Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prebacivanje PMF->neki drugi faks (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
manbearpig
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2009. (19:53:28)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 10 - 16
Lokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM

PostPostano: 21:26 uto, 3. 7. 2012    Naslov: Prebacivanje PMF->neki drugi faks Citirajte i odgovorite

Molila bih ako itko ima ikakve informacije o ovoj opciji neka nešto napiše jer moj problem je taj da imam 32 boda i ne mogu se zbog ovog novog pravila od 35 prebacit na nastavnički smjer. također, upisiala sam faks taman zadnju godinu kad su bili prijemni pa nemam ni maturu pa uopće nemam blage veze na koji način to sve funkcionira. naravno, potrudit ću se sve to saznat što prije al pošto mi se ovo sve skupa dogodilo jučer, još sam nova u tom :D
nego, da cijenim svaku informaciju o prebacivanjima na druge fakultete pa unaprijed hvala.
Molila bih ako itko ima ikakve informacije o ovoj opciji neka nešto napiše jer moj problem je taj da imam 32 boda i ne mogu se zbog ovog novog pravila od 35 prebacit na nastavnički smjer. također, upisiala sam faks taman zadnju godinu kad su bili prijemni pa nemam ni maturu pa uopće nemam blage veze na koji način to sve funkcionira. naravno, potrudit ću se sve to saznat što prije al pošto mi se ovo sve skupa dogodilo jučer, još sam nova u tom Very Happy
nego, da cijenim svaku informaciju o prebacivanjima na druge fakultete pa unaprijed hvala.



_________________
from the top of the ocean yeah
to the bottom of the sky goddamn
well i get claustrophobic
i can you know that i can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
manbearpig
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2009. (19:53:28)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 10 - 16
Lokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM

PostPostano: 23:20 uto, 3. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kuiš a znam sad je kao bolje ti je da se makneš nisi za ovaj faks al nije baš tak crno bijelo nikad nije
kako u pokeru
tako ni u životu
vučem jedan ispit i nikako ga maknut a padala sam ga na najgluplje načine i s riječima nemojte mi kolegice odustajat ide to vama bilo je ovo dobro ALI vidimo se iduće godine i slično
i tako
život
šta reć
uglavnom
a kuiš a znam sad je kao bolje ti je da se makneš nisi za ovaj faks al nije baš tak crno bijelo nikad nije
kako u pokeru
tako ni u životu
vučem jedan ispit i nikako ga maknut a padala sam ga na najgluplje načine i s riječima nemojte mi kolegice odustajat ide to vama bilo je ovo dobro ALI vidimo se iduće godine i slično
i tako
život
šta reć
uglavnom



_________________
from the top of the ocean yeah
to the bottom of the sky goddamn
well i get claustrophobic
i can you know that i can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marlen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2007. (23:42:26)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 13 - 3
Lokacija: MedVEšČak

PostPostano: 8:19 sri, 4. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam što konkretno želiš. Upisati drugi fakultet ili nekako pokušati ostati na Matematici?

Pošto nemaš položenu državnu maturu izbor studija ti je poprilično sužen, no znam da na nekim veleučilištima možeš upisati i bez nje.
Isto tako, znam da postoji neko pravilo da se ljudima koji nisu pologali državnu maturu a žele upisati studij, gledaju rezultati one "obične" mature. Ali čini mi se da to vrijedi za neke starije generacije od tvoje.

Na našem fasku bi možda uspjela ostati da se ispišeš i ponovno upišeš, al nemaš DM.. :(

Pogledaj si i raspitaj se kad su prijave za DM jer se možda stigneš prijaviti za jesenski rok.
http://drzavnamatura.skole.hr/prijava-rokovi

Nakon što položiš DM, možeš se na jesen prijaviti i upisati na studij na kojem ostane mjesta.
Ne znam što konkretno želiš. Upisati drugi fakultet ili nekako pokušati ostati na Matematici?

Pošto nemaš položenu državnu maturu izbor studija ti je poprilično sužen, no znam da na nekim veleučilištima možeš upisati i bez nje.
Isto tako, znam da postoji neko pravilo da se ljudima koji nisu pologali državnu maturu a žele upisati studij, gledaju rezultati one "obične" mature. Ali čini mi se da to vrijedi za neke starije generacije od tvoje.

Na našem fasku bi možda uspjela ostati da se ispišeš i ponovno upišeš, al nemaš DM.. Sad

Pogledaj si i raspitaj se kad su prijave za DM jer se možda stigneš prijaviti za jesenski rok.
http://drzavnamatura.skole.hr/prijava-rokovi

Nakon što položiš DM, možeš se na jesen prijaviti i upisati na studij na kojem ostane mjesta.



_________________
u Meni vLaDa LudiLO
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
manbearpig
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2009. (19:53:28)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 10 - 16
Lokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM

PostPostano: 9:48 sri, 4. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

želim svakako pokušat ostat na matematici jer to je definitivno jedino što želim studirat. naravno, ako ne postoji ta opcija nikako, onda idem negdje drugdje. da, zapravo, prijava mature za jesenski rok je jedina opcija koju razumijem i koja definitivno postoji. jedino još što mi pada na pamet, a za što moram danas provjerit dal je izvedivo jest prebacivanje na pmf split s kojeg onda možda mogu opet se prebacit u zagreb, al to sam izmislila sad, ne znam ni dal se to može.

i hvala ti puno na odgovoru
želim svakako pokušat ostat na matematici jer to je definitivno jedino što želim studirat. naravno, ako ne postoji ta opcija nikako, onda idem negdje drugdje. da, zapravo, prijava mature za jesenski rok je jedina opcija koju razumijem i koja definitivno postoji. jedino još što mi pada na pamet, a za što moram danas provjerit dal je izvedivo jest prebacivanje na pmf split s kojeg onda možda mogu opet se prebacit u zagreb, al to sam izmislila sad, ne znam ni dal se to može.

i hvala ti puno na odgovoru



_________________
from the top of the ocean yeah
to the bottom of the sky goddamn
well i get claustrophobic
i can you know that i can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marlen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2007. (23:42:26)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 13 - 3
Lokacija: MedVEšČak

PostPostano: 21:00 sri, 4. 7. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno si već čitala, al ako slučajno nisi, pogledaj temu: gubitak prava na studiranje. MOžda nađeš nešto korisno.
Probaj se na jesenskom roku upisati natrag na naš faks, a možda bi bilo pametno da odabereš nastavnički smjer. Jer ako natrag odabereš inžinjerski i tražiš da ti se priznaju položeni kolegiji, možda bi ti se te 2 godine koje si provela na ing smjeru ubrajale u 6 godina koliko imaš pravo na PD.
Ali ja stvarno o tome malo znam pa sve uzmi s rezervom.
Najbolje ti je detaljno se raspitati u referadi ili kod prof Vukovića.

Možeš se upisati u Osijek ili Split i tada diplomski možeš 100% upisati kod nas.

Dal se npr nakon dvije godine možeš prebaciti u Zg? Ne znam.
Znam za slučajeve kolega koji su otišli u Osijek ili Split, ili došli k nama iz Osijeka ili Splita, ali ne znam jel se neko prebacivao u drugi grad pa natrag u Zg bez upisa/ispisa.

Također se dobro raspitaj u vezi tih 6 godina studiranja. Jer ne znam dal se ubrajaju ove dvije ako baš sveučilište promijeniš (mislim da ne) ili ako sad na jesen upišeš natrag naš faks.

Znam da ako netko mijenja fakultet unutar sveučilišta, ima 8 godina za završiti preddiplomski, s tim da se u tih 8 ubrajaju godine provedene na oba fakulteta.
(Pr.: ako si 3 godine na našem faksu, pa upišeš građevinu, moraš u 5 godina završiti preddiplomski na građevini)

Ako netko mijenja smjer unutar fakulteta, godine provedene na prvom upisanom studiju ubrajaju se u 6 godina studiranja na preddiplomskom.
Znači ako se neko nakon 2 godine provedene na inžinjerskom prebacuje na nastavnički, tada nastavnički mora završiti u 4 godine.
Načula sam da se ove godine to možda promijenilo.

Sve ovo kaj sam ti sad napisala su poluinformacije al se nadam da ti bar malo pomaže. Bar da znaš o čemu sve moraš voditi računa i kaj sve trebaš pitati i referadi.
Vjerojatno si već čitala, al ako slučajno nisi, pogledaj temu: gubitak prava na studiranje. MOžda nađeš nešto korisno.
Probaj se na jesenskom roku upisati natrag na naš faks, a možda bi bilo pametno da odabereš nastavnički smjer. Jer ako natrag odabereš inžinjerski i tražiš da ti se priznaju položeni kolegiji, možda bi ti se te 2 godine koje si provela na ing smjeru ubrajale u 6 godina koliko imaš pravo na PD.
Ali ja stvarno o tome malo znam pa sve uzmi s rezervom.
Najbolje ti je detaljno se raspitati u referadi ili kod prof Vukovića.

Možeš se upisati u Osijek ili Split i tada diplomski možeš 100% upisati kod nas.

Dal se npr nakon dvije godine možeš prebaciti u Zg? Ne znam.
Znam za slučajeve kolega koji su otišli u Osijek ili Split, ili došli k nama iz Osijeka ili Splita, ali ne znam jel se neko prebacivao u drugi grad pa natrag u Zg bez upisa/ispisa.

Također se dobro raspitaj u vezi tih 6 godina studiranja. Jer ne znam dal se ubrajaju ove dvije ako baš sveučilište promijeniš (mislim da ne) ili ako sad na jesen upišeš natrag naš faks.

Znam da ako netko mijenja fakultet unutar sveučilišta, ima 8 godina za završiti preddiplomski, s tim da se u tih 8 ubrajaju godine provedene na oba fakulteta.
(Pr.: ako si 3 godine na našem faksu, pa upišeš građevinu, moraš u 5 godina završiti preddiplomski na građevini)

Ako netko mijenja smjer unutar fakulteta, godine provedene na prvom upisanom studiju ubrajaju se u 6 godina studiranja na preddiplomskom.
Znači ako se neko nakon 2 godine provedene na inžinjerskom prebacuje na nastavnički, tada nastavnički mora završiti u 4 godine.
Načula sam da se ove godine to možda promijenilo.

Sve ovo kaj sam ti sad napisala su poluinformacije al se nadam da ti bar malo pomaže. Bar da znaš o čemu sve moraš voditi računa i kaj sve trebaš pitati i referadi.



_________________
u Meni vLaDa LudiLO
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan