Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Predmeti kao nadopuna znanja... (informacija)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Wolfert
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:27:01)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 18:22 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Predmeti kao nadopuna znanja... Citirajte i odgovorite

Moja dilema je: ako na preddipl. studiju upišem neki kolegij kao nadopunu znanja, da li mi se prizna taj predmet na diplomskom studiju? Ili mi to ništa ne pomaže, tj. moram tad upisati ipak 30 ects-a? :?
Moja dilema je: ako na preddipl. studiju upišem neki kolegij kao nadopunu znanja, da li mi se prizna taj predmet na diplomskom studiju? Ili mi to ništa ne pomaže, tj. moram tad upisati ipak 30 ects-a? Confused



_________________
I will never join the dark side! NEVER! I`m a Jedi, like my father before me!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:43 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Re: Predmeti kao nadopuna znanja... Citirajte i odgovorite

[quote="Wolfert"]Moja dilema je: ako na preddipl. studiju upišem neki kolegij kao nadopunu znanja, da li mi se prizna taj predmet na diplomskom studiju? Ili mi to ništa ne pomaže, tj. moram tad upisati ipak 30 ects-a? :?[/quote]
Naravno da pomaže. Ako ti neki predmet ne ulazi u tvojih 180 ECTS-a potrebnih za završetak preddiplomskog studija, normalno da možeš kad upišeš diplomski studij tražiti priznavanje tog kolegija.
8)
Ajmo reć da stvar funkcionira na isti način kao da si položio predmet pomoću kvaziparcijale. Razlika je u tome što ti se predmet preko "nadopune" znanja ne naplaćuje, pa je naravno bolje što više tako upisivat, a ne preko kvaziparcijale.
Wolfert (napisa):
Moja dilema je: ako na preddipl. studiju upišem neki kolegij kao nadopunu znanja, da li mi se prizna taj predmet na diplomskom studiju? Ili mi to ništa ne pomaže, tj. moram tad upisati ipak 30 ects-a? Confused

Naravno da pomaže. Ako ti neki predmet ne ulazi u tvojih 180 ECTS-a potrebnih za završetak preddiplomskog studija, normalno da možeš kad upišeš diplomski studij tražiti priznavanje tog kolegija.
Cool
Ajmo reć da stvar funkcionira na isti način kao da si položio predmet pomoću kvaziparcijale. Razlika je u tome što ti se predmet preko "nadopune" znanja ne naplaćuje, pa je naravno bolje što više tako upisivat, a ne preko kvaziparcijale.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 21:03 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom
znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
smajl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2010. (12:59:23)
Postovi: (EB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:15 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom[/quote]

Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?
fireball (napisa):
znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom


Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 21:18 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="smajl"][quote="fireball"]znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom[/quote]

Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?[/quote]
Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
:wink:
smajl (napisa):
fireball (napisa):
znaci fora je sljedeca (bio sam ove godine u toj situaciji):
postoje kolegiji sa zvjezdicom (pogledaj popis kolegija diplomskog studija, za racunarstvo su to naprimjer baze, grada racunala i jos neki). ti kolegiji su uglavnom isti oni koji su se na predipl nudili kao izborni u nekom modulu.

e sad zasto je to vazno. ako za nadopunu znanja imas kolegij sa zvjezdicom onda umjesto njega biras jedan izborni na diplomskom. ako imas polozeno nesto sto ti je izvan 180 bodova (znaci nadopuna znanja) a nema zvjezdicu na diplomskom, onda umjesto tog kolegija upisujes nesto sa vislje godine (za sto imas uvjet).

primjer:
ja sam na predipl polozio oblikovanje i analizu algoritama (davno to bjese izborni na predipl, bilo samo jednu godinu). to je kolegij bez zvjezdice na racunarstvu pa sam umjesto toga morao upisati kriptografiju (sa vislje godine). u iducem semestru imam vec polozene baze (to je kolegij sa zvjezdicom) pa umjesto toga moram uzeti jedan izborni.

nadam se da sad kuzis kako to ide

p.s. ako imas kolegije izvan 180 bodova, moras trazit priznavanje tih polozenih ispita prilikom upisa na dipl studij jer to ocito vise neide automatikom


Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?

Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vishykc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (14:38:08)
Postovi: (6A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:33 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li moguće, znači, ako mi ostane samo npr jedan predmet iz 5. semestra (početak 3. god) i ništa iz 6. upisati sve predmete sa diplomskog (npr. računanstvo, primijenjena) koje poželim ako imam prethodnike? I onda dok se upiše diplomski, da se sve to prizna?
Je li moguće, znači, ako mi ostane samo npr jedan predmet iz 5. semestra (početak 3. god) i ništa iz 6. upisati sve predmete sa diplomskog (npr. računanstvo, primijenjena) koje poželim ako imam prethodnike? I onda dok se upiše diplomski, da se sve to prizna?



_________________
U matematici se sve smije, osim pogriješiti!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:40 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="smajl"]
Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?[/quote]
Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
:wink:[/quote]

krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="Vishykc"]Je li moguće, znači, ako mi ostane samo npr jedan predmet iz 5. semestra (početak 3. god) i ništa iz 6. upisati sve predmete sa diplomskog (npr. računanstvo, primijenjena) koje poželim ako imam prethodnike? I onda dok se upiše diplomski, da se sve to prizna?[/quote]

ne. moras upisatio kvaziparcijalu, a to je samo odredeni skup kolegija (negdje postoje popisi tih kolegija), i to naravno pod uvjetom da ce kvaziparcijala jos postojati.
kolegiji na kvaziparcijali se placaju po upisanim bodovima.
nakon sto upises zeljeni diplomski studij (znaci imas 180 bodova i sve polozene kolegije propisane za taj predipl smjer i upao si na zeljeni diplomski smjer) priznaju se kolegiji sa kvaziparcijale
kkarlo (napisa):
smajl (napisa):

Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?

Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
Wink


krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine

Added after 3 minutes:

Vishykc (napisa):
Je li moguće, znači, ako mi ostane samo npr jedan predmet iz 5. semestra (početak 3. god) i ništa iz 6. upisati sve predmete sa diplomskog (npr. računanstvo, primijenjena) koje poželim ako imam prethodnike? I onda dok se upiše diplomski, da se sve to prizna?


ne. moras upisatio kvaziparcijalu, a to je samo odredeni skup kolegija (negdje postoje popisi tih kolegija), i to naravno pod uvjetom da ce kvaziparcijala jos postojati.
kolegiji na kvaziparcijali se placaju po upisanim bodovima.
nakon sto upises zeljeni diplomski studij (znaci imas 180 bodova i sve polozene kolegije propisane za taj predipl smjer i upao si na zeljeni diplomski smjer) priznaju se kolegiji sa kvaziparcijale



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
smajl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2010. (12:59:23)
Postovi: (EB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:01 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"][quote="kkarlo"][quote="smajl"]
Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?[/quote]
Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
:wink:[/quote]

krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine
[/quote]

Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze :(
fireball (napisa):
kkarlo (napisa):
smajl (napisa):

Da vidim jesam li ja dobro skuzila sto si napisao. Ako ja imam polozeno na 2. godini u ljetnom semestru i bioinformatiku i baze podataka i upisem statistiku na kojoj su baze obavezan predmet na 1. godini i pored njih je *, onda ja trazim priznavanje da sam polozila baze i ne moram nista umjesto njih upisivati. Jesam li dobro skuzila?

Ne moraš ništa umjesto njih upisivat, ali će te prisilit da upišeš 30 ECTS-a u tom semestru, pa ćeš morat slušat kolegij sa više godine.

Osim, ako ne probaš recimo upisat normalno semestar(skupa s bazama), a tek onda tražit da ti priznaju taj kolegij, tj. baze.
Wink


krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine


Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:07 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="smajl"]
Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze :([/quote]
Zaboravljaš da za titulu magistra moraš imati položenih 300 ECTS bodova.
smajl (napisa):

Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze Sad

Zaboravljaš da za titulu magistra moraš imati položenih 300 ECTS bodova.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:07 uto, 29. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="smajl"]
Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze :([/quote]

koliko ja znam da, ali gledaj to sa druge strane, pisat ce ti u diplomi vise toga (navodno poslodavce sad zanima sto tamo pise) a i znat ces vise :D
smajl (napisa):

Kako glupo. Znaci da sam ja upisivala Baze preko kvaziparcijale i platila ih, one bi mi bile priznate kao polozene i ne bi morala nista upisivati umjesto njih, pa bi imala predmet manje nagodinu, a ako ih polozim na preddiplomskom, moram uzimat izborni umjesto njih i dodjem na isto. Bas bezveze Sad


koliko ja znam da, ali gledaj to sa druge strane, pisat ce ti u diplomi vise toga (navodno poslodavce sad zanima sto tamo pise) a i znat ces vise Very Happy



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 0:12 sri, 30. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]

krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine
[/quote]
Koliko si siguran u ovu tvrdnju?
Ja sam poprilično uvjeren da je ta zvjezdica za one kolegije koji se nude na preddiplomskom, te ih je moguće položiti u sklopu 180 ECTS-a koji ti trebaju da završiš preddiplomski studij.
Ukoliko si položio te predmete u sklopu svojih 180 ECTS-a i nisi položio druge izborne iz te kategorije, onda ti se naravno ne može isti predmet priznati na diplomskom te moraš upisati novi kolegij, da ti zamjeni taj. To je ovo što govori Doko. Moraš sakupiti 300 ECTS-a na kraju, a ako bi ti isti predmet priznali dvaput, e onda bi završio tipa na 295.

Kao primjer navodim situaciju na nastavničkom studiju, za nešto što sam 100% siguran.
Ako položiš tri modula na preddiplomskom studiju na trećoj godini, jedan modul ti se priznaje kad upišeš diplomski, zato većina sluša i treći modul, da si olakša diplomski studij.

Mislim da su tebe tjerali da upišeš sa više godine kriptografiju samo zato što pri upisu studija, znači prvi upis prve godine, moraš upisati 30 ECTS-a u semestru ako je moguće. A kod tebe je bilo moguće.

Jedino što mogu reći je da se nadam da si u krivu, te da ću se definitivno raspitati oko svega toga...
Na svim smjerovima gdje piše na što se odnosi zvjezdica kaže:
*Ukoliko je student označeni predmet položio tijekom preddiplomskog studija, umjesto njega upisuje dodatni izborni predmet.

Smatram da se ovo tijekom preddiplomskog studija odnosi da ti taj predmet ulazi u listu predmeta koje ti navodiš da se gledaju za završetak preddiplomskog studija.
Najveći argument mi je sa stranice za program diplomskog studija smjer primjenjena matematika gdje kaže sljedeće za zvijezdicu:

*[b]Ukoliko je student(ica) već ostvario/ostvarila 5 ECTS bodova iz označenog predmeta[/b], umjesto njega na drugoj godini Diplomskog sveučilišnog studija primijenjene matematike upisuje dodatni izborni predmet s liste izbornih predmeta.

Nadam se da je to "prava definicija" zvijezdice!
Jer ako sam ja to položio mimo svog programa, na koji način sam ja ostvario tih 5 ECTS-a? Nisam, jer mi se nigdje ne gledaju.
fireball (napisa):


krivo, ako ima zvjezdicu upisujes dodatni izborni sa te godine di su ti baze (a imas uvjete za isti). ako nema zvjezdicu upisujes nesto sa vise godine

Koliko si siguran u ovu tvrdnju?
Ja sam poprilično uvjeren da je ta zvjezdica za one kolegije koji se nude na preddiplomskom, te ih je moguće položiti u sklopu 180 ECTS-a koji ti trebaju da završiš preddiplomski studij.
Ukoliko si položio te predmete u sklopu svojih 180 ECTS-a i nisi položio druge izborne iz te kategorije, onda ti se naravno ne može isti predmet priznati na diplomskom te moraš upisati novi kolegij, da ti zamjeni taj. To je ovo što govori Doko. Moraš sakupiti 300 ECTS-a na kraju, a ako bi ti isti predmet priznali dvaput, e onda bi završio tipa na 295.

Kao primjer navodim situaciju na nastavničkom studiju, za nešto što sam 100% siguran.
Ako položiš tri modula na preddiplomskom studiju na trećoj godini, jedan modul ti se priznaje kad upišeš diplomski, zato većina sluša i treći modul, da si olakša diplomski studij.

Mislim da su tebe tjerali da upišeš sa više godine kriptografiju samo zato što pri upisu studija, znači prvi upis prve godine, moraš upisati 30 ECTS-a u semestru ako je moguće. A kod tebe je bilo moguće.

Jedino što mogu reći je da se nadam da si u krivu, te da ću se definitivno raspitati oko svega toga...
Na svim smjerovima gdje piše na što se odnosi zvjezdica kaže:
*Ukoliko je student označeni predmet položio tijekom preddiplomskog studija, umjesto njega upisuje dodatni izborni predmet.

Smatram da se ovo tijekom preddiplomskog studija odnosi da ti taj predmet ulazi u listu predmeta koje ti navodiš da se gledaju za završetak preddiplomskog studija.
Najveći argument mi je sa stranice za program diplomskog studija smjer primjenjena matematika gdje kaže sljedeće za zvijezdicu:

*Ukoliko je student(ica) već ostvario/ostvarila 5 ECTS bodova iz označenog predmeta, umjesto njega na drugoj godini Diplomskog sveučilišnog studija primijenjene matematike upisuje dodatni izborni predmet s liste izbornih predmeta.

Nadam se da je to "prava definicija" zvijezdice!
Jer ako sam ja to položio mimo svog programa, na koji način sam ja ostvario tih 5 ECTS-a? Nisam, jer mi se nigdje ne gledaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 0:29 sri, 30. 1. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

onda moje isprike ako sam fulao a moguce je, jer sve veceras pisem na brzinu. najbolje lijepo otic u referadu i pitat :)

jos jednom isprike ako sam zeznuo, ipak je "teska noc uoci kolokvija" XD
onda moje isprike ako sam fulao a moguce je, jer sve veceras pisem na brzinu. najbolje lijepo otic u referadu i pitat Smile

jos jednom isprike ako sam zeznuo, ipak je "teska noc uoci kolokvija" XD



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:05 pet, 1. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam isto poprilicno siguran da je princip sljedeci: ako ti kolegij ulazi u onih 180 bodova s preddiplomskog koje navodis da ti se gledaju pri upisu na diplomski, onda za kolegije sa zvjezdicom moras upisati dodatni izborni predmet (kako bi kad zbrojis sve ects bodove imao bar 300 sve ukupno). No, ako imas preko 180 bodova na preddiplomskom, i iskljucis na upisu na diplomski studij kolegij koji zelis da ti se prizna na diplomskom studiju, onda kad trazis da ti se taj kolegij prizna, onda ti se tih 5 bodova (ili koliko vec) racuna za diplomski studij, a ne preddiplomski, te stoga ne moras nista dodatno upisivati umjesto njega (tj. ako upises kolegij s vise godine, onda ces imat kolegij manje na zavrsnoj godini).
Ja sam isto poprilicno siguran da je princip sljedeci: ako ti kolegij ulazi u onih 180 bodova s preddiplomskog koje navodis da ti se gledaju pri upisu na diplomski, onda za kolegije sa zvjezdicom moras upisati dodatni izborni predmet (kako bi kad zbrojis sve ects bodove imao bar 300 sve ukupno). No, ako imas preko 180 bodova na preddiplomskom, i iskljucis na upisu na diplomski studij kolegij koji zelis da ti se prizna na diplomskom studiju, onda kad trazis da ti se taj kolegij prizna, onda ti se tih 5 bodova (ili koliko vec) racuna za diplomski studij, a ne preddiplomski, te stoga ne moras nista dodatno upisivati umjesto njega (tj. ako upises kolegij s vise godine, onda ces imat kolegij manje na zavrsnoj godini).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
.anchy.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2007. (20:03:46)
Postovi: (1BC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 11
Lokacija: Zgb

PostPostano: 22:45 ned, 3. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se upiše neki predmet kao nadopuna znanja,ulazi li ocjena iz tog predmeta u prosjek?
Ako se upiše neki predmet kao nadopuna znanja,ulazi li ocjena iz tog predmeta u prosjek?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 23:35 ned, 3. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da da, no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.
Naravno da da, no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:19 pon, 4. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.[/quote]

ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi
Zenon (napisa):
no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.


ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Optimum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:16:23)
Postovi: (41)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:34 pon, 4. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"][quote="Zenon"]no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.[/quote]

ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi[/quote]

Ja mislim da je kolega Zenon mislio da "možeš birati koji izborni kolegij će ti se bodovati na upisu na diplomski". Naravno da svi kolegiji položeni idu u diplomu. :)
tihana (napisa):
Zenon (napisa):
no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.


ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi


Ja mislim da je kolega Zenon mislio da "možeš birati koji izborni kolegij će ti se bodovati na upisu na diplomski". Naravno da svi kolegiji položeni idu u diplomu. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Bole13
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (00:33:50)
Postovi: (5A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 18:42 uto, 5. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se isto nadam da se gleda tako da ne trebam polagati dodatne izborne kad upišem diplomski. Planiram u 180 ects-a za preddiplomski upisat npr. biologiju s 2., a Građu i Baze u dodatne i onda bi se to trebalo priznati kao položeno na 1. godini Računarstva, odnosno kao da startam s 10 ects-a diplomski.
Volio bih vidjeti to i službeno negdje. Prošle godine kad sam pitao u referadi mi nisu znali odgovoriti točno.
Ja se isto nadam da se gleda tako da ne trebam polagati dodatne izborne kad upišem diplomski. Planiram u 180 ects-a za preddiplomski upisat npr. biologiju s 2., a Građu i Baze u dodatne i onda bi se to trebalo priznati kao položeno na 1. godini Računarstva, odnosno kao da startam s 10 ects-a diplomski.
Volio bih vidjeti to i službeno negdje. Prošle godine kad sam pitao u referadi mi nisu znali odgovoriti točno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 19:00 uto, 5. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Optimum"][quote="tihana"][quote="Zenon"]no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.[/quote]

ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi[/quote]

Ja mislim da je kolega Zenon mislio da "možeš birati koji izborni kolegij će ti se bodovati na upisu na diplomski". Naravno da svi kolegiji položeni idu u diplomu. :)[/quote]
To, to. Već po n-ti put mislim jedno, govorim drugo. I već sam rekao da ću ubuduće provjeriti što sam napisao i opet ništa, i dalje po starom :(
Optimum (napisa):
tihana (napisa):
Zenon (napisa):
no na kraju preddiplomskog (a možda i diplosmkog) ti biraš koji će ti predmeti ići u diplomu (ako imaš viška ECTS-a), ili tako nešto. Detaljnije pročitaj negdje na webu.


ovo nije točno, ja sam na diplomskom (120ects-a) položila 130ects-a i svi kolegiji, sve ocjene su mi u diplomi


Ja mislim da je kolega Zenon mislio da "možeš birati koji izborni kolegij će ti se bodovati na upisu na diplomski". Naravno da svi kolegiji položeni idu u diplomu. Smile

To, to. Već po n-ti put mislim jedno, govorim drugo. I već sam rekao da ću ubuduće provjeriti što sam napisao i opet ništa, i dalje po starom Sad



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 20:04 pet, 8. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

U ponedjeljak, prije 2 tjedna sam predao indeks i 2 molbe, jedna je bila da mi se iz studomata makne bioinformatika (bio sam ju prisiljen upisati radi popunjavanja kvote od 25ECTS-a pa mi je bilo rečeno da nek upišem i odmah predam molbu da mi ju maknu) i druga molba za upis predmeta s drugog smjera kao nadopuna znanja no na studomatu već 2 tjedna nema nikakve promjene tj. Bioinformatika mi još uvijek "stoji" u studomatu.

Jel rješavanje molbi traje tako dugo ili su zaboravili na mene? :(

Jer, u ponedjeljak je već nastava pa bi volio znati što uopće imam u rasporedu...
U ponedjeljak, prije 2 tjedna sam predao indeks i 2 molbe, jedna je bila da mi se iz studomata makne bioinformatika (bio sam ju prisiljen upisati radi popunjavanja kvote od 25ECTS-a pa mi je bilo rečeno da nek upišem i odmah predam molbu da mi ju maknu) i druga molba za upis predmeta s drugog smjera kao nadopuna znanja no na studomatu već 2 tjedna nema nikakve promjene tj. Bioinformatika mi još uvijek "stoji" u studomatu.

Jel rješavanje molbi traje tako dugo ili su zaboravili na mene? Sad

Jer, u ponedjeljak je već nastava pa bi volio znati što uopće imam u rasporedu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan