Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Praktični kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 17:19 sri, 21. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.
Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:49 sri, 21. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša.[/quote]

Onako kako ste se vi pretrgli od slusanja, npr. *kako* se sprema programiranje. :lol: la mer je dao ok uputu, osim sto mu fali "pitajte kad zapnete", ali tko ce njega slusati kad nije napisao da same sotone drze te prestrashne kolegije?

Na Analizi se nitko ne buni da vecina nikad prije nije vidjela limese i integrale, na Linearnoj se ne bunite da nikad niste vidjeli grupe i prostore,... yet, na Prog se bunite da nikad prije niste vidjeli [tt]printf()[/tt]. :lol:

Smatrat cu da je cista laz da se ispituje gradivo koje nije ispredavano, dok mi netko ne da konkretan primjer neceg takvog.

Prigovaranje literaturi iz bilo cega programerskog, u doba cudne stvari zvane "internet", bilo bi bezgranicno smijesno, cak i da nismo dali 2 verzije predavanja (dvoje nastavnika), povecu knjigu bivseg nastavnika, moju skriptu, stare kolokvije, zadatke za prakticni, zadatke za vjezbu,...

Po meni, jedino ovo zadnje (da je MO kobajagi matematicki odsjek) donekle stoji, no obaveznost Prog i sljedbenika nije do ekipe s kolegija. Da se mene ikad pitalo, to bi bili izborni kolegiji (obavezni za one koji zele upisati diplomske kojima to treba, npr. racunarski). Ta prica spada na vijeca, a upetljavanje ovdje kao argument krivnje sadasnje ekipe kolegija za ista pokazuje samo kako se bezveze nabacujete kvaziargumentima koji nemaju veze s vezom.
BlameGame (napisa):
Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša.


Onako kako ste se vi pretrgli od slusanja, npr. *kako* se sprema programiranje. Laughing la mer je dao ok uputu, osim sto mu fali "pitajte kad zapnete", ali tko ce njega slusati kad nije napisao da same sotone drze te prestrashne kolegije?

Na Analizi se nitko ne buni da vecina nikad prije nije vidjela limese i integrale, na Linearnoj se ne bunite da nikad niste vidjeli grupe i prostore,... yet, na Prog se bunite da nikad prije niste vidjeli printf(). Laughing

Smatrat cu da je cista laz da se ispituje gradivo koje nije ispredavano, dok mi netko ne da konkretan primjer neceg takvog.

Prigovaranje literaturi iz bilo cega programerskog, u doba cudne stvari zvane "internet", bilo bi bezgranicno smijesno, cak i da nismo dali 2 verzije predavanja (dvoje nastavnika), povecu knjigu bivseg nastavnika, moju skriptu, stare kolokvije, zadatke za prakticni, zadatke za vjezbu,...

Po meni, jedino ovo zadnje (da je MO kobajagi matematicki odsjek) donekle stoji, no obaveznost Prog i sljedbenika nije do ekipe s kolegija. Da se mene ikad pitalo, to bi bili izborni kolegiji (obavezni za one koji zele upisati diplomske kojima to treba, npr. racunarski). Ta prica spada na vijeca, a upetljavanje ovdje kao argument krivnje sadasnje ekipe kolegija za ista pokazuje samo kako se bezveze nabacujete kvaziargumentima koji nemaju veze s vezom.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 18:41 sri, 21. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]još jedan problem je LITERATURA[/quote]

Ne znam u kojoj si grupi, ali 1. grupi je profesorica rekla da možemo i slobodno učiti iz udžbenika za srednje škole (gradivo koje mi moramo znati se radi u 1. i 2. razredu matematičke gimnazije i to mislim na sve osim regularnih izraza, tj. od početka pa sve do nizova). A i Google ti je na raspolaganju, imaš i na hrvatski masu uvoda u programiranje, a na engleski da i ne pričamo, i to sve besplatno, a u nekoj gradskoj knjižnici sigurno ima i srednjoškolskih udžbenika.
BlameGame (napisa):
još jedan problem je LITERATURA


Ne znam u kojoj si grupi, ali 1. grupi je profesorica rekla da možemo i slobodno učiti iz udžbenika za srednje škole (gradivo koje mi moramo znati se radi u 1. i 2. razredu matematičke gimnazije i to mislim na sve osim regularnih izraza, tj. od početka pa sve do nizova). A i Google ti je na raspolaganju, imaš i na hrvatski masu uvoda u programiranje, a na engleski da i ne pričamo, i to sve besplatno, a u nekoj gradskoj knjižnici sigurno ima i srednjoškolskih udžbenika.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ena!
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2012. (19:53:18)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 23:59 sri, 21. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo malo vracanja na temu...
Mozeli mi netko pojasnit u 3. zadatku je li 1 relativno prost sa n i je li n relativno prost sa n???
evo malo vracanja na temu...
Mozeli mi netko pojasnit u 3. zadatku je li 1 relativno prost sa n i je li n relativno prost sa n???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:33 čet, 22. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ena!"]Mozeli mi netko pojasnit u 3. zadatku je li 1 relativno prost sa n i je li n relativno prost sa n???[/quote]

"Tema" (zadaci) je na drugom topicu.

Koliko je [tex]{\rm NZM}(1,n)[/tex], a koliko je [tex]{\rm NZM}(n,n)[/tex]? Kad dobijes 1, onda su relativno prosti; kad dobijes vise, onda nisu.
ena! (napisa):
Mozeli mi netko pojasnit u 3. zadatku je li 1 relativno prost sa n i je li n relativno prost sa n???


"Tema" (zadaci) je na drugom topicu.

Koliko je [tex]{\rm NZM}(1,n)[/tex], a koliko je [tex]{\rm NZM}(n,n)[/tex]? Kad dobijes 1, onda su relativno prosti; kad dobijes vise, onda nisu.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kobila krsto
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2009. (16:55:08)
Postovi: (6A)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 16 - 18

PostPostano: 13:32 čet, 22. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.[/quote]

ma je to malo gadno u početku, ali preživiš kasnije. ja sam dosta blatio to sve na 1. godini ( vjerujem da sam bio jedan od gorljivijih protivnika toga :D ) i sad su se svi moji prigovori sveli na to da bi možda mogli bit u pojedinim slučajevima fleksibilniji što se tiče granice 80% ( isključivo pojedini slučajevi ) i toga da, kao što je vsego rekao, se donekle uvede izbor računarskih kolegija , a ne obaveznost čisto jer i sam priznajem da se to "neznanje" iz prog-a 1 da lako nadopuniti na nekom od idućih kolegija. al i ovako ne gubiš puno osim što "moraš" raditi sad. inače bi morao tipkati nešto kasnije al u principu je to ok sve. preživit ćeš, nismo više srednja škola :)
BlameGame (napisa):
Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.


ma je to malo gadno u početku, ali preživiš kasnije. ja sam dosta blatio to sve na 1. godini ( vjerujem da sam bio jedan od gorljivijih protivnika toga Very Happy ) i sad su se svi moji prigovori sveli na to da bi možda mogli bit u pojedinim slučajevima fleksibilniji što se tiče granice 80% ( isključivo pojedini slučajevi ) i toga da, kao što je vsego rekao, se donekle uvede izbor računarskih kolegija , a ne obaveznost čisto jer i sam priznajem da se to "neznanje" iz prog-a 1 da lako nadopuniti na nekom od idućih kolegija. al i ovako ne gubiš puno osim što "moraš" raditi sad. inače bi morao tipkati nešto kasnije al u principu je to ok sve. preživit ćeš, nismo više srednja škola Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hellokitty
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 11. 2012. (21:12:11)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:14 pet, 23. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze li mi netko molim Vas napisati kada su prijave za praktični kolokvij, bila sam bolesna cijeli ovaj tjedan i nisam ni bila u zagrebu, hvala
moze li mi netko molim Vas napisati kada su prijave za praktični kolokvij, bila sam bolesna cijeli ovaj tjedan i nisam ni bila u zagrebu, hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thepineapple
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2011. (18:58:15)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:22 ned, 25. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Smije li se na prakticnom koristiti <math.h>?
Smije li se na prakticnom koristiti <math.h>?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:52 ned, 25. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thepineapple"]Smije li se na prakticnom koristiti <math.h>?[/quote]
Na praktičnom smijete koristiti sve što spada u standardni C.
thepineapple (napisa):
Smije li se na prakticnom koristiti <math.h>?

Na praktičnom smijete koristiti sve što spada u standardni C.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 23:47 uto, 27. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se mozda znaju termini prakticnog ili barem okvirno od kojeg tjedna bi mogli poceti i da li ce biti kao prije kroz jedan tjedan termini ili u subotu(culi smo i za tu mogucnost)?
Da li se mozda znaju termini prakticnog ili barem okvirno od kojeg tjedna bi mogli poceti i da li ce biti kao prije kroz jedan tjedan termini ili u subotu(culi smo i za tu mogucnost)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
delilah01.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (22:50:23)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 12 - 1

PostPostano: 23:57 uto, 27. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]Da li se mozda znaju termini prakticnog ili barem okvirno od kojeg tjedna bi mogli poceti i da li ce biti kao prije kroz jedan tjedan termini ili u subotu(culi smo i za tu mogucnost)?[/quote]

http://web.math.pmf.unizg.hr/~singer/P1_1213/10.pdf
BlameGame (napisa):
Da li se mozda znaju termini prakticnog ili barem okvirno od kojeg tjedna bi mogli poceti i da li ce biti kao prije kroz jedan tjedan termini ili u subotu(culi smo i za tu mogucnost)?


http://web.math.pmf.unizg.hr/~singer/P1_1213/10.pdf


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 0:52 sri, 28. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala!
Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:05 sri, 28. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BlameGame"]Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.[/quote]

Možete mi dati sarme ako hoćete, svejedno se bliži zima pa topla sarma ne škodi :D Well, ovo slovi kao stvarno jedan od najkvalitetnijih mat. fakseva u Hrv. i šire. Čak i u jako lošim srednjim školama za računalstvo ljudi to uče, a i na FOI-u (koji je puno slabiji od našeg). Sad u 21. st. su računala svugdje i u budućnosti budu sve cijenjenija zanimanja gdje se to koristi. I meni je bilo brutalno na prog 1, mislil sam si:"Pa kaj svi rade budale od nas, pa znam da sam pametan, ali ovo je..." I onda sam učil s PREZENTACIJA koje su FENOMENALNE i shvatil da u biti možeš savladati sve kolko god se čini nemogućim. I počelo mi se to jako sviđati, dok sam skužil pointere sam se osjećal ko Bog :) Čini mi se da u Splitu nemaš prog. odmah, tek kasnije ili uopće nema na prediplomskom. Vjerujem da je to glupost, magistar matematike da ne zna napisati "Goodbye,my beautiful world" u programskom jeziku je ipak sramota. Uostalom, na većini fakseva je prek 70% smeća od predmeta koji ne trebaju kasnije. Ali ovo je, sigurno, jako korisno za bilo koji smjer kasnije na diplomskom. Now, nemojte, ljudi, biti ona ženska stvar, stisnite zube, riješite programerske kolegije kao face, kaj bi trebali biti kao matematičari. Mogli su biti još kemija, fizika, seminari, povijest srednjeg vijeka ili znanost koja se bavi proučavanjem naglasaka hrv. riječi, ali nisu. Gotovo sve ima smisla ovdje.
(P.S. Ja sam u srednjoj iz programiranja naučil samo numerirati u Wordu ili napraviti prezentaciju u Powerpointu).
BlameGame (napisa):
Očigledno ne vrijedi baš iznositi naše stavove jer nas nitko ne sluša. Uzmimo onu anketu koju smo radili o kolegiju na primjer, jel vam to nije bila nikakva smjernica kako biste trebali organizirati kolegij. Mislim da ovaj kolegij ima nekoliko ključnih problema a najbitniji je da profesori i asistenti shvate da neki od nas nikad prije nisu vidjeli sta je to PRINTF ili bilo sto slično, i kako je kolegica napisala MI SE TRUDIMO i radimo i učimo(još jedan problem je LITERATURA) ali je li u redu da na bilo kojem faksu(POGOTOVO PMFu) na jednom kolokviju dođe gradivo koje nam prije toga NITKO NIJE ISPREDAVAO i mi bismo to trebali znati. To nije u redu.

I ako smijem još dodati VELIKA VEĆINA nas je upisala ovaj faks iz ljubavi prema matematici, a zbog ovog jednog kolegija (koji ne smatram baš matematikom) razmišljam o odustajanju od faksa iako sam dala sve "matematičke" kolegije.


Možete mi dati sarme ako hoćete, svejedno se bliži zima pa topla sarma ne škodi Very Happy Well, ovo slovi kao stvarno jedan od najkvalitetnijih mat. fakseva u Hrv. i šire. Čak i u jako lošim srednjim školama za računalstvo ljudi to uče, a i na FOI-u (koji je puno slabiji od našeg). Sad u 21. st. su računala svugdje i u budućnosti budu sve cijenjenija zanimanja gdje se to koristi. I meni je bilo brutalno na prog 1, mislil sam si:"Pa kaj svi rade budale od nas, pa znam da sam pametan, ali ovo je..." I onda sam učil s PREZENTACIJA koje su FENOMENALNE i shvatil da u biti možeš savladati sve kolko god se čini nemogućim. I počelo mi se to jako sviđati, dok sam skužil pointere sam se osjećal ko Bog Smile Čini mi se da u Splitu nemaš prog. odmah, tek kasnije ili uopće nema na prediplomskom. Vjerujem da je to glupost, magistar matematike da ne zna napisati "Goodbye,my beautiful world" u programskom jeziku je ipak sramota. Uostalom, na većini fakseva je prek 70% smeća od predmeta koji ne trebaju kasnije. Ali ovo je, sigurno, jako korisno za bilo koji smjer kasnije na diplomskom. Now, nemojte, ljudi, biti ona ženska stvar, stisnite zube, riješite programerske kolegije kao face, kaj bi trebali biti kao matematičari. Mogli su biti još kemija, fizika, seminari, povijest srednjeg vijeka ili znanost koja se bavi proučavanjem naglasaka hrv. riječi, ali nisu. Gotovo sve ima smisla ovdje.
(P.S. Ja sam u srednjoj iz programiranja naučil samo numerirati u Wordu ili napraviti prezentaciju u Powerpointu).



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kobila krsto
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2009. (16:55:08)
Postovi: (6A)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 16 - 18

PostPostano: 4:31 pet, 30. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vishykc"]

i na FOI-u ([b]koji je puno slabiji od našeg[/b]).
[/quote]

odakle ti to ?
:lol:
Vishykc (napisa):


i na FOI-u (koji je puno slabiji od našeg).


odakle ti to ?
Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sleeping_Beauty
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (15:33:07)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:36 pet, 7. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kada bi trebao biti popravni iz prakticnog kolokvija?
a kada bi trebao biti popravni iz prakticnog kolokvija?



_________________
“Eventually all the pieces fall into place….until then, laugh at the confusion, live for the moment, and know that everything happens for a reason”..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 12:25 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas je grad bio u takvom kaosu da je s nekih lokacija bilo doslovno nemoguce doci do PMF-a, ne u 10 ili 11 (bar kad sam ja imao termin), nego i jos uvijek. Tramvaji nisu vozili po 3-4 sata (i to jos traje), busevi nisu mogli na brdo niotkuda osim s Kaptola (dokud isto treba doci), a taksisti nisu htjeli voziti na brdo "jer nisu sigurni da ce to uspjesno zavrsiti" - 2 iz Cammea i jedan iz RT-a su ponudili takav odgovor :D

Sad me zanima kakva ce biti procedura, jer ovo je ocito bila krajnje izvanredna situacija, nacuo sam da se ionako velik broj ljudi nije uspio pojaviti, ako ne uopce, onda barem ne u svom terminu. Mislim da bi neki "dodatni" prvi rok za ljude koji su trebali pisati danas, a nisu uspjeli, bio razuman jer za neke ni uz najbolju volju nije bilo moguce probiti se kroz ovaj kaos...
Danas je grad bio u takvom kaosu da je s nekih lokacija bilo doslovno nemoguce doci do PMF-a, ne u 10 ili 11 (bar kad sam ja imao termin), nego i jos uvijek. Tramvaji nisu vozili po 3-4 sata (i to jos traje), busevi nisu mogli na brdo niotkuda osim s Kaptola (dokud isto treba doci), a taksisti nisu htjeli voziti na brdo "jer nisu sigurni da ce to uspjesno zavrsiti" - 2 iz Cammea i jedan iz RT-a su ponudili takav odgovor Very Happy

Sad me zanima kakva ce biti procedura, jer ovo je ocito bila krajnje izvanredna situacija, nacuo sam da se ionako velik broj ljudi nije uspio pojaviti, ako ne uopce, onda barem ne u svom terminu. Mislim da bi neki "dodatni" prvi rok za ljude koji su trebali pisati danas, a nisu uspjeli, bio razuman jer za neke ni uz najbolju volju nije bilo moguce probiti se kroz ovaj kaos...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:59 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, mogao si na fax krenuti sinoc, umjesto da knjavas cijelu noc. :PP

Shalu na stranu, ekipa na Prog je uvijek imala sluha za opravdane izostanke. Kad i kako ce to rijesiti, budu se dogovorili. Prati aplikaciju za zadace -- kad/ako budu novi termini, pisat ce tamo, a za ocekivati je i neki info na vjezbama i/ili predavanjima. Keep in mind da eventualne nove termine treba potvrditi kod satnicara, pa je malo vjerojatno da ce se ista znati tijekom vikenda.
Pa, mogao si na fax krenuti sinoc, umjesto da knjavas cijelu noc. Weeee-heeee!!!

Shalu na stranu, ekipa na Prog je uvijek imala sluha za opravdane izostanke. Kad i kako ce to rijesiti, budu se dogovorili. Prati aplikaciju za zadace -- kad/ako budu novi termini, pisat ce tamo, a za ocekivati je i neki info na vjezbama i/ili predavanjima. Keep in mind da eventualne nove termine treba potvrditi kod satnicara, pa je malo vjerojatno da ce se ista znati tijekom vikenda.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Will Traveler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2011. (12:23:18)
Postovi: (38)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 19:28 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači li to da nećemo pasti kolegij zato što tramvaji nisu vozili? :?
Znači li to da nećemo pasti kolegij zato što tramvaji nisu vozili? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
beuler
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (14:08:41)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 20:04 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Will Traveler"]Znači li to da nećemo pasti kolegij zato što tramvaji nisu vozili? :?[/quote]

Valjda necemo :D meni se cini da ova situacija pokazuje kako je los taj sistem, sada se dogodilo svima pa ce imat razumijevanja, ali isto tako se situacija na koju pojedinac nema utjecaja moze svakome dogoditi pa propustis rok.. Jedino ako je toliko rigorozno samo u teoriji.
Will Traveler (napisa):
Znači li to da nećemo pasti kolegij zato što tramvaji nisu vozili? Confused


Valjda necemo Very Happy meni se cini da ova situacija pokazuje kako je los taj sistem, sada se dogodilo svima pa ce imat razumijevanja, ali isto tako se situacija na koju pojedinac nema utjecaja moze svakome dogoditi pa propustis rok.. Jedino ako je toliko rigorozno samo u teoriji.



_________________
Sumnjam, dakle možda jesam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sing
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (21:01:13)
Postovi: (30)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: tu (ili tamo)

PostPostano: 22:38 sub, 8. 12. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da bude sasvim jasno - nitko NECE pasti prakticni zato jer tramvaji nisu vozili, tj. zbog nepogoda danas u gradu (probao sam). To se obicno zove "visa sila".

Trenutno, nije moguc pristup izvana do jednog dijela racunala na PMF-MO, tj. ne mogu do maila. Za divno cudo, forum je ziv. Cim se to elementarno sredi i saznamo broj ljudi koji danas nisu mogli doci, organizirat cemo dodatni termin (ili dodatne termine) za prakticni.
Vrlo vjerojatno, u subotu, 15.12., od 14 sati nadalje, tj. iza redovitih grupa.

Pratite obavijesti na webu kolegija.

Pozdrav svima i uzivajte u "bijelim radostima"
Da bude sasvim jasno - nitko NECE pasti prakticni zato jer tramvaji nisu vozili, tj. zbog nepogoda danas u gradu (probao sam). To se obicno zove "visa sila".

Trenutno, nije moguc pristup izvana do jednog dijela racunala na PMF-MO, tj. ne mogu do maila. Za divno cudo, forum je ziv. Cim se to elementarno sredi i saznamo broj ljudi koji danas nisu mogli doci, organizirat cemo dodatni termin (ili dodatne termine) za prakticni.
Vrlo vjerojatno, u subotu, 15.12., od 14 sati nadalje, tj. iza redovitih grupa.

Pratite obavijesti na webu kolegija.

Pozdrav svima i uzivajte u "bijelim radostima"



_________________
Sasa Singer
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan