Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prekid studiranja. Informacije (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
drazenzagar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2011. (16:53:56)
Postovi: (3)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Bjelovar

PostPostano: 11:57 čet, 30. 8. 2012    Naslov: Prekid studiranja. Informacije Citirajte i odgovorite

Nisam siguran hoću li dobiti informaciju ovdje, ali pokušat ću:

Odmah na slučaj: Prekinuo sam studij, a indeks mi je potpuno prazan. (Prošao sam neke kolegije prvog semestra ali ih nisam unio u indeks. Nisam još obavio ispisivanje se fakulteta, nego sam samo prestao studirati.)
Zanima me imam li kakva prava, poput onog za zamrzavanje godine ili tako nešto, pa da ne moram plaćati za dopunsko zdravstveno osiguranje. Prvenstveno me to zanima, u vezi zdravstvenog.

Vjerujem da ima ljudi koji su upućeni u takve situacije i poznaju sistem, pa bih se začudio da ne dobijem odgovor na ovo. :)
Nisam siguran hoću li dobiti informaciju ovdje, ali pokušat ću:

Odmah na slučaj: Prekinuo sam studij, a indeks mi je potpuno prazan. (Prošao sam neke kolegije prvog semestra ali ih nisam unio u indeks. Nisam još obavio ispisivanje se fakulteta, nego sam samo prestao studirati.)
Zanima me imam li kakva prava, poput onog za zamrzavanje godine ili tako nešto, pa da ne moram plaćati za dopunsko zdravstveno osiguranje. Prvenstveno me to zanima, u vezi zdravstvenog.

Vjerujem da ima ljudi koji su upućeni u takve situacije i poznaju sistem, pa bih se začudio da ne dobijem odgovor na ovo. :)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:58 čet, 30. 8. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ne upises iducu godinu, automatski si ispisan i nemas prava. Ako upises, imas prava koja ti s upisom pripadaju. Vrlo jednostavno.

Sto se praznog indeksa i polozenih kolegija tice, ako ocjena nije upisana, djabe si polozio. Tretira se kao pad. Ako zelis naknadni upis tih ocjena, [b]mozda[/b] je moguce uz molbu, ali sam solidno siguran da mora biti prije pocetka nastave.

Pravo na zdravstveno (ne znam ukljucuje li to i dopunsko) mozes ostvariti i kao nezaposlena osoba (ne moras se nuzno javiti na HZZ, ali moras u HZZO i to - cini mi se - u roku mjesec dana od prestanka studentskog statusa). Mislim da se ponesto oko toga spominjalo na Forumu prije koju godinu, pa potrazi (i imaj na umu da te informacije mogu biti zastarjele).
Ako ne upises iducu godinu, automatski si ispisan i nemas prava. Ako upises, imas prava koja ti s upisom pripadaju. Vrlo jednostavno.

Sto se praznog indeksa i polozenih kolegija tice, ako ocjena nije upisana, djabe si polozio. Tretira se kao pad. Ako zelis naknadni upis tih ocjena, mozda je moguce uz molbu, ali sam solidno siguran da mora biti prije pocetka nastave.

Pravo na zdravstveno (ne znam ukljucuje li to i dopunsko) mozes ostvariti i kao nezaposlena osoba (ne moras se nuzno javiti na HZZ, ali moras u HZZO i to - cini mi se - u roku mjesec dana od prestanka studentskog statusa). Mislim da se ponesto oko toga spominjalo na Forumu prije koju godinu, pa potrazi (i imaj na umu da te informacije mogu biti zastarjele).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
drazenzagar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2011. (16:53:56)
Postovi: (3)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Bjelovar

PostPostano: 22:03 pet, 31. 8. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uredu, to mi je pomoglo poprilično, i to je odgovor na sva moja postavljena pitanja.


Imam još jedno pitanje koje najvjerojatnije pitam na krivom mjestu, ali nadam se u tolerantnost prema pitanju i u poznavanje te informacije:
Kod prijave na HZZ (kao nova nezaposlena osoba), treba li mi neki dokument, neka potvrda, od fakulteta (kao možda "potvrda o prekidu studiranja") (uzimajući u obzir da nisam upisao novu godinu, i pao sam sve kolegije prvog semestra, isto tako i sve kolegije drugoga)?

Svjestan sam da bih odgovor na to pitanje možda prije mogao dobiti na HZZ-u nego na nekom fakultetu, jer je to ipak HZZ-ov kriterij (pod pretpostavkom da postoji navedeni kriterij) pa se neću razočarati ako mi savjetujete da se informiram više sa HZZ-ove strane.

I još:
Trebam li vratiti iksicu i/ili indeks ili poduzeti bilo kakav čin u vezi tih isprava? I zašto?

Siguran sam 90% da biste mi odgovorili i na nepostavljeno pitanje zašto tako (ne) mora biti, ali ne želim se dovesti u situaciju da pitam pitanje po pitanje, o nečemu što je moglo biti odgovoreno u jednom postu.


Zahvaljujem se na trudu. Nepotrebno je naglašavati da ga cijenim. :)
Uredu, to mi je pomoglo poprilično, i to je odgovor na sva moja postavljena pitanja.


Imam još jedno pitanje koje najvjerojatnije pitam na krivom mjestu, ali nadam se u tolerantnost prema pitanju i u poznavanje te informacije:
Kod prijave na HZZ (kao nova nezaposlena osoba), treba li mi neki dokument, neka potvrda, od fakulteta (kao možda "potvrda o prekidu studiranja") (uzimajući u obzir da nisam upisao novu godinu, i pao sam sve kolegije prvog semestra, isto tako i sve kolegije drugoga)?

Svjestan sam da bih odgovor na to pitanje možda prije mogao dobiti na HZZ-u nego na nekom fakultetu, jer je to ipak HZZ-ov kriterij (pod pretpostavkom da postoji navedeni kriterij) pa se neću razočarati ako mi savjetujete da se informiram više sa HZZ-ove strane.

I još:
Trebam li vratiti iksicu i/ili indeks ili poduzeti bilo kakav čin u vezi tih isprava? I zašto?

Siguran sam 90% da biste mi odgovorili i na nepostavljeno pitanje zašto tako (ne) mora biti, ali ne želim se dovesti u situaciju da pitam pitanje po pitanje, o nečemu što je moglo biti odgovoreno u jednom postu.


Zahvaljujem se na trudu. Nepotrebno je naglašavati da ga cijenim. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 22:10 pet, 31. 8. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod prijave na HZZ nije ti bitan fakultet. Prije moraš napraviti radnu knjižicu u koju se upisuje školska sprema/struka, a to se radi na temelju maturalne svjedodžbe ako nemaš fakultetsku.

Index ostaje kod tebe, a za Xicu provjeri u referadi da li ju je potrebno vratiti. Neki fakulteti traže Xicu natrag nakon diplomiranja, pa je možda i u ovom slučaju moraš vratiti.
Kod prijave na HZZ nije ti bitan fakultet. Prije moraš napraviti radnu knjižicu u koju se upisuje školska sprema/struka, a to se radi na temelju maturalne svjedodžbe ako nemaš fakultetsku.

Index ostaje kod tebe, a za Xicu provjeri u referadi da li ju je potrebno vratiti. Neki fakulteti traže Xicu natrag nakon diplomiranja, pa je možda i u ovom slučaju moraš vratiti.



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:17 sub, 1. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih na HZZ ponio i index, jer tamo pise u koju godinu je osoba upisana, sto znaci i kad prestaju studenstka prava. Cisto ako bude nesto tipa "u roku mjesec dana od kraja studentskih prava" (mislim da se u roku mjesec dana treba javiti na HZZO, ako se ide bez HZZ-a, no nisam siguran).

Xicu - koliko znam - treba vratiti, no ako ne ides na ispis... tko te moze prisiliti? ;) Zasto (ju treba vratiti)? Zato jer je nevazeca, a ti s njom i dalje mozes dokazivati da si student i, recimo, u Irskoj dobiti studentski popust na razgledavanje neke spilje ili u Pragu na razgledavanje katedrale ili... O:)

Ako se ne varam, na faxu su ti originalni papiri od srednje skole (bar je tako bilo u moje doba). Ako trebas te papire, mislim da se moras formalno ispisati (cini mi se da je netko negdje napisao da to kosta 200 krznatih zivotinjica ili tako nesto).
Ja bih na HZZ ponio i index, jer tamo pise u koju godinu je osoba upisana, sto znaci i kad prestaju studenstka prava. Cisto ako bude nesto tipa "u roku mjesec dana od kraja studentskih prava" (mislim da se u roku mjesec dana treba javiti na HZZO, ako se ide bez HZZ-a, no nisam siguran).

Xicu - koliko znam - treba vratiti, no ako ne ides na ispis... tko te moze prisiliti? Wink Zasto (ju treba vratiti)? Zato jer je nevazeca, a ti s njom i dalje mozes dokazivati da si student i, recimo, u Irskoj dobiti studentski popust na razgledavanje neke spilje ili u Pragu na razgledavanje katedrale ili... Angel

Ako se ne varam, na faxu su ti originalni papiri od srednje skole (bar je tako bilo u moje doba). Ako trebas te papire, mislim da se moras formalno ispisati (cini mi se da je netko negdje napisao da to kosta 200 krznatih zivotinjica ili tako nesto).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
drazenzagar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2011. (16:53:56)
Postovi: (3)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Bjelovar

PostPostano: 9:20 sub, 1. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Okey. Sad mi je sve jasno.
Hvala svima.
:D
Okey. Sad mi je sve jasno.
Hvala svima.
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 7:39 pon, 3. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima čisto jer se tu spominje HZZ, da li se može na našem faksu studirati i biti u stalnom radnom odnosu? S obzirom da nemamo "izvandredni" studij...

Hvala svima na odg!
Mene zanima čisto jer se tu spominje HZZ, da li se može na našem faksu studirati i biti u stalnom radnom odnosu? S obzirom da nemamo "izvandredni" studij...

Hvala svima na odg!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:20 pon, 3. 9. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Mene zanima čisto jer se tu spominje HZZ, da li se može na našem faksu studirati i biti u stalnom radnom odnosu? S obzirom da nemamo "izvandredni" studij... [/quote]

Molim, koristite trazilicu. Ovo je obradjeno [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18225]ovdje[/url], prije samo par dana.
Charmed (napisa):
Mene zanima čisto jer se tu spominje HZZ, da li se može na našem faksu studirati i biti u stalnom radnom odnosu? S obzirom da nemamo "izvandredni" studij...


Molim, koristite trazilicu. Ovo je obradjeno ovdje, prije samo par dana.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan