Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

predavanja
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 9:35 pet, 2. 11. 2012    Naslov: predavanja Citirajte i odgovorite

sto smo obradili na zadnja dva predavanja?
hvala
sto smo obradili na zadnja dva predavanja?
hvala


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:41 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

please ako netko može napisati što sve od teorije ulazi u prvi kolokvij...
koje cjeline?
please ako netko može napisati što sve od teorije ulazi u prvi kolokvij...
koje cjeline?


[Vrh]
Loo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2012. (16:02:07)
Postovi: (D0)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
84 = 85 - 1

PostPostano: 19:46 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

zadnji put je profesor radio stanja na sabirnicama, risc procesore i počeo je pričati o instrukcijama, ali nisam sigurna dokud je točno stigao :?
a rekla bi da prvih 90ak stranica ulazi.

mene zanima hoće li teorijski dio biti na zaokruživanje ili?
zadnji put je profesor radio stanja na sabirnicama, risc procesore i počeo je pričati o instrukcijama, ali nisam sigurna dokud je točno stigao Confused
a rekla bi da prvih 90ak stranica ulazi.

mene zanima hoće li teorijski dio biti na zaokruživanje ili?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 19:55 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bit će na zaokruživanje.Mislim da je rečeno da će biti ponuđena 4 odgovora za točan jedan bod,za netočan koliko se sjećam -0,5 boda.

Zadnje smo obradili 7. format kod (S)RISC procesora.
Bit će na zaokruživanje.Mislim da je rečeno da će biti ponuđena 4 odgovora za točan jedan bod,za netočan koliko se sjećam -0,5 boda.

Zadnje smo obradili 7. format kod (S)RISC procesora.



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:18 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

i prošle godine je bilo na zaokruživanja (mislim da smo kemijskom i nije se moglo prepravljati ako ste kasnije skužili da ste krivo odgovorili)
i bilo ja 2 ili 3 pitanja gdje se trebalo nešto napisat - definiciju i još neke skraćenice napisat punim riječima
i prošle godine je bilo na zaokruživanja (mislim da smo kemijskom i nije se moglo prepravljati ako ste kasnije skužili da ste krivo odgovorili)
i bilo ja 2 ili 3 pitanja gdje se trebalo nešto napisat - definiciju i još neke skraćenice napisat punim riječima


[Vrh]
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 20:21 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]
i bilo ja 2 ili 3 pitanja gdje se trebalo nešto napisat - definiciju i još neke skraćenice napisat punim riječima[/quote]

Konkretno npr. ona Flynnova klasifikacija (napisati skraćenice i punim riječima).
Edit: Možda još definirati Turingov stroj, ali za to nisam siguran...
Anonymous (napisa):

i bilo ja 2 ili 3 pitanja gdje se trebalo nešto napisat - definiciju i još neke skraćenice napisat punim riječima


Konkretno npr. ona Flynnova klasifikacija (napisati skraćenice i punim riječima).
Edit: Možda još definirati Turingov stroj, ali za to nisam siguran...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Loo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2012. (16:02:07)
Postovi: (D0)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
84 = 85 - 1

PostPostano: 13:11 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a koliko su detaljna ta pitanja? starih teoretskih zadataka nema na webu, pa ako neko zna barem par primjera?
svjesna sam toga da ne mogu biti baš prelagana pitanja budući da je na zaokruživanje, ali eto, čisto psihičke pripreme radi :wink:
a koliko su detaljna ta pitanja? starih teoretskih zadataka nema na webu, pa ako neko zna barem par primjera?
svjesna sam toga da ne mogu biti baš prelagana pitanja budući da je na zaokruživanje, ali eto, čisto psihičke pripreme radi Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 13:21 čet, 8. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledaj ovdje:
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=15735

Nema prošlogodišnjih, ali nije da ima neke bitne razlike.
Pogledaj ovdje:
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=15735

Nema prošlogodišnjih, ali nije da ima neke bitne razlike.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
true.false
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (17:37:39)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 14:54 sub, 10. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li netko jesmo li na predavanjima obradili poglavlje "Performansa računala"? U knjizi počinje na 93. stranici.. ulazi li to u prvi kolokvij?
Zna li netko jesmo li na predavanjima obradili poglavlje "Performansa računala"? U knjizi počinje na 93. stranici.. ulazi li to u prvi kolokvij?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 15:32 sub, 10. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako smo obradili, obradili smo negdje u sredini, na zadnja dva predavanja to nije rađeno :)
Ako smo obradili, obradili smo negdje u sredini, na zadnja dva predavanja to nije rađeno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
true.false
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2011. (17:37:39)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 15:41 sub, 10. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bas iz tog razloga pitam, jer sam bio na zadnjih nekoliko predavanja, pa neznam jeli se performansa prije odradila.. :roll:
Bas iz tog razloga pitam, jer sam bio na zadnjih nekoliko predavanja, pa neznam jeli se performansa prije odradila.. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 15:45 sub, 10. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="true.false"]Bas iz tog razloga pitam, jer sam bio na zadnjih nekoliko predavanja, pa neznam jeli se performansa prije odradila.. :roll:[/quote]
Bio sam na svim predavanjima osim na zadnjem i nije se radilo to gradivo...
I onak usput sam da kazem da sam saznao da od RISC procesora neće bit zadataka, tak da se samo u teoriji mogu pojavit...
8)
true.false (napisa):
Bas iz tog razloga pitam, jer sam bio na zadnjih nekoliko predavanja, pa neznam jeli se performansa prije odradila.. Rolling Eyes

Bio sam na svim predavanjima osim na zadnjem i nije se radilo to gradivo...
I onak usput sam da kazem da sam saznao da od RISC procesora neće bit zadataka, tak da se samo u teoriji mogu pojavit...
Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:50 uto, 18. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se radilo na zadnjem predavanju? (znaci onom tam pretprosli petak 7.12.)
sto se radilo na zadnjem predavanju? (znaci onom tam pretprosli petak 7.12.)


[Vrh]
bixodococo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (20:26:24)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 14:56 uto, 18. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]sto se radilo na zadnjem predavanju? (znaci onom tam pretprosli petak 7.12.)[/quote]

Ja bi rekao CU s primjerima prijenosa upravljanja "u stvarnosti". Više-manje je iz te cjeline bitno znati kada i kako prijeći iz korisničkog u nadgledni način rada (i obratno) i što se pritom događa.

Naravno, moguće da me memorija vara, a mehanizam kontrole u ovom slučaju nemam :neznam:
Anonymous (napisa):
sto se radilo na zadnjem predavanju? (znaci onom tam pretprosli petak 7.12.)


Ja bi rekao CU s primjerima prijenosa upravljanja "u stvarnosti". Više-manje je iz te cjeline bitno znati kada i kako prijeći iz korisničkog u nadgledni način rada (i obratno) i što se pritom događa.

Naravno, moguće da me memorija vara, a mehanizam kontrole u ovom slučaju nemam Ja to stvarno ne znam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ankovacic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2009. (19:28:17)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 12:59 pet, 28. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto se meni čini da je profesor nama prikazo prezentaciju koje na našim stranicama nema, a nisam je uspio naći ni na stranicama fera - prezentacija je u pozadini imala istu temu kao i prezntacija za performansu računala, ali nigdje je ne mogu naći :(

[size=9][color=#999999]Added after 39 minutes:[/color][/size]

Ok, slide koji fali je organizacija i hijerarhija memorije i nešto o protočnosti... Način komunikacije s I-O uređajima, kako se zauzima cache a kako radna memorija, pohranjivanje između radne i cache memorije (bilo je nekoliko načina (točnije 3, neke formule s korištenjem kongruentnoti (raspoređivanje cache memorije u blokove), onda način prepisivanja na adresu koja se najduže vremena nije koristila... i još jedan, ne mogu se točno sjetit)), te prezentacije fale i ne mogu ih nigdje naći na netu :( A bilo bi dobro da barem imamo od nekud vidjet i uzimat smjernice s tih predavanja...

[size=9][color=#999999]Added after 35 minutes:[/color][/size]

Našao sam -> slide sadrži ove stvari:

Memorijska hijerarhija. Metode ubrzanja propusnosti radne memorije.
Organizacije priručne memorije: izravna, potpuno asocijativna, skupno
asocijativna. Algoritmi zamjene blokova. Problem koherentnosti. Analize
slučaja.
Zašto se meni čini da je profesor nama prikazo prezentaciju koje na našim stranicama nema, a nisam je uspio naći ni na stranicama fera - prezentacija je u pozadini imala istu temu kao i prezntacija za performansu računala, ali nigdje je ne mogu naći Sad

Added after 39 minutes:

Ok, slide koji fali je organizacija i hijerarhija memorije i nešto o protočnosti... Način komunikacije s I-O uređajima, kako se zauzima cache a kako radna memorija, pohranjivanje između radne i cache memorije (bilo je nekoliko načina (točnije 3, neke formule s korištenjem kongruentnoti (raspoređivanje cache memorije u blokove), onda način prepisivanja na adresu koja se najduže vremena nije koristila... i još jedan, ne mogu se točno sjetit)), te prezentacije fale i ne mogu ih nigdje naći na netu Sad A bilo bi dobro da barem imamo od nekud vidjet i uzimat smjernice s tih predavanja...

Added after 35 minutes:

Našao sam → slide sadrži ove stvari:

Memorijska hijerarhija. Metode ubrzanja propusnosti radne memorije.
Organizacije priručne memorije: izravna, potpuno asocijativna, skupno
asocijativna. Algoritmi zamjene blokova. Problem koherentnosti. Analize
slučaja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ankovacic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2009. (19:28:17)
Postovi: (5C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 22:34 ned, 30. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za informaciju samo: Evo upravo sam pročitao u bilježnici napomenu da će priručna (cache) memorija biti na kolokviju i da zadaci s prošlog kolokvija (za teorijske se znalo, ali profesor je ovdje naglasio i problemske) mogu također doći i u ovom kolokviju, dakle i TUring i Memorijski modul i stanje na sabirnicama... Profesor je također rekao da numerički zadatak koji nismo radili na predavanjima VJEROJATNO nećemo imat na kolokviju, ali to je samo vjerojatno... Cache memoriju možete naći od 311-334 stranice, to je ono što smo obradili na predavanjima...
Za informaciju samo: Evo upravo sam pročitao u bilježnici napomenu da će priručna (cache) memorija biti na kolokviju i da zadaci s prošlog kolokvija (za teorijske se znalo, ali profesor je ovdje naglasio i problemske) mogu također doći i u ovom kolokviju, dakle i TUring i Memorijski modul i stanje na sabirnicama... Profesor je također rekao da numerički zadatak koji nismo radili na predavanjima VJEROJATNO nećemo imat na kolokviju, ali to je samo vjerojatno... Cache memoriju možete naći od 311-334 stranice, to je ono što smo obradili na predavanjima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
wrathchild
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 07. 2010. (21:25:00)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8

PostPostano: 9:32 čet, 3. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima mozda neka dobra duša da napiše koja poglavlja iz knjige treba znati za drugi kolokvij?
(osim prvog dijela semestra i onog sto je profesor napisao na web)

hvala
Ima mozda neka dobra duša da napiše koja poglavlja iz knjige treba znati za drugi kolokvij?
(osim prvog dijela semestra i onog sto je profesor napisao na web)

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 10:04 čet, 3. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="wrathchild"]Ima mozda neka dobra duša da napiše koja poglavlja iz knjige treba znati za drugi kolokvij?
(osim prvog dijela semestra i onog sto je profesor napisao na web)

hvala[/quote]
Znači na predavanjima iz građe radili smo:

Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse

Drugo predavanje nakon kolokvija:
Protočnost, ali nismo radili sve, barem ja tako mislim, al sad ne znam dal to trebamo učit ili ne... One superskalarne procesore nismo spominjali sigurno, a ove hazarde kao jesmo, al ne preveć detaljno. Čim smo ih spominjali vjerujem da ih trebamo naučit. Bitno ti je da znaš izračunat one gluposti kod vremena izvođenja programa, koliko je vrijeme izvođenja jedne operacije, bla bla... pogledaj si primjere u knjizi...

Treće predavanje nakon kolokvija:
Nismo imali jer je profesor štrajkao.

Četvrto predavanje nakon kolokvija:
Upravljačka jedinica... Tu si dobro nauči stog i njegovu upotrebu kod pozivanja programa, ili kad se dogodi prekid, to nam je profesor naglasio da će doć u kolokviju.


Peto i poslijednje predavanje nakon kolokvija:
Priručna memorija(Cache memorija)... Tu je isto rekao da bi moglo doć nešt u stilu prebacivanje iz glavne memorije u cache memoriju, pa ovisno o tome na koji način ti je zadano da to napraviš, ti to i napraviš...


Eto to bi ukratko bilo to. Rekao je još samo da će naravno bit više teorije iz drugog dijela, te da iz ovog dijela koji smo dobili da sami trebamo, od tuda bi kao trebala sam teorija doć, dok ove zadaćiće možemo očekivat iz nečeg što smo radili na predavanju...
Sad, možda se samo šalio, nikad ne znaš...
wrathchild (napisa):
Ima mozda neka dobra duša da napiše koja poglavlja iz knjige treba znati za drugi kolokvij?
(osim prvog dijela semestra i onog sto je profesor napisao na web)

hvala

Znači na predavanjima iz građe radili smo:

Prvo predavanje nakon kolokvija:
Završetak RISC procesora, skroz do performanse

Drugo predavanje nakon kolokvija:
Protočnost, ali nismo radili sve, barem ja tako mislim, al sad ne znam dal to trebamo učit ili ne... One superskalarne procesore nismo spominjali sigurno, a ove hazarde kao jesmo, al ne preveć detaljno. Čim smo ih spominjali vjerujem da ih trebamo naučit. Bitno ti je da znaš izračunat one gluposti kod vremena izvođenja programa, koliko je vrijeme izvođenja jedne operacije, bla bla... pogledaj si primjere u knjizi...

Treće predavanje nakon kolokvija:
Nismo imali jer je profesor štrajkao.

Četvrto predavanje nakon kolokvija:
Upravljačka jedinica... Tu si dobro nauči stog i njegovu upotrebu kod pozivanja programa, ili kad se dogodi prekid, to nam je profesor naglasio da će doć u kolokviju.


Peto i poslijednje predavanje nakon kolokvija:
Priručna memorija(Cache memorija)... Tu je isto rekao da bi moglo doć nešt u stilu prebacivanje iz glavne memorije u cache memoriju, pa ovisno o tome na koji način ti je zadano da to napraviš, ti to i napraviš...


Eto to bi ukratko bilo to. Rekao je još samo da će naravno bit više teorije iz drugog dijela, te da iz ovog dijela koji smo dobili da sami trebamo, od tuda bi kao trebala sam teorija doć, dok ove zadaćiće možemo očekivat iz nečeg što smo radili na predavanju...
Sad, možda se samo šalio, nikad ne znaš...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
wrathchild
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 07. 2010. (21:25:00)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8

PostPostano: 10:31 čet, 3. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na odgovoru!
Puno hvala na odgovoru!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuala
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2011. (14:26:29)
Postovi: (33)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 16:00 ned, 6. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ankovacic"]Zašto se meni čini da je profesor nama prikazo prezentaciju koje na našim stranicama nema, a nisam je uspio naći ni na stranicama fera - prezentacija je u pozadini imala istu temu kao i prezntacija za performansu računala, ali nigdje je ne mogu naći :(

[size=9][color=#999999]Added after 39 minutes:[/color][/size]

Ok, slide koji fali je organizacija i hijerarhija memorije i nešto o protočnosti... Način komunikacije s I-O uređajima, kako se zauzima cache a kako radna memorija, pohranjivanje između radne i cache memorije (bilo je nekoliko načina (točnije 3, neke formule s korištenjem kongruentnoti (raspoređivanje cache memorije u blokove), onda način prepisivanja na adresu koja se najduže vremena nije koristila... i još jedan, ne mogu se točno sjetit)), te prezentacije fale i ne mogu ih nigdje naći na netu :( A bilo bi dobro da barem imamo od nekud vidjet i uzimat smjernice s tih predavanja...

[size=9][color=#999999]Added after 35 minutes:[/color][/size]

Našao sam -> slide sadrži ove stvari:

Memorijska hijerarhija. Metode ubrzanja propusnosti radne memorije.
Organizacije priručne memorije: izravna, potpuno asocijativna, skupno
asocijativna. Algoritmi zamjene blokova. Problem koherentnosti. Analize
slučaja.[/quote]

jel bi mogao staviti link na prezentaciju, jer ju ne mogu naci. hvala
ankovacic (napisa):
Zašto se meni čini da je profesor nama prikazo prezentaciju koje na našim stranicama nema, a nisam je uspio naći ni na stranicama fera - prezentacija je u pozadini imala istu temu kao i prezntacija za performansu računala, ali nigdje je ne mogu naći Sad

Added after 39 minutes:

Ok, slide koji fali je organizacija i hijerarhija memorije i nešto o protočnosti... Način komunikacije s I-O uređajima, kako se zauzima cache a kako radna memorija, pohranjivanje između radne i cache memorije (bilo je nekoliko načina (točnije 3, neke formule s korištenjem kongruentnoti (raspoređivanje cache memorije u blokove), onda način prepisivanja na adresu koja se najduže vremena nije koristila... i još jedan, ne mogu se točno sjetit)), te prezentacije fale i ne mogu ih nigdje naći na netu Sad A bilo bi dobro da barem imamo od nekud vidjet i uzimat smjernice s tih predavanja...

Added after 35 minutes:

Našao sam → slide sadrži ove stvari:

Memorijska hijerarhija. Metode ubrzanja propusnosti radne memorije.
Organizacije priručne memorije: izravna, potpuno asocijativna, skupno
asocijativna. Algoritmi zamjene blokova. Problem koherentnosti. Analize
slučaja.


jel bi mogao staviti link na prezentaciju, jer ju ne mogu naci. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 1 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan