Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Apt-proxy molba

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:04 čet, 22. 4. 2004    Naslov: Apt-proxy molba Citirajte i odgovorite

Jel ima netko funkcionalno konfiguriran apt-proxy na debianu? Neko vrijeme sam se zezao oko toga i na kraju mi nije do kraja jasno jel problem u apt-proxyu ili meni :? Ako bi mi netko mogao poslati jedan primjer koji radi.. Mene jako zadovoljno :)
Jel ima netko funkcionalno konfiguriran apt-proxy na debianu? Neko vrijeme sam se zezao oko toga i na kraju mi nije do kraja jasno jel problem u apt-proxyu ili meni Confused Ako bi mi netko mogao poslati jedan primjer koji radi.. Mene jako zadovoljno Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 17:13 sri, 16. 6. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Me 2 rescu me :) Paket se zove apt-cacher, radi uz blagoslov Larrya Walla i apache webservera (moze i preko ssl-a) i radi na nacin da pozive deb serverima smjesti u lokalnu direktorijsku hijerarhiju tj npr:

deb ftp://ftp.hr.debian.org/debian testing contrib non-free
iz /etc/apt/sources.list

promjenis u:
deb http://moj.deb.proxy/apt-cacher/ftp.hr.debian.org/debian testing contrib non-free

Svaki poziv provjeri, vidi da li ima taj package i vidi da li su package listinzi sa tog servera azurni i, po potrebi, pozovi pakete preko www-a ili (ako su dostupni lokalno) ih distribuira preko lokalne mreze. Radi savrseno kada npr. dva stroja pozivaju isti paket i toplo ga preporucam.

PS buduci da su svi relevantni .debovi na lokalnoj mrezi toplo preporucam dodati liniju:
[code:1]APT:Ignore-Hold "true"[/code:1]
u /etc/apt/apt.conf.d/
da se izbjegne gomilanje prastarih nepotrebnih debova

Eto :)
Me 2 rescu me Smile Paket se zove apt-cacher, radi uz blagoslov Larrya Walla i apache webservera (moze i preko ssl-a) i radi na nacin da pozive deb serverima smjesti u lokalnu direktorijsku hijerarhiju tj npr:

deb ftp://ftp.hr.debian.org/debian testing contrib non-free
iz /etc/apt/sources.list

promjenis u:
deb http://moj.deb.proxy/apt-cacher/ftp.hr.debian.org/debian testing contrib non-free

Svaki poziv provjeri, vidi da li ima taj package i vidi da li su package listinzi sa tog servera azurni i, po potrebi, pozovi pakete preko www-a ili (ako su dostupni lokalno) ih distribuira preko lokalne mreze. Radi savrseno kada npr. dva stroja pozivaju isti paket i toplo ga preporucam.

PS buduci da su svi relevantni .debovi na lokalnoj mrezi toplo preporucam dodati liniju:
Kod:
APT:Ignore-Hold "true"

u /etc/apt/apt.conf.d/
da se izbjegne gomilanje prastarih nepotrebnih debova

Eto Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> UNIX administracija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan