Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Matematički model-pomoć

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
risbo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2013. (19:35:46)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:54 uto, 4. 6. 2013    Naslov: Matematički model-pomoć Citirajte i odgovorite

Poštovane kolege,

student sam 5 godine FSB-a u Zagrebu i prilikom izrade diplomskog rada naišao sam na matematički problem pa vas molim za pomoć. Radi se o sljedećem:
Tema rada mi je računalna radiografija, tj jedan segment računalne radiografije koji se primjenjuje u strojarstvu. Kod računalne radiografije fora je što se radiogram ne snima na film(tamna soba itd.) nego na IP ploču koju očitava laserski scaner i prebacuje sliku u računalo. E sad, IP ploča ima linearan odziv, a formula za računanje prolaska zračenja je I = Io*e na (-μx) ; eksponencijalna funkcija, prema tome, očito da je u softwareu napravljena neka vrsta logaritmaske pretvorbe (ln prirodni logaritam bi trebao iz e na (-μx) dati linearnu funkciju ako sam dobro to shvatio ). Poanta cijele priče je uz pomoć matematičkog modela pokušati pridružiti točke iz logaritamske funkcije linearnoj funkciji.
Software koji koristim u radu već ima napravljenu pretvorbu za 12bitnu rezoluciju, a mi na faksu imamo 16bitni sustav pa bi trebao neku matematičku formulu tako da sam napravim file preko kojeg će moć učitat i radit za 16bitni sustav. U privitku ti šaljem kako izgleda file 12bitne pretvorbe.
Ako nešto nisam dobro opisao pišite pa ću dopuniti a svaka pomoć je dobrodošla. Unaprijed hvala,
pozdrav Boris
Poštovane kolege,

student sam 5 godine FSB-a u Zagrebu i prilikom izrade diplomskog rada naišao sam na matematički problem pa vas molim za pomoć. Radi se o sljedećem:
Tema rada mi je računalna radiografija, tj jedan segment računalne radiografije koji se primjenjuje u strojarstvu. Kod računalne radiografije fora je što se radiogram ne snima na film(tamna soba itd.) nego na IP ploču koju očitava laserski scaner i prebacuje sliku u računalo. E sad, IP ploča ima linearan odziv, a formula za računanje prolaska zračenja je I = Io*e na (-μx) ; eksponencijalna funkcija, prema tome, očito da je u softwareu napravljena neka vrsta logaritmaske pretvorbe (ln prirodni logaritam bi trebao iz e na (-μx) dati linearnu funkciju ako sam dobro to shvatio ). Poanta cijele priče je uz pomoć matematičkog modela pokušati pridružiti točke iz logaritamske funkcije linearnoj funkciji.
Software koji koristim u radu već ima napravljenu pretvorbu za 12bitnu rezoluciju, a mi na faksu imamo 16bitni sustav pa bi trebao neku matematičku formulu tako da sam napravim file preko kojeg će moć učitat i radit za 16bitni sustav. U privitku ti šaljem kako izgleda file 12bitne pretvorbe.
Ako nešto nisam dobro opisao pišite pa ću dopuniti a svaka pomoć je dobrodošla. Unaprijed hvala,
pozdrav Boris





LUT12bitdelog.txt
 Description:

Download
 Filename:  LUT12bitdelog.txt
 Filesize:  21.07 KB
 Downloaded:  249 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan