Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

(2013) 3. zadaca Cetverokut
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 12:59 pet, 26. 4. 2013    Naslov: (2013) 3. zadaca Cetverokut Citirajte i odgovorite

Ovdje cu stavljati sve obavijesti i odgovore na ČPP vezane uz zadatak "Cetverokut". Takodjer, ova tema sluzi za vasa pitanja.

[color=red]Testni primjeri mogu sadrzavati pogreske pa je vazno da uvijek koristite zadnji objavljeni![/color]

[size=16][color=red]Dopustena pogreska kod izracuna kutova/stranica/povrsine/opsega je 0.01[/color][/size]

[size=18][b]Obavijesti:[/b][/size]
4.5. v1.3: promijenio ispis sa "120"/"60" na "60"/"120" da bude uskladjeno sa sortiranoscu set-a
29.4. v1.2: promijenio trokut za ispis "120"/"60"
29.4. testni v1.1: promijenio poredak tocaka kod konstruktora
28.4. objavljen je testni main [size=18][url=http://borovnica.sok.hr/~iugrina/rp1/c-main.cpp]ovdje[/url][/size]
26.4. zadaci sui objavljeni na sluzbenoj stranici
Ovdje cu stavljati sve obavijesti i odgovore na ČPP vezane uz zadatak "Cetverokut". Takodjer, ova tema sluzi za vasa pitanja.

Testni primjeri mogu sadrzavati pogreske pa je vazno da uvijek koristite zadnji objavljeni!

Dopustena pogreska kod izracuna kutova/stranica/povrsine/opsega je 0.01

Obavijesti:
4.5. v1.3: promijenio ispis sa "120"/"60" na "60"/"120" da bude uskladjeno sa sortiranoscu set-a
29.4. v1.2: promijenio trokut za ispis "120"/"60"
29.4. testni v1.1: promijenio poredak tocaka kod konstruktora
28.4. objavljen je testni main ovdje
26.4. zadaci sui objavljeni na sluzbenoj stranici



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?


Zadnja promjena: GauSs_; 12:07 sub, 4. 5. 2013; ukupno mijenjano 7 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2012. (11:49:57)
Postovi: (16)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 19:39 pet, 26. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se nasljeđivanje radi po danom dijagramu, ili po tekstu?

Jer u tekstu piše da svaki od Kvadrat/Pravokutnik/Trapez nasljeđuje funkcije klase Cetverokut, a iz dijagrama se da zaključit da Kvadrat nasljeđuje Pravokutnik, koji nasljeđuje Trapez koji nasljeđuje Cetverokut.
Da li se nasljeđivanje radi po danom dijagramu, ili po tekstu?

Jer u tekstu piše da svaki od Kvadrat/Pravokutnik/Trapez nasljeđuje funkcije klase Cetverokut, a iz dijagrama se da zaključit da Kvadrat nasljeđuje Pravokutnik, koji nasljeđuje Trapez koji nasljeđuje Cetverokut.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 19:56 pet, 26. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li slučajno greška što je funkcija kutovi u klasi četverokuti tipa set, a ne recimo multiset ili vector? Pitam zato što se funkcija ne ponaša baš "lijepo" u slučaju kad dobije četverokut s dva ili više jednaka kuta. Mislim, jasno je da u bilo kojem slučaju kada je broj članova skupa <4 jasno koji su zapravo kutovi, ali možda je lakše raditi s tom funkcijom ako nije tipa set.
Je li slučajno greška što je funkcija kutovi u klasi četverokuti tipa set, a ne recimo multiset ili vector? Pitam zato što se funkcija ne ponaša baš "lijepo" u slučaju kad dobije četverokut s dva ili više jednaka kuta. Mislim, jasno je da u bilo kojem slučaju kada je broj članova skupa <4 jasno koji su zapravo kutovi, ali možda je lakše raditi s tom funkcijom ako nije tipa set.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aptx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2013. (00:15:01)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:57 pet, 26. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A gdje se nalazi testni primjerak?

Ovo vidim kada se logiram u sustav za zadaće
"Tekst zadatka možete skinuti ovdje.
Link na Forum pitanja u vezi zadaće"

Koliko se sjećam su kod prijašnje dvije zadaće testni main.cpp bili prikazani nakon teksta zadatka..
A gdje se nalazi testni primjerak?

Ovo vidim kada se logiram u sustav za zadaće:
"Tekst zadatka možete skinuti ovdje.
Link na Forum: pitanja u vezi zadaće"

Koliko se sjećam su kod prijašnje dvije zadaće testni main.cpp bili prikazani nakon teksta zadatka..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:48 pet, 26. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene zanima definicija trapeza u zadaći. Naišla sam na više različitih definicija, je li to četverokut sa [u]barem[/u] ili [u]točno[/u] jednim parom paralelnih nasuprotnih stranica?
Odnosno, može li trapez biti ujedno i romb?
Mene zanima definicija trapeza u zadaći. Naišla sam na više različitih definicija, je li to četverokut sa barem ili točno jednim parom paralelnih nasuprotnih stranica?
Odnosno, može li trapez biti ujedno i romb?


[Vrh]
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 7:44 sub, 27. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipi"]Da li se nasljeđivanje radi po danom dijagramu, ili po tekstu?

Jer u tekstu piše da svaki od Kvadrat/Pravokutnik/Trapez nasljeđuje funkcije klase Cetverokut, a iz dijagrama se da zaključit da Kvadrat nasljeđuje Pravokutnik, koji nasljeđuje Trapez koji nasljeđuje Cetverokut.[/quote]

nasljedjuje sve funkcije klase cetverokut, nitko nije rekao da ne moze naslijediti i neke druge funkcije. uglavnom, po dijagramu

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="aptx"]A gdje se nalazi testni primjerak?
..[/quote]


trenutno nigdje. objavim ga sutra

[size=9][color=#999999]Added after 44 seconds:[/color][/size]

[quote="matkec"]Je li slučajno greška što je funkcija kutovi u klasi četverokuti tipa set, a ne recimo multiset ili vector? Pitam zato što se funkcija ne ponaša baš "lijepo" u slučaju kad dobije četverokut s dva ili više jednaka kuta. Mislim, jasno je da u bilo kojem slučaju kada je broj članova skupa <4 jasno koji su zapravo kutovi, ali možda je lakše raditi s tom funkcijom ako nije tipa set.[/quote]

set

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="Anonymous"]Mene zanima definicija trapeza u zadaći. Naišla sam na više različitih definicija, je li to četverokut sa [u]barem[/u] ili [u]točno[/u] jednim parom paralelnih nasuprotnih stranica?
Odnosno, može li trapez biti ujedno i romb?[/quote]

barem jednim parom
filipi (napisa):
Da li se nasljeđivanje radi po danom dijagramu, ili po tekstu?

Jer u tekstu piše da svaki od Kvadrat/Pravokutnik/Trapez nasljeđuje funkcije klase Cetverokut, a iz dijagrama se da zaključit da Kvadrat nasljeđuje Pravokutnik, koji nasljeđuje Trapez koji nasljeđuje Cetverokut.


nasljedjuje sve funkcije klase cetverokut, nitko nije rekao da ne moze naslijediti i neke druge funkcije. uglavnom, po dijagramu

Added after 2 minutes:

aptx (napisa):
A gdje se nalazi testni primjerak?
..



trenutno nigdje. objavim ga sutra

Added after 44 seconds:

matkec (napisa):
Je li slučajno greška što je funkcija kutovi u klasi četverokuti tipa set, a ne recimo multiset ili vector? Pitam zato što se funkcija ne ponaša baš "lijepo" u slučaju kad dobije četverokut s dva ili više jednaka kuta. Mislim, jasno je da u bilo kojem slučaju kada je broj članova skupa <4 jasno koji su zapravo kutovi, ali možda je lakše raditi s tom funkcijom ako nije tipa set.


set

Added after 1 minutes:

Anonymous (napisa):
Mene zanima definicija trapeza u zadaći. Naišla sam na više različitih definicija, je li to četverokut sa barem ili točno jednim parom paralelnih nasuprotnih stranica?
Odnosno, može li trapez biti ujedno i romb?


barem jednim parom



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
aptx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2013. (00:15:01)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:00 sub, 27. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

tocka=typedef std::pair<double,double> [b]tocka[/b]

gdje je [b]tocka[/b] struktura od dva double-ova ?
tocka=typedef std::pair<double,double> tocka

gdje je tocka struktura od dva double-ova ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:42 sub, 27. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="aptx"]tocka=typedef std::pair<double,double> [b]tocka[/b]

gdje je [b]tocka[/b] struktura od dva double-ova ?[/quote]

da, tocku smo definirali kao std::pair<double,double>
aptx (napisa):
tocka=typedef std::pair<double,double> tocka

gdje je tocka struktura od dva double-ova ?


da, tocku smo definirali kao std::pair<double,double>



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
aptx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2013. (00:15:01)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:01 sub, 27. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GauSs_"][quote="aptx"]tocka=typedef std::pair<double,double> [b]tocka[/b]

gdje je [b]tocka[/b] struktura od dva double-ova ?[/quote]

da, tocku smo definirali kao std::pair<double,double>[/quote]

Odgovor na moje pitanje je ipak ne jer sam ja mislila na

struct tocka{
double a,b;
};

tocka=typedef pair<double,double> tocka;

No u međuvremenu sam shvatila da "tocka=" nije dio koda :)
GauSs_ (napisa):
aptx (napisa):
tocka=typedef std::pair<double,double> tocka

gdje je tocka struktura od dva double-ova ?


da, tocku smo definirali kao std::pair<double,double>


Odgovor na moje pitanje je ipak ne jer sam ja mislila na

struct tocka{
double a,b;
};

tocka=typedef pair<double,double> tocka;

No u međuvremenu sam shvatila da "tocka=" nije dio koda Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 13:36 ned, 28. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim li problem gdje ga nema ili razmišljam li krivo?

Konstruktor četverokuta prima koordinate 4 točke i poziva se prvi, a konstruktor trapeza prima 4 stranice i poziva se drugi. Kako će se 1.konstruktor dobro izvršiti ako ne znam vrhove?

Trebam li nekako izračunati vrhove (što je nemoguće za trapez jer postoji više načina, ovisno o kutu) ili trebam dodati novi konstruktor za četverokut koji radi sa stranicama ili nešto treće? A ako imam četverokut samo sa stranicama, onda mi se čini jako zeznuto izračunati kuteve, ako se uopće mogu izračunati...

Edit:
Smijemo li pretpostaviti da prve 2 točke, x,y u trapezu određuju bazu (a time y,z određuju 1 krak, z,w drugu bazu, te x,w drugi krak)?

Edit2:
Jesu li četverokuti konveksni (onda imam formulu za površinu) ili ne? Ako ne, treba li funkcija za površinu vraćati npr. -1?

I ima li double dovoljnu preciznost da, nakon što izračunam sve kuteve, njihov zbroj bude 360, ili ako trebam dobiti pravi kut, dobijem baš 90 stupnjeva?
Vidim li problem gdje ga nema ili razmišljam li krivo?

Konstruktor četverokuta prima koordinate 4 točke i poziva se prvi, a konstruktor trapeza prima 4 stranice i poziva se drugi. Kako će se 1.konstruktor dobro izvršiti ako ne znam vrhove?

Trebam li nekako izračunati vrhove (što je nemoguće za trapez jer postoji više načina, ovisno o kutu) ili trebam dodati novi konstruktor za četverokut koji radi sa stranicama ili nešto treće? A ako imam četverokut samo sa stranicama, onda mi se čini jako zeznuto izračunati kuteve, ako se uopće mogu izračunati...

Edit:
Smijemo li pretpostaviti da prve 2 točke, x,y u trapezu određuju bazu (a time y,z određuju 1 krak, z,w drugu bazu, te x,w drugi krak)?

Edit2:
Jesu li četverokuti konveksni (onda imam formulu za površinu) ili ne? Ako ne, treba li funkcija za površinu vraćati npr. -1?

I ima li double dovoljnu preciznost da, nakon što izračunam sve kuteve, njihov zbroj bude 360, ili ako trebam dobiti pravi kut, dobijem baš 90 stupnjeva?



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.


Zadnja promjena: PermutiranoPrase; 16:32 ned, 28. 4. 2013; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 16:07 ned, 28. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretpostavljamo li da se stranice četverokuta ne sijeku (budući da su već dane u smjeru kazaljke na satu) ili i to treba provjeravati funkcija ispravanTip()?
Pretpostavljamo li da se stranice četverokuta ne sijeku (budući da su već dane u smjeru kazaljke na satu) ili i to treba provjeravati funkcija ispravanTip()?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:13 ned, 28. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]Vidim li problem gdje ga nema ili razmišljam li krivo?

Konstruktor četverokuta prima koordinate 4 točke i poziva se prvi, a konstruktor trapeza prima 4 stranice i poziva se drugi. Kako će se 1.konstruktor dobro izvršiti ako ne znam vrhove?

Trebam li nekako izračunati vrhove (što je nemoguće za trapez jer postoji više načina, ovisno o kutu) ili trebam dodati novi konstruktor za četverokut koji radi sa stranicama ili nešto treće? A ako imam četverokut samo sa stranicama, onda mi se čini jako zeznuto izračunati kuteve, ako se uopće mogu izračunati...
[/quote]

Razmisljas krivo.

[quote]
Edit:
Smijemo li pretpostaviti da prve 2 točke, x,y u trapezu određuju bazu (a time y,z određuju 1 krak, z,w drugu bazu, te x,w drugi krak)?
[/quote]

Ne

[quote]
Edit2:
Jesu li četverokuti konveksni (onda imam formulu za površinu) ili ne? Ako ne, treba li funkcija za površinu vraćati npr. -1?
[/quote]

Da, konveksni su

[quote]
I ima li double dovoljnu preciznost da, nakon što izračunam sve kuteve, njihov zbroj bude 360, ili ako trebam dobiti pravi kut, dobijem baš 90 stupnjeva?[/quote]

Primjeri ce biti dani tako da ce double imati dovoljnu preciznost (nadam se :D)

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="matkec"]Pretpostavljamo li da se stranice četverokuta ne sijeku (budući da su već dane u smjeru kazaljke na satu) ili i to treba provjeravati funkcija ispravanTip()?[/quote]

Ne sijeku se
PermutiranoPrase (napisa):
Vidim li problem gdje ga nema ili razmišljam li krivo?

Konstruktor četverokuta prima koordinate 4 točke i poziva se prvi, a konstruktor trapeza prima 4 stranice i poziva se drugi. Kako će se 1.konstruktor dobro izvršiti ako ne znam vrhove?

Trebam li nekako izračunati vrhove (što je nemoguće za trapez jer postoji više načina, ovisno o kutu) ili trebam dodati novi konstruktor za četverokut koji radi sa stranicama ili nešto treće? A ako imam četverokut samo sa stranicama, onda mi se čini jako zeznuto izračunati kuteve, ako se uopće mogu izračunati...


Razmisljas krivo.

Citat:

Edit:
Smijemo li pretpostaviti da prve 2 točke, x,y u trapezu određuju bazu (a time y,z određuju 1 krak, z,w drugu bazu, te x,w drugi krak)?


Ne

Citat:

Edit2:
Jesu li četverokuti konveksni (onda imam formulu za površinu) ili ne? Ako ne, treba li funkcija za površinu vraćati npr. -1?


Da, konveksni su

Citat:

I ima li double dovoljnu preciznost da, nakon što izračunam sve kuteve, njihov zbroj bude 360, ili ako trebam dobiti pravi kut, dobijem baš 90 stupnjeva?


Primjeri ce biti dani tako da ce double imati dovoljnu preciznost (nadam se Very Happy)

Added after 1 minutes:

matkec (napisa):
Pretpostavljamo li da se stranice četverokuta ne sijeku (budući da su već dane u smjeru kazaljke na satu) ili i to treba provjeravati funkcija ispravanTip()?


Ne sijeku se



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 9:09 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

U napomenama piše da kod konstruktora kojem se zadaju 4 točke, točke se navode u smjeru kazaljke na satu. U testnom mainu četverokuti a i b zbog toga postaju likovi kojemu se stranice sijeku. (Jasno je da ta četiri vrha zadaju jedan četverokut, ali to programu nije jasno ako očekuje vrhove u smjeru kazaljke na satu).
U napomenama piše da kod konstruktora kojem se zadaju 4 točke, točke se navode u smjeru kazaljke na satu. U testnom mainu četverokuti a i b zbog toga postaju likovi kojemu se stranice sijeku. (Jasno je da ta četiri vrha zadaju jedan četverokut, ali to programu nije jasno ako očekuje vrhove u smjeru kazaljke na satu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aptx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2013. (00:15:01)
Postovi: (15)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:11 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Muči me zadavanje točaka "u smjeru kazaljke na satu"

Iz testnog primjera bih očekivala da se točke zadaju ovako

Cetverokut a(A,C,B,D),b(A2,C2,B2,D2)
( ili C,B,D,A ili B,D,A,C ili D,A,C,B )

Znači li to ako imam točke A(0,0),B(0,1),C(1,1),D(1,0)
da objekt zadajem redosljedom (A,D,B,C) ?
Muči me zadavanje točaka "u smjeru kazaljke na satu"

Iz testnog primjera bih očekivala da se točke zadaju ovako

Cetverokut a(A,C,B,D),b(A2,C2,B2,D2)
( ili C,B,D,A ili B,D,A,C ili D,A,C,B )

Znači li to ako imam točke A(0,0),B(0,1),C(1,1),D(1,0)
da objekt zadajem redosljedom (A,D,B,C) ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 15:08 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matkec"]U napomenama piše da kod konstruktora kojem se zadaju 4 točke, točke se navode u smjeru kazaljke na satu. U testnom mainu četverokuti a i b zbog toga postaju likovi kojemu se stranice sijeku. (Jasno je da ta četiri vrha zadaju jedan četverokut, ali to programu nije jasno ako očekuje vrhove u smjeru kazaljke na satu).[/quote]

Hvala, nisam to primjetio :(

[size=9][color=#999999]Added after 43 seconds:[/color][/size]

[quote="aptx"]Muči me zadavanje točaka "u smjeru kazaljke na satu"

Iz testnog primjera bih očekivala da se točke zadaju ovako

Cetverokut a(A,C,B,D),b(A2,C2,B2,D2)
( ili C,B,D,A ili B,D,A,C ili D,A,C,B )

Znači li to ako imam točke A(0,0),B(0,1),C(1,1),D(1,0)
da objekt zadajem redosljedom (A,D,B,C) ?[/quote]

ispravljeni testni primjer je objavljen
matkec (napisa):
U napomenama piše da kod konstruktora kojem se zadaju 4 točke, točke se navode u smjeru kazaljke na satu. U testnom mainu četverokuti a i b zbog toga postaju likovi kojemu se stranice sijeku. (Jasno je da ta četiri vrha zadaju jedan četverokut, ali to programu nije jasno ako očekuje vrhove u smjeru kazaljke na satu).


Hvala, nisam to primjetio Sad

Added after 43 seconds:

aptx (napisa):
Muči me zadavanje točaka "u smjeru kazaljke na satu"

Iz testnog primjera bih očekivala da se točke zadaju ovako

Cetverokut a(A,C,B,D),b(A2,C2,B2,D2)
( ili C,B,D,A ili B,D,A,C ili D,A,C,B )

Znači li to ako imam točke A(0,0),B(0,1),C(1,1),D(1,0)
da objekt zadajem redosljedom (A,D,B,C) ?


ispravljeni testni primjer je objavljen



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matkec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 05. 2010. (16:21:29)
Postovi: (8C)16
Sarma = la pohva - posuda
34 = 36 - 2

PostPostano: 15:49 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još dva pitanja/napomene, ispričavam se na napornosti...
Prvo, vidim da ste ispravili testni main, ali ne vidim gdje se sada nalazi.
Drugo, četverokut koji ima kutove 60 i 120 je četverokut a, a ne četverokut b (testni main, prvi ispis kutova).
Još dva pitanja/napomene, ispričavam se na napornosti...
Prvo, vidim da ste ispravili testni main, ali ne vidim gdje se sada nalazi.
Drugo, četverokut koji ima kutove 60 i 120 je četverokut a, a ne četverokut b (testni main, prvi ispis kutova).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:55 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="matkec"]Još dva pitanja/napomene, ispričavam se na napornosti...
[/quote]
Nisi naporan. Nasuprot, pomazes ;)

[quote]
Prvo, vidim da ste ispravili testni main, ali ne vidim gdje se sada nalazi.
[/quote]
Sad je link veci ;)

[quote]
Drugo, četverokut koji ima kutove 60 i 120 je četverokut a, a ne četverokut b (testni main, prvi ispis kutova).[/quote]

Sredjeno
matkec (napisa):
Još dva pitanja/napomene, ispričavam se na napornosti...

Nisi naporan. Nasuprot, pomazes Wink

Citat:

Prvo, vidim da ste ispravili testni main, ali ne vidim gdje se sada nalazi.

Sad je link veci Wink

Citat:

Drugo, četverokut koji ima kutove 60 i 120 je četverokut a, a ne četverokut b (testni main, prvi ispis kutova).


Sredjeno



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:35 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje u vezi dopuštene greške od 0.01.
S obzirom da kod nekih klasa za pripadni ispravanTip() provjeravam njihove karakterizacije pomoću kutova, u njima sam dosad stavljala round(). Omogućava li mi dopuštena greška da mi te funkcije rade i bez toga, odnosno hoće li će mi konstruktori primati dovoljno lijepe parametre da bi i one radile?
Pitanje u vezi dopuštene greške od 0.01.
S obzirom da kod nekih klasa za pripadni ispravanTip() provjeravam njihove karakterizacije pomoću kutova, u njima sam dosad stavljala round(). Omogućava li mi dopuštena greška da mi te funkcije rade i bez toga, odnosno hoće li će mi konstruktori primati dovoljno lijepe parametre da bi i one radile?


[Vrh]
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 18:38 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Pitanje u vezi dopuštene greške od 0.01.
S obzirom da kod nekih klasa za pripadni ispravanTip() provjeravam njihove karakterizacije pomoću kutova, u njima sam dosad stavljala round(). Omogućava li mi dopuštena greška da mi te funkcije rade i bez toga, odnosno hoće li će mi konstruktori primati dovoljno lijepe parametre da bi i one radile?[/quote]

Da, svi ce testni primjeri biti lijepi :D
Anonymous (napisa):
Pitanje u vezi dopuštene greške od 0.01.
S obzirom da kod nekih klasa za pripadni ispravanTip() provjeravam njihove karakterizacije pomoću kutova, u njima sam dosad stavljala round(). Omogućava li mi dopuštena greška da mi te funkcije rade i bez toga, odnosno hoće li će mi konstruktori primati dovoljno lijepe parametre da bi i one radile?


Da, svi ce testni primjeri biti lijepi Very Happy



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 18:53 pon, 29. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Maknula sam round() iz funkcije ispravanTip() za Trapez i u testnom primjeru mi ga ne više prepoznaje , pa mi funcija tipCetverokuta() vraća "četverokut" :(
Neznam smijem li Vas to pitati, dali mi je bolje ostaviti round() ili da promjenim funkciju tako da provjerava neku drugu karakterizaciju trapeza?
Maknula sam round() iz funkcije ispravanTip() za Trapez i u testnom primjeru mi ga ne više prepoznaje , pa mi funcija tipCetverokuta() vraća "četverokut" Sad
Neznam smijem li Vas to pitati, dali mi je bolje ostaviti round() ili da promjenim funkciju tako da provjerava neku drugu karakterizaciju trapeza?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan