Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tribina o studentskim participacijama
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SZPMF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (01:37:26)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 21:05 čet, 21. 2. 2013    Naslov: Tribina o studentskim participacijama Citirajte i odgovorite

Ovime bi smo vas htjeli obavijestiti da će u slijedeću srijedu, 27. 2., u 18:15 na Matematičkom odsjeku u predavaonici 003 biti održana tribina o studentskim participacijama koje dolaze na snagu slijedeće godine (onih 8400 kuna ako ste načuli nešto o tome). Prodekanica za nastavu će odgovarati na pitanja studenata o svemu što ih zanima u toj temi. Neka pitanja su joj već postavljena od strane SZPMF-a, pa će njih prva adresirati i zatim primati pitanja studenata. Uz nju, na tribini će biti i pomoćnici za nastavu svih odsjeka kako bi studentima mogli najbolje odgovoriti na sva pitanja. Pozvani ste svi da dođete na tribinu i postavljate pitanja na koja želite čuti odgovor. Ovo je pitanje od velikog studentskog interesa i mislimo da se u suradnji s profesorima može pronaći rješenja kako da što više ublažimo financijski udar.
Ovime bi smo vas htjeli obavijestiti da će u slijedeću srijedu, 27. 2., u 18:15 na Matematičkom odsjeku u predavaonici 003 biti održana tribina o studentskim participacijama koje dolaze na snagu slijedeće godine (onih 8400 kuna ako ste načuli nešto o tome). Prodekanica za nastavu će odgovarati na pitanja studenata o svemu što ih zanima u toj temi. Neka pitanja su joj već postavljena od strane SZPMF-a, pa će njih prva adresirati i zatim primati pitanja studenata. Uz nju, na tribini će biti i pomoćnici za nastavu svih odsjeka kako bi studentima mogli najbolje odgovoriti na sva pitanja. Pozvani ste svi da dođete na tribinu i postavljate pitanja na koja želite čuti odgovor. Ovo je pitanje od velikog studentskog interesa i mislimo da se u suradnji s profesorima može pronaći rješenja kako da što više ublažimo financijski udar.



_________________
Studentski zbor PMF-a http://studenti.pmf.hr/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 21:14 čet, 21. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za one koji su načuli sjednica je jedini izvor informacija ili postoji nekakv dokument u kojem je to objašnjeno?
Za one koji su načuli sjednica je jedini izvor informacija ili postoji nekakv dokument u kojem je to objašnjeno?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pingvin007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 10. 2012. (22:20:35)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:14 čet, 21. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kako je bilo prošlih godina??
ako sam dobro shvatila, ako imamo između 30 i 55 etcs bodova plaćamo predmete koje smo pali, tj. broj etcs-a tih predmeta *140 kn, jesam li dobro shvatila??
a kako je bilo prošlih godina??
ako sam dobro shvatila, ako imamo između 30 i 55 etcs bodova plaćamo predmete koje smo pali, tj. broj etcs-a tih predmeta *140 kn, jesam li dobro shvatila??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:03 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na nasem webu odavno je objavljena ova [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4169&sec=279]obavijest i dokument[/url].
U medjuvremenu je potpisan ugovor izmedju MZOS-a i Sveucilista, dostupan npr. [url=http://www.grf.unizg.hr/images/stories/SBG/2013/Ugovor_o_punoj_subvenciji_participacije_2012-2013_2013-2014_2014-2015.pdf]ovdje[/url].
Postoje dodatna objasnjenja i pravila, koja jos nisu sluzbena, ali ce i o njima biti govora na tribini.
Na nasem webu odavno je objavljena ova obavijest i dokument.
U medjuvremenu je potpisan ugovor izmedju MZOS-a i Sveucilista, dostupan npr. ovdje.
Postoje dodatna objasnjenja i pravila, koja jos nisu sluzbena, ali ce i o njima biti govora na tribini.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 13:42 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pingvin007"]a kako je bilo prošlih godina??
ako sam dobro shvatila, ako imamo između 30 i 55 etcs bodova plaćamo predmete koje smo pali, tj. broj etcs-a tih predmeta *140 kn, jesam li dobro shvatila??[/quote]

Da, uz malu ispravku, raspon naplativosti je za bodove između 30 i 54(obje rubne vrijednosti su uključene).

Ako je broj bodova manji(strogo) od 30 tada plaćaš 8400kn!!

U efektu, cijena ects boda skače sa sadašnjih 92 na vrtoglavih 140 kako bi se potaknula, prvenstveno nadam se, volja studenta da uči i posljedično zarada nad onima koji nisu u stanju podići volju na nivo koji ih lišava plaćanja. ;)

[size=9][color=#999999]Added after 29 minutes:[/color][/size]

Odluka/dokument stupa na snagu sljedeće akademske godine 2013/2014.

Po mom shvaćanju to znači da u rujnu prilikom upisivanja vrijede stara pravila tj "letiš sa faxa" ako u zadnje dvije godine nemaš 35 ects i naplaćuje ti se samo ponovno upisani kolegiji?
pingvin007 (napisa):
a kako je bilo prošlih godina??
ako sam dobro shvatila, ako imamo između 30 i 55 etcs bodova plaćamo predmete koje smo pali, tj. broj etcs-a tih predmeta *140 kn, jesam li dobro shvatila??


Da, uz malu ispravku, raspon naplativosti je za bodove između 30 i 54(obje rubne vrijednosti su uključene).

Ako je broj bodova manji(strogo) od 30 tada plaćaš 8400kn!!

U efektu, cijena ects boda skače sa sadašnjih 92 na vrtoglavih 140 kako bi se potaknula, prvenstveno nadam se, volja studenta da uči i posljedično zarada nad onima koji nisu u stanju podići volju na nivo koji ih lišava plaćanja. Wink

Added after 29 minutes:

Odluka/dokument stupa na snagu sljedeće akademske godine 2013/2014.

Po mom shvaćanju to znači da u rujnu prilikom upisivanja vrijede stara pravila tj "letiš sa faxa" ako u zadnje dvije godine nemaš 35 ects i naplaćuje ti se samo ponovno upisani kolegiji?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:02 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Novost su samo pravila za naplatu participacije. "Letenje s faksa" regulirano je Statutom i Pravilnikom o studijima, to se nije mijenjalo. U rujnu pri upisu sljedece akademske godine vrijedit ce nova pravila naplate participacije. Na drugim fakultetima vrijedila su vec pri upisu ove akademske godine, PMF je jedini trazio odgodu (AFAIK).
Novost su samo pravila za naplatu participacije. "Letenje s faksa" regulirano je Statutom i Pravilnikom o studijima, to se nije mijenjalo. U rujnu pri upisu sljedece akademske godine vrijedit ce nova pravila naplate participacije. Na drugim fakultetima vrijedila su vec pri upisu ove akademske godine, PMF je jedini trazio odgodu (AFAIK).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 19:21 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A joj!!

To ide pokazati/implicirati da netko kome je ostao jedan kolegij nagodinu za završetak studija, a ima 29 ili manje ects bodova skupljenih u [b]tekućoj godini[/b] (ako dobro shvaćam ovaj dokument, nova forma participiranja razmatra bodovne rezultate jedne godine, a ne dvije kako, npr, gleda odredba "bacanja s faxa"(ona razmatra bodovne rezultate studenta u dvije godine)), plaća vertigo-glavih 8400kn?!

:shock:

Nebi li stoga bilo lijepo studentima uronjenim u takve situacije pružiti dodatni rok? (retoričko pitanje)

U osnovi, student je sam kriv za dovođenje u ovako opisanu groznu situaciju ali nije kriv za izrazito friziranje financijskih troškova koje snosi nedovoljnim učenjem. Stoga oni koji se sljedeći tjedan pojave, ako se sam ne pojavim, na tribini svakako pitajte što je okidač porasta financijskih izdataka.

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

Ako student nije imao prilike u jednoj godini položiti 30 ects bodova(jer mu je ostao broj kolegija koji su u bodovnom smislu, i zbrojeni, nedovoljni doseći 30) onda odredba u tom slučaju ima izuzetak?
A joj!!

To ide pokazati/implicirati da netko kome je ostao jedan kolegij nagodinu za završetak studija, a ima 29 ili manje ects bodova skupljenih u tekućoj godini (ako dobro shvaćam ovaj dokument, nova forma participiranja razmatra bodovne rezultate jedne godine, a ne dvije kako, npr, gleda odredba "bacanja s faxa"(ona razmatra bodovne rezultate studenta u dvije godine)), plaća vertigo-glavih 8400kn?!

Shocked

Nebi li stoga bilo lijepo studentima uronjenim u takve situacije pružiti dodatni rok? (retoričko pitanje)

U osnovi, student je sam kriv za dovođenje u ovako opisanu groznu situaciju ali nije kriv za izrazito friziranje financijskih troškova koje snosi nedovoljnim učenjem. Stoga oni koji se sljedeći tjedan pojave, ako se sam ne pojavim, na tribini svakako pitajte što je okidač porasta financijskih izdataka.

Added after 10 minutes:

Ako student nije imao prilike u jednoj godini položiti 30 ects bodova(jer mu je ostao broj kolegija koji su u bodovnom smislu, i zbrojeni, nedovoljni doseći 30) onda odredba u tom slučaju ima izuzetak?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 21:35 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]A joj!!

To ide pokazati/implicirati da netko kome je ostao jedan kolegij nagodinu za završetak studija, a ima 29 ili manje ects bodova skupljenih u [b]tekućoj godini[/b] (ako dobro shvaćam ovaj dokument, nova forma participiranja razmatra bodovne rezultate jedne godine, a ne dvije kako, npr, gleda odredba "bacanja s faxa"(ona razmatra bodovne rezultate studenta u dvije godine)), plaća vertigo-glavih 8400kn?!

:shock:

Nebi li stoga bilo lijepo studentima uronjenim u takve situacije pružiti dodatni rok? (retoričko pitanje)

U osnovi, student je sam kriv za dovođenje u ovako opisanu groznu situaciju ali nije kriv za izrazito friziranje financijskih troškova koje snosi nedovoljnim učenjem. Stoga oni koji se sljedeći tjedan pojave, ako se sam ne pojavim, na tribini svakako pitajte što je okidač porasta financijskih izdataka.

[size=9][color=#999999]Added after 10 minutes:[/color][/size]

Ako student nije imao prilike u jednoj godini položiti 30 ects bodova(jer mu je ostao broj kolegija koji su u bodovnom smislu, i zbrojeni, nedovoljni doseći 30) onda odredba u tom slučaju ima izuzetak?[/quote]

Nije mi jasno čemu sad čuđenje?
Bili su toliki prosvjedi u 9 mjesecu kad je donesena ta odluka, i toliko se raspravljalo o tome (a smo mi dobili godinu dana fore) i sad se pojavljuju pitanja što i kako?
Pa o tome se trebalo vodit računa u 9 i 10 mjesecu, te planirat semestre koji slijede, a ne sad kad su upisi već gotovi i kad je sve već gotovo postavljat pitanja i čudit se.
Mislim da ta tribina nije predviđena da bi se pričalo o izuzecima(kojih pretpostavljam neće biti, niti ima razloga da ih bude, dovoljni smo izuzetak sa godinom prilagodbe), niti da bi se raspravljalo šta s njima, već čisto da se pojasni novi način plaćanja i to je to.
Netko tko vodi brigu o svom studiju, o tome što i kad će morat platit, definitivno je trebao saznati kakva je situacija prije... Kao uvijek, vjerojatno i sad postoje cake - recimo upišeš neki predmet koji ti nije potreban, lagan je, nosi dosta ECTS-a, te na taj način skupiš potrebnu kvotu da izbjegneš punu participaciju... No sad je kasno za sve to...
Jedina zamjerka je da se ta tribina trebala održat puno prije, recimo u 11. mjesecu a ne u 2. No opet, mogla se i uopće ne održat...
RonnieColeman (napisa):
A joj!!

To ide pokazati/implicirati da netko kome je ostao jedan kolegij nagodinu za završetak studija, a ima 29 ili manje ects bodova skupljenih u tekućoj godini (ako dobro shvaćam ovaj dokument, nova forma participiranja razmatra bodovne rezultate jedne godine, a ne dvije kako, npr, gleda odredba "bacanja s faxa"(ona razmatra bodovne rezultate studenta u dvije godine)), plaća vertigo-glavih 8400kn?!

Shocked

Nebi li stoga bilo lijepo studentima uronjenim u takve situacije pružiti dodatni rok? (retoričko pitanje)

U osnovi, student je sam kriv za dovođenje u ovako opisanu groznu situaciju ali nije kriv za izrazito friziranje financijskih troškova koje snosi nedovoljnim učenjem. Stoga oni koji se sljedeći tjedan pojave, ako se sam ne pojavim, na tribini svakako pitajte što je okidač porasta financijskih izdataka.

Added after 10 minutes:

Ako student nije imao prilike u jednoj godini položiti 30 ects bodova(jer mu je ostao broj kolegija koji su u bodovnom smislu, i zbrojeni, nedovoljni doseći 30) onda odredba u tom slučaju ima izuzetak?


Nije mi jasno čemu sad čuđenje?
Bili su toliki prosvjedi u 9 mjesecu kad je donesena ta odluka, i toliko se raspravljalo o tome (a smo mi dobili godinu dana fore) i sad se pojavljuju pitanja što i kako?
Pa o tome se trebalo vodit računa u 9 i 10 mjesecu, te planirat semestre koji slijede, a ne sad kad su upisi već gotovi i kad je sve već gotovo postavljat pitanja i čudit se.
Mislim da ta tribina nije predviđena da bi se pričalo o izuzecima(kojih pretpostavljam neće biti, niti ima razloga da ih bude, dovoljni smo izuzetak sa godinom prilagodbe), niti da bi se raspravljalo šta s njima, već čisto da se pojasni novi način plaćanja i to je to.
Netko tko vodi brigu o svom studiju, o tome što i kad će morat platit, definitivno je trebao saznati kakva je situacija prije... Kao uvijek, vjerojatno i sad postoje cake - recimo upišeš neki predmet koji ti nije potreban, lagan je, nosi dosta ECTS-a, te na taj način skupiš potrebnu kvotu da izbjegneš punu participaciju... No sad je kasno za sve to...
Jedina zamjerka je da se ta tribina trebala održat puno prije, recimo u 11. mjesecu a ne u 2. No opet, mogla se i uopće ne održat...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 22:04 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja uvijek kasnim pa i u ovom slučaju. :)

Odgovori mi, molim te, jeli ispravno tumačenje da će se u rujnu gledati imam li skupljenih 30 bodova tokom ove godine i ako ne budem imao iste, tj manje, morat ću platiti maksimalnu participaciju?
Ja uvijek kasnim pa i u ovom slučaju. Smile

Odgovori mi, molim te, jeli ispravno tumačenje da će se u rujnu gledati imam li skupljenih 30 bodova tokom ove godine i ako ne budem imao iste, tj manje, morat ću platiti maksimalnu participaciju?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 22:08 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"]Ja uvijek kasnim pa i u ovom slučaju. :)

Odgovori mi, molim te, jeli ispravno tumačenje da će se u rujnu gledati imam li skupljenih 30 bodova tokom ove godine i ako ne budem imao iste, tj manje, morat ću platiti maksimalnu participaciju?[/quote]
Da.

Možda ti nije još kasno pisat molbu za naknadni upis nekog kolegija čisto da si popuniš bodove... Prije nego li pokušaš išta takvoga bolje se konzultirati s nekim tko će ti moći točno odgovoriti, da li će ti se ti bodovi gledati ili neće.
Iako ne piše da mora biti 30 ECTS-a iz tvog studijskog programa, pa vjerujem da hoće, no bolje pitat prije nego li se išta piše...

Npr: ako ti je razlika samo par ECTS-a, imaš na trećoj godini seminar 4, koji nosi mislim 3 ECTS-a, pa probaj s time možda... Dosta jednostavno za položit, a opet nosi nešto bodova...
I ako si položio neki, upiši još jedan šta ima veze...
RonnieColeman (napisa):
Ja uvijek kasnim pa i u ovom slučaju. Smile

Odgovori mi, molim te, jeli ispravno tumačenje da će se u rujnu gledati imam li skupljenih 30 bodova tokom ove godine i ako ne budem imao iste, tj manje, morat ću platiti maksimalnu participaciju?

Da.

Možda ti nije još kasno pisat molbu za naknadni upis nekog kolegija čisto da si popuniš bodove... Prije nego li pokušaš išta takvoga bolje se konzultirati s nekim tko će ti moći točno odgovoriti, da li će ti se ti bodovi gledati ili neće.
Iako ne piše da mora biti 30 ECTS-a iz tvog studijskog programa, pa vjerujem da hoće, no bolje pitat prije nego li se išta piše...

Npr: ako ti je razlika samo par ECTS-a, imaš na trećoj godini seminar 4, koji nosi mislim 3 ECTS-a, pa probaj s time možda... Dosta jednostavno za položit, a opet nosi nešto bodova...
I ako si položio neki, upiši još jedan šta ima veze...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 22:31 pet, 22. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na brzini reakcije.

Razlika je nažalost puno veća, ovaj semestar sam upisao 18 ects bodova, dakle moram uloviti još 12 jer u prethodnom sam slušao samo jedan kolegij kojeg nisam položio.

Mislim da nije problem dohvaćanje kolegija jer ih na preddiplomskom ima dovoljno koji su otvoreni(u smislu položenih prethodnika), problem je položiti toliku silinu kolegija i, malko manji ali opet znatan, davanje zelenog svjetla za mogućnost polaganja. Kako bilo, razgovor sa nadležnim je neminovan.
Hvala na brzini reakcije.

Razlika je nažalost puno veća, ovaj semestar sam upisao 18 ects bodova, dakle moram uloviti još 12 jer u prethodnom sam slušao samo jedan kolegij kojeg nisam položio.

Mislim da nije problem dohvaćanje kolegija jer ih na preddiplomskom ima dovoljno koji su otvoreni(u smislu položenih prethodnika), problem je položiti toliku silinu kolegija i, malko manji ali opet znatan, davanje zelenog svjetla za mogućnost polaganja. Kako bilo, razgovor sa nadležnim je neminovan.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:30 sub, 23. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje se pocelo ispitivati "sto?" i "kako?", sto generalno nije lose, ali mislim da nepotrebno koristite krckovu dobru volju da odgovara na pitanja. Zato radije odite na tribinu i tamo propitajte dekana, prodekanicu i ostale "vodje". Korisnije je to na takvom skupu nego ovdje, a krcka si cuvajte za pitanja koja nemaju real life alternativu. ;)
Ovdje se pocelo ispitivati "sto?" i "kako?", sto generalno nije lose, ali mislim da nepotrebno koristite krckovu dobru volju da odgovara na pitanja. Zato radije odite na tribinu i tamo propitajte dekana, prodekanicu i ostale "vodje". Korisnije je to na takvom skupu nego ovdje, a krcka si cuvajte za pitanja koja nemaju real life alternativu. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:58 sub, 23. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"]Iako ne piše da mora biti 30 ECTS-a iz tvog studijskog programa[/quote]

Pise u jednom od dokumenata koji jos nisu sluzbeni. Ja bih na vasem mjestu postavio to pitanje na tribini.
kkarlo (napisa):
Iako ne piše da mora biti 30 ECTS-a iz tvog studijskog programa


Pise u jednom od dokumenata koji jos nisu sluzbeni. Ja bih na vasem mjestu postavio to pitanje na tribini.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 21:00 sub, 23. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svakako valja pitati jer nekima ne nedostaje nimalo drastičnosti u situaciji u kojoj se imaju naći.

Ilustracije radi, treća godina preddiplomskog, iz prvog semestra ostao jedan kolegij težak 5 ects bodova i(uz pretpostavku davanja upisanih kolegija drugog semestra) sljedeće godine 'mjesto 700kn plaćam točno 12 puta(!!) više.

Efektivno stoga, jedan kolegij će mi težiti gigalomanskih 8400kn!

Da sam bar početkom godine išao čitati tu odluku... ;)
Svakako valja pitati jer nekima ne nedostaje nimalo drastičnosti u situaciji u kojoj se imaju naći.

Ilustracije radi, treća godina preddiplomskog, iz prvog semestra ostao jedan kolegij težak 5 ects bodova i(uz pretpostavku davanja upisanih kolegija drugog semestra) sljedeće godine 'mjesto 700kn plaćam točno 12 puta(!!) više.

Efektivno stoga, jedan kolegij će mi težiti gigalomanskih 8400kn!

Da sam bar početkom godine išao čitati tu odluku... Wink



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 0:28 pon, 25. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bih predlozio amandman na ovo prvailo o placanju (no ovo nije mjesto za to, pa bi se zainteresirani mogli raspitati gdje bi bilo pravo mjesto za predloziti) da se omoguci da izuzetak pravila o maksimalnoj participaciji budu studenti kojima je ostalo manje od npr. 30ECTS-a do zavrsetka studija, tako da oni koji se zbilja nadju u situaciji da "na kraju" ne ispolazu kolegij-dva, ne placaju zbog tog pokojeg kolegija toliku svotu novca. Meni se 30 cini kao prihvatljiv broj, no i da odobre neki manji broj nekima bi pomoglo. Oni kojima bi takvo nesto moglo biti korisno bi se mogli potruditi da to "proguraju".
Ja bih predlozio amandman na ovo prvailo o placanju (no ovo nije mjesto za to, pa bi se zainteresirani mogli raspitati gdje bi bilo pravo mjesto za predloziti) da se omoguci da izuzetak pravila o maksimalnoj participaciji budu studenti kojima je ostalo manje od npr. 30ECTS-a do zavrsetka studija, tako da oni koji se zbilja nadju u situaciji da "na kraju" ne ispolazu kolegij-dva, ne placaju zbog tog pokojeg kolegija toliku svotu novca. Meni se 30 cini kao prihvatljiv broj, no i da odobre neki manji broj nekima bi pomoglo. Oni kojima bi takvo nesto moglo biti korisno bi se mogli potruditi da to "proguraju".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:04 pon, 25. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo, na tribini se o nicemu ne odlucuje nego se informira. Drugo, ako ti ostane manje od 30 ECTS-a, trebao bi zavrsiti studij pa iduce godine ne placas nista. Kod nas se desava da studenti s manje od 30 ECTS-a zbog prethodnika ne mogu zavrsiti studij u jednoj akademskoj godini. To je uglavnom zato sto si ne znaju postaviti prioritete i po nekoliko puta ponavljaju vazne kolegije kao LA.
Kao prvo, na tribini se o nicemu ne odlucuje nego se informira. Drugo, ako ti ostane manje od 30 ECTS-a, trebao bi zavrsiti studij pa iduce godine ne placas nista. Kod nas se desava da studenti s manje od 30 ECTS-a zbog prethodnika ne mogu zavrsiti studij u jednoj akademskoj godini. To je uglavnom zato sto si ne znaju postaviti prioritete i po nekoliko puta ponavljaju vazne kolegije kao LA.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
jabuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2009. (15:53:14)
Postovi: (7C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 21:02 pon, 25. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne mogu doci u srijedu pa me zanima ako netko zna odgovor.
Iduca godina ce mi biti 5. godina studiranja na preddiplomskom, znaci placam punu skolarinu. Takoder planiram upisat kvaziparcijalno neke kolegije pa me zanima placam li u tom slucaju te kolegije jos dodatno (tj. upisane ECTS-ove) ili ne?

Hvala
Ne mogu doci u srijedu pa me zanima ako netko zna odgovor.
Iduca godina ce mi biti 5. godina studiranja na preddiplomskom, znaci placam punu skolarinu. Takoder planiram upisat kvaziparcijalno neke kolegije pa me zanima placam li u tom slucaju te kolegije jos dodatno (tj. upisane ECTS-ove) ili ne?

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
insane_raver
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 05. 2009. (21:55:06)
Postovi: (1DB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
21 = 33 - 12
Lokacija: ZGB

PostPostano: 18:30 sri, 27. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bi samo htio skrenuti pozornost na metodiku i nastani diplomski.
Tu malo drugačija situacija stoji na žalost.
Ja bi samo htio skrenuti pozornost na metodiku i nastani diplomski.
Tu malo drugačija situacija stoji na žalost.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 20:44 sri, 27. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Summa summarum tribine: studenti matematike su najviše nastradali zbog novog zakona.
Summa summarum tribine: studenti matematike su najviše nastradali zbog novog zakona.



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:03 čet, 28. 2. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se cini bas suprotno. Sad cete konacno i financijski osjetiti da vam se [b]isplati[/b] sto vas tjeramo sve poloziti odmah, a ne ostavljati za kasnije. Jedno od pravila novog modela kaze da se za izracun participacije uzimaju u obzir samo ECTS bodovi kolegija polozenih do 30.9. Takodjer, buduci da MO provodi semestralni upis, nasi nastavnici su vec navikli na stroge rokove za dostavu ocjena. Ocekujem da ce s unosom ocjena u ISVU biti vise problema na drugim PMF-ovim odsjecima.
Meni se cini bas suprotno. Sad cete konacno i financijski osjetiti da vam se isplati sto vas tjeramo sve poloziti odmah, a ne ostavljati za kasnije. Jedno od pravila novog modela kaze da se za izracun participacije uzimaju u obzir samo ECTS bodovi kolegija polozenih do 30.9. Takodjer, buduci da MO provodi semestralni upis, nasi nastavnici su vec navikli na stroge rokove za dostavu ocjena. Ocekujem da ce s unosom ocjena u ISVU biti vise problema na drugim PMF-ovim odsjecima.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan