Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Popravni 2012.
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 19:36 uto, 26. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

nećemo valjda dobiti radon-nikodym, ja ovo stvarno ne mogu zapamtiti, previše je tog, osim što mi treba 45 minuta da ga uopće napišem
nećemo valjda dobiti radon-nikodym, ja ovo stvarno ne mogu zapamtiti, previše je tog, osim što mi treba 45 minuta da ga uopće napišem


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:47 uto, 26. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]nećemo valjda dobiti radon-nikodym, ja ovo stvarno ne mogu zapamtiti, previše je tog, osim što mi treba 45 minuta da ga uopće napišem[/quote]

Ako slucajno dode taj teorem, ja vjerujem da ce staviti da se, isto kao i prosle godine, dokaze samo u slucaju konacne mjere, pa je to automatski jedna stranica dokaza manje :D
Al da, i dalje je teorem gadan.
Anonymous (napisa):
nećemo valjda dobiti radon-nikodym, ja ovo stvarno ne mogu zapamtiti, previše je tog, osim što mi treba 45 minuta da ga uopće napišem


Ako slucajno dode taj teorem, ja vjerujem da ce staviti da se, isto kao i prosle godine, dokaze samo u slucaju konacne mjere, pa je to automatski jedna stranica dokaza manje Very Happy
Al da, i dalje je teorem gadan.


[Vrh]
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 22:59 uto, 26. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

zna netko 2.b, prošla god popravni?
zna netko 2.b, prošla god popravni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grizly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2011. (21:30:01)
Postovi: (27)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 2

PostPostano: 23:16 uto, 26. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napišeš definiciju izmjerivosti: m*(E) = m*(E presjek A) + m*(E presjek Ac). Nejednakost <= uvijek vrijedi, a za ovu drugu zapravo trebaš m*(E) >= m*(E presjek Ac) jer ti je ovaj član 0 po pretpostavci. Ali i ova nejednakost je trivijalna jer čim skup presiječeš s nečim mjera mu se smanji. Dakle jednakost vrijedi. Za Ac onda vrijedi čisto jer je definicija simetrična. Malo sam neformalno napisala, ali mislim da ćeš se snaći :)
Napišeš definiciju izmjerivosti: m*(E) = m*(E presjek A) + m*(E presjek Ac). Nejednakost <= uvijek vrijedi, a za ovu drugu zapravo trebaš m*(E) >= m*(E presjek Ac) jer ti je ovaj član 0 po pretpostavci. Ali i ova nejednakost je trivijalna jer čim skup presiječeš s nečim mjera mu se smanji. Dakle jednakost vrijedi. Za Ac onda vrijedi čisto jer je definicija simetrična. Malo sam neformalno napisala, ali mislim da ćeš se snaći Smile



_________________
Nit' sam normalna nit' se s takvima družim
Tux, doing some gymnastics
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sphiro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (16:32:45)
Postovi: (45)16
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 8 - 20

PostPostano: 23:33 uto, 26. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

tnx :wink:
tnx Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:07 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada vec nisu spustili na 45 bodova, hvala na ovak laganom popravnom.. da
Kada vec nisu spustili na 45 bodova, hvala na ovak laganom popravnom.. da


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:32 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako bi se dokazalo: B(R^d)= Prod.(i=1 do d) B(R) ???
To je zadatak s predavanja koji je ostavljen da zadaću. Iz 5.lekcije ("Izmjerive funkcije").
P.S. Ovo na desnoj strani jednakosti je produktna sigma algebra.
Kako bi se dokazalo: B(R^d)= Prod.(i=1 do d) B(R) ???
To je zadatak s predavanja koji je ostavljen da zadaću. Iz 5.lekcije ("Izmjerive funkcije").
P.S. Ovo na desnoj strani jednakosti je produktna sigma algebra.


[Vrh]
Gradijent
Gost





PostPostano: 13:51 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da nije dokaz za B(R^2) i dalje indukcija.
Da nije dokaz za B(R^2) i dalje indukcija.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 14:15 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel možeš molim te to raspisati?
Jel možeš molim te to raspisati?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:28 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, popravni je bio baš lagan i nije uopće problem skupiti za prolaz ako je do sad falio samo koji bod za proći...aha...
Da, popravni je bio baš lagan i nije uopće problem skupiti za prolaz ako je do sad falio samo koji bod za proći...aha...


[Vrh]
ignis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2005. (19:42:02)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 19:04 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ove fore s guest postom bi bilo zgodno ukinut,na ovom dijelu foruma,bez uvrede spammeri :twisted:

Naravno da je popravni bio lagan. Bio je lagan i prosle godine, a cini mi se da bi i sljedece mogo biti nesta malo laganiji,barem meni, ako ne dobijem pedalu s faksa radi mjere dotad,no manje bitno.


Jel rijesio tko 5-ti zadatak, ako mu se da raspisat malo bio bi mu zahvalan ?
Ove fore s guest postom bi bilo zgodno ukinut,na ovom dijelu foruma,bez uvrede spammeri Twisted Evil

Naravno da je popravni bio lagan. Bio je lagan i prosle godine, a cini mi se da bi i sljedece mogo biti nesta malo laganiji,barem meni, ako ne dobijem pedalu s faksa radi mjere dotad,no manje bitno.


Jel rijesio tko 5-ti zadatak, ako mu se da raspisat malo bio bi mu zahvalan ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
-georges-
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 06. 2010. (18:47:06)
Postovi: (F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 19:08 sri, 27. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Da, popravni je bio baš lagan i nije uopće problem skupiti za prolaz ako je do sad falio samo koji bod za proći...aha...[/quote]
pa meni se nije činilo preteško. imao sam 45 bodova prije popravnog, na popravnom očekujem 70-80.

teorija nije bila problem (čim nije radon-nikodym ;)), a preostalih 30-40 bodova se može skupiti, u svakom zadatku je bilo rješivih stvari. a ne vjerujem da sam učio više od drugih.

doduše, nisu ni kolokviji ni završni bili preteški kad smo kod toga, samo neki nismo dovoljno učili. ;)

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="ignis"]Ove fore s guest postom bi bilo zgodno ukinut,na ovom dijelu foruma,bez uvrede spammeri :twisted:

Naravno da je popravni bio lagan. Bio je lagan i prosle godine, a cini mi se da bi i sljedece mogo biti nesta malo laganiji,barem meni, ako ne dobijem pedalu s faksa radi mjere dotad,no manje bitno.


Jel rijesio tko 5-ti zadatak, ako mu se da raspisat malo bio bi mu zahvalan ?[/quote]
objavljeni su već zadaci i rješenja:

[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/Mjeraiint_kolokviji.html[/url]
Anonymous (napisa):
Da, popravni je bio baš lagan i nije uopće problem skupiti za prolaz ako je do sad falio samo koji bod za proći...aha...

pa meni se nije činilo preteško. imao sam 45 bodova prije popravnog, na popravnom očekujem 70-80.

teorija nije bila problem (čim nije radon-nikodym Wink), a preostalih 30-40 bodova se može skupiti, u svakom zadatku je bilo rješivih stvari. a ne vjerujem da sam učio više od drugih.

doduše, nisu ni kolokviji ni završni bili preteški kad smo kod toga, samo neki nismo dovoljno učili. Wink

Added after 3 minutes:

ignis (napisa):
Ove fore s guest postom bi bilo zgodno ukinut,na ovom dijelu foruma,bez uvrede spammeri Twisted Evil

Naravno da je popravni bio lagan. Bio je lagan i prosle godine, a cini mi se da bi i sljedece mogo biti nesta malo laganiji,barem meni, ako ne dobijem pedalu s faksa radi mjere dotad,no manje bitno.


Jel rijesio tko 5-ti zadatak, ako mu se da raspisat malo bio bi mu zahvalan ?

objavljeni su već zadaci i rješenja:

http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/Mjeraiint_kolokviji.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
laurent
Gost





PostPostano: 13:55 čet, 28. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo me zanima sto mislite da li postoji bilo kakva, ali bas bilo kakva sansa da bude ponovni popravni, makar u subotu ili nedjelju, jer kako sam shvatio sigurno nece biti u 9 mjesec nista.
Samo me zanima sto mislite da li postoji bilo kakva, ali bas bilo kakva sansa da bude ponovni popravni, makar u subotu ili nedjelju, jer kako sam shvatio sigurno nece biti u 9 mjesec nista.


[Vrh]
vancika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2007. (20:11:36)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Varaždin

PostPostano: 14:12 čet, 28. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne postoji
ne postoji



_________________
People are strange when you're a stranger...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
hmmm
Gost





PostPostano: 18:07 čet, 28. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da na stranici kolegija pise, a i da ste tako napisali na plocu u srijedu, da ce rezultati najkasnije sutra ujutro, al me zanima dal postoji sansa da dodu mozda danas navecer?
Znam da na stranici kolegija pise, a i da ste tako napisali na plocu u srijedu, da ce rezultati najkasnije sutra ujutro, al me zanima dal postoji sansa da dodu mozda danas navecer?


[Vrh]
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 20:32 čet, 28. 6. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hmmm"]Znam da na stranici kolegija pise, a i da ste tako napisali na plocu u srijedu, da ce rezultati najkasnije sutra ujutro, al me zanima dal postoji sansa da dodu mozda danas navecer?[/quote]
Rezultati su na web stranici kolegija:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/Mjeraiint_kolokviji.html
hmmm (napisa):
Znam da na stranici kolegija pise, a i da ste tako napisali na plocu u srijedu, da ce rezultati najkasnije sutra ujutro, al me zanima dal postoji sansa da dodu mozda danas navecer?

Rezultati su na web stranici kolegija:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/Mjeraiint_kolokviji.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan