Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Ispravljanje kolokvija
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
arc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2012. (10:07:04)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:40 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Ispravljanje kolokvija Citirajte i odgovorite

Zanima me kako asistenti ispravljaju kolokvije iz analize. Koliko se boduje točan postupak, tj. koliko bodova (ako išta) dobijemo ako smo na početku nešto pogriješili, a kasnije imamo dobar algoritam za rješavanje?! :?:

Primjer. Trebalo je na početku 3. zadatka ovog kolokvija odredit restrikciju, i kasnije računat sliku, prasliku i inverz. Ako smo mi na početku odredili krivo restrikciju funkcije :cry: jel ima ikakve šanse da dobijemo kasnije neke bodove na tom zadatku?

Te još jedan primjer. :shock: Koliko bodova ćemo dobiti ako smo dobro postavili uvjete (kod računanja domene), a krivo dalje rješavali te nam je krivo rješenje onda?
Zanima me kako asistenti ispravljaju kolokvije iz analize. Koliko se boduje točan postupak, tj. koliko bodova (ako išta) dobijemo ako smo na početku nešto pogriješili, a kasnije imamo dobar algoritam za rješavanje?! Question

Primjer. Trebalo je na početku 3. zadatka ovog kolokvija odredit restrikciju, i kasnije računat sliku, prasliku i inverz. Ako smo mi na početku odredili krivo restrikciju funkcije Crying or Very sad jel ima ikakve šanse da dobijemo kasnije neke bodove na tom zadatku?

Te još jedan primjer. Shocked Koliko bodova ćemo dobiti ako smo dobro postavili uvjete (kod računanja domene), a krivo dalje rješavali te nam je krivo rješenje onda?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 13:44 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Re: Ispravljanje kolokvija Citirajte i odgovorite

[quote="arc"]Zanima me kako asistenti ispravljaju kolokvije iz analize. Koliko se boduje točan postupak, tj. koliko bodova (ako išta) dobijemo ako smo na početku nešto pogriješili, a kasnije imamo dobar algoritam za rješavanje?! :?:

Primjer. Trebalo je na početku 3. zadatka ovog kolokvija odredit restrikciju, i kasnije računat sliku, prasliku i inverz. Ako smo mi na početku odredili krivo restrikciju funkcije :cry: jel ima ikakve šanse da dobijemo kasnije neke bodove na tom zadatku?

Te još jedan primjer. :shock: Koliko bodova ćemo dobiti ako smo dobro postavili uvjete (kod računanja domene), a krivo dalje rješavali te nam je krivo rješenje onda?[/quote]

Ovisi tko ti ispravlja, no čini mi se da u svakom slučaju na oba zadatka nećeš dobiti više od 0-1 / 6 bodova (po zadatku).
Ne boduju previše postupak, jer je postupak šablonski, a i ponavljam, ovisi tko ti ispravlja. Svejedno, siguran sam da više od 1 boda na tim zadacima dobiti nećeš :( Možda 2 boda na ovom s restrikcijom ako ti se netko smiluje.
arc (napisa):
Zanima me kako asistenti ispravljaju kolokvije iz analize. Koliko se boduje točan postupak, tj. koliko bodova (ako išta) dobijemo ako smo na početku nešto pogriješili, a kasnije imamo dobar algoritam za rješavanje?! Question

Primjer. Trebalo je na početku 3. zadatka ovog kolokvija odredit restrikciju, i kasnije računat sliku, prasliku i inverz. Ako smo mi na početku odredili krivo restrikciju funkcije Crying or Very sad jel ima ikakve šanse da dobijemo kasnije neke bodove na tom zadatku?

Te još jedan primjer. Shocked Koliko bodova ćemo dobiti ako smo dobro postavili uvjete (kod računanja domene), a krivo dalje rješavali te nam je krivo rješenje onda?


Ovisi tko ti ispravlja, no čini mi se da u svakom slučaju na oba zadatka nećeš dobiti više od 0-1 / 6 bodova (po zadatku).
Ne boduju previše postupak, jer je postupak šablonski, a i ponavljam, ovisi tko ti ispravlja. Svejedno, siguran sam da više od 1 boda na tim zadacima dobiti nećeš Sad Možda 2 boda na ovom s restrikcijom ako ti se netko smiluje.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ajukic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 09. 2012. (17:52:39)
Postovi: (9)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 13:48 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ispravlja li onaj asistent koji je bio u učioni dok se pisao kolokvij? ili svi kolokviji idu na hrpu, pa onda podijele međusobo?
ispravlja li onaj asistent koji je bio u učioni dok se pisao kolokvij? ili svi kolokviji idu na hrpu, pa onda podijele međusobo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 13:50 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ajukic"]ispravlja li onaj asistent koji je bio u učioni dok se pisao kolokvij? ili svi kolokviji idu na hrpu, pa onda podijele međusobo?[/quote]
Kako kad, no svakako se prvo raspodijele.
ajukic (napisa):
ispravlja li onaj asistent koji je bio u učioni dok se pisao kolokvij? ili svi kolokviji idu na hrpu, pa onda podijele međusobo?

Kako kad, no svakako se prvo raspodijele.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 14:39 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nekako mislim da ćeš na ovom u kojem se radi o domeni nešto više bodova dobiti (od 0-1), pod pretpostavkom da si od 4 uvjeta samo jednog krivo izračunao. Nema smisla da se za to skidaju bodovi baš onako, duž cijelog zadatka, pa da se i 3 od 4 točna uvjeta gotovo uopće ne vrednuju. :D (S tim da je, bar u mojoj grupi, ove godine i taj zadatak bio "složeniji" nego inače - 4 slučaja umjesto dosadašnja 3 (ili ponekad i 2(!)), dosta drljanja u okolini "istih" brojeva.)


Ja sam, recimo, u 2. a) uspio napraviti zanimljivu ([i]čitaj: banalnu, nepotrebnu, idiotsku[/i]) glupost, riješio sam zadatak potpuno točno sve do treće slike u kojoj sam sliku funkcije kosinus na nekom intervalu zapisao samo kao jedan skup, a ne uniju dva skupa (napisao sam samo pozitivan dio). (Da, jako je glupo. Znam. :roll:)

E sad, to je baš zadnjeZADNJE što se u tom podzadatku treba napraviti, sve do tog je točno, a to zadnje je "napola" točno, pa se nadam da neće ići u minus za više od jednog boda, jer inače ne vidim koji je drugi način za dobiti 3 boda (od 4) na takvom podzadatku :D (pošto je "prilično nemoguće" dobiti točno rješenje s ikakvom greškom prije :D )...
Nekako mislim da ćeš na ovom u kojem se radi o domeni nešto više bodova dobiti (od 0-1), pod pretpostavkom da si od 4 uvjeta samo jednog krivo izračunao. Nema smisla da se za to skidaju bodovi baš onako, duž cijelog zadatka, pa da se i 3 od 4 točna uvjeta gotovo uopće ne vrednuju. Very Happy (S tim da je, bar u mojoj grupi, ove godine i taj zadatak bio "složeniji" nego inače - 4 slučaja umjesto dosadašnja 3 (ili ponekad i 2(!)), dosta drljanja u okolini "istih" brojeva.)


Ja sam, recimo, u 2. a) uspio napraviti zanimljivu (čitaj: banalnu, nepotrebnu, idiotsku) glupost, riješio sam zadatak potpuno točno sve do treće slike u kojoj sam sliku funkcije kosinus na nekom intervalu zapisao samo kao jedan skup, a ne uniju dva skupa (napisao sam samo pozitivan dio). (Da, jako je glupo. Znam. Rolling Eyes)

E sad, to je baš zadnjeZADNJE što se u tom podzadatku treba napraviti, sve do tog je točno, a to zadnje je "napola" točno, pa se nadam da neće ići u minus za više od jednog boda, jer inače ne vidim koji je drugi način za dobiti 3 boda (od 4) na takvom podzadatku Very Happy (pošto je "prilično nemoguće" dobiti točno rješenje s ikakvom greškom prije Very Happy )...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:14 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Re: Ispravljanje kolokvija Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Ovisi tko ti ispravlja[/quote]
Ne znam kako ispravljanje danas funkcionira, no u moje vrijeme (:djed:) za ispravljanje pojedinog zadatka bila je zaduzena tocno jedna osoba - bodovanje ne bi smjelo ovisiti o izboru osobe koja ce ispravljati kolokvij, tako da, ako vise osoba ispravlja isti zadatak (ili citav kolokvij) po neujednacenim kriterijima, nakon rezultata definitivno imate temelje za zalbu.
Zenon (napisa):
Ovisi tko ti ispravlja

Ne znam kako ispravljanje danas funkcionira, no u moje vrijeme (Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...) za ispravljanje pojedinog zadatka bila je zaduzena tocno jedna osoba - bodovanje ne bi smjelo ovisiti o izboru osobe koja ce ispravljati kolokvij, tako da, ako vise osoba ispravlja isti zadatak (ili citav kolokvij) po neujednacenim kriterijima, nakon rezultata definitivno imate temelje za zalbu.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Will Traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2011. (12:23:18)
Postovi: (38)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 15:43 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Re: Ispravljanje kolokvija Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Ne boduju previše postupak, jer je postupak šablonski, a i ponavljam, ovisi tko ti ispravlja. Svejedno, siguran sam da više od 1 boda na tim zadacima dobiti nećeš :( Možda 2 boda na ovom s restrikcijom ako ti se netko smiluje.[/quote]

Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. :shock:
Zenon (napisa):
Ne boduju previše postupak, jer je postupak šablonski, a i ponavljam, ovisi tko ti ispravlja. Svejedno, siguran sam da više od 1 boda na tim zadacima dobiti nećeš Sad Možda 2 boda na ovom s restrikcijom ako ti se netko smiluje.


Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 18:22 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Will Traveler"]Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. :shock:[/quote]
Moj prijatelj je imao postupak, ali je samo napravio sitnu greškicu na početku i dobio je 1/6. Bilo mu je rečeno da je napravio tu greškicu negdje kasnije u postupku, dobio bi više. Greškica nije bila u razmišljanju niti u postupku, nego neka banalna ili je okrenio znak nejednakosti ili nešto krivo prepisao itd. Dakle, (šablonski) postupak kao takav...
[quote="goranm"][quote="Zenon"]Ovisi tko ti ispravlja[/quote]
Ne znam kako ispravljanje danas funkcionira, no u moje vrijeme (:djed:) za ispravljanje pojedinog zadatka bila je zaduzena tocno jedna osoba - bodovanje ne bi smjelo ovisiti o izboru osobe koja ce ispravljati kolokvij, tako da, ako vise osoba ispravlja isti zadatak (ili citav kolokvij) po neujednacenim kriterijima, nakon rezultata definitivno imate temelje za zalbu.[/quote]
Čime sam implicirao da više osoba ispravlja isti zadatak? Ja sam samo rekao da ovisi tko ispravlja taj zadatak za kojeg je kolega/ica pitao/la.
Will Traveler (napisa):
Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. Shocked

Moj prijatelj je imao postupak, ali je samo napravio sitnu greškicu na početku i dobio je 1/6. Bilo mu je rečeno da je napravio tu greškicu negdje kasnije u postupku, dobio bi više. Greškica nije bila u razmišljanju niti u postupku, nego neka banalna ili je okrenio znak nejednakosti ili nešto krivo prepisao itd. Dakle, (šablonski) postupak kao takav...
goranm (napisa):
Zenon (napisa):
Ovisi tko ti ispravlja

Ne znam kako ispravljanje danas funkcionira, no u moje vrijeme (Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete...) za ispravljanje pojedinog zadatka bila je zaduzena tocno jedna osoba - bodovanje ne bi smjelo ovisiti o izboru osobe koja ce ispravljati kolokvij, tako da, ako vise osoba ispravlja isti zadatak (ili citav kolokvij) po neujednacenim kriterijima, nakon rezultata definitivno imate temelje za zalbu.

Čime sam implicirao da više osoba ispravlja isti zadatak? Ja sam samo rekao da ovisi tko ispravlja taj zadatak za kojeg je kolega/ica pitao/la.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Will Traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2011. (12:23:18)
Postovi: (38)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 18:39 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"][quote="Will Traveler"]Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. :shock:[/quote]
Moj prijatelj je imao postupak, ali je samo napravio sitnu greškicu na početku i dobio je 1/6. Bilo mu je rečeno da je napravio tu greškicu negdje kasnije u postupku, dobio bi više. Greškica nije bila u razmišljanju niti u postupku, nego neka banalna ili je okrenio znak nejednakosti ili nešto krivo prepisao itd. Dakle, (šablonski) postupak kao takav...[/quote]

Okej, a ako ima npr. tri podzadatka - a, b i c i ako napravimo grešku u a, možemo li se nadati bodovima u b i c? :?
Zenon (napisa):
Will Traveler (napisa):
Onda bi dosta ljudi trebalo imati sitniš od bodova ukupno. Shocked

Moj prijatelj je imao postupak, ali je samo napravio sitnu greškicu na početku i dobio je 1/6. Bilo mu je rečeno da je napravio tu greškicu negdje kasnije u postupku, dobio bi više. Greškica nije bila u razmišljanju niti u postupku, nego neka banalna ili je okrenio znak nejednakosti ili nešto krivo prepisao itd. Dakle, (šablonski) postupak kao takav...


Okej, a ako ima npr. tri podzadatka - a, b i c i ako napravimo grešku u a, možemo li se nadati bodovima u b i c? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:35 pon, 5. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Čime sam implicirao da više osoba ispravlja isti zadatak? Ja sam samo rekao da ovisi tko ispravlja taj zadatak za kojeg je kolega/ica pitao/la.[/quote]
Sto ne implicira da postoji jedinstvena osoba koja ispravlja (isti) zadatak. :wink:
Zenon (napisa):
Čime sam implicirao da više osoba ispravlja isti zadatak? Ja sam samo rekao da ovisi tko ispravlja taj zadatak za kojeg je kolega/ica pitao/la.

Sto ne implicira da postoji jedinstvena osoba koja ispravlja (isti) zadatak. Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan