, bez
naknade i u najkracem mogucem roku omoguciti daljnje korištenje ureaja u ostalim
mrežama.
Korisnicima unaprijed placene usluge (pre-paid) ista mogucnost mora biti omogucena nakon
12 mjeseci korištenja usluge uz predocenje racuna o kupnji mobilnog ureaja.[/quote]

Ako nisi na pretplati s ugovornom obvezom ili si pre-paid,a proslo je vise od godinu dana na toj mrezi, mozes traziti otkljucavanje od strane operatera. Posalju ti brojcani kod, upises ga u mob, i to je to.
Ne znam da li znas slijedece:
Pravilnik o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga - Članak 8. (napisa):

(12) Operator javnih komunikacijskih usluga u pokretnoj elektronickoj komunikacijskoj mreži
može ograniciti mobilni ureaj i podatkovni ureaj za pristup internetu (USB stick) na rad
unutar vlastite mreže samo u slucaju ako ga pretplatnik uzima uz sklapanje pretplatnickog
ugovora uz uvjet obveznog trajanja pretplatnickog ugovora. Operator je obvezan po isteku
ugovorne obveze ili u slucaju prijevremenog raskida pretplatniku, na njegov zahtjev, bez
naknade i u najkracem mogucem roku omoguciti daljnje korištenje ureaja u ostalim
mrežama.
Korisnicima unaprijed placene usluge (pre-paid) ista mogucnost mora biti omogucena nakon
12 mjeseci korištenja usluge uz predocenje racuna o kupnji mobilnog ureaja.


Ako nisi na pretplati s ugovornom obvezom ili si pre-paid,a proslo je vise od godinu dana na toj mrezi, mozes traziti otkljucavanje od strane operatera. Posalju ti brojcani kod, upises ga u mob, i to je to.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:58 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

@bnikola:
Da, znam to, ali traže te račun i jamstveni list da im pošalješ, a to, poprilično sam siguran, da je završilo na nekom smetlištu :(

@mdoko:
NCK, unlock code, kako god. Služi kako bi otključao mobitel za ostale operatere, a ne samo onaj od koga si kupio
@bnikola:
Da, znam to, ali traže te račun i jamstveni list da im pošalješ, a to, poprilično sam siguran, da je završilo na nekom smetlištu Sad

@mdoko:
NCK, unlock code, kako god. Služi kako bi otključao mobitel za ostale operatere, a ne samo onaj od koga si kupio



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 15:32 sri, 20. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]@bnikola:
Da, znam to, ali traže te račun i jamstveni list da im pošalješ, a to, poprilično sam siguran, da je završilo na nekom smetlištu :([/quote]

Probaj iskopati račun, ako znaš gdje si kupio, traži kopiju. A ako si kupio preko paketa, provider sigurno ima podatak kad je kupljeno. Ne traže garanciju, i u zakonu piše račun, ne garancija. Znači, probaj se snači, to ti je najjednostavniji način. Sva ostala kemijanja nose mogućnost blokiranja mobitela, a to ti je onda tek trošak jer ga možeš ili odnijeti na servis i platiti odblokiravanje (što ti neće biti ispod 100+kn) ili baciti u smeće.
Milojko (napisa):
@bnikola:
Da, znam to, ali traže te račun i jamstveni list da im pošalješ, a to, poprilično sam siguran, da je završilo na nekom smetlištu Sad


Probaj iskopati račun, ako znaš gdje si kupio, traži kopiju. A ako si kupio preko paketa, provider sigurno ima podatak kad je kupljeno. Ne traže garanciju, i u zakonu piše račun, ne garancija. Znači, probaj se snači, to ti je najjednostavniji način. Sva ostala kemijanja nose mogućnost blokiranja mobitela, a to ti je onda tek trošak jer ga možeš ili odnijeti na servis i platiti odblokiravanje (što ti neće biti ispod 100+kn) ili baciti u smeće.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan