Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Praktični kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
4017
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 03. 2012. (20:55:09)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:41 čet, 15. 11. 2012    Naslov: Praktični kolokvij Citirajte i odgovorite

Kada ćemo saznati termine za praktični kolokvij i kada počinju prijave? I da li za "prvu šansu" ulazi svih 108 zadataka? Prošlih godina je bilo manje...
Kada ćemo saznati termine za praktični kolokvij i kada počinju prijave? I da li za "prvu šansu" ulazi svih 108 zadataka? Prošlih godina je bilo manje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ena!
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2012. (19:53:18)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 23:03 čet, 15. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

prosle godine nije bilo samo manje, nego duplo manje
prosle godine nije bilo samo manje, nego duplo manje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 16:15 ned, 18. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima ma samo koje gradivo ulazi?
Posebno me zanimaju nizovi da znam hoću li radit sa nizovima dok vježbam za praktični....
Zanima ma samo koje gradivo ulazi?
Posebno me zanimaju nizovi da znam hoću li radit sa nizovima dok vježbam za praktični....



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mila majka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (16:33:35)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:44 ned, 18. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

na prvom bi trebalo ulazit gradivo do funkcija, na drugom dodaš funkcije, a na trećem nizove. bilo bi lijepo kad bi naglasili na zadacima šta je šta :D
na prvom bi trebalo ulazit gradivo do funkcija, na drugom dodaš funkcije, a na trećem nizove. bilo bi lijepo kad bi naglasili na zadacima šta je šta Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jaija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2012. (15:59:39)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:47 ned, 18. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

tako je bilo prošle godine, al ove godine nemaš podijeljene zadatke po gradivu, ali to nije sve, koliko ja znam, nema tri izlaska na praktični, ove godine je navodno samo 2 izlaska...
tako je bilo prošle godine, al ove godine nemaš podijeljene zadatke po gradivu, ali to nije sve, koliko ja znam, nema tri izlaska na praktični, ove godine je navodno samo 2 izlaska...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mila majka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (16:33:35)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:54 ned, 18. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a dobro, ali ne mogu ti dat nizove na prvom, ako nizove još nismo radili. a prvi krug će počet vjerojatno i prije nego se funkcije obrade...
a dobro, ali ne mogu ti dat nizove na prvom, ako nizove još nismo radili. a prvi krug će počet vjerojatno i prije nego se funkcije obrade...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
la mer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2012. (17:39:46)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:21 pon, 19. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molim vas da netko napiše ako je 100% siguran kad počinju prijave za praktični kolokvij i kad bi trebao biti prvi rok.
Isto tako bi bilo lijepo kad bi nam netko rekao trebamo li znati riješiti svih 108 zadataka odmah za prvi rok...mislim da je to svima jaaako važno, a nitko se još nije izjasnio!
Molim vas da netko napiše ako je 100% siguran kad počinju prijave za praktični kolokvij i kad bi trebao biti prvi rok.
Isto tako bi bilo lijepo kad bi nam netko rekao trebamo li znati riješiti svih 108 zadataka odmah za prvi rok...mislim da je to svima jaaako važno, a nitko se još nije izjasnio!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zvons
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2012. (16:13:44)
Postovi: (1B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:19 pon, 19. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

A mene zanima mogu li ja u praktičkom kolokviju koristit neke stvari koje ne ulaze u njega. Npr. ako ne ulaze funkcije mogu li ih ja koristit na praktičnom?
A mene zanima mogu li ja u praktičkom kolokviju koristit neke stvari koje ne ulaze u njega. Npr. ako ne ulaze funkcije mogu li ih ja koristit na praktičnom?



_________________
"Hard work never killed anybody, but why take a chance?"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:47 pon, 19. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zvons"]A mene zanima mogu li ja u praktičkom kolokviju koristit neke stvari koje ne ulaze u njega. Npr. ako ne ulaze funkcije mogu li ih ja koristit na praktičnom?[/quote]
Naravno da smijete.


Što se tiče pitanja koje gradivo, odnosno zadaci ulaze u kolokvij - ulazi svih 108 zadataka, a ni u jednome nisu potrebni nizovi kako bi ga se riješilo. Funkcije su korisne (jasno, nitko vas ne tjera da ih koristite), pa iz tog razloga s praktičnim kolokvijima krećemo malo kasnije (očekujte da će prva runda biti između 8. i 12. prosinca).
zvons (napisa):
A mene zanima mogu li ja u praktičkom kolokviju koristit neke stvari koje ne ulaze u njega. Npr. ako ne ulaze funkcije mogu li ih ja koristit na praktičnom?

Naravno da smijete.


Što se tiče pitanja koje gradivo, odnosno zadaci ulaze u kolokvij - ulazi svih 108 zadataka, a ni u jednome nisu potrebni nizovi kako bi ga se riješilo. Funkcije su korisne (jasno, nitko vas ne tjera da ih koristite), pa iz tog razloga s praktičnim kolokvijima krećemo malo kasnije (očekujte da će prva runda biti između 8. i 12. prosinca).



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
samodd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2012. (09:44:17)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 9:53 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se užasno trudim, ali stvarno, stvarno ne razumijem čemu ovako drastične promjene za razliku od prošle godine... za prvi praktični kolokvij prošle godine trebalo je znat svega 27 zadataka,a ove godine svih 108... volila bi da mi objasnite u čemu je problem... što vam nije dovoljan postotak ljudi (koji je,usput, ogroman) koji su pali prošle godine???
ja se užasno trudim, ali stvarno, stvarno ne razumijem čemu ovako drastične promjene za razliku od prošle godine... za prvi praktični kolokvij prošle godine trebalo je znat svega 27 zadataka,a ove godine svih 108... volila bi da mi objasnite u čemu je problem... što vam nije dovoljan postotak ljudi (koji je,usput, ogroman) koji su pali prošle godine???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:53 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se uzasno trudim, ali stvarno, stvarno ne razumijem zasto studenti misle da nastavnici i asistenti imaju neko zadovoljstvo u rusenju studenata i da ganjaju nekakve postotke rusenja/prolaza. Mislite da je njima gust nagodinu imati sto vise studenata, pa vas zato ruse?

Svih godina treba znati gradivo, a ne odredjene zadatke, a to gradivo se niti ove godine nije promijenilo.

Cinjenica da za prakticni imate fond zadataka koje mozete dobiti na samom kolokviju, po meni olaksava pripremu. Da vas se zeli sto masovnije rusiti, ne bi vam dali te zadatke unaprijed. Ako mislite da vam ti zadaci otezavaju stvar, jednostavno ih zanemarite i pripremajte se za prakticni kao i za svaki drugi kolokvij (na kojem ne dobijete zadatke unaprijed).

Inace, kad se pokusava iznijeti neki stav, nije preporucljivo lagati, a apsolutna je laz da je postotak studenata koji su prošle godine pali prakticni kolokvij "ogroman". Od 283 studenta, proslo je 245, tj. nije proslo 38, sto je 13%. To nikako nije "ogromno", a takodjer nisu niti svi pali, nego se mnogi jednostavno nisu pojavili. Pravi broj onih koji su pali je 16, sto je otprilika 5.6%.
Ja se uzasno trudim, ali stvarno, stvarno ne razumijem zasto studenti misle da nastavnici i asistenti imaju neko zadovoljstvo u rusenju studenata i da ganjaju nekakve postotke rusenja/prolaza. Mislite da je njima gust nagodinu imati sto vise studenata, pa vas zato ruse?

Svih godina treba znati gradivo, a ne odredjene zadatke, a to gradivo se niti ove godine nije promijenilo.

Cinjenica da za prakticni imate fond zadataka koje mozete dobiti na samom kolokviju, po meni olaksava pripremu. Da vas se zeli sto masovnije rusiti, ne bi vam dali te zadatke unaprijed. Ako mislite da vam ti zadaci otezavaju stvar, jednostavno ih zanemarite i pripremajte se za prakticni kao i za svaki drugi kolokvij (na kojem ne dobijete zadatke unaprijed).

Inace, kad se pokusava iznijeti neki stav, nije preporucljivo lagati, a apsolutna je laz da je postotak studenata koji su prošle godine pali prakticni kolokvij "ogroman". Od 283 studenta, proslo je 245, tj. nije proslo 38, sto je 13%. To nikako nije "ogromno", a takodjer nisu niti svi pali, nego se mnogi jednostavno nisu pojavili. Pravi broj onih koji su pali je 16, sto je otprilika 5.6%.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
samodd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2012. (09:44:17)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 15:29 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da sam mislila na prolaznost i težinu cijelog kolegija, a ne samo praktičnog kolokvija, ja ovo uopće ne bih nazvala iznošenjem stava, već činjenicom. Vrlo je jednostavno uzeti u ruke prošlogodišnji i ovogodišnji kolokvij i usporediti. Isto vrijedi za zadatke za praktični. Istina je da nam je dosta olakšano što imamo zadatke, ali to opet ne mijenja činjenicu da je ove godine teže nego prošle, a da ne govorim o pretprošloj godini kada uvjet od 80% na programskom zadatku uopće nije ni postojao. I opet se vraćam na to da govorim o prolaznosti cijelog kolegija i prilično sam uvjerena da je taj postotak prolaznosti puno manji, a ako ovako nastavite, zanima me kolika će prolaznost biti za 5 godina. Stoga ne vidim razlog zašto još više otežavati jer je malo bezveze očekivati da su generacije koje dolaze pametnije nego ove prošle.
S obzirom da sam mislila na prolaznost i težinu cijelog kolegija, a ne samo praktičnog kolokvija, ja ovo uopće ne bih nazvala iznošenjem stava, već činjenicom. Vrlo je jednostavno uzeti u ruke prošlogodišnji i ovogodišnji kolokvij i usporediti. Isto vrijedi za zadatke za praktični. Istina je da nam je dosta olakšano što imamo zadatke, ali to opet ne mijenja činjenicu da je ove godine teže nego prošle, a da ne govorim o pretprošloj godini kada uvjet od 80% na programskom zadatku uopće nije ni postojao. I opet se vraćam na to da govorim o prolaznosti cijelog kolegija i prilično sam uvjerena da je taj postotak prolaznosti puno manji, a ako ovako nastavite, zanima me kolika će prolaznost biti za 5 godina. Stoga ne vidim razlog zašto još više otežavati jer je malo bezveze očekivati da su generacije koje dolaze pametnije nego ove prošle.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 15:41 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo ga na, krenulo je. Svake godine su kolokviji puno teži nego prošle godine.

Možda se iznenadite, ali uvjet od 80% na programskom zadatku nije uzrokovao smanjenje prolaznosti na Programiranju 1 (čini mi se da je prošlogodišnja prolaznost bila čak i veća nego pretprošle godine). Krajnji cilj tog uvjeta ionako nema nikakve veze s Programiranjem 1, nego s Programiranjem 2, gdje su prošle godine primijećeni usitinu puno kvalitetniji rezultati, dobrim dijelom zahvaljujući tome što se nije moglo proći Programiranje 1 bez da se nauči (barem nešto) programirati.
Evo ga na, krenulo je. Svake godine su kolokviji puno teži nego prošle godine.

Možda se iznenadite, ali uvjet od 80% na programskom zadatku nije uzrokovao smanjenje prolaznosti na Programiranju 1 (čini mi se da je prošlogodišnja prolaznost bila čak i veća nego pretprošle godine). Krajnji cilj tog uvjeta ionako nema nikakve veze s Programiranjem 1, nego s Programiranjem 2, gdje su prošle godine primijećeni usitinu puno kvalitetniji rezultati, dobrim dijelom zahvaljujući tome što se nije moglo proći Programiranje 1 bez da se nauči (barem nešto) programirati.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:02 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Marko, grijesis. Nije to zbog Prog 2, nego vi na kolegiju uzivate imati puno studenata i zato sve postelavate kako nitko ne bi prosao, e da bi se nagodinu svi mogli druziti i u 003 pjevati Kumbaja. :lol:

@samodd: Ako ucis konkretne zadatke, to je kao da analizi ucis derivirati [tex]x[/tex], [tex]x^2[/tex] i [tex]x^3[/tex], a onda se bunis kako je kolokvij tezak jer se na njemu pojavila derivacija od [tex]x^5[/tex]. Gledaj ideje, slazi programe sama i onda ce ti biti svejedno ulazi li u kolokvij 27 zadataka ili njih 108 ili njih [tex]\infty[/tex] (tj. zadaci nisu poznati unaprijed). Nauciti rijesiti 108 konkretnih zadataka i ne razumjeti gradivo, samo je gubitak vremena, jer tako neces proci ni ovaj kolegij ni njegove sljedbenike.

E sad, mozete vi biti "prilicno uvjereni" u sto god hocete. Ja sam 11 godina bio na kolegiju, pa si dozvoljavam uzeti za pravo da neke stvari znam, bez "poprilicne uvjerenosti".

P.S. Zanimljivo je da ne spominjes kako sada prakticni idu kasnije, pa imate vise vremena, kao niti to da su uklonjeni svi tezi zadaci iz starih prakticnih. Je l' te, tako bi teze prosla teza da su ti zadaci samo dio bjelosvjetske zavjere protiv jadnih studenata... :P
Marko, grijesis. Nije to zbog Prog 2, nego vi na kolegiju uzivate imati puno studenata i zato sve postelavate kako nitko ne bi prosao, e da bi se nagodinu svi mogli druziti i u 003 pjevati Kumbaja. Laughing

@samodd: Ako ucis konkretne zadatke, to je kao da analizi ucis derivirati [tex]x[/tex], [tex]x^2[/tex] i [tex]x^3[/tex], a onda se bunis kako je kolokvij tezak jer se na njemu pojavila derivacija od [tex]x^5[/tex]. Gledaj ideje, slazi programe sama i onda ce ti biti svejedno ulazi li u kolokvij 27 zadataka ili njih 108 ili njih [tex]\infty[/tex] (tj. zadaci nisu poznati unaprijed). Nauciti rijesiti 108 konkretnih zadataka i ne razumjeti gradivo, samo je gubitak vremena, jer tako neces proci ni ovaj kolegij ni njegove sljedbenike.

E sad, mozete vi biti "prilicno uvjereni" u sto god hocete. Ja sam 11 godina bio na kolegiju, pa si dozvoljavam uzeti za pravo da neke stvari znam, bez "poprilicne uvjerenosti".

P.S. Zanimljivo je da ne spominjes kako sada prakticni idu kasnije, pa imate vise vremena, kao niti to da su uklonjeni svi tezi zadaci iz starih prakticnih. Je l' te, tako bi teze prosla teza da su ti zadaci samo dio bjelosvjetske zavjere protiv jadnih studenata... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 07. 2011. (20:30:12)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 17:45 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako može pojašnjenje 37. zadatka:
[quote]Napiˇsite program koji uˇcitava prirodni broj n ≥ 3. Program treba ispisati prosjek (aritmetiˇcku sredinu) sume znamenki u
prikazu broja n u svim bazama od 2 do n −1. Iza toga, treba ispisati najmanju i najve´cu sumu znamenki, te po jednu bazu
(onu najmanju) u kojoj se te sume dostiˇzu.[/quote]

Dakle, treba li za svaku bazu posebno ispisati aritmetičku sredinu sume znamenki ili samo jednu aritmetičku sredinu svih suma?
Hvala.
Ako može pojašnjenje 37. zadatka:
Citat:
Napiˇsite program koji uˇcitava prirodni broj n ≥ 3. Program treba ispisati prosjek (aritmetiˇcku sredinu) sume znamenki u
prikazu broja n u svim bazama od 2 do n −1. Iza toga, treba ispisati najmanju i najve´cu sumu znamenki, te po jednu bazu
(onu najmanju) u kojoj se te sume dostiˇzu.


Dakle, treba li za svaku bazu posebno ispisati aritmetičku sredinu sume znamenki ili samo jednu aritmetičku sredinu svih suma?
Hvala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:05 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za svaku bazu zadani broj ima tocno jednu sumu znamenaka. Kakvog smisla ima racunanje aritmeticke sredine svake sume (dakle, jednog broja)? Ocito, trazi se aritmeticka sredina svih suma.

Recimo: [tex]n = 7[/tex]
[tex]7 = (111)_2 \Rightarrow S_2 = 3[/tex],
[tex]7 = (21)_3 \Rightarrow S_3 = 3[/tex],
[tex]7 = (13)_4 \Rightarrow S_4 = 4[/tex],
[tex]7 = (12)_5 \Rightarrow S_5 = 3[/tex],
[tex]7 = (11)_6 \Rightarrow S_6 = 2[/tex],
sto znaci da je trazena aritmeticka sredina [tex]\frac{S_2 + S_3 + \cdots + S_6}{n-2} = \frac{15}{5} = 3[/tex], a najmanja i najveca suma su 2 i 4, a odgovarajuce baze su 6 i 4.

Ubuduce, molim pitanja o zadacima u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=18474]topic o zadacima za prakticni[/url]. Ovdje se zabavljamo teorijama zavjere i divergencijom tezine kolegija. :D
Za svaku bazu zadani broj ima tocno jednu sumu znamenaka. Kakvog smisla ima racunanje aritmeticke sredine svake sume (dakle, jednog broja)? Ocito, trazi se aritmeticka sredina svih suma.

Recimo: [tex]n = 7[/tex]
[tex]7 = (111)_2 \Rightarrow S_2 = 3[/tex],
[tex]7 = (21)_3 \Rightarrow S_3 = 3[/tex],
[tex]7 = (13)_4 \Rightarrow S_4 = 4[/tex],
[tex]7 = (12)_5 \Rightarrow S_5 = 3[/tex],
[tex]7 = (11)_6 \Rightarrow S_6 = 2[/tex],
sto znaci da je trazena aritmeticka sredina [tex]\frac{S_2 + S_3 + \cdots + S_6}{n-2} = \frac{15}{5} = 3[/tex], a najmanja i najveca suma su 2 i 4, a odgovarajuce baze su 6 i 4.

Ubuduce, molim pitanja o zadacima u topic o zadacima za prakticni. Ovdje se zabavljamo teorijama zavjere i divergencijom tezine kolegija. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
la mer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2012. (17:39:46)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:57 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teorije zavjere, hahaha!
Stvarno moram priznati da mi je ovo jako smiješno :lol: .
Imam potrebu naglasiti da samo programiranje nije teško koliko je teško naučiti KAKO učiti programiranje. To je pogotovo teško ljudima koji u životu program vidjeli nisu (ja prošle godine). I nikako mi nije bilo jasno kako da ja vježbam zadatke koje ne znam riješiti...Velika je istina da nema druge nego se doslovno svađati sa zadacima, tj ne dignuti se s kompjutera dok sam ne uspiješ doći do rješenja, nažalost nema druge. U početku je frustrirajuće i imaš osjećaj da nikad nećeš doći do rješenja, ali ne treba se obeshrabriti, nego tvrdoglavo gurati naprijed! Isplati se na kraju...to stvarno znam iz iskustva. Btw trebalo mi je cijelo ljeto da to shvatim :) !
Teorije zavjere, hahaha!
Stvarno moram priznati da mi je ovo jako smiješno Laughing .
Imam potrebu naglasiti da samo programiranje nije teško koliko je teško naučiti KAKO učiti programiranje. To je pogotovo teško ljudima koji u životu program vidjeli nisu (ja prošle godine). I nikako mi nije bilo jasno kako da ja vježbam zadatke koje ne znam riješiti...Velika je istina da nema druge nego se doslovno svađati sa zadacima, tj ne dignuti se s kompjutera dok sam ne uspiješ doći do rješenja, nažalost nema druge. U početku je frustrirajuće i imaš osjećaj da nikad nećeš doći do rješenja, ali ne treba se obeshrabriti, nego tvrdoglavo gurati naprijed! Isplati se na kraju...to stvarno znam iz iskustva. Btw trebalo mi je cijelo ljeto da to shvatim Smile !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:33 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="la mer"]
samo programiranje nije teško koliko je teško naučiti KAKO učiti programiranje.[/quote]
:iagree:

[quote]nikako mi nije bilo jasno kako da ja vježbam zadatke koje ne znam riješiti...[/quote]
Čuo sam ovo već nekoliko puta, i svaki put postavim isto pitanje - što je interesantno u riješavanju zadataka koje znate riješiti?

Nekako mi se čini da je problem u ovom "vježbanju" - vježba se kopanje, a matematika, programiranje i sl. se uči. :wink:
la mer (napisa):

samo programiranje nije teško koliko je teško naučiti KAKO učiti programiranje.

I agree

Citat:
nikako mi nije bilo jasno kako da ja vježbam zadatke koje ne znam riješiti...

Čuo sam ovo već nekoliko puta, i svaki put postavim isto pitanje - što je interesantno u riješavanju zadataka koje znate riješiti?

Nekako mi se čini da je problem u ovom "vježbanju" - vježba se kopanje, a matematika, programiranje i sl. se uči. Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 21:58 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da nije za temu ali da ne otvaram sad novu kad se mogu očekivati razultati kolokvija
Znam da nije za temu ali da ne otvaram sad novu kad se mogu očekivati razultati kolokvija


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 22:12 uto, 20. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"]Znam da nije za temu ali da ne otvaram sad novu kad se mogu očekivati razultati kolokvija[/quote]
[quote="prva stranica kolokvija"][b]Rezultati i uvid u kolokvije:[/b] petak, 23.11.2012., u 12:15[/quote]
Mr.M_G (napisa):
Znam da nije za temu ali da ne otvaram sad novu kad se mogu očekivati razultati kolokvija

prva stranica kolokvija (napisa):
Rezultati i uvid u kolokvije: petak, 23.11.2012., u 12:15



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan