Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni s više godine?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 13:34 čet, 4. 7. 2013    Naslov: Izborni s više godine? Citirajte i odgovorite

Na studomatu mi se pojavila i mogućnost upisa izbornih kolegija s 3. godine (za koje naravno imam preduvjete) i piše sljedeće:

[quote]Pravilo mora biti zadovoljeno u u ovom i prethodnim semestrima u kojima se grupa pojavljuje u nastavnom programu.

Morate upisati najmanje 0.0, a najviše 10.0 ECTS bodova.
Za grupu ćete osvojiti 0.0 ECTS bodova. [/quote]

Pošto je veznik "i", jel to znači da mogu i ove i sljedeće godine upisati izborne kolegije s 3. godine bez pisanja molbe (tj. iskoristiti i ove i sljedeće godine tih max. 10 ECTS-a za kolegije iz te "grupe" bez pisanja molbe) ?

Npr. Ove godine upišem kolegij vrijednosti 5 ECTS-a, a iduće godine 2 kolegija ukupne vrijednosti 10 ECTS-a ili tih max. 10 ECTS-a vrijedi ukupno gledano kroz sve godine preddiplomskog tj. za više od toga treba pisati molbu?


EDIT

Bonus pitanje : Dojmovi iz kolegija Euklidski prostori? Zahtijeva li taj kolegij "neslužbeno" i znanje s nekih drugih kolegija osim LA2 pošto je kolegij 3. godine?
Na studomatu mi se pojavila i mogućnost upisa izbornih kolegija s 3. godine (za koje naravno imam preduvjete) i piše sljedeće:

Citat:
Pravilo mora biti zadovoljeno u u ovom i prethodnim semestrima u kojima se grupa pojavljuje u nastavnom programu.

Morate upisati najmanje 0.0, a najviše 10.0 ECTS bodova.
Za grupu ćete osvojiti 0.0 ECTS bodova.


Pošto je veznik "i", jel to znači da mogu i ove i sljedeće godine upisati izborne kolegije s 3. godine bez pisanja molbe (tj. iskoristiti i ove i sljedeće godine tih max. 10 ECTS-a za kolegije iz te "grupe" bez pisanja molbe) ?

Npr. Ove godine upišem kolegij vrijednosti 5 ECTS-a, a iduće godine 2 kolegija ukupne vrijednosti 10 ECTS-a ili tih max. 10 ECTS-a vrijedi ukupno gledano kroz sve godine preddiplomskog tj. za više od toga treba pisati molbu?


EDIT

Bonus pitanje : Dojmovi iz kolegija Euklidski prostori? Zahtijeva li taj kolegij "neslužbeno" i znanje s nekih drugih kolegija osim LA2 pošto je kolegij 3. godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 15:16 čet, 4. 7. 2013    Naslov: Re: Izborni s više godine? Citirajte i odgovorite

[quote="Shirohige"]Na studomatu mi se pojavila i mogućnost upisa izbornih kolegija s 3. godine (za koje naravno imam preduvjete) i piše sljedeće:

[quote]Pravilo mora biti zadovoljeno u u ovom i prethodnim semestrima u kojima se grupa pojavljuje u nastavnom programu.

Morate upisati najmanje 0.0, a najviše 10.0 ECTS bodova.
Za grupu ćete osvojiti 0.0 ECTS bodova. [/quote]

Pošto je veznik "i", jel to znači da mogu i ove i sljedeće godine upisati izborne kolegije s 3. godine bez pisanja molbe (tj. iskoristiti i ove i sljedeće godine tih max. 10 ECTS-a za kolegije iz te "grupe" bez pisanja molbe) ?

Npr. Ove godine upišem kolegij vrijednosti 5 ECTS-a, a iduće godine 2 kolegija ukupne vrijednosti 10 ECTS-a ili tih max. 10 ECTS-a vrijedi ukupno gledano kroz sve godine preddiplomskog tj. za više od toga treba pisati molbu?


EDIT

Bonus pitanje : Dojmovi iz kolegija Euklidski prostori? Zahtijeva li taj kolegij "neslužbeno" i znanje s nekih drugih kolegija osim LA2 pošto je kolegij 3. godine?[/quote]

Što se tiće euklidskih... Meni osobno najlakši kolegij na preddiplomskom.
Ne traži se nikakvo predznanje osim da znaš što je vektorski prostor...
Kolegij je jednostavno za položit ako si redovit na predavanjima i vježbama jer do sad je bilo ovakvo bodovanje: 8 bodova za dolaske na vježbe, 8 bodova za dolaske na predavanja, 8 bodova za jednu zadaću, 8 bodova za izlaganje unaprijed dobivenog A4 lista zadataka, i to ne cijelog.
To je laganih 32 boda a 50 treba da se prodje. Kolokviji su po 24 te postoji usmeni koji valjda nosi ostatak. Većina prodje bez usmenog jer su kolokviji na zaokruživanje... točnije ove godine je bio princip da ako zaokružiš nešto onda misliš da je to točno, te ako je dobiješ 0.5 boda, ako je krivo -0.5. Ako znaš da je nešto krivo, onda to prekrižiš a boduje se isto kao i ovo prvo.
Znači na kolokviju su bila 4 odgovora na svakom zadatku, a ukupno je bilo 12 zadataka.
Ako malo razmišljaš možeš zaključiti da su neki odgovori sigurno krivi iako nemaš pojma rješit zadatak.
Eto toliko od mene.
:D
Shirohige (napisa):
Na studomatu mi se pojavila i mogućnost upisa izbornih kolegija s 3. godine (za koje naravno imam preduvjete) i piše sljedeće:

Citat:
Pravilo mora biti zadovoljeno u u ovom i prethodnim semestrima u kojima se grupa pojavljuje u nastavnom programu.

Morate upisati najmanje 0.0, a najviše 10.0 ECTS bodova.
Za grupu ćete osvojiti 0.0 ECTS bodova.


Pošto je veznik "i", jel to znači da mogu i ove i sljedeće godine upisati izborne kolegije s 3. godine bez pisanja molbe (tj. iskoristiti i ove i sljedeće godine tih max. 10 ECTS-a za kolegije iz te "grupe" bez pisanja molbe) ?

Npr. Ove godine upišem kolegij vrijednosti 5 ECTS-a, a iduće godine 2 kolegija ukupne vrijednosti 10 ECTS-a ili tih max. 10 ECTS-a vrijedi ukupno gledano kroz sve godine preddiplomskog tj. za više od toga treba pisati molbu?


EDIT

Bonus pitanje : Dojmovi iz kolegija Euklidski prostori? Zahtijeva li taj kolegij "neslužbeno" i znanje s nekih drugih kolegija osim LA2 pošto je kolegij 3. godine?


Što se tiće euklidskih... Meni osobno najlakši kolegij na preddiplomskom.
Ne traži se nikakvo predznanje osim da znaš što je vektorski prostor...
Kolegij je jednostavno za položit ako si redovit na predavanjima i vježbama jer do sad je bilo ovakvo bodovanje: 8 bodova za dolaske na vježbe, 8 bodova za dolaske na predavanja, 8 bodova za jednu zadaću, 8 bodova za izlaganje unaprijed dobivenog A4 lista zadataka, i to ne cijelog.
To je laganih 32 boda a 50 treba da se prodje. Kolokviji su po 24 te postoji usmeni koji valjda nosi ostatak. Većina prodje bez usmenog jer su kolokviji na zaokruživanje... točnije ove godine je bio princip da ako zaokružiš nešto onda misliš da je to točno, te ako je dobiješ 0.5 boda, ako je krivo -0.5. Ako znaš da je nešto krivo, onda to prekrižiš a boduje se isto kao i ovo prvo.
Znači na kolokviju su bila 4 odgovora na svakom zadatku, a ukupno je bilo 12 zadataka.
Ako malo razmišljaš možeš zaključiti da su neki odgovori sigurno krivi iako nemaš pojma rješit zadatak.
Eto toliko od mene.
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jabuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2009. (15:53:14)
Postovi: (7C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 12:01 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ovo pitanje ne spada bas pod ovu temu, al da ne otvaram novu...
ove godine ponovo upisujem 3.godinu i imam vec polozeni izborni kolegij u zimskom semestru i mislila sam pisati molbu za upis dodatnog izbornog, medutim studomat mi i ovako "nudi" da upisem jos izbornih..
pa me zanima jel to od ove godine nesto novo ili svejedno moram pisat molbu (jer mi ovo nije prvi put da zelim upisati dodatni izborni u nekom semestru, a svaki put sam to morala preko molbe jer studomat nije dozvoljavao)
hvala
mislim da ovo pitanje ne spada bas pod ovu temu, al da ne otvaram novu...
ove godine ponovo upisujem 3.godinu i imam vec polozeni izborni kolegij u zimskom semestru i mislila sam pisati molbu za upis dodatnog izbornog, medutim studomat mi i ovako "nudi" da upisem jos izbornih..
pa me zanima jel to od ove godine nesto novo ili svejedno moram pisat molbu (jer mi ovo nije prvi put da zelim upisati dodatni izborni u nekom semestru, a svaki put sam to morala preko molbe jer studomat nije dozvoljavao)
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 12:13 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala kkarlo na odgovoru! :)


[quote="jabuka"]mislim da ovo pitanje ne spada bas pod ovu temu, al da ne otvaram novu...
ove godine ponovo upisujem 3.godinu i imam vec polozeni izborni kolegij u zimskom semestru i mislila sam pisati molbu za upis dodatnog izbornog, medutim studomat mi i ovako "nudi" da upisem jos izbornih..
pa me zanima jel to od ove godine nesto novo ili svejedno moram pisat molbu (jer mi ovo nije prvi put da zelim upisati dodatni izborni u nekom semestru, a svaki put sam to morala preko molbe jer studomat nije dozvoljavao)
hvala[/quote]

Upravo to sam i ja pitao, samo što ja nisam još 3. godina ali imam preduvjete za neke kolegije pa izgleda da se može svaki zimski semestar upisati preko studomata neki izborni predmet iz te grupe kolegija s obzirom na to da ti studomat to nudi ili je to neka greška u studomatu?
Hvala kkarlo na odgovoru! Smile


jabuka (napisa):
mislim da ovo pitanje ne spada bas pod ovu temu, al da ne otvaram novu...
ove godine ponovo upisujem 3.godinu i imam vec polozeni izborni kolegij u zimskom semestru i mislila sam pisati molbu za upis dodatnog izbornog, medutim studomat mi i ovako "nudi" da upisem jos izbornih..
pa me zanima jel to od ove godine nesto novo ili svejedno moram pisat molbu (jer mi ovo nije prvi put da zelim upisati dodatni izborni u nekom semestru, a svaki put sam to morala preko molbe jer studomat nije dozvoljavao)
hvala


Upravo to sam i ja pitao, samo što ja nisam još 3. godina ali imam preduvjete za neke kolegije pa izgleda da se može svaki zimski semestar upisati preko studomata neki izborni predmet iz te grupe kolegija s obzirom na to da ti studomat to nudi ili je to neka greška u studomatu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:34 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Govorimo li ovdje o diplomskim ili preddiplomskim studijima?

Za diplomske studije na studomatu smo uklonili razna ogranicenja zato da olaksamo i ubrzamo upise. To ipak ne znaci da mozete upisati bilo sto, bilo kada. Svejedno morate popunjavati i upisni list koji blagoslivlja voditelj studija.

Dakle konkretna pitanja uputite svojem voditelju studija. Popis je [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?sec=458]ovdje[/url].
Govorimo li ovdje o diplomskim ili preddiplomskim studijima?

Za diplomske studije na studomatu smo uklonili razna ogranicenja zato da olaksamo i ubrzamo upise. To ipak ne znaci da mozete upisati bilo sto, bilo kada. Svejedno morate popunjavati i upisni list koji blagoslivlja voditelj studija.

Dakle konkretna pitanja uputite svojem voditelju studija. Popis je ovdje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 23:44 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Govorimo li ovdje o diplomskim ili preddiplomskim studijima?

Za diplomske studije na studomatu smo uklonili razna ogranicenja zato da olaksamo i ubrzamo upise. To ipak ne znaci da mozete upisati bilo sto, bilo kada. Svejedno morate popunjavati i upisni list koji blagoslivlja voditelj studija.[/quote]

Nas zanima za preddiplomske studije tj. jesu li i za preddiplomske studije uklonjena nekakava ograničenja na studomatu ili još uvijek vrijedi "ukoliko to studomat nudi i ne prekoračuje se 35 ECTS-a [tex]\implies[/tex] može se upisati na studomatu bez pisanja ikakvih molbi"?
krcko (napisa):
Govorimo li ovdje o diplomskim ili preddiplomskim studijima?

Za diplomske studije na studomatu smo uklonili razna ogranicenja zato da olaksamo i ubrzamo upise. To ipak ne znaci da mozete upisati bilo sto, bilo kada. Svejedno morate popunjavati i upisni list koji blagoslivlja voditelj studija.


Nas zanima za preddiplomske studije tj. jesu li i za preddiplomske studije uklonjena nekakava ograničenja na studomatu ili još uvijek vrijedi "ukoliko to studomat nudi i ne prekoračuje se 35 ECTS-a [tex]\implies[/tex] može se upisati na studomatu bez pisanja ikakvih molbi"?




Zadnja promjena: Shirohige; 23:54 pet, 5. 7. 2013; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:53 pet, 5. 7. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos prije je uklonjeno ogranicenje 3. upisa istog kolegija. Za drugo ja ne znam, ali mozda se ipak nesto mijenjalo. Studomat zivi svojim zivotom :roll:

Ako zelite biti sigurni, posaljite mail s konkretnim upitom voditelju studija. "Mogu li ja u tojitoj situaciji upisati tajitaj kolegij? Studomat mi ga nudi."
Jos prije je uklonjeno ogranicenje 3. upisa istog kolegija. Za drugo ja ne znam, ali mozda se ipak nesto mijenjalo. Studomat zivi svojim zivotom Rolling Eyes

Ako zelite biti sigurni, posaljite mail s konkretnim upitom voditelju studija. "Mogu li ja u tojitoj situaciji upisati tajitaj kolegij? Studomat mi ga nudi."



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan