Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadace 2012/13
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Leolinus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2012. (16:36:41)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 5

PostPostano: 14:22 sub, 12. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gino"][quote="Leolinus"]Sigurno je problem u tome što nisu učitani svi podatci. Zapravo, kada bolje razmislim, možda i nije tako, pisalo mi je čak da program ne valja i za 5 1782 611 3347 732 2750. Što znači da imam samo 5 brojeva, i za njih gledam sumu.

A i kod se ne treba previše gledati da bi se uočila kakva greška u logici, zadatak je poprilično jasan i trivijalan.[/quote]

Dobro, program za ono ispisuje tocno...

I uvijek treba gledati kod, u najlaksem zadtku se moze napravi jako glupa greska, koju je tesko uociti...

Kad vec pricamo, ovaj dio koji slijedi je malo redundantan.

if (brojParnih == 0) printf("0"); // nema parnih brojeva u nizu
else printf("%d", sumaParnih);

Kad je brojParnih = 0, onda je i sumaParnih = 0, dakle mozes samo ispisivati sumu, if je viska...[/quote]

Ne vidim zašto je taj komentar uopće potreban? Ovo ne utječe na rad programa, a tu je upravo zato jer je u jednom trenutku razvoja programa bio potreban. Zašto sam ga stavio? Pa zato jer sam mislio da možda na neki nenormalni nevidljivi način suma nije 0, jer mi je, kao što sam već rekao, za očita rješenja na evaluatoru izbacivalo da je krivo.
Gino (napisa):
Leolinus (napisa):
Sigurno je problem u tome što nisu učitani svi podatci. Zapravo, kada bolje razmislim, možda i nije tako, pisalo mi je čak da program ne valja i za 5 1782 611 3347 732 2750. Što znači da imam samo 5 brojeva, i za njih gledam sumu.

A i kod se ne treba previše gledati da bi se uočila kakva greška u logici, zadatak je poprilično jasan i trivijalan.


Dobro, program za ono ispisuje tocno...

I uvijek treba gledati kod, u najlaksem zadtku se moze napravi jako glupa greska, koju je tesko uociti...

Kad vec pricamo, ovaj dio koji slijedi je malo redundantan.

if (brojParnih == 0) printf("0"); // nema parnih brojeva u nizu
else printf("%d", sumaParnih);

Kad je brojParnih = 0, onda je i sumaParnih = 0, dakle mozes samo ispisivati sumu, if je viska...


Ne vidim zašto je taj komentar uopće potreban? Ovo ne utječe na rad programa, a tu je upravo zato jer je u jednom trenutku razvoja programa bio potreban. Zašto sam ga stavio? Pa zato jer sam mislio da možda na neki nenormalni nevidljivi način suma nije 0, jer mi je, kao što sam već rekao, za očita rješenja na evaluatoru izbacivalo da je krivo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
white_butterfly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2011. (17:44:57)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 12:37 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

piše mi da je krivo za 5 3 3 1 10.
ne znam šta bi trebalo promijenit...

zadatak:Napišite program koji učitava 5 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

#include <stdio.h>
int main () {
int sadasnji, prethodni, i;
for (i=1; i<=4; i++) {
scanf ("%d ", &sadasnji);
{if(i!=1 && prethodni!=0) {
if(sadasnji%prethodni==0) { printf ("%d ", sadasnji); }
}}

prethodni=sadasnji;
}
return 0;
}
piše mi da je krivo za 5 3 3 1 10.
ne znam šta bi trebalo promijenit...

zadatak:Napišite program koji učitava 5 cijelih brojeva, te ispisuje svakog koji je djeljiv s prethodno upisanim (prvi se nikad ne ispisuje).
Ispisane brojeve odvojite razmacima (program ih smijete ispisivati i za vrijeme učitavanja), a ako traženih brojeva nema, program ne smije ništa ispisati.

#include <stdio.h>
int main () {
int sadasnji, prethodni, i;
for (i=1; i<=4; i++) {
scanf ("%d ", &sadasnji);
{if(i!=1 && prethodni!=0) {
if(sadasnji%prethodni==0) { printf ("%d ", sadasnji); }
}}

prethodni=sadasnji;
}
return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:42 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Izvedi program na svom racunalu i unesi brojeve koje ti je verifikator dao, pa vidi sto se desava. Valjda znas na papiru izvuci sto program treba ispisati (ovo: 3 10).
Izvedi program na svom racunalu i unesi brojeve koje ti je verifikator dao, pa vidi sto se desava. Valjda znas na papiru izvuci sto program treba ispisati (ovo: 3 10).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 12:49 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kolega ti je želio reći da kad učitavaš brojeve da ne pišeš onaj razmak tj. možeš samo staviti scanf ("%d", &sadasnji); i da moraš učitati 5 brojeva a ne 4 kao što ti učitaš :)
Kolega ti je želio reći da kad učitavaš brojeve da ne pišeš onaj razmak tj. možeš samo staviti scanf ("%d", &sadasnji); i da moraš učitati 5 brojeva a ne 4 kao što ti učitaš Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
white_butterfly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2011. (17:44:57)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 12:51 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspjela sam! hvala :)
Uspjela sam! hvala Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:01 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Popara"]Kolega ti je želio reći da kad učitavaš brojeve da ne pišeš onaj razmak tj. možeš samo staviti scanf ("%d", &sadasnji); i da moraš učitati 5 brojeva a ne 4 kao što ti učitaš :)[/quote]

Ne, kolega je zelio reci da isprobavate programe, jer nije moguce ucitati 4 broja umjesto njih 5 i ne primijetiti gresku ako je program isproban na racunalu. Djabe domace zadace ako se tretiraju kao "programiranje na papiru" ("napisem, pa kud puklo" princip). Doci ce tezi zadacu, pa zadace iz SPA i RP1,... Ako sada ne naucite isprobavati vlastite programe, kasnije ce vam to znanje jako faliti.
Popara (napisa):
Kolega ti je želio reći da kad učitavaš brojeve da ne pišeš onaj razmak tj. možeš samo staviti scanf ("%d", &sadasnji); i da moraš učitati 5 brojeva a ne 4 kao što ti učitaš Smile


Ne, kolega je zelio reci da isprobavate programe, jer nije moguce ucitati 4 broja umjesto njih 5 i ne primijetiti gresku ako je program isproban na racunalu. Djabe domace zadace ako se tretiraju kao "programiranje na papiru" ("napisem, pa kud puklo" princip). Doci ce tezi zadacu, pa zadace iz SPA i RP1,... Ako sada ne naucite isprobavati vlastite programe, kasnije ce vam to znanje jako faliti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
white_butterfly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2011. (17:44:57)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 15:16 uto, 15. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

isprobavala sam ja svašta, ali s različitim primjerima na kojima je radio, tek kad sam ga predala, sam isprobala na taj primjer i onda mi nije bilo jasno u čemu je greška. Ali sad sam shvatila gdje sam pogriješila.
isprobavala sam ja svašta, ali s različitim primjerima na kojima je radio, tek kad sam ga predala, sam isprobala na taj primjer i onda mi nije bilo jasno u čemu je greška. Ali sad sam shvatila gdje sam pogriješila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
math_student
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (16:38:58)
Postovi: (18)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 0:56 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje(zadatak iz zadaće):Napišite program koji učitava prirodni broj n<131, te niz od n cijelih brojeva. Program treba pronaći najveći element niza djeljiv s 14, te u originalnom poretku ispisati indekse onih elementa niza kojima je prva znamenka jedna od znamenki pronađenog maksimuma.
Ako traženi maksimum ne postoji, program ne smije ništa ispisati. Ispisane brojeve odvojite razmacima.

moj kod: http://pastebin.com/GJAJu7Fg
uglavnom, ne radi za n=130 i ne razumijem zašto. dala sam si toliko truda da utipkam primjer za koji ne radi i sve indekse pobrojila i sve je štimalo. molim pomoć. :)
pitanje(zadatak iz zadaće):Napišite program koji učitava prirodni broj n<131, te niz od n cijelih brojeva. Program treba pronaći najveći element niza djeljiv s 14, te u originalnom poretku ispisati indekse onih elementa niza kojima je prva znamenka jedna od znamenki pronađenog maksimuma.
Ako traženi maksimum ne postoji, program ne smije ništa ispisati. Ispisane brojeve odvojite razmacima.

moj kod: http://pastebin.com/GJAJu7Fg
uglavnom, ne radi za n=130 i ne razumijem zašto. dala sam si toliko truda da utipkam primjer za koji ne radi i sve indekse pobrojila i sve je štimalo. molim pomoć. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
El_Loco
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2012. (15:25:04)
Postovi: (31)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
14 = 27 - 13

PostPostano: 1:06 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

a što ako uneseš n=3, a={0,1,7}
najveći djeljiv sa 14 je 0, fja vrati 0, i ništa se ne ispiše
ostatak koda mi djeluje dobar
a što ako uneseš n=3, a={0,1,7}
najveći djeljiv sa 14 je 0, fja vrati 0, i ništa se ne ispiše
ostatak koda mi djeluje dobar


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:16 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sto El_Loco kaze + uz trazene brojeve, program ti ispisuje i maksimum.
To sto El_Loco kaze + uz trazene brojeve, program ti ispisuje i maksimum.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
math_student
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2012. (16:38:58)
Postovi: (18)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:24 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :D
hvala Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ena!
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 11. 2012. (19:53:18)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 0 - 3

PostPostano: 18:31 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

do kad treba rijesit zadacu??
do kad treba rijesit zadacu??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
4017
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 03. 2012. (20:55:09)
Postovi: (17)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 23:24 čet, 17. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Muku mučim s ovim zadatkom već dugo, pa bih molila za pomoć Napišite program koji učitava prirodne brojeve a i b, te u padajućem poretku ispisuje sve cijele brojeve koji se nalaze između a i b (bez a i b), a u zapisu s bazom 7 imaju samo znamenke između 2 i 6 (uključivo i granice). Ispisane brojeve odvojite razmacima. Ako takvih brojeva nema, program ispisuje poruku "Nema takvih brojeva.". Pazite da tekst bude naveden točno kako piše (bez navodnika)!
Oprez može biti a<b ili a>b ili a=b!
Muku mučim s ovim zadatkom već dugo, pa bih molila za pomoć: Napišite program koji učitava prirodne brojeve a i b, te u padajućem poretku ispisuje sve cijele brojeve koji se nalaze između a i b (bez a i b), a u zapisu s bazom 7 imaju samo znamenke između 2 i 6 (uključivo i granice). Ispisane brojeve odvojite razmacima. Ako takvih brojeva nema, program ispisuje poruku "Nema takvih brojeva.". Pazite da tekst bude naveden točno kako piše (bez navodnika)!
Oprez: može biti a<b ili a>b ili a=b!



_________________
Krava pleshe



zadatak.c
 Description:

Download
 Filename:  zadatak.c
 Filesize:  599 Bytes
 Downloaded:  96 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:09 pet, 18. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa kako se gledaju znamenke broja u bazi? :shock: Onaj [tt]while[/tt] u [tt]baza7()[/tt] ce biti laz odmah u startu, za bilo koji broj osim 2, 3, 4, 5 i 6. Valjda broj treba dijeliti sa 7 dok ne padne na nulu, a [tt]x%7[/tt] je znamenka, tj. ono sto treba biti izmedju 2 i 6.
Pa kako se gledaju znamenke broja u bazi? Shocked Onaj while u baza7() ce biti laz odmah u startu, za bilo koji broj osim 2, 3, 4, 5 i 6. Valjda broj treba dijeliti sa 7 dok ne padne na nulu, a x%7 je znamenka, tj. ono sto treba biti izmedju 2 i 6.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shakespeare
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2011. (21:55:27)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:08 pet, 18. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znači, dokad se zadaće mogu slati? :D
Znači, dokad se zadaće mogu slati? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 23:12 pet, 18. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shakespeare"]Znači, dokad se zadaće mogu slati? :D[/quote]

Slajd 9:
[url]http://web.math.pmf.unizg.hr/~singer/P1_1213/13.pdf[/url]

[quote]
Bitno: Aplikacija za “zadace” se
zakljucava s pocetkom drugog kolokvija.
Nakon toga,
nema vise novih prijava, ni predaje zadataka.
U tom trenu vrijedi:
Tko je “unutra” i koliko je predao/la . . . , to je to,
i nema iznimaka![/quote]
shakespeare (napisa):
Znači, dokad se zadaće mogu slati? Very Happy


Slajd 9:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~singer/P1_1213/13.pdf

Citat:

Bitno: Aplikacija za “zadace” se
zakljucava s pocetkom drugog kolokvija.
Nakon toga,
nema vise novih prijava, ni predaje zadataka.
U tom trenu vrijedi:
Tko je “unutra” i koliko je predao/la . . . , to je to,
i nema iznimaka!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan