Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

predavanja
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2011. (20:30:12)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:28 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"][quote="krki"]Da, ja mislim.[/quote]

Ali kaže idealne uvjete, ne misli li se na to da su svi protočni segmetni jednakog trajanja?[/quote]

Da, moguće da su to mislili. Možda se asistent pojavi na forumu pa nam riješi dilemu.

Također ako netko zna 2011. 1. zadatak - imam sve kao i kolega koji je stavio svoja rješenja, samo je pitanje da li je u 2. periodu procesor u stanju pribavi ili izvrši? Naime, pribavlja instrukciju, ali ju istodobno i izvršava :thinking2:
Megy Poe (napisa):
krki (napisa):
Da, ja mislim.


Ali kaže idealne uvjete, ne misli li se na to da su svi protočni segmetni jednakog trajanja?


Da, moguće da su to mislili. Možda se asistent pojavi na forumu pa nam riješi dilemu.

Također ako netko zna 2011. 1. zadatak - imam sve kao i kolega koji je stavio svoja rješenja, samo je pitanje da li je u 2. periodu procesor u stanju pribavi ili izvrši? Naime, pribavlja instrukciju, ali ju istodobno i izvršava Razmisljam


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 17:21 sub, 25. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"][quote="krki"]Da, ja mislim.[/quote]

Ali kaže idealne uvjete, ne misli li se na to da su svi protočni segmetni jednakog trajanja?[/quote]

Mislim da je krki u pravu. Jer primjer u knjizi pretpostavlja da su sva vremena jednaka, a ovdje nisu. Uvrštavanjem sve većih brojeva instrukcija se približavamo omjeru 4.12, a idealni uvjeti su valjda oni u kojima nema hazarda pa protok podataka teče glatko jer ovo što sam ja napravio zahtijeva varanje tj. da je neprotočna verzija sporija nego što je, a ovo što spominješ vremena protočnih segmenata, to smo i uzeli da su jednake brzine tj. t_ef = vrijeme najsporijeg segmenta tako da je to ispunjeno, a za faktor ubrzanja M bi trebalo t_neprotocne biti M * t_ef tako da se dijeljenjem dobi M tj. tako je i u primjeru u knjizi, ali ovdje to nije slučaj. (valjda :shock: :?: )
Megy Poe (napisa):
krki (napisa):
Da, ja mislim.


Ali kaže idealne uvjete, ne misli li se na to da su svi protočni segmetni jednakog trajanja?


Mislim da je krki u pravu. Jer primjer u knjizi pretpostavlja da su sva vremena jednaka, a ovdje nisu. Uvrštavanjem sve većih brojeva instrukcija se približavamo omjeru 4.12, a idealni uvjeti su valjda oni u kojima nema hazarda pa protok podataka teče glatko jer ovo što sam ja napravio zahtijeva varanje tj. da je neprotočna verzija sporija nego što je, a ovo što spominješ vremena protočnih segmenata, to smo i uzeli da su jednake brzine tj. t_ef = vrijeme najsporijeg segmenta tako da je to ispunjeno, a za faktor ubrzanja M bi trebalo t_neprotocne biti M * t_ef tako da se dijeljenjem dobi M tj. tako je i u primjeru u knjizi, ali ovdje to nije slučaj. (valjda Shocked Question )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:26 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6
proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6


[Vrh]
consuelo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (14:04:48)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 21:34 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6[/quote]

ako je razina zahtjeva za prekid 6, onda postavis zastavice tako da vrijedi I0*2^0 + I1*2^1 + I2*2^2 = 6, tj I0=0, I1=1, I2=1
Anonymous (napisa):
proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6


ako je razina zahtjeva za prekid 6, onda postavis zastavice tako da vrijedi I0*2^0 + I1*2^1 + I2*2^2 = 6, tj I0=0, I1=1, I2=1


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 21:45 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6[/quote]

Radi se o tome da te on pita stanje registra nakon prekida i tada je stanje 6, da te pita prije onda bi moglo biti više riješenja tj sve manje od 6
Anonymous (napisa):
proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6


Radi se o tome da te on pita stanje registra nakon prekida i tada je stanje 6, da te pita prije onda bi moglo biti više riješenja tj sve manje od 6


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:47 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

al mi i dalje nije jasno zasto :/
sto nije ta razina 6 odredena linijama IPL0 IPL1, IPL2?
al mi i dalje nije jasno zasto Ehm?
sto nije ta razina 6 odredena linijama IPL0 IPL1, IPL2?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:49 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"][quote="Anonymous"]proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6[/quote]

Radi se o tome da te on pita stanje registra nakon prekida i tada je stanje 6, da te pita prije onda bi moglo biti više riješenja tj sve manje od 6[/quote]

ok, sad je jasno :D
hvala vam!
Megy Poe (napisa):
Anonymous (napisa):
proslogodisnji 1. zadatak, kako mi znamo odrediti zastavice I0, I1, I2?
jer u zadatku pise da je razina zahtjeva za prekid 6, i to samo znaci da razina prekida kodirana prekidnim zastavicama mora bit manja od 6


Radi se o tome da te on pita stanje registra nakon prekida i tada je stanje 6, da te pita prije onda bi moglo biti više riješenja tj sve manje od 6


ok, sad je jasno Very Happy
hvala vam!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 22:20 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?
2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?


[Vrh]
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 22:52 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?[/quote]

Da
Anonymous (napisa):
2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?


Da


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 23:10 ned, 26. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?[/quote]

Yup, ispravljeno, hvala!
Anonymous (napisa):
2011/2012 3.zadatak
sto ne bi u nadgledni stog trebali spremit 0308? jer pise da je u trenutku prekida sadrzaj sr bio 0308?


Yup, ispravljeno, hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan