Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

(2013) 1. zadaca formatiranje teksta
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Loo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 06. 2012. (16:02:07)
Postovi: (D0)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
84 = 85 - 1

PostPostano: 7:59 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)

i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"

i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 :wink:

i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?
kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)

i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"

i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 Wink

i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shaman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 09. 2011. (22:21:43)
Postovi: (76)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 10:08 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

u potpunosti se salzem sa Zenonom, ako se od studenata ocekuje potpuno tocan kod, onda se valjda od asistenta mora ocekivati jasno zadan zadatak.
u potpunosti se salzem sa Zenonom, ako se od studenata ocekuje potpuno tocan kod, onda se valjda od asistenta mora ocekivati jasno zadan zadatak.



_________________
it was merely a setback
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
izvanzemaljka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 05. 2012. (13:40:59)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 10:33 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?
Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 12:05 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Može li se dogoditi da iza neke rečenice imaju samo razmaci pa opet kraj rečenice, npr:
Rečenica.[tex]\quad[/tex]?
[/quote]

ne

[quote]
A može li se dogoditi:
Rečenica.!? !
[/quote]

ne

[quote]
Mora li paragraf sadržavati barem jednu rečenicu?
[/quote]

da

[quote]
Mora li ovo biti toliko komplicirano, tj. imati [tex]10^{2013}[/tex] podslučajeva? Nije li se naše znanje moglo provjeriti kao na prog1, prog2 i SPA nekim jednoznačno zadanim zadatkom za kojeg ne trebamo postaviti [tex]10^{10^{2013}}[/tex] pitanja da bismo uopće znali što se traži od nas? I sad zapravo ja ne mogu samostalno rješavati zadaću, nego ovisim o dodatnim objašnjenjima asistenta na koje preko vikenda, zbog najavljenog odsustva, ni ne mogu računati. Ako je već rok za predaju zadaće n dana, onda bi valjda svaki dan 1,..,n-1 trebao biti ravnopravan za izradu zadaće, a ne da su za neki k<n-1 dani 1,...,k privilegirani (ta, imamo i mi život, druge rokove i moramo tražiti optimalan raspored izvršavanja obveza kako bismo ih sve ispunili).
Ne postoji argument koji bi me uvjerio da je to sve zaista potrebno da se provjeri naše znanje.[/quote]

Dragi kolega, necu vas ni pokusati uvjeravati. Moj je posao zadavati zadatke, a vas rijesavati.

Sto se tice kompliciranosti, lijepo sam rekao da necu komplicirati. Dakle, ovih 1083!@#!# slucajeva koje izvlacite se definitivno nece pojavljivati. Primjeri za bodove ce biti gotovo isti kao i u testnom mainu. [size=18][color=red]Stoga, testni main sadrzi sve iznimke koje se mogu pojaviti![/color][/size]

Na asistenta mozete racunati i preko vikenda, samo ograniceno. Do sada sam odgovarao skoro cijeli dan na pitanja, a u subotu i nedjelju cu to moci napraviti jednom do dvaput dnevno.

A sada cu ja vas pitat kako da bodujem vas zadatak ako se dogodi jedan od 10^?L!@ slucajeva dok ispravljam. Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku???
(hint: [url=http://www.youtube.com/watch?v=sr_JS_spIZQ]http://www.youtube.com/watch?v=sr_JS_spIZQ[/url] )

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="Loo"]kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)
[/quote]

da, to je ispravan pristup.

[quote]
i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"
[/quote]

da

[quote]
i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 :wink:
[/quote]

nece ;)

[quote]
i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?[/quote]

ne

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="izvanzemaljka"]Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?[/quote]

Funkcija ce se pozivati samo na formatiranom tekstu. Koristite N kojim je tekst formatiran
Zenon (napisa):
Može li se dogoditi da iza neke rečenice imaju samo razmaci pa opet kraj rečenice, npr:
Rečenica.[tex]\quad[/tex]?


ne

Citat:

A može li se dogoditi:
Rečenica.!? !


ne

Citat:

Mora li paragraf sadržavati barem jednu rečenicu?


da

Citat:

Mora li ovo biti toliko komplicirano, tj. imati [tex]10^{2013}[/tex] podslučajeva? Nije li se naše znanje moglo provjeriti kao na prog1, prog2 i SPA nekim jednoznačno zadanim zadatkom za kojeg ne trebamo postaviti [tex]10^{10^{2013}}[/tex] pitanja da bismo uopće znali što se traži od nas? I sad zapravo ja ne mogu samostalno rješavati zadaću, nego ovisim o dodatnim objašnjenjima asistenta na koje preko vikenda, zbog najavljenog odsustva, ni ne mogu računati. Ako je već rok za predaju zadaće n dana, onda bi valjda svaki dan 1,..,n-1 trebao biti ravnopravan za izradu zadaće, a ne da su za neki k<n-1 dani 1,...,k privilegirani (ta, imamo i mi život, druge rokove i moramo tražiti optimalan raspored izvršavanja obveza kako bismo ih sve ispunili).
Ne postoji argument koji bi me uvjerio da je to sve zaista potrebno da se provjeri naše znanje.


Dragi kolega, necu vas ni pokusati uvjeravati. Moj je posao zadavati zadatke, a vas rijesavati.

Sto se tice kompliciranosti, lijepo sam rekao da necu komplicirati. Dakle, ovih 1083!@#!# slucajeva koje izvlacite se definitivno nece pojavljivati. Primjeri za bodove ce biti gotovo isti kao i u testnom mainu. Stoga, testni main sadrzi sve iznimke koje se mogu pojaviti!

Na asistenta mozete racunati i preko vikenda, samo ograniceno. Do sada sam odgovarao skoro cijeli dan na pitanja, a u subotu i nedjelju cu to moci napraviti jednom do dvaput dnevno.

A sada cu ja vas pitat kako da bodujem vas zadatak ako se dogodi jedan od 10^?L!@ slucajeva dok ispravljam. Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku???
(hint: http://www.youtube.com/watch?v=sr_JS_spIZQ )

Added after 4 minutes:

Loo (napisa):
kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)


da, to je ispravan pristup.

Citat:

i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"


da

Citat:

i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 Wink


nece Wink

Citat:

i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?


ne

Added after 2 minutes:

izvanzemaljka (napisa):
Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?


Funkcija ce se pozivati samo na formatiranom tekstu. Koristite N kojim je tekst formatiran



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 13:39 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru :D
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.
Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru Very Happy
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 13:52 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zenon"]Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru :D
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.[/quote]

[url=http://www.cplusplus.com/articles/D9j2Nwbp/]http://www.cplusplus.com/articles/D9j2Nwbp/[/url]

takodjer, za novije standarde (opcija -std=c++11 za g++):
[code:1]
std::string s = std::to_string(NEKIBROJ);
[/code:1]

[b]Napomena[/b]: na rp1 se radi upravo c++11 standard
Zenon (napisa):
Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru Very Happy
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.


http://www.cplusplus.com/articles/D9j2Nwbp/

takodjer, za novije standarde (opcija -std=c++11 za g++):
Kod:

std::string s = std::to_string(NEKIBROJ);


Napomena: na rp1 se radi upravo c++11 standard



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 14:39 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku??? [/quote]

Evo i meni je smijesno! I ja se smijem! XD
Citat:
Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku???


Evo i meni je smijesno! I ja se smijem! XD



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
leptiric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2011. (16:18:09)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:41 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?
Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 12. 2012. (17:35:13)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:58 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?
Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 15:41 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="student_92"]Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
[code:1]"prica jedna. hehe.\n" // l5, p1
" \n" // l6
" nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2[/code:1]

Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. :)[/quote]

E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".[/quote]

Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile


E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".


Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Sova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 12. 2012. (17:35:13)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:56 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?
i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:35 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="leptiric"]Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?[/quote]

Tekst ce biti postavljen preko konstruktora. Smijete, koristiti <algorithm>

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

[quote="Sova"]Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?[/quote]

Ne shvacam bas najbolje pitanje. Rijeci (ukljucujuci i pripadne ".", "?", "!") trebate dodavati dok mozete. Dakle, i cijela recenica i dio recenice i rijec mogu biti dodani u gornju liniju. "\n" ne brojite u ovih N. Ovo sto ste napisal za N=20 je zeljeni rezultat.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="Sova"]i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?[/quote]

Mozete

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="student_92"][quote="GauSs_"][quote="student_92"]Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
[code:1]"prica jedna. hehe.\n" // l5, p1
" \n" // l6
" nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2[/code:1]

Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. :)[/quote]

E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".[/quote]

Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?[/quote]

Ufff, pitate predobra pitanja ;) Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su [b]u ulaznom tekstu[/b] odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.
leptiric (napisa):
Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?


Tekst ce biti postavljen preko konstruktora. Smijete, koristiti <algorithm>

Added after 4 minutes:

Sova (napisa):
Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?


Ne shvacam bas najbolje pitanje. Rijeci (ukljucujuci i pripadne ".", "?", "!") trebate dodavati dok mozete. Dakle, i cijela recenica i dio recenice i rijec mogu biti dodani u gornju liniju. "\n" ne brojite u ovih N. Ovo sto ste napisal za N=20 je zeljeni rezultat.

Added after 1 minutes:

Sova (napisa):
i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?


Mozete

Added after 1 minutes:

student_92 (napisa):
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile


E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".


Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?


Ufff, pitate predobra pitanja Wink Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su u ulaznom tekstu odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 16:46 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="student_92"]Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
[code:1]"prica jedna. hehe.\n" // l5, p1
" \n" // l6
" nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2[/code:1]

Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. :)

Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?[/quote]

Ufff, pitate predobra pitanja ;) Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su [b]u ulazu[/b] odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.[/quote]

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: [b]jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3[/b]? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "[b]u ulazu[/b]", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile

Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?


Ufff, pitate predobra pitanja Wink Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su u ulazu odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.


Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JovanaHy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2011. (00:01:02)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:48 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?



2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?
1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?



2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zenon
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 09. 2011. (19:14:43)
Postovi: (2B1)16
Sarma: -
Lokacija: [tex]\pm\infty[/tex]

PostPostano: 16:59 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.
Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.



_________________
It's a wonderful, wonderful life!
[tex]\heartsuit \ \mathcal{PMF-MO} \ \heartsuit[/tex]
[tex]\mathbb Z\Sigma\mathbb N\emptyset\mathbb N[/tex]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kajgod
Gost





PostPostano: 17:02 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?

Imamo

[code:1]"..."
"Cetvrta recenica?\n"[/code:1]

Te nakon sto dodajemo string p

[code:1]string p = "A sto je ovo bio dobar zadatak to je cudo jedno :D!";[/code:1]

Trebali bismo dobiti

[code:1]"..."
"Cetvrta recenica? A sto je ovo bio dobar zadatak to\n"
"je cudo jedno :D!\n";[/code:1]

Otkud ovdje dode drugi '\n'? S obzirom da u izvornom kodu ima jedan, a onda nakon formatiranja ima ih dva usprkos tome sto dodani string ne zavrsava na '\n'?
Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?

Imamo

Kod:
"..."
"Cetvrta recenica?\n"


Te nakon sto dodajemo string p

Kod:
string p = "A sto  je ovo bio dobar zadatak to je cudo jedno :D!";


Trebali bismo dobiti

Kod:
"..."
"Cetvrta recenica?  A sto je ovo bio dobar zadatak to\n"
"je cudo jedno :D!\n";


Otkud ovdje dode drugi '\n'? S obzirom da u izvornom kodu ima jedan, a onda nakon formatiranja ima ih dva usprkos tome sto dodani string ne zavrsava na '\n'?


[Vrh]
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:11 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="student_92"]
Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: [b]jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3[/b]? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "[b]u ulazu[/b]", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?[/quote]

Da, prekrsila su pravilo [b]3[/b]. Na njega sam i mislio. "u ulazu" = "u ulaznom tekstu" kao u Napomeni zadatka. To sluzi da definiras paragrafe kad prvi put vidis neformatirani tekst.

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="JovanaHy"]1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?
[/quote]

ukljuci using namespace std; i trenutno se ne zamaraj preprukama

[quote]
2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?[/quote]

trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11" ako bas zelis koristiti to_string

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

[quote="Zenon"]Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.[/quote]

Buduci da u ulaznom tekstu (ovdje prikazanom) ne postoji prazna linija ili linija koja sadrzi samo praznine izmedju "Rečenica." i "Rečenica." imamo samo jedan paragraf pa ja pravilo 3 zadovoljeno

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="kajgod"]Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?
[/quote]

Greska. Buduci da ga nije bilo u p nije ga trebalo biti ni u s3 na kraju. Hvala
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3. Na njega sam i mislio. "u ulazu" = "u ulaznom tekstu" kao u Napomeni zadatka. To sluzi da definiras paragrafe kad prvi put vidis neformatirani tekst.

Added after 3 minutes:

JovanaHy (napisa):
1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?


ukljuci using namespace std; i trenutno se ne zamaraj preprukama

Citat:

2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?


trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11" ako bas zelis koristiti to_string

Added after 3 minutes:

Zenon (napisa):
Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.


Buduci da u ulaznom tekstu (ovdje prikazanom) ne postoji prazna linija ili linija koja sadrzi samo praznine izmedju "Rečenica." i "Rečenica." imamo samo jedan paragraf pa ja pravilo 3 zadovoljeno

Added after 1 minutes:

kajgod (napisa):
Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?


Greska. Buduci da ga nije bilo u p nije ga trebalo biti ni u s3 na kraju. Hvala



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
student_92
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2011. (16:31:46)
Postovi: (B9)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 16 - 6

PostPostano: 17:18 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="student_92"]
Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: [b]jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3[/b]? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "[b]u ulazu[/b]", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?[/quote]

Da, prekrsila su pravilo [b]3[/b].[/quote]

Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3.


Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:20 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="student_92"][quote="GauSs_"][quote="student_92"]
Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: [b]jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3[/b]? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "[b]u ulazu[/b]", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?[/quote]

Da, prekrsila su pravilo [b]3[/b].[/quote]

Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?[/quote]

Daaaa :D Razumijeli smo seeeee (sada mogu umrijeti 8) )
student_92 (napisa):
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3.


Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?


Daaaa Very Happy Razumijeli smo seeeee (sada mogu umrijeti Cool )



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
JovanaHy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2011. (00:01:02)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:41 pet, 8. 3. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11"
-std=c++11 za g++
[/quote]

možete mi reći i što bi to značilo? kako da to ostvarim?
Citat:

trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11"
-std=c++11 za g++


možete mi reći i što bi to značilo? kako da to ostvarim?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan