Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

PHP MySQL instalacija na CARNet-u

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:46 pon, 2. 7. 2012    Naslov: PHP MySQL instalacija na CARNet-u Citirajte i odgovorite

Pozdrav ekipa.

Kao što i naslov kaže, zanimaju me detalji oko instalacije php-a i mysqla na carnet-ovu .hr domenu. Nisam nikada radio nešto tome slično, pa me malkice trta (za one koji ne znaju značenje, strah) s tim se petljati. Ima netko da mi može reći što kako kad gdje i kome trebam napraviti kako bih to instalirao?

Hvala
Pozdrav ekipa.

Kao što i naslov kaže, zanimaju me detalji oko instalacije php-a i mysqla na carnet-ovu .hr domenu. Nisam nikada radio nešto tome slično, pa me malkice trta (za one koji ne znaju značenje, strah) s tim se petljati. Ima netko da mi može reći što kako kad gdje i kome trebam napraviti kako bih to instalirao?

Hvala



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:15 pon, 2. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako koristis neki server (CARNetov ili kod nekog drugog providera), onda bi to moralo biti gore (zicaj admina ako bas nije, ali ne znam kakav bi to cudan web server bio (ok, osim ako je na IISu)).

Ako koristis svoj server, pukni neki Linux gore i tijekom instalacije checkiraj da hoces to troje i mir. Sve iole relevantne distre dolaze s tim.

Cini mi se banalno, pa mozda nisam dobro razumio pitanje.
Ako koristis neki server (CARNetov ili kod nekog drugog providera), onda bi to moralo biti gore (zicaj admina ako bas nije, ali ne znam kakav bi to cudan web server bio (ok, osim ako je na IISu)).

Ako koristis svoj server, pukni neki Linux gore i tijekom instalacije checkiraj da hoces to troje i mir. Sve iole relevantne distre dolaze s tim.

Cini mi se banalno, pa mozda nisam dobro razumio pitanje.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:14 pon, 2. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

A vjerojatno i je banalno, samo što se ja prvi put susrećem s takvim stvarima pa me malo trta :)

Zvao sam ih danas u CARNet i kao, ja bih trebo njima poslat mail da mi daju username ili tako nešto, nisam ga baš totalno pokopčo što mi čovjek govori, i onda da ja trebam to sve skupa "instalirat", štogod to značilo. jerbo, neke osnovne stvari s PHP-om su mi radile, ali ne baš sve, tako da pretpostavljam da je to sve tamo, samo što ja trebam nešto brljat okolo.

Nisam siguran što mi je točno za radit s time, pa zato i gledam ovdje jer se nadam da će se naći netko tko je to sve već napravio. Ko što rekoh, vjerojatno jesu stvari krajnje jednostavne i banalne, ali prvi se put susrećem s tim i strah me da nešto ne bih slučajno zabrljavio
A vjerojatno i je banalno, samo što se ja prvi put susrećem s takvim stvarima pa me malo trta Smile

Zvao sam ih danas u CARNet i kao, ja bih trebo njima poslat mail da mi daju username ili tako nešto, nisam ga baš totalno pokopčo što mi čovjek govori, i onda da ja trebam to sve skupa "instalirat", štogod to značilo. jerbo, neke osnovne stvari s PHP-om su mi radile, ali ne baš sve, tako da pretpostavljam da je to sve tamo, samo što ja trebam nešto brljat okolo.

Nisam siguran što mi je točno za radit s time, pa zato i gledam ovdje jer se nadam da će se naći netko tko je to sve već napravio. Ko što rekoh, vjerojatno jesu stvari krajnje jednostavne i banalne, ali prvi se put susrećem s tim i strah me da nešto ne bih slučajno zabrljavio



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 20:14 pon, 2. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da vsego, bio si u pravu, krajnje je banalno. Zbunilo me što mi čovjek u helpdesku kad sam nazvo reko da moram sam instalaciju odraditi, ali tko zna na što je on mislio pod tim
Da vsego, bio si u pravu, krajnje je banalno. Zbunilo me što mi čovjek u helpdesku kad sam nazvo reko da moram sam instalaciju odraditi, ali tko zna na što je on mislio pod tim



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan